vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

249 επισκέπτες, 5 χρήστες
Jorge, Blackwolf, funes, Milarepa, trabaman

Twitter

Πόσο αθώα είναι τα πλαστικά μπουκαλάκια;

Αποσυνδεδεμένος blade

  • **
  • 297
  • Φύλο: Άντρας
  • Fod2-unflw2-Zst2-Huss-Sky-KFV5-Dog-cloud1-Berser
Απ: Πόσο αθώα είναι τα πλαστικά μπουκαλάκια;
« Απάντηση #15 στις: Φεβρουαρίου 23, 2012, 11:07 »
Φιλε μου συγνώμη αλλα δεν ειχα ιδεα ποσο κανουν αυτα τα μπουκαλάκια μια σκέψη έκανα οτι το μεγαλύτερο μέρος της αγοράς είναι περίπου στο 100-150% κέρδος και απο οτι βλέπω απο τις τιμές σου δεν έπεσα και πολύ έξω.



Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Πόσο αθώα είναι τα πλαστικά μπουκαλάκια;
« Απάντηση #16 στις: Φεβρουαρίου 23, 2012, 11:18 »
Δεν θυμάμαι ποιός μου το είχε πεί πρίν πολλά χρόνια.....γιατί με έβλεπε που έπινα νερό από το πλαστικό μικρό μπουκάλι ναι? Ήταν χημικός σε κάποια γνωστή εταιρεία.

Τα γυάλινα είναι ασφαλέστερα από τα πλαστικά μπουκάλια!!!!Για πολλούς κ  σοβαρούς λόγους  :yes:  :yes:
Αν με ρωτήσετε? τα υγρά τα έχω όλα σε πλαστικά μπουκαλάκια κ δεν θα τα μεταφέρω ποτέ σε γυάλινα γιατί όταν αγγίξω γυαλί σπάει αμέσως...  :angry_orange:

Καλό είναι  τα πλαστικά μπουκαλάκια μας να τα αλλάζουμε όσο πιο συχνά μπορούμε για να  ήμαστε πιο ήσυχοι πιστεύω. ::) ::) ::) ::) ::)
Ένα υγρό να μην μένει στο ίδιο μπουκαλάκι πάνω από έναν μήνα από τη στιγμή που θα το ανοίξουμε ναι?
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 23, 2012, 12:28 από DARK ANGEL »

Αποσυνδεδεμένος jonytzav

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστε Ελευθερα Παντου..για την υγεια ολων μας!!!
Απ: Πόσο αθώα είναι τα πλαστικά μπουκαλάκια;
« Απάντηση #17 στις: Φεβρουαρίου 23, 2012, 11:45 »
Δεν θυμάμαι ποιός μου το είχε πεί πρίν πολλά χρόνια.....γιατί με έβλεπε που έπινα νερό από το πλαστικό μικρό μπουκάλι ναι? Ήταν χημικός σε κάποια γνωστή εταιρεία.

Τα γυάλινα είναι ασφαλέστερα από τα πλαστικά μπουκάλια!!!!Για πολλούς κ  σοβαρούς λόγους  :yes:  :yes:
Αν με ρωτήσετε? τα υγρά τα έχω όλα σε πλαστικά μπουκαλάκια κ δεν θα τα μεταφέρω ποτέ σε γυάλινα γιατί όταν αγγίξω γυαλί σπάει αμέσως...  :angry_orange:

Καλό είναι  τα πλαστικά μπουκαλάκια μας να τα αλλάζουμε όσο πιο συχνά μπορούμε για να  ήμαστε πιο ήσυχοι πιστεύω. ::) ::) ::) ::) ::)
Ένα υγρό να μην μένει στο ίδιο μπουκαλάκι πάνω από έναν μήνα από τη στιγμή που θα το ανοίξουμε ναι?
;) :thumpup:
Συμφωνω και εγω οτι τα γυαλινα ειναι πιο ασφαλη αλλα θελουν και μεγαλυτερη προσοχη απ'οτι τα πλαστικα.
Πλαστικα παιδια,αλλα συχνες αλλαγες σε οτιδηποτε ειναι αυτο που βαζουμε μεσα.... :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος DjLouiS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πόσο αθώα είναι τα πλαστικά μπουκαλάκια;
« Απάντηση #18 στις: Φεβρουαρίου 23, 2012, 12:01 »
εγω το εχω δει στο αρωμα οταν τα κα8αριζω,σε γυαλινο φευγει αμεσως με καυτο νερο στο πλαστικο αν ειναι εντονο το αρωμα αποροφατε και δεν φευγει οτι και να κανεις!μου χει τυχει σε πλαστικα μπουκαλακια με ενεση να τα πεταω διοτι μυριζει ακομη το αρωμα!
Σαφως και ειναι καλυτερα τα γυαλινα εχω ρωτησει και εγω σε φαρμακειο.
Τη γλυκερινη που τη περνω σε πλαστικο των 100μλ 8α την απο8ηκευσω σε γυαλινο για να εχω το κεφαλι μου ησυχο!

Απ: Πόσο αθώα είναι τα πλαστικά μπουκαλάκια;
« Απάντηση #19 στις: Φεβρουαρίου 23, 2012, 12:04 »
απλά να ξέρετε(μιας και το έψαξα πολύ το θέμα) τα καραμελέ μπουκαλάκια είναι αντοχής(είναι σαν τα μπουκάλια της μπύρας) και δεν σπάνε εύκολα!
σίγουρα είναι ότι πιο υγειινό αρκεί να τα αποστειρώνετε μία σστο τόσο

Αποσυνδεδεμένος agelop

  • *
  • 80
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πόσο αθώα είναι τα πλαστικά μπουκαλάκια;
« Απάντηση #20 στις: Φεβρουαρίου 23, 2012, 12:34 »
Εμένα το πρόβλημα ειναι οτι χρησιμοποιώ για την μεταφορά των υγρων πλαστικά μπουκαλακια των 20ml, για να χωραει μεσα στη θήκη,  με ακροφησιο γιατι δεν μπορώ να βρω γιαλινα 20ml με ακροφησιο. Οσα γιαλινα βρίσκω ειναι με σταγονομετρο
. Δεν ξέρω εαν τα πλαστικά κάθε φορά που τελειώνουν τα αποστειρωνω θα ειναι καλύτερα. Τι λετε?

Αποσυνδεδεμένος snapy13

  • **
  • 134
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πόσο αθώα είναι τα πλαστικά μπουκαλάκια;
« Απάντηση #21 στις: Φεβρουαρίου 23, 2012, 12:51 »
απλά να ξέρετε(μιας και το έψαξα πολύ το θέμα) τα καραμελέ μπουκαλάκια είναι αντοχής(είναι σαν τα μπουκάλια της μπύρας) και δεν σπάνε εύκολα!

Αυτο το επιβεβαιωνω κι εγω . Χτες μου επεσε ενα κατω απο αυτα που ειχα παρει απο τον billaro απο υψος 1 μετρου και δεν επαθε τιποτα !!!
Ευτυχως γιατι ητανε και γεματο .
Φυσικα παιζει ρολο και απο ποια μερια θα πεσει.
Παντως σιγουρα ειναι ανθεκτικα .

Αποσυνδεδεμένος leon1566

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πόσο αθώα είναι τα πλαστικά μπουκαλάκια;
« Απάντηση #22 στις: Φεβρουαρίου 23, 2012, 13:44 »
Κατα τη γνωμη μου το θεμα ειναι αρκετα σοβαρο , και μιας και δεν μπορω να κοψω το μπουκαλακι του νερου -αν και το κακο ειναι πολυ μικρο πιστευω γιατι το καταναλωνεις στιγμιαια και το πετας - αρχιζω να ψαχνω για γυαλινο μπουκαλακι
με μεταλλικο ακροφυσιο.
οποιος γνωριζει που μπορουμε να βρουμε ας βοηθησει.

Απ: Πόσο αθώα είναι τα πλαστικά μπουκαλάκια;
« Απάντηση #23 στις: Φεβρουαρίου 23, 2012, 15:30 »
εγω ακομα και τα ετοιμα υγρα decadent που κανουν τα 10 ml 10 ευρω,απο e-smokeguru που πηρα (τιμη παραλαβης απο καταστημα,στο internet κανουν 8,5 ευρω.ασχετο αλλα για να μην παραξηγουμαστε),αρκετα ακριβα δηλαδη μιας και θεωρουντα καλα σε πλαστικο μπουκαλακι τα πηρα!
Κάπου κάνεις λάθος τα υγρά Decadent εχουν 8.5 €  :)

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Πόσο αθώα είναι τα πλαστικά μπουκαλάκια;
« Απάντηση #24 στις: Φεβρουαρίου 23, 2012, 15:52 »
Πολύ θα ήθελα κι εγώ γυάλινα μπουκαλάκια με λεπτό ακροφύσιο.
Για μένα θα ήταν τα πιο βολικά.
Στα υγρά που έχω πάνω μου έξω από το σπίτι με βολεύουν απίστευτα τα μικρά πλαστικά με το πώμα με ενσωματομένη χοντρή βελόνα αλλά οι τιμές τους συνήθως είναι υπερβολικές και δεν βρίσκεις και εύκολα. Λόγω μικρής παραμονής του υγρού (και έλλειψης αντίστοιχων γυάλινων...) δεν σκέφτομαι πολύ την τυχόν αλλοίωση.

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3875
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Πόσο αθώα είναι τα πλαστικά μπουκαλάκια;
« Απάντηση #25 στις: Φεβρουαρίου 23, 2012, 16:22 »
Νομίζω ότι γυάλινα μπουκαλάκια με το λεπτό ακροφύσιο των πλαστικών δεν υπάρχουν.
Ο λόγος απλός. Στο πλαστικό για να τρέξει η σταγόνα το πιέζουμε ελαφρά κάτι που είναι αδύνατο στο γυάλινο.
Λογικά λοιπόν μόνο γυάλινα με σταγονόμετρο υπάρχουν.

Κι εγώ πιστεύω ότι τα γυάλινα είναι καλύτερα αλλά παίζει ρόλο η ποιότητα του πλαστικού. Υπάρχουν πλαστικά που δεν διαβρώνονται με τίποτα. Μα με τίποτα. Παράδειγμα τάπερ φαγητών που μπαίνουν και σε φούρνο μικροκυμάτων. Ούτε μυρωδιές από φαγητά κρατάνε, ούτε αλλοιώνονται.


Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Πόσο αθώα είναι τα πλαστικά μπουκαλάκια;
« Απάντηση #26 στις: Φεβρουαρίου 23, 2012, 16:40 »
Νομίζω ότι γυάλινα μπουκαλάκια με το λεπτό ακροφύσιο των πλαστικών δεν υπάρχουν.
Ο λόγος απλός. Στο πλαστικό για να τρέξει η σταγόνα το πιέζουμε ελαφρά κάτι που είναι αδύνατο στο γυάλινο.
Λογικά λοιπόν μόνο γυάλινα με σταγονόμετρο υπάρχουν.
Μάλλον έχεις δίκιο. Έλπιζα σε σύστημα διπλής οπής (μια για ροή, μια για να μπαίνει αέρας) όπως σε αρώματα για DIY.
Αλλά δεν μπορούν να είναι τόσο λεπτά και χωρίς ζούληγμα δεν θα υπάρχει καλή ροή έτσι κι αλλιώς.

Εναλλακτικά, μεταλλικό βελονοειδές σταγονόμετρο. Νομίζω πως κάπου έχει πάρει το μάτι μου.

Απ: Πόσο αθώα είναι τα πλαστικά μπουκαλάκια;
« Απάντηση #27 στις: Μαΐου 01, 2012, 22:36 »
φίλε blade καλημέρα
ο macattack αναφέρεται σε εμένα ότι έχω αγοράσει 440 μπουκαλάκια στην τιμή των 0,4. επειδή έγραψες ότι δεν μπορεί να κοστίζουν παραπάνω από 0,30 μπορείς να μου πάρεις και εμένα στην τιμή αυτή που λες γιατί εγώ όπυ και αν έψαξα η τιμή ήταν πολύ παραπάνω απότι τα βρήκα εγώ?γιατί είναι χαζομάρα να αγοράζω τόσο μεγάλη ποσότητα και να υπάρχουν ακόμα πιο φτηνά...μη με πιάνουν και κότσο!
και πιο συγκεκριμένα σας παραθέτω και μία αλληλογραφία γιατί καλό είναι να μην αμφισβητούνται λεγόμενα χωρίς αποδείξεις

Αγαπητέ Βασίλη
σας αποστέλλουμε την προσφορά μας για τα καφέ μπουκάλια των 16cc

Η συσκευασία των 16cc έχει 170 τεμάχια
μπουκάλια 16cc              Τιμή/τεμ                                                   

170τεμ                                    0,37
340- 850τεμ                           0,35                                             
1020 - 1870                           0,32                                               
2040 - 3400                           0,27                                               
3570 - 5100                           0,25                                             
 
To Εσωτερικό σταγονόμετρο με καπάκι  που σας ενδιαφέρει                     0,15/τεμ

Οι τιμές δεν εμπεριέχουν ΦΠΑ23% 


ΠΑΝΤΑ ΣΤΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΣΑΣ
www.donkeyisland.gr
:hmmm: :hmmm: Τελικά δεν ξέρω μήπως να κάνουμε μια ομαδική για μπουκαλάκια .....
σπάνιο είδος συνάρτηση της ποιότητας και της χρησιμότητας των γυάλινων  :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206181 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 232 63595 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 21:08
από Ελένη Π
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92807 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3848 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1086 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172785 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278188 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15531 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14205 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9579 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43821 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 495 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix