vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

121 επισκέπτες, 4 χρήστες
mathimatikos1966, Doubt, manoslykos, lagoudakis

Twitter

Intellicig EVO

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #150 στις: Ιουλίου 02, 2009, 00:07 »
να μαι και εγω παλι....μην νομιζετε οτι θα με ξεφορτωθειτε ετσι ευκολα :) ειπα σημερα να του δωσω ακομα μια ευκαιρια. ετσι παραγγειλα μερικα φιλτρα L και Μ και μια ακομα μπαταριουλα, γιατι με μια μονο δεν γινεται δουλεια. Το θεμα τωρα ειναι οτι ας πουμε ξεκιναω με ενα φιλτρακι και αυτο ατμιζει οποτε του....καπνισει. ο ατμνο ζεστενεται κανονικα αλλα δεν ατμιζει. εννοειται οτι η μπαταρια ειναι φουλ φορτισμενη. κανω κατω λαθος;

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #151 στις: Ιουλίου 02, 2009, 00:16 »
τελικα με λυπη διαπιστωνω οτι και τα 3 που εχω τωρα μαζι μου ειναι σχεδον στεγνα. και τα εχω χρησιμοποιησει ελαχιστα. μονο ενα ειχα πραγματικα καλη διαρκεια. τα 3 αυτα ζητημα ειναι να εχουν ατμισει συνολικα κανα μισαωρο

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #152 στις: Ιουλίου 02, 2009, 00:27 »
Αυτό μου έχει τύχει και μένα γιαυτό κατέφυγα κατευθείαν στο υγρό.Δοκίμασετο.Πρέπει γιατί αλλιώς θα παιδεύεσαι χωρίς λόγο.Να είσαι σίγουρος πως ο "ατμοποιητής"είναι μια χαρά απλώς θέλει το κατάλληλο τάισμα.

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #153 στις: Ιουλίου 02, 2009, 01:06 »
τωρα εχω εγω ερωτηση

γεμιζω με εξι συν δυο σταγονες αλλα μου κραταει ελαχιστα

δεκα βια δεκαπέντε τζουρες

καμιά βοηθεια;

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #154 στις: Ιουλίου 02, 2009, 05:14 »
στο www.esmoke.gr (http://esmoke.gr/tsigaro/hlektroniko-tsigaro/e-liquid.htm) αναφερει οτι η χρηση νικοτινης σε φιλτρα και υγρα, ειναι επικινδινη και οτι απαγορευται. Μπορει καποιος να μας διαφωτισει;

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #155 στις: Ιουλίου 02, 2009, 05:27 »
Η νικοτίνη είναι γνωστό ότι προκαλεί φράξιμο των αιμοφόρων αγγείων. οπότε λογικά είναι επικίνδυνη.

Με το ηλεκτρονικό τσιγάρο γλιτώνεις την πίσσα και τα άλλα καρκινογόνα συστατικά του κανονικού τσιγάρου αλλά εφόσον ατμίζεις υγρά με νικοτίνη συνεχίζεις να επιβαρύνεις το κυκλοφορικό σου. Η νικοτίνη αφήνεται στην επιλογή σου. Υπάρχουν υγρά και φιλτράκια χωρίς νικοτίνη.

Μετά από κάμποσο καιρό και αρκετό ψάξιμο πιστεύω θα βρεις κι εσύ ένα τσιγάρο κι ένα υγρό που θα σε ικανοποιούν και με NON υγρά ή τουλάχιστον LOW. Αρκετοί είναι αυτοί που σιγά σιγά το γυρίζουν σε υγρά με μηδενική νικοτίνη.

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #156 στις: Ιουλίου 02, 2009, 08:03 »
Δεν είναι άγνωστο ότι η νικοτίνη έιναι ένα είδος ναρκωτικού,φυσικού όμως μιας και βρίσκεται και σε αρκετά λαχανικά που καταναλώνουμε.Προκαλεί ευεξία όπως όλες αυτές οι ουσίες και χαλάρωση  των εγκεφαλικών κυττάρων με αποτέλεσμα αίσθηση ευφορίας και χαράς.Το κυρίως κακό που κάνει η νικοτίνη είναι να δημιουργει και να διευρύνει τα αιμοφόρα αγγεία με αποτέλεσμα η καρδιά να λειτουγεί παραπάνω από όσο πρέπει και γι αυτό με υπερβολική χρήση νιώθεις ζαλάδες ,ναυτία και πονοκέφαλο.Αν λέω κάτι λάθος ας με διορθώσετε,αυτά μου τα είπε γιατρός.Τώρα πολλές εταιρίες λένε ότι απαγορεύεται η νικοτίνη γιατι τα ηλ.τσ.δεν θεωρούνται είδη καπνού αλλά σαν μέθοδος αποφυγής του τσιγάρου.Αλλά όπως είπε κι ο Ατμός είναι στο χέρι σου πόσο νικοτίνη θες και νομίζω πως είναι αρκετά σωστό.Στο τσιγάρο τι επιλογή έχεις όταν σου πασάρουν 4000 αγνώστου ταυτότητας ουσίες?????

Αποσυνδεδεμένος ggero

  • ***
  • 613
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #157 στις: Ιουλίου 02, 2009, 09:43 »
Συμφωνώ και επαυξάνω !!!  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #158 στις: Ιουλίου 02, 2009, 14:21 »
ναι βρε παιδια ωραια και καλα οσα λετε αλλα εχω την εξης απορια: σε εκεινο το site που εβαλα πιο πριν αν διαβασετε καλα λεει οτι ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ η πωληση και ειναι ειναι πολυ επικινδυνο. Και τα τσιγαρα κακο κανουν αλλα επιτρεπεται η πωληση τους. Ας ρωτησω κατι που ισως εχει αναφερθει αλλου: π.χ. τα τσιγαρα μου γραφουν πανω 0,6 mg νικοτινη. Λαϊκα να το πουμε, αν ατμιζω φιλτρακια η υγρο με αναλογη περιεκτικοτητα θα λαμβανω την ιδια ποσοτητα νικοτινης;

Αποσυνδεδεμένος andreas_scorpio

  • **
  • 377
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #159 στις: Ιουλίου 02, 2009, 14:51 »
ναι βρε παιδια ωραια και καλα οσα λετε αλλα εχω την εξης απορια: σε εκεινο το site που εβαλα πιο πριν αν διαβασετε καλα λεει οτι ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ η πωληση και ειναι ειναι πολυ επικινδυνο. Και τα τσιγαρα κακο κανουν αλλα επιτρεπεται η πωληση τους. Ας ρωτησω κατι που ισως εχει αναφερθει αλλου: π.χ. τα τσιγαρα μου γραφουν πανω 0,6 mg νικοτινη. Λαϊκα να το πουμε, αν ατμιζω φιλτρακια η υγρο με αναλογη περιεκτικοτητα θα λαμβανω την ιδια ποσοτητα νικοτινης;
δεν εψαξες μαλλον  >:(  http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,150.0.html

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #160 στις: Ιουλίου 02, 2009, 23:14 »
τωρα εχω εγω ερωτηση

γεμιζω με εξι συν δυο σταγονες αλλα μου κραταει ελαχιστα

δεκα βια δεκαπέντε τζουρες

καμιά βοηθεια;
Οταν πρωτοξεκινούμε να ατμίζουμε λόγω συνήθειας προσπαθούμε να νιώσουμε την ίδια αίσθηση με το παλιό μας τσιγάρο.Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα την υπερκατανάλωση,νομίζω πως οι περισσότεροι εδώ μέσα το έχουμε πάθει,σιγά σιγα θα βρεις το ρυθμό σου,ακόμα και τώρα πολλές φορές του δίνω και καταλαβαίνει και το φχαριστιέμαι να πω την αλήθεια,αλλά το ρεγουλάρω πλέον. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #161 στις: Ιουλίου 02, 2009, 23:27 »
δες: κάπνιζα τσιγάρα αλλά καί πούρα.
ε λοιπόν το άτμισμα φέρνει πιό πολύ στο κάπνισμα τού πούρου.
αργό, βασανιστικά υπέροχο, εύγευστο   :)

δεν ψάχνω τσιγάρο γιατί στο ecopure rich (medium καί high) κόλησα. μού αρέσουν πάρα πολύ σαν γεύση.

φτάνω σε υπερβολή επειδή αναζητώ την γεύση. αλλά εντάξει. τις τελευταίες μέρες προσπαθώ να ελέγξω την "ποσότητα".
τώρα όσον αφορά το γέμισμα τού φίλτρου, μείωσα τις 6 σταγόνες σε 4-5 καί τις 2 από πάνω σε 1, καί όλα ok. ίσως "στούμπωνε".

Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #162 στις: Ιουλίου 03, 2009, 01:28 »
Η "γεύση" το ΕVΟ που αγόρασα για δοκιμή σήμερα δεν με ικανοποιεί καθόλου.
Δεν μπορώ να καταλαλάβω, έχω ήδη διαβάσει άπειρες εμπειρίες εδώ στο forum σχετικά με το ηλ. τ. και την σχετικά καλή γεύση αλλά και έστω λίγη ομοιότητα με το τσιγάρο. Αλλά για δυο ώρες τώρα που το δοκιμάζω δεν μου φέρνει καθόλου προς τσιγάρο.
Εξηγώ: δεν παράγεται πολύς καπνός (ατμός καλύτερα!). Χρειάζεται να ρουφώ με ένταση για να ανοίξει ο διακόπτης, να λειτουργήσει αρκετά δευτερόλεπτα, για να αισθανθώ έστω λίγη αίσθηση ότι δουλεύει.
Απλά νιώθω στο στόμα μια άσχημη "γλυκειά" γεύση και ελάχιστο καπνό.
Κάνω κάτι λάθος;
Μαζί με το ηλ. τ. αγοράστηκαν και φίλτρα Low, medium και high για να δοκιμαστούν. Δεν βλέπω καμμιά διαφορά μεταξύ τους και μεταξύ του 0 νικοτίνη. Επίσης αν ρουφήξω με την ίδια ένταση που ρουφώ το τσιγάρο, ο διακόπτης δεν ανοίγει και δεν λειτουργεί. Τέλος δοκίμασα να ρουφήξω απανωτές 10 "τζούρες" με το High φίλτρο. Αλλά επίσης καμμιά διαφορά.
Μπορεί κάποιος να μου πει αν κάνω κάτι λάθος;
"Τραβώ" απανωτά δύο τζούρες έντονες για να βγει ατμός. Υπάρχει πιθανότητα να είναι κάτι ελλατωματικό; Σημείωση, οι μπαταρία είναι φορτισμένη (δοκιμάστηκε και η δεύτερη).

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #163 στις: Ιουλίου 03, 2009, 01:53 »
Ενα σημάντικο λάθος που κάνουμε όλοι έιναι να ψάχνουμε ομοιότητες με το τσιγάρο,ε! λοιπόν δεν υπάρχουν.Είναι κάτι τελείως καινούριο με μοναδική αίσθηση που δεν μπορεί να συγκριθεί με τίποτα μέχρι τώρα γνωστό.
Αυτό που θα πρότεινα είναι να ρισκάρεις να πάρεις υγρό,ίσως να πετάξεις πάλι τα λεφτά σου ίσως όμως και όχι.Οταν ξεκινούμε να ατμίζουμε χρειαζόμαστε κάτι εξίσου δυνατό με αυτό που αφήσαμε,αυτό όμως δεν το γνωρίζουμε μετά μας έρχεται,
Γι αυτό έχει επισημανθεί πολλές φορές ότι οι πρώτες μέρες είναι δύσκολες και θέλει υπομονή και επιμονή.Και να ρουφάς αργά και σταθερά χωρίς βιασύνη δώσε χρόνο στον ατμοποιητή σου να στρώσει,α!και όταν αλλάζεις φίλτρο από μία γεύση σε άλλη γρήγορα αργεί πολύ να σου δώσει να καταλάβεις τι ατμίζεις,θέλω να πω ότι ο ατμο. χρειάζεται πολύ παραπάνω από ένα φίλτρο για να εδραιώσει την γεύση που θέλουμε .
Πάντως εγώ σε κόβω για ατμιστή του black line και όχι του evo.

Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #164 στις: Ιουλίου 03, 2009, 02:27 »
Παράθεση
Ενα σημάντικο λάθος που κάνουμε όλοι έιναι να ψάχνουμε ομοιότητες με το τσιγάρο,ε! λοιπόν δεν υπάρχουν.Είναι κάτι τελείως καινούριο με μοναδική αίσθηση που δεν μπορεί να συγκριθεί με τίποτα μέχρι τώρα γνωστό.
Μάλλον έχεις δικιο, ψάχνουμε για ομοιότητες. Αλλά από την άλλη, μου χάλασε τόσο η γεύση που δεν μπορούσα να καπνίσω για αρκετή ώρα...

Παράθεση
Πάντως εγώ σε κόβω για ατμιστή του black line και όχι του evo.
Ευχαριστώ για τις συμβουλές σου. Αλλά τι εννοείς με το black line? Θέμα ατμιστή ή θέμα υγρού; Το Μilano εννοείς; Πραγματικά διάβασα την γνώμη του Alfisti γι' αυτό, και μάλλον κατάλαβα ότι θα ταίριαζε στις επιλογές μου. Αλλά διάβασα και για το evο και έτυχε να διαλέξω το δεύτερο.
Ή μήπως εννοείς το black line της Nοbaccο;

« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 03, 2009, 02:36 από John22 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 331 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 255 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21723 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 283154 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209051 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67625 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175816 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314574 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14983 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125969 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94884 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4868 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix