vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

70 επισκέπτες, 4 χρήστες
Sergios, gfilip, dimitrisd, manoslykos

Twitter

Intellicig EVO

Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #165 στις: Ιουλίου 03, 2009, 02:31 »
Το Black Line ενεργοποιείται με χειροκίνητο διακόπτη οπότε ελέγχεις εσύ πόσο και πότε θα ενεργοποιήσεις το atomizer.

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #166 στις: Ιουλίου 03, 2009, 06:33 »
Η "γεύση" το ΕVΟ που αγόρασα για δοκιμή σήμερα δεν με ικανοποιεί καθόλου.
Αλλά για δυο ώρες τώρα που το δοκιμάζω δεν μου φέρνει καθόλου προς τσιγάρο.
Απλά νιώθω στο στόμα μια άσχημη "γλυκειά" γεύση και ελάχιστο καπνό.
Κάνω κάτι λάθος;
Μαζί με το ηλ. τ. αγοράστηκαν και φίλτρα Low, medium και high για να δοκιμαστούν. Δεν βλέπω καμμιά διαφορά μεταξύ τους και μεταξύ του 0 νικοτίνη. Επίσης αν ρουφήξω με την ίδια ένταση που ρουφώ το τσιγάρο, ο διακόπτης δεν ανοίγει και δεν λειτουργεί. Τέλος δοκίμασα να ρουφήξω απανωτές 10 "τζούρες" με το High φίλτρο. Αλλά επίσης καμμιά διαφορά.
Μπορεί κάποιος να μου πει αν κάνω κάτι λάθος;
"Τραβώ" απανωτά δύο τζούρες έντονες για να βγει ατμός. Υπάρχει πιθανότητα να είναι κάτι ελλατωματικό; Σημείωση, οι μπαταρία είναι φορτισμένη (δοκιμάστηκε και η δεύτερη).
Λοιπον... σε ολα αυτα που λες εχεις δικιο :)
Δεν ειναι τσιγαρο, δεν θα γινει ποτε :))
Μονο λογο σχηματος του εδωσαν αυτο το ονομα ;D
Όμως ... περιμενε λιγο, θα συνηθισεις και τη γευση και τον τροπο που θα τραβας τις τζουρες σου. Δωσε περιθωριο στον ατμοποιητη 2-3 ημερες να "ποτισει" με υγρο απο το φιλτρο, αφου δεν εχεις υγρα να σταξεις. Θα σου προτεινα να παρεις οπωσδηποτε τα σχετικα υγρα. Με τα φιλτρα ουτε εγω εμεινα ικανοποιημενος. Θα δεις, στο τελος θα σου αρεσει...
Ενα θα σου πω: Τολμησε να αναψεις κλασικο τσιγαρο, αμεσως μετα απο 10 γυρους στο στιβο και αν δεν σου κοπει η αναπνοη (το λιγοτερο) ελα να μου το πεις.
Μετά κάνε το ιδιο με το η.τ. και πες μου αν ενιωσες τιποτα :)
Μονο απο αυτο καταλαβαινει καποιος ποσο κακο κανει το κ.τ. και οτι αξιζει μια ευκαιρία το η.τ. :thumpup: και την αξιζει σιγουρα :D Κανε λιγακι υπομονη και θα προσαρμοστεις, οπως ολοι μας :yes:

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #167 στις: Ιουλίου 03, 2009, 09:28 »
Nαι John 22 to nobacco black line.Εχει χειροκίνητο διακόπτη και σαν να σου δινει τον έλεγχο της τζούρας αλλά και εδώ θέλει αργή μακρόσυρτη τζούρα.Και τα δύο τσιγάρα είναι πολύ καλά αλλά όπως είπαμε δώσε χρόνο. :) :) :)     

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #168 στις: Ιουλίου 03, 2009, 09:39 »
Για να μη σου πω την ΥΠΕΡΤΑΤΗ ΗΔΟΝΗ :laugh1: που καθομαι τωρα στο γραφειο μου και ατμιζω σαν... μηχανη τραινου, ενω ολοι οι καπνιστες ειναι εξω στον ηλιο ορθιοι και βλαστημανε ;D
Η αληθεια ειναι πως το η.τ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΣΙΓΑΡΟ. Πολλοί απο αυτους που θα το δοκιμασουν θα το απορριψουν απο την πρωτη στιγμη :(
Δεν ειναι για ολους, τι να κανουμε :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #169 στις: Ιουλίου 03, 2009, 10:47 »
Πολλοί απο αυτους που θα το δοκιμασουν θα το απορριψουν απο την πρωτη στιγμη :(
Δεν ειναι για ολους, τι να κανουμε :tongue_smilie:

Εδω θα διαφωνησω λιγο. Με ενα προχειρο υπολογισμο, απο τους 40 φιλους και γνωστους που μαθανε το ητ απο εμενα, οι 15 εχουν κοψει το αναλογικο εντελως, αλλοι 20 το κανουν παραλληλα(με σκοπο να το κοψουν) και μονο 4-5 το εχουν απορριψει. Θεωρω πολυ σημαντικα αυτα τα ποσοστα.

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #170 στις: Ιουλίου 03, 2009, 10:56 »
Μπραβοοοοοοο :o
Αφου εχεις τετοιο δειγμα να διαφωνησεις..... ΠΟΛΥ :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος akis

  • *
  • 34
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #171 στις: Ιουλίου 05, 2009, 11:42 »
καλημερα σας
μολις που εκανα εγγραφη και ειναι 1 ποστ.

ηρθε η ωρα να παρω και εγω το e-cig μου...μετα απο αρκετο ψαξιμο στο νετ για να βρω τα καλα και τα μουφα e-cig βρηκα σε αυτο το φορουμ πολλα σχολια για διαφορα μοντελα και σημαντικες πληροφοριες.
στα δικα μου τωρα:
εδω κρητη ρωτησα σε 10 διαφορετικα φαρμακεια και ολοι εχουν το gamucci στα 90 ευρω.διαβασα ομως ασχημα σχολια και γενικα αρκετα προβληματα που βγαζουν. αρα ακυρα για εμενα.
μετα απο διαβασμα λεω να παρω το Intellicig EVO απο αυτο το σαιτ
 http://www.intellicig.gr/details2.php?lang=1&wh=1&the1id=19&the2id=34&theid=34&open1=19&open2=34&thepid=71&page=1
ειναι το φουλ πακετο λεει κτλ.
τωρα θα ηθελα για τους κατοχους του evo αν θελουν να πουνε 2-3 πραματα για το τι πρεπει να προσεξω γενικα οταν κανω την παραγγελια και τι θα χρειαστω να παραγγηλω εχτρα ετσι που να μην πληρωνω καθε λιγο και λιγακι μεταφορικα στην ACS..( κανω 2 25αρια την μερα,ελαφρια καπως)
διαβασα διαφορα οτι υπαρχουν φιλτρακια με νικοτινη η μπορεις να ριξεις υγρο απευθειας στο καυστηρα κτλ.εγω θα προτιμουσα την ευκολη λυση γιατι πχ στην δουλεια δεν θα μπορω καθε τοσο να γεμιζω με υγρα κτλ.μπορω ομως αν γινεται να γεμιζω φιλτρακια στο σπιτι.
επισης διαβασα οτι υπαρχουν και με γευση μεντα και καπνου.θα προτιμουσα μεντα αλλα δεν ξερω αν  οντως εχει γευσει μεντας..
αυριο θα κανω την παραγγελια,οπια ιδεα/προταση/συμβουλη θα ημουν υποχρεος παιδια

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #172 στις: Ιουλίου 05, 2009, 12:00 »
Το πακέτο που θα πάρεις είναι πολύ καλό, και περιέχει όλα όσα θα χρειαστείς για αρχή, και για πολύ καιρό!

Τωρα εγω θα σου πρότεινα να πάρεις και εξτρά 2-3 πακέτα φιλτρα με διαφορετικές περιεκτικότητες σε νικοτίνη, για να δεις ποιο σου κανει καλύτερα.

Για μακροπρόθεσμα, το υγρό δεν το γλυτώνεις! Ειναι πιο οικονομικό σίγουρα, και πρότι μπορεί να σου μοιάζει "δύσκολο" στην πορεία θα δείς πως η αναγόμωση των φίλτρων είναι μια διαδικασία που θα μπορείς να κάνεις μεχρι και στον δρόμο.

Α, και όταν θα παραγγείλεις, μην ξεχάσεις να τους ζητήσεις την έκπτωση για το φορουμ! 

Καλως ήρθες, και καλά ατμίσματα! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #173 στις: Ιουλίου 05, 2009, 12:07 »
Και μια και το αναφέραμε ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ το full deluxe πακέτο!!!
2 ατομάιζερ έδινε μεχρι στιγμής μόνο η Nobacco στα πακέτα της, αλλά όπως φαίνεται η Intellicig πάει για την ρελάνς!
2 ατομάιζερ + 3 μπαταρίες + 10 φιλτράκια... Και η τιμή δελεαστικότατη!  :thumpup:

Σαν καταναλωτής μ'αρέσει να υπάρχει αυτού του είδους ο ανταγωνισμός, γιατι ετσι βγαίνουν κερδισμένοι και οι εταιρίες αλλά και εμείς!

Αποσυνδεδεμένος akis

  • *
  • 34
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #174 στις: Ιουλίου 05, 2009, 12:18 »
ευχαριστω φιλε Undertaker!
πολυ σωστο αυτο που να παρω 2-3 πακετα με με διαφορετικες περιεκτικοτητες σε νικοτινη :)
οκ θα παρω και ενα υγρο να κανω δοκιμη.
να κανω την παραγγελια απο το τηλεφωνο και να ζητησω την εκπτωση για το φορουμ?

εχθες το βραδυ που εβλεπα το σαιτ ειδα οτι εχουν αντιπροσωπο στην κρητη και μονο στα χανια οπου ειμαι εγω :)
εστειλα ενα email και τα παιδια μου απαντησαν σημερα πρωι κιολας :thumpup: (πριν 5' ειδα την απαντησει που εστειλαν)
τους ρωτησα αν μπορω να αγορασω απευθειας απο τα χανια το e-cig και μου απαντησαν ναι μπορω και επισης ολα τα ανταλλακτικα   :party_beer_01:
ελπιζω αυριο να ανοιξει το καταστημα πριν  παω στην δουλεια,δεν βλεπω την  ωρα να το παρω!
ευχομαι να μου αρεσει και να κανω στην ακρη τα κανονικα τσιγαρα!

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #175 στις: Ιουλίου 05, 2009, 12:59 »
ευχαριστω φιλε Undertaker!
πολυ σωστο αυτο που να παρω 2-3 πακετα με με διαφορετικες περιεκτικοτητες σε νικοτινη :)
οκ θα παρω και ενα υγρο να κανω δοκιμη.
να κανω την παραγγελια απο το τηλεφωνο και να ζητησω την εκπτωση για το φορουμ?

εχθες το βραδυ που εβλεπα το σαιτ ειδα οτι εχουν αντιπροσωπο στην κρητη και μονο στα χανια οπου ειμαι εγω :)
εστειλα ενα email και τα παιδια μου απαντησαν σημερα πρωι κιολας :thumpup: (πριν 5' ειδα την απαντησει που εστειλαν)
τους ρωτησα αν μπορω να αγορασω απευθειας απο τα χανια το e-cig και μου απαντησαν ναι μπορω και επισης ολα τα ανταλλακτικα   :party_beer_01:
ελπιζω αυριο να ανοιξει το καταστημα πριν  παω στην δουλεια,δεν βλεπω την  ωρα να το παρω!
ευχομαι να μου αρεσει και να κανω στην ακρη τα κανονικα τσιγαρα!

Μην πάρεις ακόμα υγρο. Δοκίμασε πρώτα τα φιλτράκια, δες τι σου αρέσει και μετα. Μην το πάρεις και σου μείνει....

Για την έκπτωση, εγω όσες φορες εχω πάρει απλά τους το είπα από το τηλέφωνο. Τωρα για το συγκεκριμένο πακέτο (επειδή λεει ότι είναι μόνο διαθέσιμο online) δεν ξέρω. Ρωτα για να είσαι σίγουρος.

Σίγουρα θα σου αρέσει, και σίγουρα θα κάνεις στην άκρη τα αναλογικά τσιγάρα!
Ειδικά το Evo εχει αποδειχθεί αξιόπιστο μοντέλο (δεν είναι το δικό μου top, αλλά αλλα παιδιά εδω μέσα πίνουν νερό στο όνομά του!), οπότε αν περάσεις το πρώτο "σοκ" της μετάβασης, δεν θα ξαναβάλεις καπνό στο στόμα σου!  ;)

Αποσυνδεδεμένος akis

  • *
  • 34
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #176 στις: Ιουλίου 05, 2009, 13:25 »
Μην πάρεις ακόμα υγρο. Δοκίμασε πρώτα τα φιλτράκια, δες τι σου αρέσει και μετα. Μην το πάρεις και σου μείνει....

Για την έκπτωση, εγω όσες φορες εχω πάρει απλά τους το είπα από το τηλέφωνο. Τωρα για το συγκεκριμένο πακέτο (επειδή λεει ότι είναι μόνο διαθέσιμο online) δεν ξέρω. Ρωτα για να είσαι σίγουρος.

Σίγουρα θα σου αρέσει, και σίγουρα θα κάνεις στην άκρη τα αναλογικά τσιγάρα!
Ειδικά το Evo εχει αποδειχθεί αξιόπιστο μοντέλο (δεν είναι το δικό μου top, αλλά αλλα παιδιά εδω μέσα πίνουν νερό στο όνομά του!), οπότε αν περάσεις το πρώτο "σοκ" της μετάβασης, δεν θα ξαναβάλεις καπνό στο στόμα σου!  ;)

θα δω στο τοπικο καταστημα τι υπαρχει και αν κανει εκπτωση (που δεν το νομιζω αλλα γλυτωνω τα μεταφωρικα εστω)
τωρα για το αν "δεν ξαναβαλω καπνο στο στομα μου" απο το στομα σου και στου θεου το αυτι που λενε φιλε Undertaker!
αντε να περασει η μερα μηπως καταφερω και το παρω αυριο.

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #177 στις: Ιουλίου 05, 2009, 13:40 »
Θα τα καταφέρεις!Οπως όλοι εδώ μέσα,και με αυτό το πακέτο θα είσαι μια χαρά.Και όπως λέει και ο Under μην πάρεις ακόμη υγρό ,δοκίμασε όλες τις γεύσεις και μετά επιλέγεις,άλλωστε είσαι τυχερός που έχεις κοντά κατάστημα 8) 8) 8) 8)για ρώτα και μας που πρέπει να έχουμε αποθήκη γιατί αλλιώς χτυπιόμαστε :fight_hammered2: :fight_hammered2: :fight_hammered2: :fight_hammered2: :fight_hammered2: :)) :)) :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος akis

  • *
  • 34
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #178 στις: Ιουλίου 05, 2009, 13:47 »
το ελπιζω φιλη fairy!
να ρωτησω ακομα κατι

ποση ωρα περιπου κραταει η μπαταρια?
τα φιλτρακια ποτε θα καταλαβω οτι θελουν αλλαγη?
ολα αυτα με καπως συχνη χρηση

Αποσυνδεδεμένος GIORGOS1969

  • ***
  • 634
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #179 στις: Ιουλίου 05, 2009, 13:57 »
welcome akis  :bye:
με 2+1 μπαταριες+2 ατομαιζερ μην ανησυχεις για τιποτα,ντουμανιαζεις ολη μερα οσο θες και το βραδυ φορτιζεις.
οταν δεις οτι επεσε η ποσοτητα ατμου που παραγεται θελεις νεο φιλτρο(οχι αμεσως,αν το αφηνεις πχ μισο λεπτο και παλι δεν βγαζει τοτε).

ps:πολυ καλο το νεο πακέτο deluxe ,τα εχει ολα και συμφερει :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12212 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499790 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 01, 2024, 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 365 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7478 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 21039 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 195054 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1764 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4918 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1110056 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 181324 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2169 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1513 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos