vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

119 επισκέπτες, 9 χρήστες
Sergios, manoslykos, Ηρακλης, lagoudakis, Milarepa, PsykieG, camber, Jorge, nuts

Twitter

Intellicig EVO

Αποσυνδεδεμένος Ultra-One

  • *
  • 48
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #225 στις: Ιουλίου 07, 2009, 16:33 »
Moλις το παρελαβα και τα πληρωσα κανονικοτατα αν και εγραψα τον κωδικό έκπτωσης του forum  :thumpdown:
Κάποιο επεισόδιο έχασα και εγώ!!!

Αυτό με τον κωδικό έκπτωσης του φόρουμ δεν το ήξερα!

Μόλις έκανα παραγγελία στο www.intellicig.gr αλλά δεν ξέρω αν η παραγγελία έχει πάει, διότι με το που πάτησα "συνέχεια με την παραγγελία" μου έβγαλε μύνημα "σας ευχαριστούμε για την παραγγελία σας", χωρίς προηγουμένως να με πάει σε κάποια άλλη σελίδα να πληρώσω!!! Με αντικαταβολή γίνεται η πληρωμή???

Αποσυνδεδεμένος drum-addicted

  • *
  • 34
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αν ξανακυλίσω: Πίσσα και Πούπουλα
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #226 στις: Ιουλίου 07, 2009, 19:19 »
Ατμίζω κανονικά και ξαφνικά με υγρό φιλτράκι δε βγάζει ατμό  :confused1: ενω ανάβει το λαμπάκι της μπαταρίας...

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #227 στις: Ιουλίου 07, 2009, 19:54 »
Κάποιο επεισόδιο έχασα και εγώ!!!

Αυτό με τον κωδικό έκπτωσης του φόρουμ δεν το ήξερα!

Μόλις έκανα παραγγελία στο www.intellicig.gr αλλά δεν ξέρω αν η παραγγελία έχει πάει, διότι με το που πάτησα "συνέχεια με την παραγγελία" μου έβγαλε μύνημα "σας ευχαριστούμε για την παραγγελία σας", χωρίς προηγουμένως να με πάει σε κάποια άλλη σελίδα να πληρώσω!!! Με αντικαταβολή γίνεται η πληρωμή???

 Για κοίτα στο καλάθι σου. Αν η παραγγελία είναι ακόμα εκεί, μάλλον δεν έφυγε.
 Σε μερικά sites μόλις πατάς για ολοκλήρωση της παραγγελίας σε πετάει σε μια σελίδα παρόμοια με την προηγούμενη, μόνο που κάπου σ' ένα σημείο λέει κάτι για PayPal και θέλει κλικ εκεί για να συνδεθείς στο PayPal και να πληρώσεις.

Δεν ξέρω αν είναι αυτή η περίπτωση αλλά έτσι την πάτησα πρόσφατα σε άλλο site (smokejuice) που είχα παραγγείλει κάποια πράγματα. Μου έλεγε "Ευχαριστώ" κι εγώ αναρωτιόμουν τι "ευχαριστεί" αφού δεν πλήρωσα!  :confused1: Μετά είδα το κουμπάκι.

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #228 στις: Ιουλίου 07, 2009, 20:07 »
Ατμίζω κανονικά και ξαφνικά με υγρό φιλτράκι δε βγάζει ατμό  :confused1: ενω ανάβει το λαμπάκι της μπαταρίας...

A) Αλλάζεις φιλτράκι...
Β) Αλλάζεις μπαταρία...

Αν δεν πετύχει τίποτε από τα 2, ίσως να σου εχει καεί το ατομάιζερ. Συμβαίνει και στις καλύτερες οικογένειες, και δεν υπάρχει ατμιστής που να μην του έχει τύχει!  ;)

Αν έχεις έξτρα, χρησιμοποίησε αυτο και στείλε το άλλο για αλλαγή...
Αν δεν έχεις, στείλε το για αλλαγή και μιας και κάνεις τον κόπο, πάρε και ένα 2ο! Χαμένο δεν πάει ποτέ!

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #229 στις: Ιουλίου 07, 2009, 20:15 »
Χε χε! Οι πιο κοφτές, οι πιο σύντομες και οι πιο περιεκτικές οδηγίες.  :D
Ωραίος Unter!  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #230 στις: Ιουλίου 07, 2009, 20:54 »
A) Αλλάζεις φιλτράκι...
Β) Αλλάζεις μπαταρία...

Αν δεν πετύχει τίποτε από τα 2, ίσως να σου εχει καεί το ατομάιζερ. Συμβαίνει και στις καλύτερες οικογένειες, και δεν υπάρχει ατμιστής που να μην του έχει τύχει!  ;)

Αν έχεις έξτρα, χρησιμοποίησε αυτο και στείλε το άλλο για αλλαγή...
Αν δεν έχεις, στείλε το για αλλαγή και μιας και κάνεις τον κόπο, πάρε και ένα 2ο! Χαμένο δεν πάει ποτέ!
Γ) Υπάρχει περιπτωση να ειναι "στεγνο" το ατμ. 2 σταγόνες υγρο επανω του κ εισαι οκ :)

Αποσυνδεδεμένος Ultra-One

  • *
  • 48
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #231 στις: Ιουλίου 07, 2009, 23:39 »
Τελικά έκανα την παραγγελία από το funstore.gr αφού είχα στείλει μύνημα στον κύριο Περικλή και μου απάντησε πίσω με οδηγίες  :thumpup:

Τελικά παρήγγειλα το Deluxe σετ με λευκά EVO (αφού τα μαύρα προς το παρόν έχουν εξαντληθεί), 1 σετ φιλτράκια LOW, 1 σετ φιλτράκια άδεια, 1 υγρό Tobacco LOW, 1 υγρό Rich Tobacco LOW, 1 επιπλέον Atomizer και 1 ταμπακέρα!!

Το πήρα στα σοβαρά??  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Ελπίζω να μην απογοητευτώ και να το γυρίσω πάλι στο αναλογικό!

Περιμένω με ανυπομονησία να παραλάβω!!!  ;D

Αποσυνδεδεμένος GIORGOS1969

  • ***
  • 634
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #232 στις: Ιουλίου 07, 2009, 23:47 »
ταμπακερα?????? :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Ultra-One

  • *
  • 48
  • Φύλο: Άντρας

Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #234 στις: Ιουλίου 08, 2009, 13:58 »
καπια πατεντα υπαρχει για χαλαρη τζουρα?
εχω την εντυπωσει οτι οσο και να το αφησω το ιδιο θα ειναι.ο αερας που περναει απο φιλτρα και καυστηρα τον φρεναρει.αν δεν γινει πατεντα δεν βλεπω φως

Πολλοί παραπονούνται για το σφικτό τράβηγμα του EVO...

Δοκιμάστε το εξής: ανοίξτε την τρυπούλα που έχει το εξωτερικό φίλτρο από την μεριά του στόματος. Εγώ το κατάφερα με ένα χαρτοκόπτη - ξυράφι, όπου στην αρχή με την μυτούλα και κυκλικές κινήσεις ''έφαγα'' λίγο λίγο το πλαστικό.

Εν συνεχεία πιέστε μέσα στην τρυπούλα ένα λεπτό σταυροκατσάβιδο, ελάχιστα παχύτερο από την τρυπούλα (ένα σαν εκείνα εξ' ολοκλήρου μεταλλικά που χρησιμοποιούμε για μικροβίδες είναι ωραιότατο) και το αποτέλεσμα ήταν να υποχωρήσει ένα μικρό κομμάτι πλαστικού που μου έδωσε την απαραίτητη διεύρυνση της τρύπας του φίλτρου..

Αποτέλεσμα: άνετη, χαλαρή τζούρα...

Αποσυνδεδεμένος andreas_scorpio

  • **
  • 377
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #235 στις: Ιουλίου 08, 2009, 17:09 »
http://www.funstore.gr/index.php?target=products&product_id=50
niiiiice :thumpup: Αν σου ειναι ευκολο βαλε καμια φωτο να δουμε πως ειναι απο μέσα

Αποσυνδεδεμένος akis

  • *
  • 34
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #236 στις: Ιουλίου 08, 2009, 19:59 »
Πολλοί παραπονούνται για το σφικτό τράβηγμα του EVO...

Δοκιμάστε το εξής: ανοίξτε την τρυπούλα που έχει το εξωτερικό φίλτρο από την μεριά του στόματος. Εγώ το κατάφερα με ένα χαρτοκόπτη - ξυράφι, όπου στην αρχή με την μυτούλα και κυκλικές κινήσεις ''έφαγα'' λίγο λίγο το πλαστικό.

Εν συνεχεία πιέστε μέσα στην τρυπούλα ένα λεπτό σταυροκατσάβιδο, ελάχιστα παχύτερο από την τρυπούλα (ένα σαν εκείνα εξ' ολοκλήρου μεταλλικά που χρησιμοποιούμε για μικροβίδες είναι ωραιότατο) και το αποτέλεσμα ήταν να υποχωρήσει ένα μικρό κομμάτι πλαστικού που μου έδωσε την απαραίτητη διεύρυνση της τρύπας του φίλτρου..

Αποτέλεσμα: άνετη, χαλαρή τζούρα...

μολις ειδα οτι τραβαει δυσκολα αρχισα να ερευνω την κατασκευη μηπως καταφερω καποια πατεντα.
πριν αρχισω να μαστορευω εκανα λιγα απλα τεστ,δοκιμασε με την σειρα που γραφω

1- τραβα μια τζουρα οπως καπνιζεις και δες την δυναμη που θελει
2- ξεβιδωσε την μπαταρια μονο και τραβα μια ιδια τζουρα να δεις την διαφορα
3- βγαλε και το ατμ και τραβα μια ιδια τζουρα με το φιλτρο μονο

1- δυσκολα
2- λιγο καλυτερα
3- πολυ καλυτερα (ετσι θα ηθελα να τραβαει)

το συμπερασμα που εβγαλα με της λιγες γνωσεις απο e-cig ειναι οτι το προβλημα ειναι στο ατμ
για αλλους ισως δεν ειναι προβλημα εμενα παντως με ζοριζει αρκετα

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #237 στις: Ιουλίου 08, 2009, 20:11 »
Μπα!
Κρατώντας το ίδιο ατομάιζερ και αλλάζοντας διάφορες μπαταρίες από αυτές που έχω, βλέπω τεράστια διαφορά.
Εγώ είμαι της άποψης ότι τη "ζημιά" την κάνουν οι μπαταρίες.

Αποσυνδεδεμένος andreas_scorpio

  • **
  • 377
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #238 στις: Ιουλίου 08, 2009, 20:14 »
Συμφωνω με τον Λευτερη κ γω αυτο εχω προσεξει με το EVO
Παντως φιλε Ακη,αν θες πολυ χαλαρη τζουρα παρε ενα απο τα nobacco prestige,tecc titan ή black line

Αποσυνδεδεμένος ggero

  • ***
  • 613
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #239 στις: Ιουλίου 08, 2009, 20:16 »
Είναι αυτό που έχουμε αναφέρει και σε άλλα Posts...Με φορτισμένη πλήρως μπαταρία βγάζει πολύ περισσότερο ντουμάνι αποτι με μια μισοφορτισμένη ! 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 331 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 255 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21731 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 283165 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209065 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67651 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175828 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314586 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14988 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125975 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94890 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4870 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix