vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

129 επισκέπτες, 7 χρήστες
Tem, gfilip, Jorge, jim356, FaniFox, karasarinis, manoslykos

Twitter

Intellicig EVO

Αποσυνδεδεμένος Ultra-One

  • *
  • 48
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #285 στις: Ιουλίου 15, 2009, 20:53 »
Με τον 3ο ατμοποιητή, 3ο εργοστασιακό φίλτρο και καινούρια μπαταρία δεν μου έρχεται καμμένο τώρα.....

Το πρόβλημα είναι ότι ο λαιμός μου με καίει πολύ ακόμα, ο πονοκέφαλος συνεχίζει και νιώθω μια αδιαθεσία από την "τοξική" τζούρα που τράβηξα πριν μια ώρα!

Έβαλα τους 2 προηγούμενους ατμοποιητές στο οινόπνευμα μπας και ξεμυρίσουν και θα γυρίσω και τους πολυεστέρες ανάποδα στα φίλτρα ώστε η πλευρά που μύρισε να μην βλέπει τον ατμοποιητή.

Ελπίζω να νιώσω καλύτερα αργότερα αλλιώς με βλέπω να τη βγάζω στο νοσοκομείο απόψε!

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #286 στις: Ιουλίου 15, 2009, 21:01 »
Με τον 3ο ατμοποιητή, 3ο εργοστασιακό φίλτρο και καινούρια μπαταρία δεν μου έρχεται καμμένο τώρα.....

Το πρόβλημα είναι ότι ο λαιμός μου με καίει πολύ ακόμα, ο πονοκέφαλος συνεχίζει και νιώθω μια αδιαθεσία από την "τοξική" τζούρα που τράβηξα πριν μια ώρα!

Έβαλα τους 2 προηγούμενους ατμοποιητές στο οινόπνευμα μπας και ξεμυρίσουν και θα γυρίσω και τους πολυεστέρες ανάποδα στα φίλτρα ώστε η πλευρά που μύρισε να μην βλέπει τον ατμοποιητή.

Ελπίζω να νιώσω καλύτερα αργότερα αλλιώς με βλέπω να τη βγάζω στο νοσοκομείο απόψε!

Τοτε αστο καλυτερα για σημερα!
Πιες και κανα γαλα... και αν δεις και συνεχιζει τοτε ψαξτο περισσοτερο!
Στειλε μας τα νεοτερα σου.
 

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #287 στις: Ιουλίου 15, 2009, 21:05 »
Τόσο χάλια!!  :o
Μου έχει συμβεί με το GG στα 6 βολτ όταν δεν το πότιζα υγρό και σε καταλαβαίνω όταν λες για την καμένη γεύση. Και ο λαιμός με έτσουζε τότε αλλά για κάνα λεπτό. Μετά ΟΚ.

Ίσως ήταν τυχαίο. Σημάδεψε πάντως τον ατμοποιητή που το έκανε για να δεις αν ξανασυμβεί με τον ίδιο. Ίσως έχει πρόβλημα κάπου.

Αποσυνδεδεμένος Ultra-One

  • *
  • 48
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #288 στις: Ιουλίου 15, 2009, 21:08 »
Ίσως ήταν τυχαίο. Σημάδεψε πάντως τον ατμοποιητή που το έκανε για να δεις αν ξανασυμβεί με τον ίδιο. Ίσως έχει πρόβλημα κάπου.
Ή την μπαταρία????

Πάντως όταν μου έτυχε, είχα τη μικρή.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #289 στις: Ιουλίου 15, 2009, 21:09 »
Σ' αυτή δε μου πήγε το μυαλό.
Κι αυτήν υπό παρακολούθηση λοιπόν.  :-\

Αποσυνδεδεμένος VirusPlus

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #290 στις: Ιουλίου 15, 2009, 21:30 »
θα γυρίσω και τους πολυεστέρες ανάποδα στα φίλτρα ώστε η πλευρά που μύρισε να μην βλέπει τον ατμοποιητή.
Καλύτερα να μην γυρίσεις ανάποδα τους πολυεστέρες… ο πολυεστέρας από την μεριά που ακουμπά στο πλαστικό έχει κτ σαν κόλα που όταν είναι ποτισμένος δεν πολύ φαίνετε αλλά άμα πλύνεις τον πολυεστέρα κ καθαρίσει θα δεις ξεκάθαρα την κόλα από την μια μεριά.

Αποσυνδεδεμένος GIORGOS1969

  • ***
  • 634
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #291 στις: Ιουλίου 15, 2009, 21:38 »
ultra-one  μια "τοξικη" τζουρα οπως λες πριν μια ωρα σου εκανε τετοια ζημια?
θα επρεπε το 80% και βαλε απο οσους ειμαστε εδωμεσα να ειμαστε στα θυμαρακια :laugh1:
δες το λιγο,προφανως κατι κανεις (πολυ )λαθος.
προσωπικα(και εκατονταδες αλλοι) εχοντας ατμισει ενο 4 μηνες τωρα και εχοντας κανει απειρα πειραματα με μπαταριες,ατμ,υγρα,πολυεστερες,χαρτια,τσαγια κτλ.και οτι αλλο μπορει να φανταστει κανεις,δεν εχω νιωσει ποτε κατι τετοιο που περιγραφεις.
ποσο καιρο το εχεις?μηπως εβαλες αδεια φιλτρα?δεν καταλαβες καποια υπερθερμανση?μηπως ρουφηξες την ωρα που εκανε αυτοκαθαρισμο?

παντως αν το χρησιμοποιεις σωστα δεν υπαρχει τετοιο θεμα με ενο . :nope:

Αποσυνδεδεμένος Ultra-One

  • *
  • 48
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #292 στις: Ιουλίου 15, 2009, 21:40 »
Καλύτερα να μην γυρίσεις ανάποδα τους πολυεστέρες… ο πολυεστέρας από την μεριά που ακουμπά στο πλαστικό έχει κτ σαν κόλα που όταν είναι ποτισμένος δεν πολύ φαίνετε αλλά άμα πλύνεις τον πολυεστέρα κ καθαρίσει θα δεις ξεκάθαρα την κόλα από την μια μεριά.
Ευτυχώς που μου το είπες!!!!!!

Σε κάποια φίλτρα τους γύρισα, αλλά καλού κακού θα τους πλύνω για να βεβαιωθώ ότι η κόλα θα είναι από κάτω!!!

υ.γ: Άρχισα να νιώθω καλύτερα, οπότε μάλλον γλύτωσα το νοσοκομείο.....

Αποσυνδεδεμένος VirusPlus

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #293 στις: Ιουλίου 15, 2009, 21:41 »
Ultra-One μπορείς να δοκιμάσεις να βγάλεις τελείως τον πολυεστέρα κ το εσωτερικό πλαστικό, να στάξεις 1-2 σταγόνες στην γέφυρα να ρουφήξεις μόνο με το εξωτερικό πλαστικό. Χωρίς φίλτρο δλδ κ με υγρά μηδενικής νικοτίνης.

Προσωπικά πάντως από την δικιά μου εμπειρία με το EVO πιστεύω πώς η μυρωδιά του καμένου πλαστικού είναι από τα πλαστικά που υπάρχουν κάτω από την μεταλλική γέφυρα. Τα οποία από ότι έχω καταλάβει έχουν προστεθεί για κάποιο λόγο στους καινούριους ατμ

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #294 στις: Ιουλίου 15, 2009, 21:53 »
θα επρεπε το 80% και βαλε απο οσους ειμαστε εδωμεσα να ειμαστε στα θυμαρακια :laugh1:

μονο το 80%;;;
Αισιόδοξε!!!  :laugh1:

Ultra-One, πράγματι τα συμπτώματα που περιγράφεις δεν δικαιολογούνται από μια τζούρα, όσο "χάλια" και να ήταν....
Υπάρχει και μια (μικρή βέβαια) πιθανότητα να είσαι αλλεργικός στην pg ή σε κάποια άλλη από τις ουσίες στα φιλτράκια...
Αν λοιπόν ξαναπάθεις κάτι παρόμοιο, πέτα τα φίλτρα και δοκίμασε υγρό με vg. Και αν επιμένει, τοτε τι να πω... ίσως είσαι από τους (ελάχιστους) άτυχους που δεν μπορουν το ηλεκτρονικό τσιγάρο...

Πάντως αυτό είναι το πολυυυυυυυυυυυυυυυ απαισιόδοξο σενάριο...
Κατα 999%, απλά κάνεις κάτι λάθος, θα το βρεις και δεν θα ξεκολάς μετά!  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος GIORGOS1969

  • ***
  • 634
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #295 στις: Ιουλίου 15, 2009, 22:03 »
ultra-one ξαναβλεποντας τις δημοσιευσεις σου θεωρω πιθανο οτι το προβλημα σου παρουσιαστηκε οσο χρησιμοποιουσες μικρη μπαταρια.
ειναι ετσι?
αν ναι εχε υποψιν οτι εχει διαφορετικο cutt-off απο τις κανονικες ειναι πολυ αναισθητη.
αυτο σε συνδιασμο με την απειρια ενος νεου χρηστη μπορει ευκολα να οδηγησει σε λαθος χρηση του τσιγαρου.επισης λες οτι δεν κοβει 2 λεπτα οπως πρεπει.αν ισχυει αυτο ειναι κακη λειτουργια.
κανε εναν ελεγχο,ισως να εχεις ελατωματικη μπαταρια.

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #296 στις: Ιουλίου 15, 2009, 23:29 »
Πάντως προσοχή με την κόλλα ,εγώ πάντα προσέχω να μπαίνει κανονικά ο πολυεστέρας μέσα γιατί πάντα ακουμπάει στον ατμ, και καλύτερα να πετάξεις τους πολυεστέρες που μυρίζουν καμένο γιατί μάλλον η μυρωδιά θα μείνει και θα σε μπερδεύει.
Κι εγώ είχα μια μυρωδια καμμένου στην αρχή αλλά μετα από χρήση έστρωσε και χάθηκε.

Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #297 στις: Ιουλίου 16, 2009, 00:23 »
Παιδιά έχω πάθει σοκ! :o

Είμαι πλέον 100% σίγουρος ότι αυτό το καμένο που μου έρχεται σε μυρωδιά και γεύση είναι ΚΑΜΕΝΟΣ ΠΟΛΥΕΣΤΕΡΑΣ.

Πριν από λίγο τράβηξα μια τζούρα η οποία ήτανε καθαρό ....καμμένο πλαστικό και από τότε ο λαιμός μου με καίει τρελά και με έχει πιάσει πονοκέφαλος. :confused1:

Άλλαξα ατμοποιητή (βάζοντας καινουριο που δεν τον είχα στάξει) αφήνοντας το ίδιο φίλτρο και το αποτέλεσμα ήταν το ίδιο.

Στα γεμισμένα φίλτρα πρέπει να προσέξετε ιδιαίτερα ώστε το εσωτερικό φίλτρο να πατήσει ΤΕΡΜΑ κάτω για να μην αγγίζει πολύ ο πολυεστέρας πάνω στον ατμοποιητή.

Το πιο ανησυχητικό όμως είναι ότι αν πιέσετε πολύ τον πολυεστέρα και δεν ΑΓΓΙΖΕΙ έστω και λίγο τον ατμοποιητή, τότε το τσιγάρο ΔΕΝ ΑΤΜΙΖΕΙ!

Το ότι ΠΡΕΠΕΙ να αγγίζει ο ατμοποιητής τον πολυεστέρα, δεν μου αρέσει καθόλου διότι δεν ξέρουμε τι διοξίνες και άλλα τοξικά βγαίνουν από τη θερμανση του πολυεστέρα!!!!

Δεν ξέρω αν είναι από την τρομάρα μου, αλλά έβαλα και φρέσκα εργοστασιακά προγεμισμένα φιλτράκια, αλλά και πάλι μου έρχεται μυρωδιά και γεύση καμένου!!

Ας μου πουν και οι πιο έμπειροι τη γνώμη τους
 διότι έχω τρομοκρατηθεί!!!!!

Υ.Γ: Πάω να πάρω αναλογικά από το περίπτερο, μέχρι να ξεκαθαρίσουμε τι συμβαίνει........ :wall:
η κατασταση την οποια λες οτι βρισκεσαι ειναι λιγο υπερβολικια απο πολες πλευρες
καιει ο λαιμος σου παρα πολυ και εχεις πονοκεφαλο αλλα εχεις την ορεξη να καπνισεις ενα αναλογικο :confused1:

εκτος αυτου αφου ειχες υποψιες οτι δεν παει κατι καλα γιατι κανεις πειραματα...... :confused1:
και να πω οτι δεν ηξερες που να ρωτησεις...... :o
ελπιζω να μην εισαι απο αυτους που ψαχνουν μια αφορμη για να ξαναπανε στο αναλογικο και μας λες μπουρδες εδω μεσα!!!!

η μπορει να εισαι απο αυτους που σε μια κουταλια νερο πνιγονται και μεγαλοποιησες ενα θεμα που ολοι το εχουμε περασει αλλα πολλυ πιο ηπια!!!!

Αποσυνδεδεμένος GIORGOS1969

  • ***
  • 634
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #298 στις: Ιουλίου 16, 2009, 00:33 »
γενικα στα ατμ Ενο εχω παρατηρησει το εξης:
οταν ειναι σχετικα καινουργιο και το καθαρισα ,συνηθως μετα δεν ειχα ιδιαιτερο προβλημα.
απο την αλλη παλι οταν ειναι σχετικα καινουργιο γιατι να το καθαρισεις?
σε οσα παλιωνουν με οποια μεθοδο και αν δοκιμασω εχω προβληματα.
τελευταια δοκιμασα με ξυδι.ειχα ακουσει οτι καθαριζει καλα και οτι εξατμιζεται ευκολα με αποτελεσμα να μην δημιουργει προβληματα.

αποτελεσμα:
εδω και μια βδομαδα το συγκεκριμενο ατμ αρνειται να δουλεψει.
ξερω οτι ειναι ζωντανο,μου εχει ξανασυμβει πολλες φορες πλεον.
ομως τι να το κανω αν ξαναζωντανεψει σε 1 μηνα πχ?

Αποσυνδεδεμένος Ultra-One

  • *
  • 48
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #299 στις: Ιουλίου 16, 2009, 10:47 »
μονο το 80%;;;
Αισιόδοξε!!!  :laugh1:

Ultra-One, πράγματι τα συμπτώματα που περιγράφεις δεν δικαιολογούνται από μια τζούρα, όσο "χάλια" και να ήταν....
Υπάρχει και μια (μικρή βέβαια) πιθανότητα να είσαι αλλεργικός στην pg ή σε κάποια άλλη από τις ουσίες στα φιλτράκια...
Αν λοιπόν ξαναπάθεις κάτι παρόμοιο, πέτα τα φίλτρα και δοκίμασε υγρό με vg. Και αν επιμένει, τοτε τι να πω... ίσως είσαι από τους (ελάχιστους) άτυχους που δεν μπορουν το ηλεκτρονικό τσιγάρο...

Πάντως αυτό είναι το πολυυυυυυυυυυυυυυυ απαισιόδοξο σενάριο...
Κατα 999%, απλά κάνεις κάτι λάθος, θα το βρεις και δεν θα ξεκολάς μετά!  :thumpup:
Αυτή η τζούρα ήταν σαν να ρούφηξα μέσα στους πνεύμονες μου τον καπνό από πλαστικό που καίγεται.

Δεν νομίζω να είμαι αλλεργικός σε τίποτα διότι από τη δευτέρα που ατμίζω δεν είχα άλλη τόσο δυσάρεστη εμπειρία. (ανκαι σε αρκετές φάσεις ένιωσα μυρωδιά ελαφρώς καμένου).

Καλά τα φιλτράκια της Intellicig δεν περιέχουν VG και όχι PG???
Undertaker nομίζω ανάποδα τα αναφέρεις πιο πάνω! :confused1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 340 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 259 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21784 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 283239 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209183 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67810 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175940 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314705 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15018 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126078 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94919 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4893 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix