vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

119 επισκέπτες, 6 χρήστες
Tem, Jorge, Ποντικός, FaniFox, camber, manoslykos

Twitter

Intellicig EVO

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #390 στις: Οκτωβρίου 01, 2009, 17:25 »
μάλλον θα συμφωνήσω γιά τον λιγότερο ατμό, αλλά έχουν πολύ εύκολο τράβηγμα καί καλύτερο χτύπημα.

Αποσυνδεδεμένος Misa

Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #391 στις: Οκτωβρίου 02, 2009, 13:30 »
Υπάρχει διαθέσιμος παιδία στο site για να κάνουμε παραγγελία??
γιατί έψαξα αλά δεν είδα κάτι

Και όταν λέτε λιγότερο ατμό μεγάλη διαφορά ??
Και ποια η γνώμη σας καλύτερα με αυτόν τον καινούργιο η με αυτόν που έχουμε ??

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #392 στις: Οκτωβρίου 02, 2009, 18:57 »
τι να δείς?
όλοι πλέον είναι διαφορετικοί -τουλάχιστον βέβαια οί δικοί μου καί κάποιοι πού είδα στο μαγαζί της Συγγρού. (άρα αυτό πρέπει να συμβαίνει).

μην σκέφτεσαι τίποτα τρομερές διαφορές. ΜΑΛΛΟΝ είναι λιγότερος ο ατμός, πράγμα λογικό αφού είναι ΠΟΛΥ πιό εύκολο το τράβηγμα, άρα περνάει καί πιό πολύς αέρας.

Αποσυνδεδεμένος asala

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #393 στις: Οκτωβρίου 02, 2009, 19:10 »
ΤΙP :
Eαν η παραγωγη ατμου δεν σας ικανοποιει σταξτε εναλαξ με το υγρο σας PG η VG.
Ανεβειτε μια σκαλα σε νικοτινη για να εχετε ιδιο χτυπημα
ΠΧ απο med σε High..συνδιασμενο με PG φαρμακειου εχετε παλι med υγρο με πολυ περισσοτερο ατμο

Αποσυνδεδεμένος atloupa

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #394 στις: Οκτωβρίου 07, 2009, 03:14 »
μωρέ καί γω θα τόθελα, αλλά αυτήν την στιγμή έχω 4 μπαταρίες, 4 ατμ, σαν να λέμε ... 4 evo.
ε! σαν πολλά δεν είναι?   :D :D

θα πάρω όταν βγεί ... πιό ασημί !

Διαφθορέα των ατμιστών alfisti, σήμερα παρέλαβα το Μ401 ή ΕΜ4 ή... τέλος πάντων, αυτό το ασημί πράγμα με το κουμπί που με παρέσειρες να παραγγείλω (όχι ότι έκανες και καμιά προσπάθεια βέβαια  :)) :)) :))). Για σένα λοιπόν και για τα λοιπά εκλεκτά μέλη του forum θα τολμήσω να γράψω κάποιες πρώτες εντυπώσεις. Μην παρεξηγηθώ, δεν πρόκειται να κάνω κριτική, (είμαι πολύ "ψάρι" ακόμα για κάτι τέτοιο). Και αρχίζω.

Παραγγελεία: Η παραγγελεία έγινε στην East Mall στις 26 Σεπτεμβρίου και έφτασε στις 5 του Οκτώβρη ( αποστολή με EMS). Περιελάμβανε δε τα παρακάτω: Ένα αρχικό πακέτο, (2 μπαταρίες, 2 ατμ, κινέζικο φορτιστή, φορτιστή usb, 1 πακέτο φίλτρα των 5), 1 επιπλέον μπαταρία, 1 ατμ και άλλα 2 κουτιά φίλτρα. Συνολικό κόστος $59,50. Τα έξοδα αποστολής ήταν $15 + 3 ευρώ τελωνείο. Σύνολο σε ευρώ, περίπου 55.

Συσκευασία: Εδώ γελάνε. Αν σας έχει στείλει κέϊκ η γιαγιά σας στον στρατό, θα με καταλάβετε. Ένα χαρτόκουτο (αυτό ΟΚ) και όλα μέσα τυλιγμένα σε μια μπάλα πολυεστέρα. Όταν το άνοιξα φοβήθηκα ότι κάνανε λάθος. Φυσικά ούτε οδηγίες, ούτε τίποτα. Αυτό ευτυχώς ήταν και το μοναδικό άσχημο. Γιατί όταν το άνοιξα...

