vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

265 επισκέπτες, 5 χρήστες
dkostas, Jorge, FaniFox, Milarepa, Mimhsdr

Twitter

Πόσο αθώα είναι τα πλαστικά μπουκαλάκια;

Αποσυνδεδεμένος blade

  • **
  • 297
  • Φύλο: Άντρας
  • Fod2-unflw2-Zst2-Huss-Sky-KFV5-Dog-cloud1-Berser
Πόσο αθώα είναι τα πλαστικά μπουκαλάκια;
« στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 15:45 »
Λοιπόν σήμερα πήγα στο φαρμακείο να πάρω μια γλυκερίνη του Συνδέσμου που την είχα παραγγείλει απο την προηγούμενη εβδομάδα.
Ρώτησα τη φαρμακοποιό αν έχει και μπουκαλάκια μικρά κατά προτίμηση γυάλινα.
Η απάντηση που μου έδωσε είναι να χρησιμοποιώ πάντα γυάλινα οταν βάζω μέσα αιθέρια έλαια* γιατί τα πλαστικά αλλοιώνονται περνάνε στο υγρό και μετά στον οργανισμό.

*Δεν κατάλαβα καλά αν αυτή η λέξη αφορά την γλυκερίνη η τα αρώματα που βάζουμε μέσα. (ήξερε οτι το ήθελα για ατμισμα)


Δεν ξέρω αλλα νομίζω οτι γενικά είναι πολλά τα θέματα που πρέπει να ασχοληθούμε και να προσέξουμε οσο αφορά το η.τ............Απο μπαταρίες και φιτίλια μέχρι υγρά και μπουκάλια.




Αποσυνδεδεμένος ATMISTHS

  • ***
  • 813
  • Φύλο: Άντρας
  • JUSTICE IS COMING........Vape or.......
Απ: Πόσο αθώα είναι τα πλαστικά μπουκαλάκια;
« Απάντηση #1 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 15:47 »
Αυτο νομιζω ειναι γενικος κανονας για τα πλαστικα σε σχεση με τα γυαλινα αλλα καποιος ποιο εξιδικευμενος μπορει να μας πει  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος girlplay

  • **
  • 338
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μη κλεβετε!Η κυβερνηση σιχαινεται τον ανταγωνισμο!
Απ: Πόσο αθώα είναι τα πλαστικά μπουκαλάκια;
« Απάντηση #2 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 15:58 »
...ξερω...πως γενικα για τα πλαστικα που εχουν αμεση επαφη με βρωσιμα δεν ειναι καλο να τα χρησιμοποιουμε πολυ καιρο....πχ πλαστικο μπουκαλακι νερου.... οποτε σιγουρα καλυτερα το γυαλινο... ;)

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πόσο αθώα είναι τα πλαστικά μπουκαλάκια;
« Απάντηση #3 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 16:11 »
τα ετοιμα παντως σχεδον ολοι σε γυαλινα τα πουλανε :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος ATMISTHS

  • ***
  • 813
  • Φύλο: Άντρας
  • JUSTICE IS COMING........Vape or.......
Απ: Πόσο αθώα είναι τα πλαστικά μπουκαλάκια;
« Απάντηση #4 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 16:16 »
Αν εξαιρεσω τα HALO οσα αλλα εχω παρει ετοιμα ειτανε ολα σε πλαστικα  :( αν εννοεις φιλε μου τα ετοιμα υγρα  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος arnokouros

  • **
  • 329
  • Φύλο: Άντρας
  • **ΑΤΜΟΤΟΥΡΜΠΙΝΑΣ**
Απ: Πόσο αθώα είναι τα πλαστικά μπουκαλάκια;
« Απάντηση #5 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 16:19 »
δεν χρειάζεται να ειναι καποιος ειδικος για να καταλάβει οτι τα πλαστικα μπουκαλακια ειναι πολυ πιο φθηνα γι αυτο τα χρησιμοποιούν,ενω τα γυαλινα αν και καλύτερα δεν τα προτιμούν λόγω κόστους.
ακομα και το νερο που εχουμε στο ψυγειο του σπιτιου μας πρεπει να ειναι σε γυαλινο.
ποσο μαλλον τα χαρμανια αμφιβολου προελευσεως που αγοραζουμε και ατμιζουμε!
ακομα και τα απλα σιροπακια για το βηχα σε γυαλινα μπουκαλια ειναι,για να μην αναφερθω και στα φαρμακα που το 99 % ειναι σε γυαλι!!!

Αποσυνδεδεμένος ATMISTHS

  • ***
  • 813
  • Φύλο: Άντρας
  • JUSTICE IS COMING........Vape or.......
Απ: Πόσο αθώα είναι τα πλαστικά μπουκαλάκια;
« Απάντηση #6 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 16:22 »
Σωστος  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πόσο αθώα είναι τα πλαστικά μπουκαλάκια;
« Απάντηση #7 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 16:22 »
εγω παλι οσα εχω παρει ειναι ολα σε γυαλινα halo-vapormania-natura-ecocig (αυτα εχω παρει απο ετοιμα)

Αποσυνδεδεμένος arnokouros

  • **
  • 329
  • Φύλο: Άντρας
  • **ΑΤΜΟΤΟΥΡΜΠΙΝΑΣ**
Απ: Πόσο αθώα είναι τα πλαστικά μπουκαλάκια;
« Απάντηση #8 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 16:24 »
εγω ακομα και τα ετοιμα υγρα decadent που κανουν τα 10 ml 10 ευρω,απο e-smokeguru που πηρα (τιμη παραλαβης απο καταστημα,στο internet κανουν 8,5 ευρω.ασχετο αλλα για να μην παραξηγουμαστε),αρκετα ακριβα δηλαδη μιας και θεωρουντα καλα σε πλαστικο μπουκαλακι τα πηρα!

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: Πόσο αθώα είναι τα πλαστικά μπουκαλάκια;
« Απάντηση #9 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 16:39 »
το μονο σιγουρο ειναι οτι πρεπει να ειμαστε προσεκτικοι.......
δεν χρησημοποιουμε οτι ναναι..... προχτες σε καποιο ποστ ειδα καποιο συνατμιστη να προτεινει υαλομβαμβακα απο φιλτρο ενυδριου..ειναι σαφες οτι αυτος ο υαλομβαμβακας δεν κατασκευαστηκε για θερμοκρασιες.......σε αλλο ποστ ειδα οτι καποιος εβαλε φυτιλι απο zippo .....αλλη τρελα αυτη......καψτε ενα φυτιλι απο ατμοποιητη και ενα απο zippo....το zippo θα γινει σκονη.
τα μπουκαλακια τα γυαλινα ειναι σαφως καλυτερα..και αυτα θα πρεπει να χρησημοποιουμε.
εγω εχω κρατησει ολα τα γυαλινα που ατμιζα σαν νεος ατμιστης και σε αυτα φτιαχνω τα υγρα μου , την ατμιστικη βαση μολις την παραλαμβανω και ρυθμιζω τα επιπεδα της την αποθηκευω σε γυαλινα μπουκαλια απο bisolvon σιροπι γυαλινο . στα φαρμακεια μπορει να βρειτε μεχρι και 500 ml μπουκαλακια σκουρα για να αποθηκευετε μεγαλες ποσοτητες βασης η ετοιμο υγρο με αρωμα.

Αποσυνδεδεμένος MACATTACK

  • **
  • 206
  • Φύλο: Άντρας
  • DD BY GRAVEN - GP MOD - A2MT SS,CLASSIC SS
Απ: Πόσο αθώα είναι τα πλαστικά μπουκαλάκια;
« Απάντηση #10 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 16:51 »
Υπαρχει παντως αναρτηση απο συνφορουμιτη μας για οποιον θελει μπουκαλακια.Το παλικαρι απο οτι καταλαβα πηρε αρκετα για να πετυχει καλη τιμη, οποτε πιστευω αν καποιος θελει και του κανουν να παρει απο εκει (αν θελει) γιατι δεν πιστευω να χρειαζετε 440!! μπουκαλακια ::)

Αποσυνδεδεμένος blade

  • **
  • 297
  • Φύλο: Άντρας
  • Fod2-unflw2-Zst2-Huss-Sky-KFV5-Dog-cloud1-Berser
Απ: Πόσο αθώα είναι τα πλαστικά μπουκαλάκια;
« Απάντηση #11 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 18:46 »
Λιανική αγόρασα το γυάλινο μπουκαλάκι απο φαρμακείο 0,70 τα 10ml .
Χοντρική είμαι σίγουρος οτι το παίρνουν 0,30.

Δεν νομίζω να είναι μεγάλο το κόστος οταν εχουν φτάσει μερικοί να πουλάνε τα έτοιμα υγρά 1€/ml...
Αλλα ετσι ειναι ο Ελληνας ατμεμπορος δεν μπορεί να δουλέψει μα κέρδος 100-150% αλλα ψάχνει να κάνει την αρπαχτή των 800% λουκέτο και δρόμο.

Μακάρι να κάνω λάθος αλλα δύσκολο.


Αποσυνδεδεμένος arnokouros

  • **
  • 329
  • Φύλο: Άντρας
  • **ΑΤΜΟΤΟΥΡΜΠΙΝΑΣ**
Απ: Πόσο αθώα είναι τα πλαστικά μπουκαλάκια;
« Απάντηση #12 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 18:55 »
σωστοςςςςςς!!! :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Πόσο αθώα είναι τα πλαστικά μπουκαλάκια;
« Απάντηση #13 στις: Φεβρουαρίου 23, 2012, 10:25 »
σαφως και τα γυαλινα ειναι καλυτερα,προσωπικα τα υγρα που αγοραζω Flavourart και natura ειναι παντα σε γυαλινα

Απ: Πόσο αθώα είναι τα πλαστικά μπουκαλάκια;
« Απάντηση #14 στις: Φεβρουαρίου 23, 2012, 10:32 »
φίλε blade καλημέρα
ο macattack αναφέρεται σε εμένα ότι έχω αγοράσει 440 μπουκαλάκια στην τιμή των 0,4. επειδή έγραψες ότι δεν μπορεί να κοστίζουν παραπάνω από 0,30 μπορείς να μου πάρεις και εμένα στην τιμή αυτή που λες γιατί εγώ όπυ και αν έψαξα η τιμή ήταν πολύ παραπάνω απότι τα βρήκα εγώ?γιατί είναι χαζομάρα να αγοράζω τόσο μεγάλη ποσότητα και να υπάρχουν ακόμα πιο φτηνά...μη με πιάνουν και κότσο!
και πιο συγκεκριμένα σας παραθέτω και μία αλληλογραφία γιατί καλό είναι να μην αμφισβητούνται λεγόμενα χωρίς αποδείξεις

Αγαπητέ Βασίλη
σας αποστέλλουμε την προσφορά μας για τα καφέ μπουκάλια των 16cc

Η συσκευασία των 16cc έχει 170 τεμάχια
μπουκάλια 16cc              Τιμή/τεμ                                                   

170τεμ                                    0,37
340- 850τεμ                           0,35                                             
1020 - 1870                           0,32                                               
2040 - 3400                           0,27                                               
3570 - 5100                           0,25                                             
 
To Εσωτερικό σταγονόμετρο με καπάκι  που σας ενδιαφέρει                     0,15/τεμ

Οι τιμές δεν εμπεριέχουν ΦΠΑ23% 


ΠΑΝΤΑ ΣΤΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΣΑΣ
www.donkeyisland.gr



 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 23 12648 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:25
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1809 278382 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 22:29
από Antiprosopos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63820 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206427 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92897 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3885 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1115 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172935 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15550 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14251 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9624 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43922 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem