vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

247 επισκέπτες, 7 χρήστες
dkostas, antiklitos140, Ηρακλης, camber, ramon, maprix, Milarepa

Twitter

Bulli - A2 ατμοποιητής

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1380 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2011, 01:04 »
Πάντως το τεφλόν, κάνει καλή και διακριτική δουλειά  :))

Αποσυνδεδεμένος cobolt

  • **
  • 329
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1381 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2011, 01:05 »
Παιδιά, έκανα το εξής πείραμα... Ξεβίδωσα λίγο το σωλήνα του Α2 από τη βάση του ώστε να πετύχω διαρροή, και δεν κατάφερα να έχω...  :hmmm:
Αν θέλετε, κάποια στιγμή ανεβάστε μια φωτογραφία με το φιτίλι σας μήπως και υπάρχει κάποια άλλη παράμετρος λάθος.
Κάπου αλλού που πάει το μυαλό μου είναι το φίλτρο ή κάποια ξέφτια του να ακουμπάνε στο τοίχωμα του σωλήνα και γλύφοντας εκεί το υγρό, να προκαλεί υπερχείλιση  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1382 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2011, 01:06 »
Το δοκιμάζω και αν δεν βρώ λύση,φεύγει για parpen με τις ευλογείες βέβαια του steamboy  :respect:
έχω και γω να σου στείλω αλλά είναι ήδη τρυπημένος :bye:

..το έχω δοκιμάσει και το upside down όπως το περιγράφει ο steamboy... :nope: :nope: :nope:

Το τρύπημα δεν πειράζει, γιατί με λίγο γυαλόχαρτο, φέρνεις τη τρύπα εκεί που θέλεις.

Αποσυνδεδεμένος tiftiants

  • **
  • 138
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1383 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2011, 01:07 »
Πάντως το τεφλόν, κάνει καλή και διακριτική δουλειά  :))

 :yes:..το κακό είναι ότι θέλει συχνή αντικατάσταση
σκέφτομαι να δοκιμάσω την πρόταση του vaggos με ένα ειδικό στεγανοποιητικό σπειρωμάτων :dontknow:

φίλε cobolt να φανταστείς ότι το φιτίλι το έχω 'δεμένο" προς τα πάνω για να έχει άμεση επαφή με το φίλτρο,οπότε σίγουρα δεν εμπλέκεται..παίδες έχω δοκιμάσει τα πάντα :nope:

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1384 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2011, 01:11 »
Θέλω να βοηθήσω και τους δυο...  :wall:
Φίλε,Τiftians,με αποσυντόνησες...Έχεις κι άλλους σωλήνες-σώματα Α2?Αν ναι κάτι άλλο παίζει με το θέμα διαρροής.Αν ισχύει αυτό και για το Parpen. :hmmm:
Μάλλον αυτό που λέει ο Cobolt έχει μια βάση και δίκιο.Και εγώ που θυμάμαι πως μια-δυο φορές μου είχε ξεφύγει να το βιδώσω τέρμα διαρροές δεν είχα και απλώς το κατάλαβα γιατί κόντεψε να μου μείνει στο χέρι...  :idiot1: :)) :)) φαντάσου πόσο χαλαρό βίδωμα είχα κάνει...  8) :tongue_smilie: :))

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1385 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2011, 01:13 »
:yes:..το κακό είναι ότι θέλει συχνή αντικατάσταση
σκέφτομαι να δοκιμάσω την πρόταση του vaggos με ένα ειδικό στεγανοποιητικό σπειρωμάτων :dontknow:

φίλε cobolt να φανταστείς ότι το φιτίλι το έχω 'δεμένο" προς τα πάνω για να έχει άμεση επαφή με το φίλτρο,οπότε σίγουρα δεν εμπλέκεται..παίδες έχω δοκιμάσει τα πάντα :nope:

Γιατί θέλει συχνή αντικατάσταση? Όταν θα ξεβιδώσεις να αλλάξεις σύρμα/φιτίλι, τότε το αλλάζεις.

Αποσυνδεδεμένος tiftiants

  • **
  • 138
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1386 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2011, 01:15 »
Γιατί θέλει συχνή αντικατάσταση? Όταν θα ξεβιδώσεις να αλλάξεις σύρμα/φιτίλι, τότε το αλλάζεις.

δεν έχεις άδικο..απλά εγώ το ανοίγω συχνά για να παρακολουθήσω το φαινόμενο ;D

Αποσυνδεδεμένος cobolt

  • **
  • 329
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1387 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2011, 01:17 »
Έχω ξεσφίξει το σωλήνα μία ολόκληρη στροφή, τώρα παίρνει περισσότερο αέρα από το σπείρωμα, παρά από την τρύπα. Το φίλτρο μου είναι γεμάτο, και πάλι δεν κατάφερα να έχω διαρροή.  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1388 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2011, 01:19 »
Θέλω να βοηθήσω και τους δυο...  :wall:
Φίλε,Τiftians,με αποσυντόνησες...Έχεις κι άλλους σωλήνες-σώματα Α2?Αν ναι κάτι άλλο παίζει με το θέμα διαρροής.Αν ισχύει αυτό και για το Parpen. :hmmm:
Μάλλον αυτό που λέει ο Cobolt έχει μια βάση και δίκιο.Και εγώ που θυμάμαι πως μια-δυο φορές μου είχε ξεφύγει να το βιδώσω τέρμα διαρροές δεν είχα και απλώς το κατάλαβα γιατί κόντεψε να μου μείνει στο χέρι...  :idiot1: :)) :)) φαντάσου πόσο χαλαρό βίδωμα είχα κάνει...  8) :tongue_smilie: :))

Διάβασε προσεχτικά τα μηνύματα του Zalaros. Έλυσε το πρόβλημά του, όταν σε μηχανουργείο, του έφαγαν την πρώτη σπείρα του σωλήνα, η οποία ουσιαστικά, είναι υπεύθυνη για το φώλιασμα. Αν αυτή είναι ελαττωματική, τότε βιδώνει όλα στραβά και αφήνει κενό.
Αν βιδώσει σωστά εξ' αρχής, τότε δεν αφήνει κενό, οπότε και να μην βιδώσει εντελώς, δεν κάνει διαρροή.



Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 18, 2011, 12:35
Έχω ξεσφίξει το σωλήνα μία ολόκληρη στροφή, τώρα παίρνει περισσότερο αέρα από το σπείρωμα, παρά από την τρύπα. Το φίλτρο μου είναι γεμάτο, και πάλι δεν κατάφερα να έχω διαρροή.  :dontknow:

Το φιτιλι του Cetin χρησιμοποιείς?
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 18, 2011, 12:35 από Yiannis Rasta »

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1389 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2011, 01:22 »
Μπας και είναι πολύ μακρύ το μήκος του φιτιλιού και όπως είναι σηκωμένο και ακουμπά το φίλτρο κάνει υπερτροφοδοσία και δε προλαβαίνει να το κάψει όλο η αντίσταση?!=Διαρροές :dontknow: :hmmm:

Εγώ ναι, του cetin έχω όπως και σύρμα.  :yes:

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1390 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2011, 01:23 »
Διάβασε προσεχτικά τα μηνύματα του Zalaros. Έλυσε το πρόβλημά του, όταν σε μηχανουργείο, του έφαγαν την πρώτη σπείρα του σωλήνα, η οποία ουσιαστικά, είναι υπεύθυνη για το φώλιασμα. Αν αυτή είναι ελαττωματική, τότε βιδώνει όλα στραβά και αφήνει κενό.
Αν βιδώσει σωστά εξ' αρχής, τότε δεν αφήνει κενό, οπότε και να μην βιδώσει εντελώς, δεν κάνει διαρροή.
Σωστά :thumpup: Και για να μην μπερδεύεστε, όσοι κάνετε πειράματα ξεβιδώνωντας τον σωλήνα, η διαρροή δεν είναι άμεση :nope: Έρχεται μετά από αρκετή χρήση :yes: Και δεν χάνει το ίδιο το υγρό αλλά τους υδρατμούς που μαζεύονται μετά από αρκετή χρήση ;)

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1391 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2011, 01:25 »
Mα αν είναι λάσκα οι υδρατμοί δε προλαβαίνουν να μαζευτούν γιατί στεγνώνουν λόγο του αέρα.Νομίζω.Δε ξέρω....έχω μπερδευτεί τελείως :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος cobolt

  • **
  • 329
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1392 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2011, 01:26 »
Αν βιδώσεις τέρμα το σωλήνα, και κλείσεις την τρύπα αερισμού με το δάκτυλό σου, και φυσήξεις ή ρουφήξεις, φαίνεται να χάνει αέρα από κάπου? (δοκίμασε το με ατμό και φύσημα, ωστε να δείς από που έχεις διαρροή).
Παράθεση
Το φιτιλι του Cetin χρησιμοποιείς?
Αυτή τη στιγμή του imeo, αλλά παλαιότερα του Cetin, πάλι χωρίς πρόβλημα...

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1393 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2011, 01:35 »
Mα αν είναι λάσκα οι υδρατμοί δε προλαβαίνουν να μαζευτούν γιατί στεγνώνουν λόγο του αέρα.Νομίζω.Δε ξέρω....έχω μπερδευτεί τελείως :dontknow:
Θυμάσαι όταν δούλευες τον απλό, όταν ξεβίδωνες το φίλτρο για να το γεμίσεις, που το άσπρο πλαστικό ήταν βρεγμένο εξωτερικά; Και ο σωλήνας από μέσα είναι επίσης βρεγμένος από τους υδρατμούς ;)

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1394 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2011, 01:38 »
Αν βιδώσεις τέρμα το σωλήνα, και κλείσεις την τρύπα αερισμού με το δάκτυλό σου, και φυσήξεις ή ρουφήξεις, φαίνεται να χάνει αέρα από κάπου? (δοκίμασε το με ατμό και φύσημα, ωστε να δείς από που έχεις διαρροή).Αυτή τη στιγμή του imeo, αλλά παλαιότερα του Cetin, πάλι χωρίς πρόβλημα...

Με το τεφλόν επάνω, δεν χάνει από πουθενά τώρα. Θα το δοκιμάσω αύριο, πριν την εγχείρηση.
Ρώτησα γιατί του cetin, διαλύεται πολύ εύκολα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171330 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275252 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15192 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13916 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9215 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42652 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 378 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34743 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557408 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181852 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 158 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8950 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364