vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

222 επισκέπτες, 7 χρήστες
Tem, dkostas, bloodlessz, Christos Z, Doubt, Jorge, th3ofilos

Twitter

DSE 901 vs EVO ή Μ series

Αποσυνδεδεμένος taxtsom

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Άντρας
DSE 901 vs EVO ή Μ series
« στις: Ιουλίου 26, 2009, 13:46 »
Παρόλο που το EVO είναι το βασικό μου τσιγάρο κ' μοναδικό όταν είμαι εκτός σπιτιού χάρη στα σταθερά ντουμάνια που εκλύει λόγω των αντίστοιχων μπαταριών(σταθερή τάση μέχρι την επαναφόρτισή τους) :) , εντός σπιτιού κ με χρήση USB Pass Through το DSE 901 είναι ανώτερο κ σε ντουμάνι(ποσότητα ατμού) κ σε ευκολία τραβήγματος τζούρας :respect: .
Σημ1: με χρήση υγρού ECOPURE k στα δύο.
Συμπερασματικά, κατά την άποψή μου πάντα, το παλαιότερης γενιάς κινέζικο ατομ DSE 901 είναι πιο ποιοτικό κ δεν βουλώνει τόσο εύκολα σε σχέση με  της νεότερης γενιάς κινέζικο ατομ του EVO ή των M σειρών.

Σημ2: Το ατομ του EVO είναι το ίδιο κ απαράλαχτο με αυτό των Μ. Όπως  ίδια είναι k τα ατομ του BL μετου Joye 510. Οι διαφορές τους είναι μόνο στην .... τιμή τους ;D και στο λογότυπο :idiot1: . Ίσως γιατί τα μεταφορικά από Κίνα ή κ Ευρώπη για Ελλάδα είναι ....δυσβάσταχτα :idiot1: για τους Έλληνες αντιπροσώπους και η παράδοση γρηγορότερη από Ελλάδα σε .. Ελλάδα :hmmm: .
Με σεβασμό , 
Ταξιάρχης


Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: DSE 901 vs EVO ή Μ series
« Απάντηση #1 στις: Ιουλίου 26, 2009, 14:39 »
Σημ2: Το ατομ του EVO είναι το ίδιο κ απαράλαχτο με αυτό των Μ. Όπως  ίδια είναι k τα ατομ του BL μετου Joye 510. Οι διαφορές τους είναι μόνο στην .... τιμή τους ;D και στο λογότυπο :idiot1: . Ίσως γιατί τα μεταφορικά από Κίνα ή κ Ευρώπη για Ελλάδα είναι ....δυσβάσταχτα :idiot1: για τους Έλληνες αντιπροσώπους και η παράδοση γρηγορότερη από Ελλάδα σε .. Ελλάδα :hmmm: .
Με σεβασμό , 
Ταξιάρχης

Για διφορες μεταξύ του Evo και των M series, δεν μπορω να εκφέρω γνώμη μιας και εχω δοκιμάσει μόνο το Evo.
Για διαφορές μεταξύ του BL και τον υπολοίπων 510, προσωπικά εχω δει κάποιες. Το εχουμε μάλιστα συζητήσει εδώ

Οι τιμές που λες, αν βάλεις στο ισοζύγιο τα μεταφορικά βγαίνουν πάνω κάτω οι ίδιες, αντε λίγο φτηνότερες σε κάποιες περιπτώσεις. Πχ αν πάρεις atomizer από την Janty για το BL θα βγει πιο ακριβό με τα μεταφορικά. Αν το πάρεις από την TW, πάλι πιο ακριβό. Οι μόνες περιπτώσεις που συμφέρουν οικονομικά είναι αν τα πάρεις bulk και χωρίς εγγυηση...

Αποσυνδεδεμένος taxtsom

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: DSE 901 vs EVO ή Μ series
« Απάντηση #2 στις: Ιουλίου 26, 2009, 16:44 »

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: DSE 901 vs EVO ή Μ series
« Απάντηση #3 στις: Ιουλίου 26, 2009, 17:09 »
Under για κοίτα εδώ:http://www.ruyandirect.com/index.php?gOo=shop.dwt

Ναι, το έχω δει. 10 δολάρια μαζί με τα ταχυδρομικά...
Και πάλι δεν είναι τόσο τεράστια η διαφορά από εδω. Συν το ότι από εδω εχω την εγγύηση άμεσα, και δεν χρειάζεται να μπλέξω με e-mail, με αποστολές, με, με, με...

Η διαφορά στην τιμή που εχουν στην Ελλάδα είναι (κατα την άποψή μου) λογική, αν υπολογίσουμε και τα έξτρα κόστη που εχουν οι αντιπρόσωποι εδώ για τελωνεία, μεταφορικά, διαφήμηση, για μισθούς προσωπικού, για το after sales service τους και (φυσικά, γιατι δεν το κάνουν για.... την ψυχή της μάνας τους) το κέρδος τους!

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: DSE 901 vs EVO ή Μ series
« Απάντηση #4 στις: Ιουλίου 26, 2009, 18:45 »
Παρόλο που το EVO είναι το βασικό μου τσιγάρο κ' μοναδικό όταν είμαι εκτός σπιτιού χάρη στα σταθερά ντουμάνια που εκλύει λόγω των αντίστοιχων μπαταριών(σταθερή τάση μέχρι την επαναφόρτισή τους) :) , εντός σπιτιού κ με χρήση USB Pass Through το DSE 901 είναι ανώτερο κ σε ντουμάνι(ποσότητα ατμού) κ σε ευκολία τραβήγματος τζούρας :respect: .
Σημ1: με χρήση υγρού ECOPURE k στα δύο.

Το DSE 901 αλλά και το 801 με σωστή μπαταρία και διακόπτη είναι για μένα ότι καλύτερο υπάρχει. Και από πλευράς ατμού και thoat hit. Το 901 έχει κάπως καλύτερο throat hit σε σχέση με το 801, αλλά το 801 έχει καλύτερη γεύση.
EDIT: Επίσης το 801, σε αντίθεση με το 901, έχει πολύ μεγαλύτερο φιλτράκι και δεν θέλει συχνά γέμισμα...

Συμπερασματικά, κατά την άποψή μου πάντα, το παλαιότερης γενιάς κινέζικο ατομ DSE 901 είναι πιο ποιοτικό κ δεν βουλώνει τόσο εύκολα σε σχέση με  της νεότερης γενιάς κινέζικο ατομ του EVO ή των M σειρών.
Παλιότερης γενιάς???
Βρε παιδιά, μην τρελαθούμε κι όλας...
Ποιός τα λέει αυτά?

Σημ2: Το ατομ του EVO είναι το ίδιο κ απαράλαχτο με αυτό των Μ. Όπως  ίδια είναι k τα ατομ του BL μετου Joye 510. Οι διαφορές τους είναι μόνο στην .... τιμή τους ;D και στο λογότυπο :idiot1: . Ίσως γιατί τα μεταφορικά από Κίνα ή κ Ευρώπη για Ελλάδα είναι ....δυσβάσταχτα :idiot1: για τους Έλληνες αντιπροσώπους και η παράδοση γρηγορότερη από Ελλάδα σε .. Ελλάδα :hmmm: .

Εγώ το Μ που έχω είναι για κλάματα σε σχέση με το 901 αλλά και το 801...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 26, 2009, 18:54 από Kostas »

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: DSE 901 vs EVO ή Μ series
« Απάντηση #5 στις: Ιουλίου 26, 2009, 18:49 »
Οι τιμές που λες, αν βάλεις στο ισοζύγιο τα μεταφορικά βγαίνουν πάνω κάτω οι ίδιες, αντε λίγο φτηνότερες σε κάποιες περιπτώσεις. Πχ αν πάρεις atomizer από την Janty για το BL θα βγει πιο ακριβό με τα μεταφορικά. Αν το πάρεις από την TW, πάλι πιο ακριβό. Οι μόνες περιπτώσεις που συμφέρουν οικονομικά είναι αν τα πάρεις bulk και χωρίς εγγυηση...

Όχι βρε unter..
Εγώ τους ατμοποιητές τους παραγγέλνω δέκα δέκα...  8)
Έτσι βγαίνουν πολύ φτηνά

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: DSE 901 vs EVO ή Μ series
« Απάντηση #6 στις: Ιουλίου 26, 2009, 19:20 »
Υπάρχουν διαφορές στις "γενιές" ατομάιζερ.
Ετοιμάζω ένα θέμα "ανατομίας".

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: DSE 901 vs EVO ή Μ series
« Απάντηση #7 στις: Ιουλίου 26, 2009, 19:27 »
Υπάρχουν διαφορές στις "γενιές" ατομάιζερ.
Ετοιμάζω ένα θέμα "ανατομίας".

Φυσικά και υπάρχουν μικρές διαφορές.
Τώρα εάν πάνε προς το καλύτερο αυτό είναι άλλο θέμα..
π.χ Οι νέοι ατμοποιητές 801 και 901 είναι πια πιο μυτεροί στη μέση με τη λογική ότι έτσι θα έχουν καλύτερη επαφή με το σφουγγαράκι και θα αποροφούν ακόμη καλύτερα το υγρό.
Δυστυχώς στην πράξη αποδείχτηκε το αντίθετο...

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: DSE 901 vs EVO ή Μ series
« Απάντηση #8 στις: Ιουλίου 26, 2009, 20:28 »
Ωραια, ευτυχως εχω τους παλιους  :)

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: DSE 901 vs EVO ή Μ series
« Απάντηση #9 στις: Ιουλίου 26, 2009, 20:32 »
Ωραια, ευτυχως εχω τους παλιους  :)

Ο τύπος RN4075 είναι ακριβώς ο ίδιος με τον 901 αλλά το μεταλλικό του σφουγγαράκι δεν είναι μυτερό στη μέση.

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: DSE 901 vs EVO ή Μ series
« Απάντηση #10 στις: Ιουλίου 27, 2009, 02:00 »
Αυτον εχω Κωστα και θα με υποχρεωσεις αν μου πεις που θα βρω κι αλλους για να παραγγειλω μαζικα  :) (αρκει να μην ειναι η ιστοσελιδα στα Γερμανικα μονο  :()

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: DSE 901 vs EVO ή Μ series
« Απάντηση #11 στις: Ιουλίου 27, 2009, 11:16 »
Αυτον εχω Κωστα και θα με υποχρεωσεις αν μου πεις που θα βρω κι αλλους για να παραγγειλω μαζικα  :) (αρκει να μην ειναι η ιστοσελιδα στα Γερμανικα μονο  :()

Εδώ θα τους βρεις.
Σε μαύρο ή stainless.
http://www.ruyandirect.com/index.php?gOo=goods_search_list.dwt&gcat=51

4.5 ευρώ ο καθένας...

Έκανα και γω μαζική παραγγελία πριν καμιά βδομάδα  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: DSE 901 vs EVO ή Μ series
« Απάντηση #12 στις: Ιουλίου 27, 2009, 11:43 »
Να εισαι καλα σε ευχαριστω  :)

Απ: DSE 901 vs EVO ή Μ series
« Απάντηση #13 στις: Ιουλίου 27, 2009, 15:12 »
Εδώ θα τους βρεις.
Σε μαύρο ή stainless.
http://www.ruyandirect.com/index.php?gOo=goods_search_list.dwt&gcat=51

4.5 ευρώ ο καθένας...

Έκανα και γω μαζική παραγγελία πριν καμιά βδομάδα  :laugh1:
4,5 ευρω κανει ο ατμ του εβο????
και γιατι τον πληρωνουμε μαυρο χαβιαρι εδω ελλαδα?
τα μεταφορικα ποσο ειναι?

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: DSE 901 vs EVO ή Μ series
« Απάντηση #14 στις: Ιουλίου 27, 2009, 15:23 »
Για του 901 τον ατμ μιλαμε...    ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63759 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206382 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92877 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3876 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1107 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172886 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278326 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15545 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14239 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9617 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43903 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 508 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix