vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Intellicig EVO

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #120 στις: Ιουνίου 30, 2009, 15:46 »
το ενα σακκουλακι γραφει Ν, στο αλλο ρε γμτ δεν γραφει τπτ. Εν τω μεταξυ αυτο που γραφει Ν μου φαινεται οτι μπορει να χει λιγη νικοτινη, γιατι το αλλο μου μοιαζει σαν αερας....κοπανιστος.

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #121 στις: Ιουνίου 30, 2009, 15:50 »
το ενα σακκουλακι γραφει Ν, στο αλλο ρε γμτ δεν γραφει τπτ. Εν τω μεταξυ αυτο που γραφει Ν μου φαινεται οτι μπορει να χει λιγη νικοτινη, γιατι το αλλο μου μοιαζει σαν αερας....κοπανιστος.
??? ???
Ζητησε ευγενικα διευκρινησεις ή αντικατάσταση :)

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #122 στις: Ιουνίου 30, 2009, 16:15 »
οσοι το εχετε παρε, ειχε στην συσκευασια μεσα σακκουλακι χωρις να γραφει τπτ απ εξω; (να πω την αληθεια εχω δει πολλα στραβα στην ολη ιστορια, πολλες ανακριβειες...)

Αποσυνδεδεμένος ggero

  • ***
  • 613
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #123 στις: Ιουνίου 30, 2009, 17:05 »
Τι εννοείς ανακρίβειες ? ...Απόσο ξέρω συνεχώς βελτιώνουν το προίόν...πχ πρόσφατα άλλαξε ο φορτιστής usb  όπως επίσης και το σχήμα των φίλτρων προς το καλύτερο ...Θα προτιμούσα να υπάρχει μια κάποια εξέλιξη σε τετοια προιόντα παρά στασιμότητα ...Πάντα προσωπική μου άποψη

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #124 στις: Ιουνίου 30, 2009, 18:42 »
Oταν πήρα το evo είχε το διαφανές σακουλάκι που ανέφερε και ο συνάδελφος πιο πάνω και άλλα δύο ασημένια που είχα παραγγείλει εγώ σε low & medioum για να δοκιμάσω.Πραγματικά αυτό που λες δεν το έχω ξανακούσει.

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #125 στις: Ιουλίου 01, 2009, 00:04 »
παιδια οποιος εχει αμφιβολιες, μπορω να τα βγαλω μια φωτο και να σας την στειλω. Ειναι ακριβως οπως σας το λεω. Εχω στειλει email και περιμενω απαντηση, αν και πιστευω οτι ποτε δεν θα την παρω γιατι κι οταν ειχα κανει την παραγγελια, ειχα ζητησει να μου διευκρινησουν 1-2 πραγματακια αλλα ποτε δεν μου απαντησαν. Και τωρα που σας γραφω επηλθε προσωπικα και η πληρης απογοητευση. Ειμαι στην εργασια μου και πηρα μαζι μου 2 φιλτρακια και δεν ατμιζει κανενα απο τα 2 αν και εχω φορτισμενη μπαταρια :(

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #126 στις: Ιουλίου 01, 2009, 00:09 »
lionor, επειδή την πάτησα κι εγώ, υπάρχει περίπτωση να σου έστειλαν άδεια φιλτράκια (που είναι για γέμισμα).

Σ' εμένα δεν είχε γίνει λάθος αλλά απλά είχα παραγγείλει υγρό και ο αντιπρόσωπος μου έστειλε σε διαφανές σακουλάκι και μερικά φιλτράκια για γέμισμα με το υγρό.
Εγώ νομίζοντας ότι είναι κανονικά φιλτράκια, τα έβαλα και περίμενα να ατμίσω αλλά... τίποτα! Μετά ψυλλιάστηκα τι τρέχει και τα κοίταξα. Ήταν ολόστεγνα και πεντακάθαρα (για γέμισμα).

Αν ήταν σε διαφανές σακουλάκι, σίγουρα αυτό έγινε.

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #127 στις: Ιουλίου 01, 2009, 00:11 »
Ετσι ειναι φιλε μου. Πηρα κι εγω σημερα καποιο πακετο για φιλο. Απλα το διαφανες πακετακι με τα 4 φιλτρα χωρις νικοτινη τωρα εγινε ασημενιο με 5 χωρις νικοτινη και δεν γραφει τπτ απ'εξω.
Απλα το λαθος τους ειναι οτι αντι για 5 εξτρα φιλτρακια με low νικοτινη σου εστειλαν 5 χωρις νικοτινη παλι.

Οχι Ατμε, γιατι αυτο που του εστειλαν ειναι σφραγισμενο σαν ολα τα υπολοιπα με περιεχομενο.

Τωρα για το οτι δεν στμιζει κανενα δεν ξερω τι να πω. Μηπως επεσες σε τζουφια? το ατομαιζερ ζεσταινει;

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #128 στις: Ιουλίου 01, 2009, 00:52 »
η εξηγηση του cyan μου ακουγεται ως η πιο λογικη. Το ασημενιο σακκουλακι με τα 5 φιλτρα ειναι αυτα που συνοδευουν το τσιγαρο ως no nicotine και το αλλο ασημενιο σακουλακι που γραφει απ εξω Regular N ειναι και αυτο no nicotine , παρ' οτι εγω τους ειχα γραψει ξεκαθαρα οτι θελω ενα με Low.
Εχω την εξης απορια: Οταν ανοιξουμε το σακουλακι, τα φιλτρακια ειναι πλεον εκτεθειμενα στον αερα.Γιατι μπορει απο μπροστα να σφραγιζουν αλλα απο πισω εχουν μια οπη. Αν περασουν μερικες ωρες πως γινεται να μην στεγνωνουν;

Αποσυνδεδεμένος andreas_scorpio

  • **
  • 377
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #129 στις: Ιουλίου 01, 2009, 00:57 »
Η προπυλενογλυκερολη και η φυτικη γλυκερινη δεν εξατμιζονται ευκολα,μονο σε υψηλες θερμοκρασιες μην ανησυχεις γιαυτο  :)

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #130 στις: Ιουλίου 01, 2009, 01:05 »
το ατοιμαιζερ μια χαρα ζεσταινεται, αρα πιθανον μιλαμε για αστοχια 2 στα 5! (πηρα μαζι μου 2 φιλτρακια και κανενα δεν θελει να ατμισει οσο κι αν προσπαθω τωρα)

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #131 στις: Ιουλίου 01, 2009, 01:14 »
ξανακοιταξα την παραγγελια που ειχα κανει και απο οτι φαινεται ειχα ξεχασει να αναφερω οτι θελω με low nicotine, και μου βαλανε 5 φιλτρα Ν.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #132 στις: Ιουλίου 01, 2009, 01:14 »
Πάρε ένα συνδετήρα, ίσιωσέ τον λιγάκι  (ή ένα συρματάκι, ή ένα βελόνι), βάλτον από την τρυπούλα που ρουφάμε και σπρώξε.
Θα δεις πώς είναι το φιλτράκι μέσα οπότε θα καταλάβεις και γιατί δεν εξατμίζεται το υγρό όταν βάζουμε το πώμα.
Επίσης μπορείς να δεις αν είναι τελείως στεγνό το "βαμβάκι" που περιέχει το υγρό.  ;)

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #133 στις: Ιουλίου 01, 2009, 01:15 »
ξανακοιταξα την παραγγελια που ειχα κανει και απο οτι φαινεται ειχα ξεχασει να αναφερω οτι θελω με low nicotine, και μου βαλανε 5 φιλτρα Ν.

Βιάστηκες να τους κρεμάσεις τους ανθρώπους!  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #134 στις: Ιουλίου 01, 2009, 01:16 »
αρχικα τους ειχα γραψει με low, αλλα οταν πατησα το οκ για να σταλει η παραγγελια, κολλησε, και οταν την ξαναεκανα ξεχασα το αναφερω. Λεω να του....δωσω ακομα μια ευκαιρια, να παραγγειλω μια 5αδα low και αλλη μια medium

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12155 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499702 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 01, 2024, 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 332 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7439 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20992 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194966 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1728 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4887 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109896 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 181216 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2141 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1497 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos