vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer

Αποσυνδεδεμένος Μητσάρας

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #255 στις: Οκτωβρίου 08, 2015, 21:59 »

Μόλις τον παρέλαβα, λοιπόν έχω πάνω την 0.4 και έχετε δίκιο ότι θέλει περισσότερο w Και αυτό φενεται..παντός είναι τούμπανο μιλάμε για πνευμονικές αν και δεν το αντέχω πάω να πνιγώ. Κουμπωνω τον 1.8 και επανέρχομαι, να πω ότι για λίγο μόλις γέμισα το τανκ μου έσφαξε λίγο από κάτω στην αρχή.τώρα μια χαρά ειναι

Στάλθηκε από το LG-D620 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk




Εσταξε λίγο ήθελα να πω.




Παράθεση από: netsplit στις Ιούλιος 25, 2015, 14:48Όχι δεν είναι έτσι ακριβώς.
Οι παλιότερες (προ subox) και διαρροές είχαν και όλα τα καλά.
Οι νέες έχουν άλλη φιλοσοφία αλλά διάρκεια ζωής ΔΕΝ έχουν.
Το μυστικό της υπεροχής του subtank (κατά την γνώμη μου) είναι η επισκευάσιμη-rba  κεφαλή του και φυσικά η σχέση ποιότητας-τιμής


Στάλθηκε από το LG-D620 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 08, 2015, 22:34 από Yiannis Rasta »

Αποσυνδεδεμένος danai

  • *
  • 60
  • Φύλο: Γυναίκα
Ενας ατμοποιητή της προκοπής?
« Απάντηση #256 στις: Οκτωβρίου 30, 2015, 18:44 »
Γεια σας παιδιά.
Τα φώτα σας παρακαλώ. Εναν ατμοποιητή της προκοπής θέλω. Δοκίμασα κατα καιρούς διάφορους. Ο ένας δακρύζει, ο άλλος έχει χάλια γεύση, ο άλλος δεν έχει ντουμάνι.  :(
Κουράστηκα!
Εναν ατμοποιητή της προκοπής ψάχνω η γυναίκα. Ας είναι και επισκευάσιμος. Δεν έχω ξαναχρησιμοποιήσει αλλά ψήνομαι. Παρήγγειλα έναν kayfun lite κλώνο αλλά μέχρι να ρθει θα φτάσουν Χριστούγεννα.

Τελευταία δοκίμασα τον Ναυτίλο (είχα διαβάσει καλά σχόλια) και ήλπιζα ότι επιτέλους θα βολευόμουν. Πλάνη μεγάλη! Καλός ο Ναυτίλος, σταγόνα δεν έτρεχε αλλά από γεύση...στη Βιλαρίμπα ακόμα τρίβουν. Αλλαξα αντίσταση μπας και ... αλλά μάταια.
Πήρα τον aerotank mega της Kangertech αλλά πρόλαβα μόνο δυο τζούρες! Ενα μικρό ατύχημα τον έβγαλε εκτός μάχης. Ηταν 33 ευρώ που δεν θα ξαναδώ ποτέ.  :))

Τώρα ξαναγύρισα στον δοκιμασμένο aspire bdc αλλά αυτός 1) δακρύζει και 2) αισθητικά εεε... δεν είναι και το απαύγασμα της αισθητικής.

Τα μοντάκια μου είναι provari mini 2.5 και πρόσφατα provari 3 titanium.

Επειδή όπως αντιλαμβάνεστε πρακτικά δεν γίνεται να αγοράσω κάθε ατμοποιητή που κυκλοφορεί στην αγορά, θα θελα τα φώτα σας.

Κάθε συμβουλή ευσπρόδεκτη.

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: Ενας ατμοποιητή της προκοπής?
« Απάντηση #257 στις: Οκτωβρίου 30, 2015, 18:47 »
Με Nautilo & Aerotank δεν πηρες γευση?  :hmmm: Δεν το βλεπω αλλα για πες τι αντιστασεις χρησιμοποιησες & σε ποσα watt ατμισες Δαναη?

Αποσυνδεδεμένος danai

  • *
  • 60
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #258 στις: Οκτωβρίου 30, 2015, 19:13 »
O Ναυτίλος μου ήταν υποτονικός και από τον αεροτανκ πρόλαβα μόνο 2 τζούρες.
Αντιστάσεις 1,8 στα 4 volt.

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #259 στις: Οκτωβρίου 30, 2015, 19:14 »
1,8 bvc ειναι οι καλυτερες σε γευση. Υποστηριζει Watt το mod? Για βαλτο & ατμισε στα 8-8.5w

Αποσυνδεδεμένος danai

  • *
  • 60
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #260 στις: Οκτωβρίου 30, 2015, 19:23 »
Το provari 2.5 δεν έχει επιλογή για watt.
Μόνο για volt.
Το provari 3 έχει. Θα το δοκιμάσω.

Ο Ναυτίλος έχει αντίσταση bvc αλλά η γεύση του είναι υποτονική.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #261 στις: Οκτωβρίου 30, 2015, 19:33 »
Το ότι δεν έχει επιλογή για watt δεν σημαίνει ότι δεν μπορείς να τα υπολογίσεις: βολτ στο τετράγωνο δια αντίσταση!

Στάλθηκε από το C1905 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #262 στις: Οκτωβρίου 30, 2015, 19:45 »
Αντί για κλωνο-kayfun γιατί δεν δίνεις μια ευκαιρία σε ένα ελληνικό προϊόν;
Αν κρίνω από τα mod, οικονομικό θέμα δεν τίθεται.

Αποσυνδεδεμένος e-akapnos

  • ***
  • 835
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum vivimus vivamus
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #263 στις: Οκτωβρίου 30, 2015, 20:00 »
Το provari 2.5 δεν έχει επιλογή για watt.
Μόνο για volt.
Το provari 3 έχει. Θα το δοκιμάσω.

Ο Ναυτίλος έχει αντίσταση bvc αλλά η γεύση του είναι υποτονική.
Danai στο ναυτιλο αρεσουν τα ρευματα. Τα 4 βολτ ειναι μονο για αρχη μεχρι να στρωσει η αντισταση του. Αποδιδει πολυ καλα απο 4,2 v ως 4,5 v. Ειδικα οι καινουργιες bvc με οργανικο βαμβακι εχουν πολυ καλη γευση για εργοστασιακο. Αν παιζεις με watt θελεις το λιγοτερο 10. Στα 11-13 watt δινει καλη γευση και ντουμανι.

Στάλθηκε από το GT-S7582 μου


Αποσυνδεδεμένος danai

  • *
  • 60
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #264 στις: Οκτωβρίου 31, 2015, 00:01 »
Αντί για κλωνο-kayfun γιατί δεν δίνεις μια ευκαιρία σε ένα ελληνικό προϊόν;
Αν κρίνω από τα mod, οικονομικό θέμα δεν τίθεται.

Τον κλώνο kayfun τον παρήγγειλα με το σκεπτικό να εξικοιωθώ κάπως με τους επισκευάσιμους και μετά να πάρω τον γνήσιο τον kayfun 4.
Ποιο ελληνικό προϊόν προτείνεις?

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Danai στο ναυτιλο αρεσουν τα ρευματα. Τα 4 βολτ ειναι μονο για αρχη μεχρι να στρωσει η αντισταση του. Αποδιδει πολυ καλα απο 4,2 v ως 4,5 v. Ειδικα οι καινουργιες bvc με οργανικο βαμβακι εχουν πολυ καλη γευση για εργοστασιακο. Αν παιζεις με watt θελεις το λιγοτερο 10. Στα 11-13 watt δινει καλη γευση και ντουμανι.

Στάλθηκε από το GT-S7582 μου

Ανέβασα το ρεύμα και όντως η διαφορά είναι αισθητή. Αλλά μου αφήνει ένα κάψιμο στη γλώσσα. Οχι καμένο, κάψιμο. :hmmm: Αλλο το ένα κι άλλο το άλλο.

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #265 στις: Οκτωβρίου 31, 2015, 09:11 »
Τον κλώνο kayfun τον παρήγγειλα με το σκεπτικό να εξικοιωθώ κάπως με τους επισκευάσιμους και μετά να πάρω τον γνήσιο τον kayfun 4.
Ποιο ελληνικό προϊόν προτείνεις?
Δεν έχω τις γνώσεις ούτε την εμπειρία για να προτείνω.
Υπάρχει νήμα για επιλογή επισκευάσιμου και πρώτου επισκευάσιμου.
Εγώ θα κινηθώ προς ego one mega που παίζει και με έτοιμες και με επισκευάσιμες κεφαλές.

Αποσυνδεδεμένος akalokat

  • **
  • 112
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #266 στις: Οκτωβρίου 31, 2015, 11:13 »
Πάντως οι αντιστάσεις του ναυτίλου στα 1,8 ohm για να αρχίζουν να ατμίζουν σωστά πρέπει να αρχίζεις να περνάς τα 10watt.

Αποσυνδεδεμένος e-akapnos

  • ***
  • 835
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum vivimus vivamus
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #267 στις: Οκτωβρίου 31, 2015, 13:54 »

Ανέβασα το ρεύμα και όντως η διαφορά είναι αισθητή. Αλλά μου αφήνει ένα κάψιμο στη γλώσσα. Οχι καμένο, κάψιμο. :hmmm: Αλλο το ένα κι άλλο το άλλο.
[/quote]

Αν νιωθεις καψιμο ισως χρειαζεται να ριξεις λιγο τη νικοτινη σου.
Το αλλο ενδεχομενο ειναι να σου ερχονται σταγονες υγρου στο στομα, οποτε θα χρειαστει να παιξεις με τις τρυπες του αερα και τα watts για να βρεις τη χρυση τομη.

Στάλθηκε από το GT-S7582 μου


Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #268 στις: Οκτωβρίου 31, 2015, 14:07 »
Πάντως οι αντιστάσεις του ναυτίλου στα 1,8 ohm για να αρχίζουν να ατμίζουν σωστά πρέπει να αρχίζεις να περνάς τα 10watt.

Αυτό το έχω διαβάσει και αλλού, αλλά να σας πω την αλήθεια, εγώ (μιλάω πάντα για τις BVC του mini), τις δουλεύω συνήθως στα 9W, ενώ τις 1.6 μπορεί και στα 8W και δεν μου φαίνεται κάτι προβληματικό. Μια στο τόσο που έχω όρεξη για λίγο διαφορετική εμπειρία, ανεβαίνω στα 11W και έχω πολύ πιο πλούσιο ατμό, πιο έντονη γεύση και φυσικά χτύπημα, αλλά εντείνονται μόνο ορισμένα στοιχεία του υγρού.

Για παράδειγμα, με ένα 7Lives που είμαι τώρα, όταν το ανεβάσω στα 11W αυτό που τονίζεται πάρα πολύ είναι η κανέλα που έχει μέσα, ενώ το μέλι υποχωρεί. Εξακολουθεί να μου αρέσει, αλλά γίνεται πολύ πικάντικο.

Αν πάντως έχω καταλάβει κάτι όλο αυτό τον καιρό, είναι ότι αυτά τα πράγματα είναι εντελώς υποκειμενικά  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος danai

  • *
  • 60
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #269 στις: Οκτωβρίου 31, 2015, 19:37 »
Ανέβασα το ρεύμα και όντως η διαφορά είναι αισθητή. Αλλά μου αφήνει ένα κάψιμο στη γλώσσα. Οχι καμένο, κάψιμο. :hmmm: Αλλο το ένα κι άλλο το άλλο.


Αν νιωθεις καψιμο ισως χρειαζεται να ριξεις λιγο τη νικοτινη σου.
Το αλλο ενδεχομενο ειναι να σου ερχονται σταγονες υγρου στο στομα, οποτε θα χρειαστει να παιξεις με τις τρυπες του αερα και τα watts για να βρεις τη χρυση τομη.

Στάλθηκε από το GT-S7582 μου

Η νικοτίνη μου είναι στα 6. Μπορώ μόνο να την αναμείξω με 0 για να πάει στα 3. Τι άλλο μπορώ να κάνω? :confused1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 170 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 153 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20632 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281233 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207887 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65758 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174434 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312777 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14115 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124757 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93521 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4180 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix