vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

506 επισκέπτες, 4 χρήστες
Chris66, dkostas, gfilip, Sergios

Twitter

SMOK XCUBE II 160W διπλής μπαταρίας

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
SMOK XCUBE II 160W διπλής μπαταρίας
« στις: Αυγούστου 24, 2015, 18:34 »

Κι όμως.... η smok κατάφερε να φτιάξει ένα καλό μοντ! Το θηριώδες xcube II 160W/TC/Bluetooth διπλής μπαταρίας, που αποκαλείται προσωποποιημένη συσκευή άτμισης....
Ας πάρουμε όμως τα πράγματα από την αρχή. Το ατμοκαλούδι ταξίδεψε από gearbest.com στα χέρια μου και μπήκε στο ράφι για λίγες μέρες, διότι πραγματικά τρόμαξα όταν το είδα, από το μέγεθος και την πολυπλοκότητα του μενού του.
Τελικά, όλα μια ιδέα είναι.











ΠΑΚΕΤΟ

Ξετυλίγοντας το πακέτο βρήκα μέσα το διαστάσεων 10Χ6Χ2.4 εκ. Mod, καλώδιο σύνδεσης με υπολογιστή (USB) ένα ωραιότατο μαύρο πουγκί για να το κουβαλάμε και οδηγίες χρήσης. Θα περίμενα να περιλαμβάνεται και καθαριστικό της επιφάνειας του μοντ από τις δακτυλιές - οι σεσημασμένοι να αγοράσουν άλλο μοντ, για το καλό τους!
Η πρώτη επαφή με το μοντ ήταν λίγο απογοητευτική. Οι μπαταρίες μπαίνουν και βγαίνουν δύσκολα. Το τελευταίο παρά την κορδελίτσα. Για την ακρίβεια, δεν βγαίνουν... πετάγονται κι αν δεν κρατάτε μπροστά το χέρι σας, παίζει να φάτε μπαταρία στο μάτι. Αντίθετα, το μαγνητικό καπάκι είναι βούτυρο Κερκύρας (hello, Cruiser, pay attention:ΓΚΟΣΜΗΜΑ!) Ούτε σφιχτό, ούτε χαλαρό.







ΤΕΧΝΙΚΑ

6-160W        0.35-8V    238.6gr     
TC: 0.06-3.0ohm (200-600oF/100-315oC)  VW: 0.1-3.0ohm
κράμα ψευδαργύρου, SS, πλαστικό. Πόλος 510 αυτορυθμιζόμενος







ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΕΣ

TC/VW/memory, με 16 προρυθμισμένες μνήμες 10-160βατ, αλλά με δυνατότητα αλλαγής των βατ από τον χρήστη.
Η λειτουργία θερμοκρασίας χρειάζεται ni200 ή σύρμα τιτανίου και έχει ρυθμίσεις για μονό ή διπλό κόιλ.


ΕΔΩ ΛΟΙΠΟΝ ΔΩΣΤΕ ΠΡΟΣΟΧΗ: η smok στο σάιτ της δηλώνει ότι τα μοντ έχουν κλειδωμένες τις λειτουργίες θερμοκρασίας και τις ξεκλειδώνετε με 3 δολάρια μέσα από την εφαρμογή που αναφέρω παρακάτω. Το δικό μου ήρθε με ξεκλείδωτη τη λειτουργία για νικέλιο και πρέπει να πληρώσω μια διαφορά περίπου μισό ευρώ για να ξεκλειδώσει και το τιτάνιο. Ταμάχι, που θα έλεγε η γιαγιά, μόνο ταλαιπωρία για τον χρήστη. Προσέξτε λοιπον από πού θα το αγοράσετε, διότι τιτάνιο μπορεί να μη χρησιμοποιείτε, αλλά το νικέλιο τουλάχιστον να είναι ξεκλείδωτο
5 ρυθμίσεις min/soft/normal/hard/max σε όλες τις λειτουργίες, ώστε στην αρχή της τζούρας η πλακέτα να δίνει λιγότερο ή περισσότερο ρεύμα από αυτό που ρυθμίσαμε, για πιο απαλό ή πιο δυνατό άτμισμα.


Μετρητής τζούρας, αλλά και κόφτης στις τζούρες που ορίζουμε εμείς


bluetooth 4.0 για σύνδεση με την εφαρμογή της smok για κινητά, αν έχετε android 4.3+/ios 7.0+. Την εφαρμογή την προμηθεύεστε από το google market.
Μέσω υπολογιστή κι αφού κατεβάσετε το πρόγραμμα αναβάθμισης της smok οι έχοντες windows (όχι apple) μπορείτε με το καλώδιο usb να κάνετε αναβαθμίσεις. Αυτή τη στιγμή κυκλοφορεί η έκδοση 1.08. Το δικό μου μοντάκι είχε την 1.05 και το αναβάθμισα.


Ολες οι λειτουργίες εμφανίζονται στην οθόνη.


12'' κόφτης τζούρας/προστασίες βραχυκυκλώματος, χαμηλής αντίστασης, υπερθέρμανσης, χαμηλής μπαταρίας κάτω από 6.4 βολτ.
Ρυθμιζόμενα λεντ. 3 προγράμματα φωτορυθμικών που σε διαφορετικές ταχύτητες φλασσάρουν ή αλλάζουν απαλά όταν πατάτε το fire. Το χρώμα ρυθμίζεται από τον χρήστη.
Θυμίζει ντισκοτεκ και με το smoke effect ενός καλού ντρίπερ μπορεί να χρησιμοποιήσετε το μοντ για να βγάλετε μεροκάματο (ή νυχτοκάματο;)





ΤΟ ΜΕΝΟΥ

1. bluetooth on/off
2. mode (TEMP-VW-MEMORY)
3. LED
4. PUFFS
5. SETTINGS - stealth/screen timer/date-hour/screen rotate/contrast/adjust ohm/download.
6. Power





Θα παρατηρήσατε ότι το μοντ αυτό είναι διαφορετικό. Σε τι διαφέρει στις παραμετροποιήσεις;


Εχει λειτουργία bluetooth και 2 προγράμματα για παρακολούθησή του. Ενα μέσω κινητού. Με αυτό βλέπουμε real time τις λειτουργίες του και τι συμβαίνει όσο ατμίζουμε ή αλλάζουμε τις ρυθμίσεις του. Σε αμερικάνικο βίντεο είδα ότι δείχνει σε χάρτη και το πού είμαστε, αλλά μάλλον χρησιμοποιεί το google maps ως addonn. Ατυχώς χρησιμοποιεί μόνο android 4.3 και νεώτερο.


Οι λειτουργίες TC είναι On demand. Λίγο άκυρο, όπως αναφέρω πιο πάνω. Δεν είναι το ένα ή τα 3 ευρώ, αλλά η ταλαιπωρία








Αναβαθμίζεται από υπολογιστή χωρίς προβλήματα. Αμεσα και λειτουργικά. Στο σαιτ τους υπάρχουν screenshots αλλά και βίντεο με βήμα προς βήμα επίδειξη. Το θέμα με τα apple μπορεί να στεναχωρήσει λίγους, αλλά είναι λογικό να βγούνε πρώτα στην αγορά οι βερσιόν που τρέχουν στην πλειοψηφία των υπολογιστών. Γενικά, η υποστήριξη της smok με εξέπληξε.


Το πρόγραμμα με τα λεντ, τα 3 προγράμματα δλδ με την επιλογή χρωμάτων και ταχύτητας εναλλαγής είναι οσο να πει κανείς, μια καινοτομία στο άτμισμα.
Οπως και η ρύθμιση του κοντράστ της οθόνης.


Στο mod υπάρχουν λειτουργίες shortcut. Μπορεί κάποιος να μπει στο μενού με 3 κλικ και μετά να πλοηγείται με κλικ του fire ή με +.- και να κρατάει πατημένο το fire για να μπει στα υπομενού και μετά για να κάνει αποδοχή της ρύθμισης. Μπορεί όμως να πατήσει + και - ή + και fire ή - και fire με κλειδωμένο (5κλικ) ή ξεκλείδωτο μοντ και να έχει έτσι 6 shortcut για τα βασικά μενού.


