vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

122 επισκέπτες, 6 χρήστες
antiklitos140, manoslykos, lagoudakis, andreasand22, Milarepa, Jorge

Twitter

Intellicig EVO

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #195 στις: Ιουλίου 06, 2009, 12:31 »
Μπραβο Θανο για πες το κολπακι και σε εμας ;)

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #196 στις: Ιουλίου 06, 2009, 13:26 »
Για το ατομάιζερ του Mirage μιλάμε;

Αποσυνδεδεμένος taxtsom

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #197 στις: Ιουλίου 06, 2009, 13:41 »
Ξέρει κανείς γιατί υπερθερμαίνεται το ατμ του EVO? Έχω γεμίσει  τα φιλτράκια του με άλλο υγρό PG και όχι με ECOPURE. Μήπως φταίει αυτό ? Γιατί δεν βγάζει πολύ ατμό πλέον ακόμα και με γεμάτο φίλτρο.

Αποσυνδεδεμένος tronicgr

  • **
  • 210
  • Φύλο: Άντρας
  • eGo + Vinirette e-liquids
    • Home Motion Flight Simulator
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #198 στις: Ιουλίου 06, 2009, 14:47 »
Για το ατομάιζερ του Mirage μιλάμε;

Ναι... Ισως να βγηκα εκτος θεματος (ενοτητας) σε μερικα απο τα ποστ μου!!!  :angel:

Αποσυνδεδεμένος akis

  • *
  • 34
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #199 στις: Ιουλίου 06, 2009, 17:04 »
καλησπερα σε ολους!
σημερα πηγα στο καταστημα και το πηρα,ειχε αυτο το "πακετο"
http://www.intellicig.gr/details2.php?lang=1&wh=1&the1id=19&the2id=25&theid=25&open1=19&open2=25&thepid=27&page=1

πρωτες εντυπωσεις μετα απο 1 ωρα χρησης:

1- ωραιο στην εμφανισει και διακριτικο,σαν ενα 100αρι τσιγαρο μοιαζει.
2- ο ατμος που βγαζει εχει ωραια γευση (θα ηθελα να δοκιμασο μεντα κ μηλο αν και βλεπω δεν εχουν τετοιες γευσης)
3- με κουραζει οταν τραβαω,αν ηταν λιγο πιο ελευθερο θα ηταν τελειο
4- με κοβει πανω στο καλο ο "κοφτης",λιγο παραπανω να αφηνε θα ηταν μεγαλη αππολαυση

Υ.Γ τα φιλτρακια δεν εχουν νικοτινη,οταν εκανα καφε δεν γλυτωσα τα 2 συμβατικα  τσιγαρα..

βασικες ερωτησεις:
1- μπορω να το κανω να τραβαει λιγο πιο ελευθερα?
2- μπορω να το κανω να μην πιανει "κοφτη" τοσο γρηγορα?

συμπερασμα:
πιστευω πηρα ενα απο τα καλυτερα e-cig και εχω την εντυπωσει οτι αν μπορεσω να διορθωσω εστω με καποια microπατεντα αυτα τα 2 (εστω το πρωτο) που αναφερα πιο πανω,θα πεταξω στην ακρη τα συμβατικα τσιγαρα!
οπως και να εχει ευχαριστω ολο το φορουμ για της πληροφοριες που διαβασα και πηρα το EVO !!

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #200 στις: Ιουλίου 06, 2009, 17:55 »
3. έτσι είπα καί εγώ στην αρχή. όμως καί επειδή έχω καί άλλη συσκευή η οποία είναι πολύ free, πίστεψέ με είναι καλύτερα έτσι. στο πιό free αναγκάζομαι σε πιό δυνατές ρουφηξιές γιατί αλλοιώς δεν τραβάει πολύ ατμό. μάλλον χρυσή τομή πέτυχε το evo.

επίσης μάλλον στην συσκευασία είναι τα φιλτράκια πού δεν είναι εντελώς κυκλικά -στο εσωτερικό τους. τα κυκλικά είναι πολύ πιό ελέυθερα.

4. εδώ θα σού απαντήσουν καλύτερα οί παλαιότεροι τού forum όμως, εγώ λέω ότι θα στρώσει. καί εμένα στην αρχή έμπαινε ο κόφτης συνέχεια, τώρα όχι. ή αυτός έστρωσε, ή εγώ έμαθα το evo καί ρουφάω όπως θέλει αυτό. ότι καί να συμβαίνει, δεν έχω πρόβλημα.

Αποσυνδεδεμένος drum-addicted

  • *
  • 34
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αν ξανακυλίσω: Πίσσα και Πούπουλα
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #201 στις: Ιουλίου 06, 2009, 18:02 »
4 μερες και ακομα το περιμένω...Η παραγγελια εγινε απο funstore.. Ειναι λογικό; Για επαρχία οσοι ξερουν,σε πόσες μερες ερχοντε; :(

Αποσυνδεδεμένος akis

  • *
  • 34
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #202 στις: Ιουλίου 06, 2009, 18:23 »
3. έτσι είπα καί εγώ στην αρχή. όμως καί επειδή έχω καί άλλη συσκευή η οποία είναι πολύ free, πίστεψέ με είναι καλύτερα έτσι. στο πιό free αναγκάζομαι σε πιό δυνατές ρουφηξιές γιατί αλλοιώς δεν τραβάει πολύ ατμό. μάλλον χρυσή τομή πέτυχε το evo.

επίσης μάλλον στην συσκευασία είναι τα φιλτράκια πού δεν είναι εντελώς κυκλικά -στο εσωτερικό τους. τα κυκλικά είναι πολύ πιό ελέυθερα.

4. εδώ θα σού απαντήσουν καλύτερα οί παλαιότεροι τού forum όμως, εγώ λέω ότι θα στρώσει. καί εμένα στην αρχή έμπαινε ο κόφτης συνέχεια, τώρα όχι. ή αυτός έστρωσε, ή εγώ έμαθα το evo καί ρουφάω όπως θέλει αυτό. ότι καί να συμβαίνει, δεν έχω πρόβλημα.

οκ ευχαριστω φιλε alfisti
εκει που λες ""επίσης μάλλον στην συσκευασία είναι τα φιλτράκια πού δεν είναι εντελώς κυκλικά -στο εσωτερικό τους. τα κυκλικά είναι πολύ πιό ελέυθερα.""
τα φιλτρακια της συσκευασιας τα κοιταξα απο την μεσα μερια και εχουν στα πλαγια 2 κενα για να περναει ο αερας.αυτο θες να πεις οτι δεν εινα εντελως κυκλικα?

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #203 στις: Ιουλίου 06, 2009, 21:07 »
Ναι,αυτό θέλει να πει.Υπάρχουν φιλτράκια που μέσα είναι κυκλικά και έτσι η τζούρα είναι πιο καλή και πιο ελάφρια.

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #204 στις: Ιουλίου 06, 2009, 21:10 »
4 μερες και ακομα το περιμένω...Η παραγγελια εγινε απο funstore.. Ειναι λογικό; Για επαρχία οσοι ξερουν,σε πόσες μερες ερχοντε; :(
Εγώ παράγγειλα τηλεφωνικώς.Γενικά το θεωρω πιο αξιόπιστο και μπορώ να ρωτήσω και πράγματα που δεν καταλαβαίνω.Το πακέτο ήρθε σε δύο μέρες.Αν δεν έρθει και αύριο πάρτους τηλέφωνο.

Αποσυνδεδεμένος akis

  • *
  • 34
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #205 στις: Ιουλίου 06, 2009, 21:35 »
Ναι,αυτό θέλει να πει.Υπάρχουν φιλτράκια που μέσα είναι κυκλικά και έτσι η τζούρα είναι πιο καλή και πιο ελάφρια.

που μπορω να βρω αυτα τα φιλτρακια?
παιδια η κατασταση ειναι χαλια,θελει πολυ δυναμη για να τραβας.
στο τελος με κουρασε και πλακωσα τα συμβατικα τσιγαρα

Αποσυνδεδεμένος andreas_scorpio

  • **
  • 377
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #206 στις: Ιουλίου 06, 2009, 22:31 »
φιλε μου ενα απο τα χαρακτηριστικα του EVO ειναι η σφιχτη τζουρα
Δωστου ακομα λιγο καιρο και στρωνει καλυτερα
Οσο για τα φιλτρακια,νομιζω πως ολα πλεον ετσι ειναι.Τουλαχιστον τα regular που πηρα προσφατα ετσι ηταν

Αποσυνδεδεμένος akis

  • *
  • 34
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #207 στις: Ιουλίου 06, 2009, 23:03 »
φιλε μου ενα απο τα χαρακτηριστικα του EVO ειναι η σφιχτη τζουρα
Δωστου ακομα λιγο καιρο και στρωνει καλυτερα
Οσο για τα φιλτρακια,νομιζω πως ολα πλεον ετσι ειναι.Τουλαχιστον τα regular που πηρα προσφατα ετσι ηταν

καπια πατεντα υπαρχει για χαλαρη τζουρα?
εχω την εντυπωσει οτι οσο και να το αφησω το ιδιο θα ειναι.ο αερας που περναει απο φιλτρα και καυστηρα τον φρεναρει.αν δεν γινει πατεντα δεν βλεπω φως

Αποσυνδεδεμένος andreas_scorpio

  • **
  • 377
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #208 στις: Ιουλίου 06, 2009, 23:55 »
Παντως πολλοι προτιμουν αυτο το πολυ σφιχτο τραβηγμα γιατι τους θυμιζει τσιγαρο
Τωρα αν ειναι υπερβολικα σφιχτο,υπαρχει περιπτωση να φταιει η μπαταρια,οπως ηταν και το δικο μου προβλημα και την αλλαξα,το καταλαβα γιατι με την αλλη ηταν σφιχτο,αλλα σε φυσιολογικα πλαισια
Υπαρχει και η περιπτωση να μπουκωσε ο ατμ απο το dripping
Καθαρισε τα καλα με ενα χαρτομαντηλο.Υπαρχει μια τρυπουλα αν την προσεξεις πανω στην μπαταρια,διπλα απο την ενωση της με τον ατμ.Καθαρισε την κ αυτην γιατι μπορει να μπουκωσε

Αποσυνδεδεμένος akis

  • *
  • 34
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #209 στις: Ιουλίου 07, 2009, 00:05 »
Παντως πολλοι προτιμουν αυτο το πολυ σφιχτο τραβηγμα γιατι τους θυμιζει τσιγαρο
Τωρα αν ειναι υπερβολικα σφιχτο,υπαρχει περιπτωση να φταιει η μπαταρια,οπως ηταν και το δικο μου προβλημα και την αλλαξα,το καταλαβα γιατι με την αλλη ηταν σφιχτο,αλλα σε φυσιολογικα πλαισια
Υπαρχει και η περιπτωση να μπουκωσε ο ατμ απο το dripping
Καθαρισε τα καλα με ενα χαρτομαντηλο.Υπαρχει μια τρυπουλα αν την προσεξεις πανω στην μπαταρια,διπλα απο την ενωση της με τον ατμ.Καθαρισε την κ αυτην γιατι μπορει να μπουκωσε

δεν ειναι υπερβολικα σφιχτο αλλα θελει πολυ ζορε..σε σημιο που με κουρασε και το παρατησα στην ακρη.
επιασα πριν και το ανοιξα να δω που κολαει ο αερας.
απο φιλτρο δεν ειναι,το εβγαλα απο το e-cig και τραβηξα δοκιμαστηκα μια τζουρα,μακαρι να ηταν ετσι..
εβαλα φιλτρο εντελος ελευθερο και ειδα οτι ο ζορες ειναι στο ατμ.εκει φρεναρει ο αερας..
εχω την εντυπωσει εκει δεν σηκωνει πατεντες.
με βλεπω να περνω κατι αλλο.μπορει να ειναι καλο οπως λενε ολοι αλλα δεν γινεται να μου βγαζει το λαδι για να καπνισω 10 λεπτα

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 333 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 258 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21746 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 283190 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209109 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67704 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175864 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314627 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15000 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126007 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94901 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4877 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix