vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

272 επισκέπτες, 1 χρήστης
dkostas

Twitter

Zenith tank by Innokin

Αποσυνδεδεμένος Volgas54641

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #855 στις: Ιανουαρίου 30, 2019, 12:38 »
Προβληματικές αντιστάσεις.Δοκίμασε καμμιά άλλη αγορασμένη από άλλο κατάστημα μήπως έπεσες σε ελατωματική παρτίδα.Δεν είναι απίθανο.
Κάνε του κι ένα καλό πλύσιμο.

Αποσυνδεδεμένος lylian

  • *
  • 39
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #856 στις: Ιανουαρίου 30, 2019, 12:41 »
[member=22484]Volgas54641[/member] από 3 καταστήματα.... Με όλες μια από τα ίδια !!!!  Τι στην ευχή και τα 3 καταστήματα είχαν ελαττωματικές; (Χρησιμοποιώ 0.5)
Το καλό πλυσιμο πως το ορίζεις;

Αποσυνδεδεμένος Volgas54641

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #857 στις: Ιανουαρίου 30, 2019, 12:50 »
Οι 0,5 δεν ξέρω, δοκίμασε τις 0,8.:)
Αστον σε χλιαρο νερό κι απορρυπαντικό μια-δυό ώρες και καλο ξέπλυμα.Επίσηςκαλό στέγνωμα με σεσουάρ.

Nai_Ego

Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #858 στις: Ιανουαρίου 30, 2019, 12:52 »
[member=22612]lylian[/member] Θα σου πρότεινα να μην βάλεις χημικό (απορρυπαντικό πιάτων), δοκίμασε να φτιάξεις σ' ένα μπολάκι νερό με σόδα και ξύδι, βύθισε τον Zenith και με τις 2 τρύπες ανοιχτές (γέμισης και αντίστασης), ανακίνησέ τον καλά αλά φραπέ, άστον λίγο μέσα, ξέπλυνέ το καλά με τρεχούμενο νερό και άστο να στεγνώσει καλά. Αντί για ξύδι μπορείς να βάλεις λεμόνι.

[member=16791]armadoran[/member] Σωστά το λέω φίλος, άφησε το fire πριν σταματήσεις να ρουφάς, τι δεν καταλαβαίνω;

Αποσυνδεδεμένος lylian

  • *
  • 39
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #859 στις: Ιανουαρίου 30, 2019, 12:54 »
[member=13016]Nai_Ego[/member] κι εγώ φοβαμαι το απορρυπαντικό , ταμπλέτες corega κάνουν;

Nai_Ego

Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #860 στις: Ιανουαρίου 30, 2019, 12:59 »
Είναι καλή λύση, δοκίμασέ τες.

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #861 στις: Ιανουαρίου 30, 2019, 12:59 »
Παιδιά καλησπέρα . Εγώ εδώ και καιρό έχω το εξής θέμα.  Έχω μεταλλικη γεύση. Όχι μόνο στην αρχή του ατμισματος με κάθε νέα αντίσταση αλλά ΜΟΝΙΜΗ Όσες τζουρες και να κάνω ο,τι υγρό και να βάλω. Δεν καιω τις αντιστάσεις, τις ποτίζω πάντοτε πολύ καλά και περιμένω άρα δεν φταίει αυτό. Παιδιά είναι απαίσιο. Μου αλλοιωνει τη γευση του υγρού και μου έρχεται αηδία. Με κάποια υγρά δεν έρχεται πολύ,με αλλα περισσότερο και...μπορω να πω βρωμαει  :)) ... Τον διμελο 22αρη εχω και μόλις έναν μήνα...έχω στενοχωρηθει.  Είχε κανείς παρόμοιο θέμα; Πως το λύσατε;
Θα σε ρωτήσω κάτι που ίσως σου φανεί αστείο.... Κουμπώνεις σωστά την αντίσταση από κάτω?
Πριν γελάσεις κ θα σε καταλάβω .... Θα σου πω ότι εγώ έκανα αυτό το λάθος στης αδερφής μου τον Ζenith μια φορά κ χωρίς ξέρεις να δώσω καμία σημασία πήρε εκείνη να ατμίσει κ μετά από λίγο είχε το ίδιο πρόβλημα με σένα στην γεύση!!

Αμέσως αντιλήφθηκα ότι δεν κούμπωσα όπως έπρεπε την αντίσταση!
Όσο κ αν δεν το πιστεύει κανείς αυτό μπορεί να συμβεί κ να αναρωτιέται για λίγο...
Το τι άκουσα μετά δεν σου λέω κάτι.... ::) ::) ::)    

Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #862 στις: Ιανουαρίου 30, 2019, 15:23 »
[member=16791]armadoran[/member] Σωστά το λέω φίλος, άφησε το fire πριν σταματήσεις να ρουφάς, τι δεν καταλαβαίνω;
Ο συνατμιστής είχε πρόβλημα με επιπλέον ή άκαφτο υγρό.
Οταν ρουφάς χωρίς να ανάβει η αντίσταση ''βρέχεις'' την αντίσταση με επιπλέον υγρό πράγμα που δεν θέλουμε σε αυτή την περίπτωση.
Το σωστό θα ήταν να πατάει το fire λίγο πριν ξεκινήσει την τζούρα και να το κρατάει και λίγο πατημένο μετά το τέλος αυτής ώστε να ατμοποιείται το επιπλέον υγρό.
Αυτό που λές εσύ είναι ιδανικό όταν έχουμε φαινόμενο υποτροφοδοσίας ώστε να έχουμε επιπλέον υγρό στο βαμβάκι μας πριν την επόμενη τζούρα.
Βέβαια τζάμπα τα γράφουμε όλα αυτά εφόσον απλά ανέβασε τα βατ, ατμοποίησε όλο το υγρο,  και λύθηκε το πρόβλημα :).

Αποσυνδεδεμένος Notisrazr

  • *
  • 35
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #863 στις: Ιανουαρίου 30, 2019, 22:09 »
Καλησπερα παιδιά
Είχα πάρει τον ατμοποιητη πριν καιρό  και τον δούλευα  συνήθως με 50/50 υγρά και  60/40
δίχως να έχω κανένα πρόβλημα μετά πήγα σε επισκευασιμο και δεν ξανά ασχολήθηκα...
Τον έκανα πρόσφατα δώρο και από τι φαίνεται το συγκεκριμένο άτομα δεν αντέχει την pg ούτε και τα αρώματα επειδή του δημιουργεί πόνο στον λαιμό και τον κρατάει για μέρες
Για να καταλάβω αν όντως ευθύνεται  η Pg του έδωσα έναν από τους επισκευασιμους που έχω για καμία εβδομάδα και έβαλα μόνο vg με νικοτίνη και δεν του ξανά δημιουργήθηκε ο πόνος στον λαιμό

Ηθελα να ρωτήσω γιατί είναι νέος και δεν νόμιζω να ασχοληθεί ακόμα με τους επισκευασιμους

Θα παίξει ο zenith με 100% vg η θέλει και νερό και αν ναι ποια είναι η ιδανική αναλογία;
Είναι ο 22mm και έχει και 1,6 και 0,8 αντίστασης

Αποσυνδεδεμένος DaDi

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
  • NO PAIN NO GAIN
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #864 στις: Ιανουαρίου 31, 2019, 09:21 »
[member=22484]Volgas54641[/member] από 3 καταστήματα.... Με όλες μια από τα ίδια !!!!  Τι στην ευχή και τα 3 καταστήματα είχαν ελαττωματικές; (Χρησιμοποιώ 0.5)
Το καλό πλυσιμο πως το ορίζεις;
Δες στο τέλος του βίντεο  https://youtu.be/fMwlXYTNi28
Εγώ προσωπικά ξεβιδώνω ότι ξεβιδώνεται, κάνω καλό αφρο με απορρυπαντικό στα χέρια μου, σαπουνιζω κάθε μέρος καλά, κάνω το φραπέδιασμα που περιγράφει στο βίντεο και στην συνέχεια σκουπίζω καλά, γεμίζω και ατμίζω...
Αν περίμενα όπως παλιά 3-4 ώρες να στεγνώσει, θα είχα και ένα πακέτο ΚΤ επάνω στο γραφείο!  :))
Το να έχει και μερικά σταγονίδια νερού μέσα δεν χάλασε ο κόσμος...
Μην το παραψειρίζεις και κοίτα να το απολαύσεις  :thumpup:

Nai_Ego

Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #865 στις: Ιανουαρίου 31, 2019, 10:16 »
Υπάρχει και το πιστολάκι ως λύση, δεν είναι ανάγκη να περιμένει 3-4 ώρες. Πάντως χημικά δεν θα πρότεινα για καθαρισμό του σημείου που μπαίνει το υγρό, ειδικά με υπολείμματα νερού όπως οι σταγόνες που λες. Για μένα καλύτερη λύση ήταν και παραμένει το Ultrasonic...Αλλιώς νερό με ξύδι και σόδα. Ο καθαριστής κοστίζει 30-40 Ευρώ, τον έχεις για χρόνια και καθαρίζεις ατμιστικά, γυαλιά, ρολόγια, ασημικά και 1.002 πράγματα. Προτίμησα να έχω ένα φθηνό μοντ ή έναν καλό εργοστασιακό λιγότερα αλλά να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #866 στις: Ιανουαρίου 31, 2019, 10:45 »

Θα παίξει ο zenith με 100% vg η θέλει και νερό και αν ναι ποια είναι η ιδανική αναλογία;
Είναι ο 22mm και έχει και 1,6 και 0,8 αντίστασης
Ατμίζω με VG Χωρίς καμιά αραίωση κ θα σου πω ότι δεν έχω κανένα πρόβλημα με τον Zenith!! 
Πάρα πολύ καλή απόδοση σε ατμό χωρίς προβλήματα. 

Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #867 στις: Ιανουαρίου 31, 2019, 11:35 »
[member=13016]Nai_Ego[/member]

Καμιά πρόταση για Ultrasonic; Γιατί αυτός της Coil Master που έχω δεν καθαρίζει ούτε καθαρό ατμοποιητή  :(

Αποσυνδεδεμένος ThioVag

  • ***
  • 603
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #868 στις: Ιανουαρίου 31, 2019, 11:40 »
Ατμίζω με VG Χωρίς καμιά αραίωση κ θα σου πω ότι δεν έχω κανένα πρόβλημα με τον Zenith!!
Πάρα πολύ καλή απόδοση σε ατμό χωρίς προβλήματα.
Θα εχω τον 24mm με την 0.8 αντισταση το ΣΚ για test vape. Με μονο VG ειχες ντουμανια ατμου ?

Nai_Ego

Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #869 στις: Ιανουαρίου 31, 2019, 12:12 »
[member=13016]Nai_Ego[/member]

Καμιά πρόταση για Ultrasonic; Γιατί αυτός της Coil Master που έχω δεν καθαρίζει ούτε καθαρό ατμοποιητή  :(
Θα σου πρότεινα της Grundig, δεν ξέρω αν είναι καλό που έφερε η MediaMarkt με 29,99€, σε specs είναι μια χαρά όμως.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2109 310480 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:46
από Antiprosopos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 278797 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:33
από stavax
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 12996 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123872 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 64074 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206809 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93020 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3935 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1160 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173201 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15618 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14349 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias