vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

517 επισκέπτες, 8 χρήστες
dkostas, camber, Jorge, JohnDag, white varadero, azografos, giorgos1999, manoslykos

Twitter

Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)

Αποσυνδεδεμένος Darky

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #15 στις: Οκτωβρίου 23, 2011, 20:01 »
Καλημερα παιδια! :bye:
Το βραδυ ερχεται(επιτελους ;D) και το τελευταιο reviw για το mini&more και απο μενα.....
Παρελαβα το Σαββατο και ατμιζω με αυτο εδω και 3 ημερες,οποτε ειμαι ετοιμη για τις πρωτες εντυπωσεις :)
Θα τα πουμε αναλυτικοτερα το βραδυ γιατι τωρα ειμαι στη δουλεια...

παρελαβες το προηγουμενο σαββατο και ειναι επομενη κυριακη...

 :respect:

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #16 στις: Οκτωβρίου 23, 2011, 20:06 »
Ε κατσε να το σκεφτει η κοπελα  ;D

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #17 στις: Οκτωβρίου 23, 2011, 20:53 »
παρελαβες το προηγουμενο σαββατο και ειναι επομενη κυριακη...

 :respect:


 :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος saxo_29

  • **
  • 239
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS #937 & Iatty, GG Stealth #568, GGTB...
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #18 στις: Οκτωβρίου 23, 2011, 21:04 »
sidirena καλησπερα

Σε παρακαλω πολυ εαν μπορεις να κανεις το review σου ωστε να μπορεσουμε οι υπολοιποι να προσθεσουμεκαι τα υπολοιπα σχολια μας καθως και τα Follow-Up των review.
Εχουμε αναλαβει μια υποχρεωση απεναντη στην εταιρεια NOBACCO και πιστευω οτι πρεπει να την ολοκληρωσουμε, αλλιως ας μας ενημερωσει ο Λευτερης να προχωρισουμε οι υπολοιποι με τα σχολια κλπ.

Ευχαριστω
Κωστας

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #19 στις: Οκτωβρίου 24, 2011, 00:32 »
Δεν μπορούμε να περιμένουμε άλλο, παιδιά. Τα σχόλια είναι ελεύθερα, με τους περιορισμούς που αφορούν τα επίσημα reviews βέβαια και αναφέρονται στο πρώτο μήνυμα.

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #20 στις: Οκτωβρίου 24, 2011, 00:52 »
ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ :angry_orange:
Πηρε μελος πακετο για δοκιμη και εξαφανιστηκε >:(
Τι να πω ρεεεεεεεεεεεε :angry_orange: :angry_orange: :angry_orange:

Αποσυνδεδεμένος Darky

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #21 στις: Οκτωβρίου 24, 2011, 00:56 »
ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ :angry_orange:
Πηρε μελος πακετο για δοκιμη και εξαφανιστηκε >:(
Τι να πω ρεεεεεεεεεεεε :angry_orange: :angry_orange: :angry_orange:

κατσε ρε.
μπορει να κοψε το η.τ. η κοπελα..  ;D

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #22 στις: Οκτωβρίου 24, 2011, 01:48 »
Καθομαι ΡΕ ;D
Αν το κοψε ας το δωσει καπου αλλου να γινει
το rewiew :yes:

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #23 στις: Οκτωβρίου 24, 2011, 02:01 »
ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ :angry_orange:
Πηρε μελος πακετο για δοκιμη και εξαφανιστηκε >:(
Τι να πω ρεεεεεεεεεεεε :angry_orange: :angry_orange: :angry_orange:

Γιώργο, δεν εξαφανίστηκε, μπήκε 22/10/11 δέκα και κάτι το πρωί.
Μήπως αντιμετωπίζει πρόβλημα με το ανέβασμα των φωτογραφιών ή του βίντεο;
Μήπως χρειάζεται κάποια βοήθεια;;;
@sidirena εάν χρειάζεσαι κάτι πες το μας να βοηθήσουμε.

Αποσυνδεδεμένος babis70

  • *
  • 80
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #24 στις: Οκτωβρίου 24, 2011, 02:42 »
Αν αντιμετωπίζει πρόβλημα θα μπορούσε να πει κάτι. Μετά από τόσες μέρες δεν θα έχει άδικο η nobacco να μην ξαναδώσει δείγματα.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #25 στις: Οκτωβρίου 24, 2011, 03:04 »
Ας μην συνεχίσουμε γι' αυτό το ζήτημα. Κάτι συνέβη γιατί μέχρι προχθές ρωτούσε πώς θα ανεβάσει φωτογραφίες.

Sidirena. αν δεν μπορείς να ανεβάσεις τις φωτογραφίες, δεν πειράζει. Γράψε μόνο τις εντυπώσεις σου.

Αποσυνδεδεμένος saxo_29

  • **
  • 239
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS #937 & Iatty, GG Stealth #568, GGTB...
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #26 στις: Οκτωβρίου 24, 2011, 12:12 »
“Follow-up” στην αξιολόγηση του “Mini & More”


Καλημέρα σε όλους και πάλι

Όπως είχα υποσχεθεί, επανέρχομαι με ένα “Follow-up” στην αξιολόγηση του “Mini & More” μετά από 2 εβδομάδες χρήσης.

Στα θετικά έχω να προσθέσω ότι οι ατμοποίητες του είναι «αθάνατοι».
Μετά από όλες αυτές τις μέρες, είμαι ακόμη με τον πρώτο ατμοποιητή, ο οποίος δεν δείχνει κανένα σημάδι πτώσης στην απόδοση του.

Στα αρνητικά, ο μεγάλος χρόνος που χρειάζεται για να φορτίσουν οι μπαταριές, και εξηγώ :

Το πακετάκι περιέχει δυο μπαταριές. Ξεκινάμε και ατμίζουμε με την πρώτη μπαταρία, η οποία κρατά περίπου 4 ώρες ατμίζματος.
Την βάζουμε να φορτίσει και συνεχίζουμε να ατμίζουμε με την δεύτερη, η οποία και αυτή τελειώνει στις 4 ώρες.
Μέχρι τώρα η πρώτη μπαταρία, έχει φορτίσει για 4 ώρες μόνο ( όσο ατμιζαμε με την δεύτερη δηλαδή), επομένως θέλει άλλες δυο έως τέσσερις ώρες ακόμη για να φορτίσει πλήρης η πρώτη μπαταρία.

Επομένως για να μην ξεμείνει κάποιος από μπαταρία θέλει τουλάχιστον τρεις μπαταριές αυτού του τύπου.

Μιας και κόντεψε να ξεμείνω το τονίζω ότι είναι πολύ σημαντικό είτε να υπάρχει άλλη μπαταρία είτε άλλο τσιγάρο ( εγώ ξεκινώντας για ένα σύντομο ταξιδάκι σκαφτόμουν να πάρω μόνο το “Mini & More” gia “Crash Test”,  πάλι καλά που ένας άγγελος στον ώμο μου, μου ψιθύριζε στο αυτά πάρε και το GG μην τυχών συμβεί κάτι).

Φιλικά
Κώστας

Αποσυνδεδεμένος chris1983

  • **
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #27 στις: Οκτωβρίου 24, 2011, 17:54 »
Να συμπληρώσω στα λεγόμενα του saxo_29, αν και το ανέφερα και σε προηγούμενο follow_up, πως σε κάποιον πιο "βαρύ" ατμιστή η μπαταρία πιθανώς να κρατήσει και λιγότερο από 4 ώρες (έως και 2 σε κάποιες περιπτώσεις),
οπότε ακόμη και με 3η μπαταρία, ίσως να είναι οριακά στο να προλλάβει να επαναφορτίσει πριν του τελειώσει και η 2η...

Αν υπήρχε κάποια ταμπακιέρα που φορτίζει ταχύτερα, θα ήταν σαφώς καλύτερο το πακέτο και θα πληρούσε περισσότερες προυποθέσεις ώστε να μπορεί να προταθεί σαν εναρκτήριο σε κάποιον νέο ατμιστή.

Εν κατακλείδι, αποτελεί πολύ καλή επιλογή κατά την γνώμη μου, ως 2η συσκευή κυρίως για τις εξόδους και για κάποιον που τον ενδιαφέρει να μην κρατάει κάτι μεγάλου μεγέθους και προκαλεί τα βλέματα, καθώς από ατμό και χτύπημα είναι πάρα πολυ καλό!

Αποσυνδεδεμένος Dimrock

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #28 στις: Οκτωβρίου 24, 2011, 21:49 »
 :bye:

14 μερες πληρους ατμισματος με Μ&Μ.

Ο ατμοποιητης δεν χαλάει ή δεν ξερω πως χαλάει.

Εχω 4 μπαταρίες και ειμαι εντελως κομπλέ, δεν αγχονομαι.

Δεν μου λειπει το κτ καθολου.

Ειμαι πολυ ευχαριστημένος

Αποσυνδεδεμένος stoikon

  • *
  • 28
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #29 στις: Οκτωβρίου 24, 2011, 22:47 »
Μετά απο 13 μέρες άτμισμα με το Μ&Μ έχω να προσθέσω:
Με 3 μπαταρίες είμαι καλυμμένος
Διαροή υγρών καμία
Διέλυσα το cartomizers σήμερα για να δω σε τη κατάσταση είναι: ο πολυεστέρας  σε ενα σημείο είχε μια ελαφρά κιτρινίλα.
Για μέτριο ατμιστή σαν εμένα, καλή επιλογή
 :yes:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180527 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8303 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33939 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536069 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59759 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237351 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 576 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15506 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136106 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085278 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35377 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10211 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12