Σε κάθε μια από τις τρεις λειτουργίες, η δυνατότητα ρύθμισης από απαλό μέχρι πολύ δυνατό άτμισμα σε 5 σκάλες (ΜΙΝ-ΜΑΧ) δίνει ένα εξαιρετικό εργαλείο παραμετροποίησης. Οι διαφορές από σκάλα σε σκάλα είναι εμφανείς. Στην έκδοση 1.05 οι σκάλες είναι 3.
Η λειτουργία νέο κοιλ πάτα -, παλιό κόιλ πάτα + έχει μπει με την έκδοση 1.08 και στο VW
ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ: μενού adjust ohm. Λειτουργεί σε όλα τα Mode. Ας υποθέσουμε ότι είστε σίγουροι ότι ο ατμοποιητής είναι χ ομ, αλλά το σμοκ τον διαβάζει χ+0.1 ομ. ή ο ατμοποιητής είναι ζεστός και ενώ ξέρετε την αντίστασή του, πρέπει να περιμένετε να κρυώσει για να τον ξαναβάλετε στο μοντ σε tc. Τι κάνετε; Χρησιμοποιείτε αυτή τη λειτουργία και χειροκίνητα αλλάζετε την αντίσταση που διαβάζει ο ατμοποιητής.
Κουμπί fire δεν υπάρχει. Ολη η μια στενή πλευρά του ατμοποιητή είναι fire Και λειτουργεί άψογα.




ΑΤΜΙΖΟΝΤΑΣ

Με την έκδοση 1.05 το tc ήταν υποτονικό. Με παλιό κόιλ έπιασα 315ο και δεν τρελάθηκα από την ένταση. Το ίδιο κόιλ δούλευε στο istick στους 260. Σε dna θα το είχα στους 245ο. Ανάλογες διαφορές διαπίστωσα και σε νέα κόιλ. Αυτό ήρθε κι άλλαξε με την έκδοση 1.08 και τώρα έχω τη θερμοκρασία 10 βαθμούς άντε 15 πάνω από το στικάκι. Δεν έχει περίεργες διακυμάνσεις απόδοσης στα ανεβοκατεβάσματα, αλλά η πλακέτα του αντιλαμβάνεται λίγο πιο ψηλά τη θερμοκρασία του κόιλ.
Τα ομ τα μετράει σωστά, αλλά κι εδώ μπορεί σε βάλε βγάλε να δούμε διαφορά στα ομ. Αν θεωρήσουμε ότι δεν άλλαξε πραγματικά η αντίσταση λόγω χρήσης, αλλα το μοντ διάβασε κατιτίς παραπάνω ή λιγότερο, πάμε στην σχετική ρύθμιση ομ και κάνουμε την αλλαγή.





Πάντως ατμίζει δυνατά σε tc, όπως και σε vw, αν και δεν το πάτησα πάνω από 40W, οσο μου επέτρεπε ο goliath 2 με διπλό κόιλ 30ρι και 0.5 ομ. Αν υπολογίσουμε ότι το μοντ η smok το ζευγαρώνει με τον TF4 της και τα περίφημα 4πλά κόιλ στα 0.15 ομ ή κάτι τέτοιο, μάλλον το μοντ μαζί με τις 2 μπαταρίες του θα μπορούσε με το ανάλογο firmware να χρησιμοποιηθεί και ως ups (λέμε τώρα)
Το να μπορείτε να ατμίσετε με TC ορίζοντας νικέλιο μονό ή διπλό, τιτάνιο μονό ή διπλό, απαλή, μαλακή, νορμάλ, δυνατή ή έξτρα δυνατή τζούρα με διόρθωση αντίστασης είναι κάτι που σαφέστατα βελτιώνει το άτμισμα αν δουλεύει καλά. Και δουλεύει. Επίσης, το πείραμα με το βαμβάκι και το άδειο τανκ τα πέρασε μετά επαίνων.





Οπως δουλεύουν οι αντίστοιχες ρυθμίσεις απαλή-έξτρα δυνατή σε VW, και όπου η διόρθωση της τιμής της αντίστασης μπορεί να κάνει μεγάλη διαφορά σε αντιστάσεις κάτω από το μισό ομ.
οι 2 μπαταρίες των 3000mah με τα 20Α συνεχόμενα του δίνουν το κατάλληλο υπόβαθρο για να μη γονατίζει εύκολα σε μεγάλες απαιτήσεις ρεύματος και να έχει τρελή αυτονομία. Εχω την πολύ αμυδρή αίσθηση ότι η τέλεια διαχείριση μπαταρίας με την 1.05 κάπου χειροτέρεψε με την 1.08, αλλά μπορεί να φταίνε και τα λεντ που τα άναψα πρώτη φορά χτες.
Τέλος, η περιπλοκότητα χειρισμού που φοβόμουν, αποδείχτηκε απλά ιδέα μου. Είναι εύκολο στο χειρισμό και με τα shortcuts γίνεται πρακτικό.





Να τολμήσω μια σύγκριση; Με ντροπή παραδέχομαι ότι η πλακέτα του μου άρεσε περισσότερο από του dna40 αλλά μπορεί να κάνω και λάθος ή μπορεί οι κάτοχοι dna, μετά από 12 μήνες να χαμογελούν σαρδόνια τους κατόχους του σμοκ, διότι η evolv πλακέτα μόνο θα εξακολουθεί να δουλεύει. Το στικάκι είναι αρκετά πίσω από πλευράς πλακέτας, αλλά παραμένει το πιο μικρό, φορητό και απλό στη χρήση. Το περίεργο με το smok είναι ότι παρά το τεράστιο μέγεθός του, θα το συνηθίσετε εύκολα (τα αγοράκια) μόλις το λατρέψετε για την καλή λειτουργία του. Για το κοριτσάκι της παρέας δεν υπάρχει αυτή η επιλογή, αλλά ευελπιστώ να ήταν χρήσιμη αυτή η παρουσίασή του.











android 4.3 ντεν έχω, οπότε θα περιοριστούμε σε 2-3 screens. Aν θέλετε, ρίξτε μια ματιά εδώ, μετά το 27'
[youtube]h36Rf3UcOqk[/youtube]


για να δείτε πώς δουλεύουν στην πράξη οι ρυθμίσεις του μοντ, παρακαλώ δείτε το βίνδεον. Πρώτη φορά το φτιάχνω 14 λεπτά αλλά είναι βίντεο επιδειξης σε μεγάλο βαθμό και χρήσιμο.


https://www.youtube.com/watch?v=HcsEQ8r3mmc&feature=youtu.be

« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 24, 2015, 18:53 από petra »

Αποσυνδεδεμένος IreneS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: SMOK XCUBE II 160W διπλής μπαταρίας
« Απάντηση #1 στις: Αυγούστου 24, 2015, 18:55 »
Παρουσίαση υπερπαραγωγή! Πολύ ωραίο φαίνεται -και για να λες ότι είναι και τόσο καλό, λόγο δεν έχουμε να μην το πιστέψουμε. Αλλά με φαντάζομαι να βγαίνω από το σπίτι αρπάζοντας βιαστικά τσάντα, κλειδιά, κινητό και το μοντΑΚΙ για να φύγω το πρωί και κλαίω!  :))

Αποσυνδεδεμένος GiorgosRab

  • ***
  • 713
  • Φύλο: Άντρας
  • Ἓν οἶδα ὅτι ουδὲν οἶδα
Απ: SMOK XCUBE II 160W διπλής μπαταρίας
« Απάντηση #2 στις: Αυγούστου 24, 2015, 18:59 »
 Ωραία παρουσίαση!  :thumpup: ενδιαφέρον το μοντάκιον..

Για τον Τρύφωνα είναι ταμάμ. Ειρήνη χρησιμοποιείται και για αυτοάμυνα, ξανασκέψου το!  :D

 

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: SMOK XCUBE II 160W διπλής μπαταρίας
« Απάντηση #3 στις: Αυγούστου 24, 2015, 19:02 »
Aνέβηκε και το βίνδεον επιτέλους!!!
Μοντ υπερπαραγωγή εξού και η παρουσίαση υπερπαραγωγή. Μου έβγαλε λιγουλάκι την ψυχή!
Οσο να πειτε, μοντάκια με ασύρματη επικοινωνία, τηλεκατεύθυνση μέσω κινητού, αναβάθμιση βερσιον από τον χρήστη με συνοπτικές διαδικασίες, πρόγραμμα τραβόλτα με λειτουργία ντισκοτέκ (αλήθεια, sos με κώδικα μορς γιατί δεν έβαλαν; χρήσιμο θα ήταν) και με όλα αυτά να ατμίζει και καλά, πού θα ξαναβρούμε;  :))
Αλλά ναι, για μας τα κοριτσάκια ΔΕΝ είναι. Σκέψου τι κλάμα έχει να πέσει σε καφετερία, μπαράκι, γραφείο, οικογενειακό γεύμα με γονείς/πεθερικά μόλις το πιάσεις στο χεράκι σου.  :))




Το συζήτησα με τον Τρύφωνα και του φάνηκε ... μικρό!  :eyesplash: [size=78%] [/size]






Αποσυνδεδεμένος Δερεκοπουλος νικολαος

  • ***
  • 691
  • Φύλο: Άντρας
  • monta πρωην καπνιστης νυν ατμιστης και υγιης
Απ: SMOK XCUBE II 160W διπλής μπαταρίας
« Απάντηση #4 στις: Αυγούστου 24, 2015, 19:44 »
Καλο φαινεται αλλα νομιζω οτι δυσκολευει την ζωη του κατοχου μεχρι να το συνηθισει


περιτο να πω οτι ζαλιστηκα μονο που ειδα την παρουσιαση μπραβο Petra αφου το καταφερες


εισαι αξια συχγαρητηριων εγω δεν θα το καταφερνα ποτε οχι για κανενα αλλολογο αλλα λογω


της πολυπλοκοτητος του   :) :) :) 

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: SMOK XCUBE II 160W διπλής μπαταρίας
« Απάντηση #5 στις: Αυγούστου 24, 2015, 20:41 »
Σε ευχαριστώ πολύ, αλλά θα τα κατάφερνες μέσα σε μια δυο μέρες, είμαι σίγουρη.
H μεγαλύτερη επιφύλαξή μου ήταν τα περί συνδέσεων με κινητά και υπολογιστές.
Τη σύνδεση με κινητό ναι, τη θεωρώ περιττή.
Από κει και πέρα, αν μπεις μέσα στο μενού, είναι ακριβώς στη φιλοσοφία τoy μενού των κινητών στην προ android εποχή. Σε δυο μερούλες το μαθαίνεις απέξω. Τα δε shortcuts 6 είναι, τα μαθαίνεις, έστω και δοκιμάζοντάς τα εναλλάξ.
τουλάχιστον, όταν ατμίζεις, αρκεί ένα + και - για να αλλάξεις βαθμούς και θερμοκρασία. Ομολογώ ότι το dna μου φάνηκε πιο άβολο στο άτμισμα, αν και δεν είχε τόσα μενού, λόγω του ατέρμονου πάτα πάτα για να ανεβάσεις 5 βαθμούς τη θερμοκρασία ή να αλλάξεις από tc σε vw.


Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SMOK XCUBE II 160W διπλής μπαταρίας
« Απάντηση #6 στις: Αυγούστου 24, 2015, 20:43 »
Αυτό που με καίει είναι που έχει app για iPhone αλλά δεν κάνει αναβάθμιση σε Mac.


 :boat:

Αποσυνδεδεμένος andreashadji

  • **
  • 108
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SMOK XCUBE II 160W διπλής μπαταρίας
« Απάντηση #7 στις: Αυγούστου 24, 2015, 20:45 »

Αυτό που με καίει είναι που έχει app για iPhone αλλά δεν κάνει αναβάθμιση σε Mac.


 :boat:
Boot camp ή VMware και τελειωσε η υπόθεση...


Sent from my Kayfun lite + using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: SMOK XCUBE II 160W διπλής μπαταρίας
« Απάντηση #8 στις: Αυγούστου 24, 2015, 21:02 »
το αντίθετο να σε έκαιγε. Με το κινητό σου μπορείς να παίζεις κάθε μέρα με το μοντάκι.
αναβάθμιση θα κάνεις μια φορά στο τόσο. Πήγαινε στον υπολογιστή ενός φίλου και θέλεις 15 λεπτά σύνολο για να καταλάβεις τι θα κάνεις και να το εκτελέσεις στη συνέχεια. Δε νομίζω να σιχαίνεσαι να αγγίξεις πληκτρολόγιο windows.  :))

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SMOK XCUBE II 160W διπλής μπαταρίας
« Απάντηση #9 στις: Αυγούστου 24, 2015, 21:15 »
Όχι οκ, αναγκάζομαι λόγω δουλειάς ούτως ή άλλως  :))


Αυτά τα latex γάντια, μεγάλη εφεύρεση!


Εδώ που τα λέμε, το αντίθετο θα ήταν όντως μέγιστη καίλα...

Αποσυνδεδεμένος foxxx

  • *
  • 46
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SMOK XCUBE II 160W διπλής μπαταρίας
« Απάντηση #10 στις: Αυγούστου 24, 2015, 21:26 »
Ωραίο boxaki αλλά πολύ large ρε παιδί μου  ;D

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: SMOK XCUBE II 160W διπλής μπαταρίας
« Απάντηση #11 στις: Αυγούστου 24, 2015, 21:28 »
Αλλά υπερπαραγωγή  :laugh1: :laugh1:  Mιλάμε, είναι απίστευτο!!!!


https://www.youtube.com/watch?v=5BeUpeLK3g8&feature=youtu.be


Αποσυνδεδεμένος liakouras68

  • **
  • 461
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SMOK XCUBE II 160W διπλής μπαταρίας
« Απάντηση #12 στις: Αυγούστου 24, 2015, 22:08 »
τι μου θυμισες ...  :hmmm:
κατι κινεζικους αναπτηρες απο το παζαρι που μολις παταγες για να αναψεις επαιζαν μουσικη κινεζικη και αναβοσβηναν τα λεντακια ......μερικοι ειχαν και το merry christmas...... :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος havales

  • *
  • 45
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SMOK XCUBE II 160W διπλής μπαταρίας
« Απάντηση #13 στις: Αυγούστου 24, 2015, 22:57 »
Τι βγάλανε πάλι.....δεν νομίζω να αργεί ο καιρός που θα'ναι και κινητό τηλ. και θα κοιτάμε τον ατμοποιητή μη τυχόν και έχει διαρροή μόλις χτυπάει και πασαλήψουμε τα μούτρα μας!

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SMOK XCUBE II 160W διπλής μπαταρίας
« Απάντηση #14 στις: Αυγούστου 25, 2015, 01:15 »
Μπράβο Petra, εξαιρετική παρουσίαση, όπως πάντα θα έλεγα, μας κακομαθαίνεις πολύ!  :thumpup:

Το ψιλοσκέφτηκα να το τσιμπήσω για να το ζευγαρώσω με τον TFV4, αλλά κάποια στοιχεία της εξωτερικής του εμφάνισης δεν μου κάθονται πολύ καλά στο μάτι. Αν το δεύτερο SnowWolf 200W που θα μου έρθει από fasttech μου κάνει έστω και το παραμικρό τσαλιμάκι, το έχω επιστρέψει με τη μία και θα το αντικαταστήσω προσωρινά με το XCUBE II, τουλάχιστον μέχρι να κυκλοφορήσει το Lavabox που μου έχει γυαλίσει πολύ...  :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1456 171730 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 21:15
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275693 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15265 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13977 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9311 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42851 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 407 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35146 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557971 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182220 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 184 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9294 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364