vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

128 επισκέπτες, 8 χρήστες
Milarepa, PsykieG, Jorge, nuts, mathimatikos1966, Doubt, manoslykos, lagoudakis

Twitter

Intellicig EVO

Αποσυνδεδεμένος GIORGOS1969

  • ***
  • 634
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #255 στις: Ιουλίου 14, 2009, 00:36 »
 :))
μου αρεσεις Κωστα γιατι εχεις επιχειρηματα.
μηπως κανουν ερευνα αγορας?
anyway καποια εξαρτηματα δευτερευουσης σημασιας εξαρτηματα του EVO πχ.ο φορτιστης 220 και usb φτιαχνονται στην Κινα και το γραφουν ξεκαθαρα άλλωστε.

ps:μαζι σου Under  :respect:,η (γυναικεία)αγορα της κινας χρειαζεται διερεύνηση! :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #256 στις: Ιουλίου 14, 2009, 00:38 »
Ισως να ελέγχουν οι ίδιοι οι άνθρωποι της Intellicig την διαδικασία παραγωγής. Πολλές εταιρίες που τα προϊόντα τους τα φτιάχνουν στην Κινα στέλνουν ανθρώπους (ή έχουν ατομα μόνιμα εγκατεστημένα εκεί) για να εχουν και τα στάνταρ που θέλουν αλλά και τα φτηνά εργατικά χέρια...

Βάζουν δηλαδή ένα κινεζάκι να ελέγχει τα άλλα κινεζάκια...  :)) :))

Έκανα την πατάτα κάποτε και αγόρασα με το ίδιο σκεπτικό από Γερμανό μεταπωλητή, γιατί και κείνος τα ίδια έλεγε... Από 2 μέρες έως 2 εβδομάδες το καλύτερο κράτησαν...

Στο Evo βέβαια μπορεί να είναι διαφορετικά.

Σε καμία περίπτωση δεν θέλω να το μειώσω, αλλά δεν μπορεί και να μου παρουσιάζεται σαν καινοτόμο προϊόν το οποίο θα έπρεπε να το ξέρω....  :))

Για μένα είναι ένα σύνηθες ηλεκτρονικό τσιγάρο (ίσως) καλής ποιότητας και είμαι σίγουρος ότι δεν ταιριάζει στην συνήθειες ατμίσματος τις δικές μου.

Σε άλλους μπορεί να ταιριάζει καλύτερα.



Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #257 στις: Ιουλίου 14, 2009, 00:39 »
:))
μου αρεσεις Κωστα γιατι εχεις επιχειρηματα.
μηπως κανουν ερευνα αγορας?
anyway καποια εξαρτηματα δευτερευουσης σημασιας του EVO πχ.ο φορτιστης 220 και usb φτιαχνονται στην Κινα και το γραφουν ξεκαθαρα άλλωστε.

ps:μαζι σου Under  :respect:,η (γυναικεία)αγορα της κινας χρειαζεται διερεύνηση! :laugh1:

Ειδοποιώ τις Intellicig, Nobacco και Njoy πως, αν ετοιμάζουν ερευνα αγοράς στην κίνα, προσφέρομαι ΑΦΙΛΟΚΕΡΔΩΣ!!!  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #258 στις: Ιουλίου 14, 2009, 00:41 »
anyway καποια εξαρτηματα δευτερευουσης σημασιας εξαρτηματα του EVO πχ.ο φορτιστης 220 και usb φτιαχνονται στην Κινα και το γραφουν ξεκαθαρα άλλωστε.

Ούτε αυτό ισχύει!
Γράφουν ξεκάθαρα ότι το προϊόν συναρμολογείται στην Αγγλία.
Το αγοράζουν δηλαδή στην Κίνα και το πακετάρουν στην Αγγλία.

Μην τρελαθούμε κι όλας...


Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #259 στις: Ιουλίου 14, 2009, 00:45 »
Ειδοποιώ τις Intellicig, Nobacco και Njoy πως, αν ετοιμάζουν ερευνα αγοράς στην κίνα, προσφέρομαι ΑΦΙΛΟΚΕΡΔΩΣ!!!  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Μη μου πεις ότι σου αρέσουν οι Ασιάτισσες..  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος GIORGOS1969

  • ***
  • 634
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #260 στις: Ιουλίου 14, 2009, 00:45 »
αστο ρε Κωστα,τα εχουμε ξαναπει,διαβασε λιγο παλια post θα δεις την απαντηση. ;)

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #261 στις: Ιουλίου 14, 2009, 00:51 »
Πάντως, και το αγγλικό και το αμερικανικό site της intellicig λένε πως σχεδιάζεται στην αγγλία, συναρμολογείται στην αγγλία και πακετάρεται στην αγγλία. Δεν λέει πως κατασκευάζεται στην αγγλία....
Αρα το όλο θέμα λοιπόν είναι τι εννοουν με το "σχεδιάζεται" και "συναρμολογείται".

Μη μου πεις ότι σου αρέσουν οι Ασιάτισσες..  :laugh1:

Με τρέλα λέμε!!!!  :yes: :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #262 στις: Ιουλίου 14, 2009, 00:58 »
Πάντως, και το αγγλικό και το αμερικανικό site της intellicig λένε πως σχεδιάζεται στην αγγλία, συναρμολογείται στην αγγλία και πακετάρεται στην αγγλία. Δεν λέει πως κατασκευάζεται στην αγγλία....
Αρα το όλο θέμα λοιπόν είναι τι εννοουν με το "σχεδιάζεται" και "συναρμολογείται".

Με τρέλα λέμε!!!!  :yes: :yes: :yes:

"Σχεδιάζεται" εννοούν ότι δίνουν εντολή στα κινεζάκια τι χρώμα να τα βάλουν.
"Συναρμολογείται" εννοούν ότι τα πακετάρουν στην Αγγλία.

Το όλο θέμα είναι θέμα marketing της intellicig.

Αποσυνδεδεμένος GIORGOS1969

  • ***
  • 634
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #263 στις: Ιουλίου 14, 2009, 01:02 »

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #264 στις: Ιουλίου 14, 2009, 01:04 »
Σχεδιάζεται εννοούν ότι τα κινεζάκια τα χρωματίζουν όπως θέλουν οι Άγγλοι.
Συναρμολογείται εννοούν ότι τα πακετάρουν στην Αγγλία.

Πολύ πιθανόν να είναι κι'ετσι!
Μπροστά δεν είμαι, αρα δεν ξέρω....

Εγω βέβαια είμαι λιγάκι.... αναίσθητος σε αυτά τα θέματα. Με ενδιαφέρει να δουλευει όπως μου το εχουν τάξει. Δουλεύει; Ε, και στην Μαδαγασκάρη να έχει κατασκευαστει, υπό τις οδηγίες Ιρακινού εργοδηγού, ποσώς με ενδιαφέρει!  :laugh1:

Ειδικά από τότε που έπεσε και το τελευταίο οχυρό (βλέπε μηχανάκια Honda, που ενω κάποτε ήταν 100% Japan τωρα είναι κι'αυτα κινέζικα), δεν με εκπλήσσει πια τίποτα!

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #265 στις: Ιουλίου 14, 2009, 01:08 »
Εγω βέβαια είμαι λιγάκι.... αναίσθητος σε αυτά τα θέματα. Με ενδιαφέρει να δουλευει όπως μου το εχουν τάξει. Δουλεύει; Ε, και στην Μαδαγασκάρη να έχει κατασκευαστει, υπό τις οδηγίες Ιρακινού εργοδηγού, ποσώς με ενδιαφέρει!  :laugh1:

Συμφωνώ.
Έτσι ακριβώς το βλέπω και γω.
Το πρόβλημά μου δεν ήταν ποτέ στο ότι είναι κινέζικο...

Επίσης για να μην παρεξηγηθώ:
Θεωρώ τις προσπάθειες ευρωπαικών εταιριών να ελέγξουν την παραγωγή στην Κίνα ώστε να αυξηθεί η ποιότητα πολύ σημαντικές.
Μακάρι να το κάναν όλοι.



Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #266 στις: Ιουλίου 14, 2009, 01:11 »
Συμφωνώ.
Έτσι ακριβώς το βλέπω και γω.
Το πρόβλημά μου δεν ήταν ποτέ στο ότι είναι κινέζικο...

Επίσης για να μην παρεξηγηθώ θεωρώ τις προσπάθειες ευρωπαικών εταιριών να ελέγξουν την παραγωγή στην Κίνα ώστε να αυξηθεί η ποιότητα πολύ σημαντικές.

Μαζί σου....

Μόνο σε μία περίπτωση θα με ένοιαζε, και μάλιστα θα γινόμουν και "τούρκος"...
Να είναι κινέζικο και να προσπαθούν να μου το πουλήσουν με τιμή.... Λουξεμβούργου!

Αποσυνδεδεμένος VirusPlus

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #267 στις: Ιουλίου 14, 2009, 01:49 »
Λοιπών λέω να κάνω την αρχή στο forum από εδώ μιας και τυγχάνει να είμαι και εγώ κάτοχος EVO.
Για να μην έχετε αυταπάτες λοιπόν στο επίσημο link διακίνησης στην Ευρώπη της RoyalSmoke το centraltrade υπάρχει το 100% κινέζικο η.τ. Μ401. Δηλαδή το EVO. http://www.centraltrade.eu/catalog/index.php?cPath=38 δεν είναι απομίμηση ή αντιγραφή ή άλλης ποιότητας η.τ. είναι το EVO χωρίς το λογότυπο της intellicig με ίδια κατασκευαστικά χαρακτηριστικά στις μπαταρίες, στους ατμ, στα όλα! Άρα το μόνο που κάνει η intellicig είναι να τα παραγγέλλνει με το λογότυπο της κ τπτ παραπάνω!
Ενολίγης είναι ένα κινέζικο προϊών (καλής κατασκευής δν λέω) που πωλείτε σε τιμή Λουξεμβούργου λόγο του λογότυπου της intellicig!
Το ενδιαφέρων είναι πως η RoyalSmoke έχει βγάλει Passthrough  αλλά και νέες μπαταρίες Μ403 http://www.centraltrade.eu/catalog/product_info.php?cPath=38_30&products_id=125 οι οποίες φέρνουν το EVO στα 84mm θα τα δούμε άραγε αυτά με λογότυπο της intellicig  σύντομα;

Αποσυνδεδεμένος GIORGOS1969

  • ***
  • 634
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #268 στις: Ιουλίου 14, 2009, 10:13 »
virusplus εχω Μ401 απο το tradeshop που αναφερεις.
δεν ταιριαζει ουτε η μπαταρια ουτε το pass-through.

Αποσυνδεδεμένος aopvet

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #269 στις: Ιουλίου 14, 2009, 12:59 »
   Αυτό είναι το πρώτο μου μήνυμα και οφείλω να ευχαριστήσω όλα τα ενεργά μέλη που μέσα από την περιγραφή των εμπειριών τους μας δείχνουν το δρόμο για την απεξάρτηση από το συμβατικό τσιγάρο.
   Μετά από όσα διάβασα στο forum, επέλεξα να αγοράσω το Intellicig EVO. Το παρέλαβα σήμερα το πρωί (μαζί με τα απαραίτητα αξεσουάρ και αναλώσιμα) και έχω ενθουσιαστεί! Αν και είναι πολύ νωρίς για συμπεράσματα νομίζω ότι έκανα καλή επιλογή και θα καταφέρω να πω αντίο στο συμβατικό τσιγάρο.
   Σε ότι αφορά τον τόπο κατασκευής του (Κίνα), αυτό που μετράει είναι οι προδιαγραφές που θέτει η κάθε εταιρία για το παραγώμενο προιόν. Θα αναφέρω χαρακτηριστικά ότι ο iMAC μου συναρμολογήθηκε στις ΗΠΑ αλλά όλα τα εξαρτήματα του είναι φτιαγμένα στην Κίνα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 331 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 255 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21727 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 283157 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209056 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67640 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175821 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314581 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14985 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125973 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94887 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4868 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix