vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

236 επισκέπτες, 4 χρήστες
camber, Mimhsdr, manoslykos, Jorge

Twitter

Nobacco Mini & More

Αποσυνδεδεμένος Zhen-Xlogic

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εντυπώσεις από Mini & More
« Απάντηση #15 στις: Οκτωβρίου 15, 2011, 13:54 »
Επανέρχομαι μετά από 10 μέρες ατμισαμτος και μη έχοντας βάλει στο στόμα μου κανονικό τσιγάρο!

Το Nobacco Mini & More τα πάει καλά παρατήρησα κάποια πραγματάκια:

  • Η ταμπακιέρα φορτίζει γρηγορότερα από την USB του Η\Υ παρά από τον Adapeter 220V
  • Με ενοχλεί αφάνταστα το Cut OFF στα 5~6 δευτερόλεπτα
  • Η μπαταριές είναι μικρές, μαλών θα αγοράσω και 3 μπαταριά να έχω ή θα αλλάξω η.τ. (αργότερα πχ Hybrid 1100mAh) γιατί τώρα με της 2 μπαταριές βγάζω οριακά την 1 μέρα.
  • Ορισμένες φορές το Carto υπερθερμαίνεται σε μεγάλες τζούρες και το νιώθεις στα χείλη σου.

Γενικά όλα είναι ΟΚ.  :)

Αποσυνδεδεμένος Dimrock

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εντυπώσεις από Mini & More
« Απάντηση #16 στις: Οκτωβρίου 15, 2011, 18:34 »
Καλησπερα και καλως σας βρηκα  :D

Με λενε Δημητρη, Ειμαι νεος στο φορουμ. Ευχαριστω την συμβολη ολων που ποσταρουν ετσι ωστε να προμηθευτω το ητ.

Εχω το συγκεκριμενο η.τ και μετα απο χρηση 1 εβδομαδας δεν εχω ακουμπησει κτ.

Ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Δυστηχως πηρα μαζι και ενα giant αλλα δεν με κερδισε οπως το μινι με το καλημερα και το αφησα στην ακρη.

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Εντυπώσεις από Mini & More
« Απάντηση #17 στις: Οκτωβρίου 15, 2011, 20:35 »
Φίλε Δημήτρη,καλησπέρα. :) :bye:
Πέρνα σε παρακαλώ και γράψε μας για σένα και εδώ http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1888.0.html
 :)

Αποσυνδεδεμένος Dimrock

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εντυπώσεις από Mini & More
« Απάντηση #18 στις: Οκτωβρίου 20, 2011, 14:56 »
Να ρωτησω κατι, δεν καταλαβαινω ποτε θελει πεταμα ο καρτο. Επισηςκαι ποτε θελει γεμισμα

Μπορει καποιος να βοηθησει?

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Εντυπώσεις από Mini & More
« Απάντηση #19 στις: Οκτωβρίου 20, 2011, 17:18 »
Εφόσον έχεις γεμάτη μπαταρία, γεμάτο καρτομάιζερ, καθαρισμένους τους πόλους, οι πόλοι κάνουν σωστή επαφή και παρόλα αυτά ο ατμός και το χτύπημα είναι φτωχά ή η τζούρα πολύ σφιχτή, μάλλον ήρθε ο καιρός για αλλαγή.
Αν πέρασε τις 5 μέρες, μην το σκέφτεσαι. Σου έρχεται στα 30 λεπτά τη μέρα.

Γέμισμα θέλει όταν όλα όσα ανέφερα στην αρχή ισχύουν εκτός από το "γεμάτο καρτομάιζερ". Τότε συνήθως ο ατμός χάνει σε γεύση. Από εκεί καταλαβαίνεις ότι θέλει γέμισμα.

Αποσυνδεδεμένος yannis

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εντυπώσεις από Mini & More
« Απάντηση #20 στις: Οκτωβρίου 20, 2011, 17:31 »
Δυστηχως πηρα μαζι και ενα giant αλλα δεν με κερδισε οπως το μινι με το καλημερα και το αφησα στην ακρη.

περιεργο...........μαλλον αναποδα θα επρεπε να ειναι τα πραγματα!!!

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Εντυπώσεις από Mini & More
« Απάντηση #21 στις: Οκτωβρίου 20, 2011, 17:34 »
Πήρα τους carto του mini & more και τους προσάρμοσα σε μπαταρία eGo.
Ενώ είναι πολλά υποσχόμενοι, παρατήρησα ότι ξεκινώντας απο πλήρως γεμάτο μετά απο 6-7 τζουρες (βαρβάτες είναι η αλήθεια) αρχίζει
μια ελαφριά αίσθηση καμμένου η οποία μεγαλώνει και υποχωρεί μόνο αν προσθέσω υγρό.
Πιστεύοντας ότι ο πρώτος carto ήταν ελαττωματικός έβγαλα δεύτερο αλλά το ίδιο.
Παρατηρήσατε κάτι τέτοιο ή τα συγκεκριμένα carto τελικά κάνουν για πιο ήρεμους ατμιστές απο εμένα (ή κάνω κάτι λάθος  ή δεν συνεργάζεται ο carto με eGo για κάποιο λόγο που αγνοώ?)




Αποσυνδεδεμένος cbf_dim

  • **
  • 136
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εντυπώσεις από Mini & More
« Απάντηση #22 στις: Οκτωβρίου 20, 2011, 17:44 »
Μηπως ειναι η φυτιλοσφουγγαριλα που σου ερχεται και οχι καμενο?
Το ειχα την πρωτη 1,5 μερα. Μετα και εδω και 7 μερες που εχω 2 καρτο m&m σε μπαταρια hybrid πιπιλα, λιγο καμενο βγαζει μονο οταν τελειωσει το υγρο.

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Εντυπώσεις από Mini & More
« Απάντηση #23 στις: Οκτωβρίου 20, 2011, 17:54 »
Μια φυτιλοσφουγγαρίλα μου ήρθε στην αρχή αλλά μετά αυτό που μου ερχόταν είναι καμμένο.
Οχι τοσο έντονο και αποπνικτικό όσο ένας κλασσικός ατμοποιητής που στεγνώνει αλλά σίγουρα καμένο.
Δοκίμασα και αραίωσα το υγρό (80%PG 20% VG) περισσότερο με νερό, αλλά τα ίδια.
Δεν ξέρω τι φταίει.


Θα προσπαθήσω να επιμείνω μήπως φύγει το καμένο μετά την πρώτη ημέρα

Αποσυνδεδεμένος cbf_dim

  • **
  • 136
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εντυπώσεις από Mini & More
« Απάντηση #24 στις: Οκτωβρίου 20, 2011, 17:59 »
Τι να πω, δεν ξερω. 80-20 κανω και γω.
Το γεμιζεις μεχρι να τρεξει απο κατω?
Δεν παει καπου αλλου το μυαλο μου.

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Εντυπώσεις από Mini & More
« Απάντηση #25 στις: Οκτωβρίου 20, 2011, 18:00 »
Το φουλάρω μεχρι να υπερχειλίσει...

Αποσυνδεδεμένος cbf_dim

  • **
  • 136
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εντυπώσεις από Mini & More
« Απάντηση #26 στις: Οκτωβρίου 20, 2011, 18:01 »
Απο κατω, εκει που βιδωνει η μπαταρια τρεχει?

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Εντυπώσεις από Mini & More
« Απάντηση #27 στις: Οκτωβρίου 20, 2011, 18:06 »
Από όσο θυμάμαι (πανε αρκετές ημέρες που σταμάτησα τις δοκιμές), ναι.
Έριξα μέχρι και στον κεντρικό σωλήνα σταγόνες σε κάποια φάση.
Θα επανέλθω ανοίγοντας τρίτο carto από την άλλη πεντάδα μήπως και ήμουν πολύ άτυχος.


Θα το δοκιμάσω και σε μπαταρία Hybrid μήπως και δω φως απο εκεί. Δεν το σκέφτηκα πιο πρίν...

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Εντυπώσεις από Mini & More
« Απάντηση #28 στις: Οκτωβρίου 20, 2011, 19:02 »
Nα ρωτήσω κάτι ίσως χαζό... από τη στιγμή που υπαρχουν πολλές λύσεις για κάθε σπειρωμα, ειδικά για 510, ποιος ο ουσιαστικός λόγος να ανακατευουμε τα σπειρώματα μεταξύ τους χρησιμοποιώντας αντάπτορες; Ειδικά αν κάποιος έχει ήδη την κατάλληλη μπαταρία για τον ατμο/κάρτο του;
Χρησιμοποιώ αντάπτορες για άλλης μορφής εργαλεία στη δουλειά μου και παρατηρώ ότι πάντα υπάρχει κάποια πτώση της απόδοσης.
Μήπως η χρήση αντάπτορα τελικά δεν εγγυάται σε κάθε περίπτωση την 100%  καλή απόδοση μιας μπαταρίας ή ενός ατμο/κάρτο και ευθύνεται για κάποια προβλήματα;
Πιθανον να είμαι υπερβολική, αλλά αν αποφάσιζα να χρησιμοποιήσω ατμο/κάρτο για 510 θα αγόραζα και μια μπαταρία με έναν φορτιστή. Για σιγουριά. Οσοι χρησιμοποιείτε ήδη τι εμπειρία έχετε;

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Εντυπώσεις από Mini & More
« Απάντηση #29 στις: Οκτωβρίου 20, 2011, 23:05 »
Εγώ προσπαθώ να προσαρμόσω τα πάντα στο eGo γιατί έχω πληθώρα εξαρτημάτων για eGo (φορτιστές μπαταρίες κτλ) οπότε δεν με συμφέρει να αγοράσω άλλες μπαταρίες/φορτιστές κτλ.
Την hybrid μπαταρία την έχω απο δοκιμή που είχα κάνει στο πολύ καλό αυτό μοντέλο με την ευγενική προσφορά της Nobacco, αλλά ακριβώς για τους λόγους που προανάφερα το βλέπω απίθανο να αγοράσω άλλες τετοιες μπαταρίες όταν μου χαλάσουν.
Το συγκεκριμένο carto ήθελε αντάπτορα 901 σε 510.
Αυτό όμως που γράφεις ότι δηλ. πέφτει η απόδοση, πραγματικά και εγώ το έχω δεί άλλοτε λιγότερο άλλοτε πιο έντονο

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8373 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180720 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34020 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536594 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59867 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237667 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 598 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15857 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136175 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085391 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35462 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10307 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12