Εμφάνιση: Αν περιμένεις για κάτι πιο ασημί alfisti, μάλον θα περιμένεις πάρα πολύ. Αυτό το πράγμα αστράφτει! Πραγματικά πολύ όμορφο τσιγάρο. Τόσο όμορφο που θα το χαρακτήριζα "γυναικείο". Σε σύγκριση με το DSE901 platinum είναι σαν να συγκρίνεις ένα inox ψυγείο με χρωμιομένη εξάτμιση καινούργιας Harley. Σε κάνει να θες να το σκουπίζεις συνέχεια.

Εντυπώσεις Δεν έχω μέτρο σύγκρισης με άλλο 401, γι αυτό θα πω λίγα και τελείως υποκειμενικά πράγματα. Άλωστε και με μια μέρα μόνο δοκιμής, φοβάμαι ότι θα ήταν άδικο. Δεν με εντυπωσίασε σε τίποτα, αλλά τα πήγε καλά σε όλα. Ατμός καλός, γεύση καλή και ευκολία τζούρας που μου θύμισε πολύ το BL. Δεν το βλέπω να γίνεται το πρώτο μου τσιγάρο. Μάλον θα είναι ένα καλό διάλειμα όταν θα πιάνεται η γνάθος μου από το 901. Η μπαταρία έχει cut off στα 8 δευτερόλεπτα περίπου. Την διάρκειά της δεν μπορώ να την υπολογίσω. Μου φάνηκε πάντως αρκετά κοντά στην μεγάλη μπαταρία του BL. Λόγω ώρας και κούρασης θα σταματήσω εδώ. Αν κάποιοι θα ήθελαν να μάθουν περισσότερα για το συγκεκριμένο τσιγάρο, δεν θα είχα αντίρηση να το παραχωρήσω στον alfisti ή σε κάποιον εκ των συντονιστών του forum για μια πιο σωστή κριτική. (Αναφέρω τον alfisti γιατί αυτός το εντόπισε). 

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #395 στις: Οκτωβρίου 07, 2009, 03:24 »
Ευχαριστούμε για τις φωτογραφίες, όντως είναι πολύ όμορφο!

Μια ερώτηση: Το led της ασημί μπαταρίας με το κουμπάκι τι χρώμα είναι όταν ανάβει;

Αποσυνδεδεμένος atloupa

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #396 στις: Οκτωβρίου 07, 2009, 03:31 »
Μπλε, όχι ζωηρό όμως. Πάει λίγο προς το μωβ.

Αποσυνδεδεμένος atloupa

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #397 στις: Οκτωβρίου 07, 2009, 03:39 »
Και ακόμα μια λίγο πιο καθαρή.

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #398 στις: Οκτωβρίου 07, 2009, 07:15 »
Πολύ ωραία εμφάνιση  :thumpup:
Καλοάτμιστο  :)
Είναι αυτό που λέμε "καθρέφτη - καθρεφτάκι μου... κλπ" πραγματικά καθρέπτης  :D

Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #399 στις: Οκτωβρίου 07, 2009, 08:17 »
atloupa, μερικές ερωτήσεις:
Γιατί πλήρωσες τελωνείο; Πώς το πλήρωσες;
Πιστεύω πως πλήρωσες τελωνείο, διότι ήταν ένα κουτί! Εάν ήταν χύμα μέσα σε έναν φάκελλο, όπως τα παίρνω από την heaven-gifts (Ruyandirect) , δεν θα πλήρωνες τίποτα.
Γιατί αγόρασες όλο το πακέτο και όχι μεμονωμένα κομμάτια;

Αποσυνδεδεμένος atloupa

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #400 στις: Οκτωβρίου 07, 2009, 13:01 »
atloupa, μερικές ερωτήσεις:
Γιατί πλήρωσες τελωνείο; Πώς το πλήρωσες;
Πιστεύω πως πλήρωσες τελωνείο, διότι ήταν ένα κουτί! Εάν ήταν χύμα μέσα σε έναν φάκελλο, όπως τα παίρνω από την heaven-gifts (Ruyandirect) , δεν θα πλήρωνες τίποτα.
Γιατί αγόρασες όλο το πακέτο και όχι μεμονωμένα κομμάτια;

Το γιατί δεν το ξέρω. Το πακέτο μου το παρέδωσε ο υπάληλος από τις ταχυμεταφορές των ΕΛΤΑ. Σε αυτόν πλήρωσα τα 3 ευρώ. Μου έδωσε και απόδειξη ο άνθρωπος, αλλά δεν την κοίταξα και δυστυχώς την πέταξα. Αυτό με τον φάκελο δεν το ξέρω. Πάντως τα πράγματα χωράγανε άνετα σε μικρό φάκελο. Την άλλη φορά θα τους στείλω ένα mail πριν.

Το αρχικό πακέτο έκανε $34,50 (2 μπαταρίες, 2 ατμ, φορτιστής, 5 φιλτράκια). Αν τα έπαιρνα σε κομμάτια θα πήγαιναν $26 οι 2 μπαταρίες + $16 οι 2 ατμ, σύνολο $42 μόνο γι αυτά.

Πολύ ωραία εμφάνιση  :thumpup:
Καλοάτμιστο  :)
Είναι αυτό που λέμε "καθρέφτη - καθρεφτάκι μου... κλπ" πραγματικά καθρέπτης  :D

Ευχαριστώ πολύ βρε... Καθρέπτης και κραγιόν μαζί  :laugh1: :laugh1: :laugh1:
 

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #401 στις: Οκτωβρίου 07, 2009, 20:21 »
με γειά!!
αφού φταίω κι όλας   :)

κατά τα άλλα, δεν είναι harley. Είναι honda. (ξέρεις, υποθέτοντας πως είναι άλλο ένα 401, συμφωνώ πως δεν κάνει τίποτα καλύτερα από κάποιο άλλο, ΟΜΩΣ τα κάνει όλα πολύ καλά -σε αντίθεση με άλλα. Άρα δεν είναι kawasaki να έχει ταχύτητα. Δεν είναι suzuki να έχει χαμηλή τιμή. Δεν είναι yamaha γιά να καινοτομεί. Είναι απλά honda πού τα κάνει όλα καλά, χωρίς κάπου να ξεχωριζει  :D :D :D  ).

Αυτό πού με ... κούφανε είναι το cut of. Στο manual? Η intellicig μπαταρία μου πάντως δεν έχει.

(έγραψα καί εγώ γιά περισσότερο χτύπημα, γεύση καί διάρκεια. Η τζούρα έχει πλέον γίνει καί εδώ πολύ άνετη, άρα...)

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #402 στις: Οκτωβρίου 08, 2009, 00:05 »
πολύ ...λαμπερό Atloupa! :)
μέχρι τώρα οι ασημί μπαταρίες που είχα δει ήταν "ματ", σατινέ όπως λέγεται στην αργυροχοία.
Αυτές λάμπουν! Είναι πολύ ωραίο
Με γεια και καλοάτμιστο.

Αποσυνδεδεμένος atloupa

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #403 στις: Οκτωβρίου 08, 2009, 14:22 »
Ευχαριστώ πολύ παιδιά. Αν και δεν βλέπω να το χαίρομαι για πολύ. Το έχει ερωτευθεί η κοπέλα μου (τι έλεγα ότι μου κάνει για γυναικείο;) Το κακό βέβαια είναι ότι το ερωτεύομαι κι εγώ και τώρα αρχίζω να καταλαβαίνω το πάθος αρκετών για το evo. Πιστεύω ότι το μεγάλο του ατού είναι η διακριτικότητά του. Σου δίνει καθαρή την γεύση χωρίς όμως ποτέ να σε μπουχτίζει. Με βλέπω και για δεύτερη παραγγελεία.


Αυτό πού με ... κούφανε είναι το cut of. Στο manual?

Είναι λίγο κουφό, αλλά στα 8 δευτερόλεπτα εμένα προσωπικά δεν με ενοχλεί. Τώρα γιατί το βάλανε;... ότι ξέρεις, ξέρω.
πολύ ...λαμπερό Atloupa! :)
μέχρι τώρα οι ασημί μπαταρίες που είχα δει ήταν "ματ", σατινέ όπως λέγεται στην αργυροχοία.
Αυτές λάμπουν! Είναι πολύ ωραίο
Με γεια και καλοάτμιστο.

Ειδικά το βράδυ με αυτό το μπλε-μωβ φωτάκι, είναι αριστούργημα. (Πάει την ψώνισα  :laugh_cool_jump:)




Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #404 στις: Οκτωβρίου 08, 2009, 14:37 »
Είναι λίγο κουφό, αλλά στα 8 δευτερόλεπτα εμένα προσωπικά δεν με ενοχλεί. Τώρα γιατί το βάλανε;... ότι ξέρεις, ξέρω.

Το cut-off στις manual μπαταρίες το βρίσκω ακόμα πιο αναγκαίο από τις αυτόματες: Σε περίπτωση που πατηθεί το κουμπάκι στην τσέπη ή στο τσαντάκι π.χ.  ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 336 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 259 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21769 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 283217 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209159 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67755 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175911 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314673 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15012 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126053 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94910 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4888 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix