vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

513 επισκέπτες, 10 χρήστες
dkostas, ThioVag, stamatisgr, Jorge, camber, manoslykos, Tazz, Parolos, zakyn8inos, th3ofilos

Twitter

Intellicig EVO

Αποσυνδεδεμένος glko

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
  • Caminhando e cantando
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #570 στις: Ιανουαρίου 04, 2012, 12:49 »
Καλησπερα,
μπηκα στην 3 εβδομαδα μου με το intellicig.
Ειμαστε φιλαρακια πια, καπνιζω κανονικο τσιγαρο αλλα οχι οπως παλια.
Απο 40 στα max 7-8 τσιγαρα.
Ερωτηση κ οποιος μπορει βοηθαει:
Υπαρχει δυνατοτητα αντι για φιλτρακια να βαλω αμπουλα?
Ειναι λιγο κουραστικο το να γεμισεις το φιλτρακι. Ασε που δεν γινεται να εχεις μαζι σου παντα το υγρο.
PLEASE HELP!!!

Αποσυνδεδεμένος Lancerlot

  • **
  • 407
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #571 στις: Ιανουαρίου 04, 2012, 13:05 »
glko θα σου πρότεινα να πάρεις ένα πιο αξιόλογο ΗΤ και θα δεις ότι θα κόψεις και αυτά τα 7-8 ΚΤ που καπνίζεις.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #572 στις: Ιανουαρίου 04, 2012, 13:29 »
Καλησπερα,
μπηκα στην 3 εβδομαδα μου με το intellicig.
Ειμαστε φιλαρακια πια, καπνιζω κανονικο τσιγαρο αλλα οχι οπως παλια.
Απο 40 στα max 7-8 τσιγαρα.
Ερωτηση κ οποιος μπορει βοηθαει:
Υπαρχει δυνατοτητα αντι για φιλτρακια να βαλω αμπουλα?
Ειναι λιγο κουραστικο το να γεμισεις το φιλτρακι. Ασε που δεν γινεται να εχεις μαζι σου παντα το υγρο.
PLEASE HELP!!!
Yπάρχει η δυνατότητα χρήσης cartomizers όπως για παράδειγμα τα CE2 για Μ401.
Δες για παράδειγμα εδώ :
http://www.centraltrade.eu/index.php?main_page=product_info&products_id=111

Αποσυνδεδεμένος glko

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
  • Caminhando e cantando
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #573 στις: Ιανουαρίου 04, 2012, 13:59 »
Yπάρχει η δυνατότητα χρήσης cartomizers όπως για παράδειγμα τα CE2 για Μ401.
Δες για παράδειγμα εδώ :
http://www.centraltrade.eu/index.php?main_page=product_info&products_id=111

Ετσι απλα???
Πες που και ποσο να τρεξω σημερα κιολας.
Τι ακριβως ειναι αυτα τα cartomizers???
Αμπουλες? Τις ξαναγεμιζω???

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1204
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #574 στις: Ιανουαρίου 04, 2012, 14:03 »
Με ενδιαφέρει κ' μένα Tem για να ξεμουχλιάσω το παλιό μου evo :thumpup:
Πωλείτε πουθενά στην ελλάδα???

Αποσυνδεδεμένος glko

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
  • Caminhando e cantando
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #575 στις: Ιανουαρίου 04, 2012, 14:05 »
Με ενδιαφέρει κ' μένα Tem για να ξεμουχλιάσω το παλιό μου evo :thumpup:
Πωλείτε πουθενά στην ελλάδα???

Αν βλεπω καλα υπαρχει min σε παραγγελια?
Μαλλον ειναι για εμπορους.
Πηγα να γραφτω κ μου ζηταει company name.

Αποσυνδεδεμένος glko

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
  • Caminhando e cantando
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #576 στις: Ιανουαρίου 04, 2012, 14:09 »
glko θα σου πρότεινα να πάρεις ένα πιο αξιόλογο ΗΤ και θα δεις ότι θα κόψεις και αυτά τα 7-8 ΚΤ που καπνίζεις.

Δεν μου αρεσουν οι γκουμουτσες φιλε μου.
Βολικες αλλα ασχημες.
Οταν οδηγω εχω το τσιγαρο στο στομα  η το κραταω συνεχεια!!
Ειμαι μια χαρα με το μικρο.
Ασε που ολοι οι security ψαρωνουν κ ερχονται για παρατηρηση.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #577 στις: Ιανουαρίου 04, 2012, 14:10 »
Ετσι απλα???
Πες που και ποσο να τρεξω σημερα κιολας.
Τι ακριβως ειναι αυτα τα cartomizers???
Αμπουλες? Τις ξαναγεμιζω???
είχαμε γράψει αρκετά στο παρακάτω θέμα που αφορούσε όμως τα CE2 για 510
http://vaping.gr/index.php/topic,1682.0.html
Τα γεμίζεις με σύριγγα και δεν έχουν μέσα πολυεστέρα
Στην Ελλάδα τα είχε διαθέσει αρχικά η Medicre.
http://www.hlektronikotsigaro.gr/index.php?item=77#contents
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 26, 2022, 04:29 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος vagos

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #578 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 18:12 »
Παιδια εδώ και 2-3 εβδομάδες εχω την ego μπαταρια-passthrough και μπορώ να πω πως ειμαι παρα πολυ ικανοποιημενος! Πλεον ατμιζω ολη μερα μεσα στο σπιτι απροβληματιστα και non-stop με την ego μπαταρια, και στις εξοδους μου χρησιμοποιώ τις 2 μπαταριες του evo -με αποτελεσμα να ειναι και πολυ πιο διακριτικο -  και ειμαι full καλυμένος! Τις συστήνω ανεπιφύλακτα. όπως αναφερθηκε παραπανω, θα χρειαστείται ανταπτοράκι από m401 ατμο σε 510 μπαταρια (εννοειται πως ταιριαζει αψογα με ego) σαν αυτό:

http://funstore.gr/index.php?target=products&product_id=165

Αυτον παραγγειλα αν και αυτος που μου ηρθε ειναι λιγο διαφορετικος εμφανισιακα. Και φυσικά μια μπαταρια ego passthrough 650 h 1000 mah.
Να ευχαριστήσω τους φιλους πιο πανω που με παροτρυναν για την αγορα του!

Αποσυνδεδεμένος Savvas_thes

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #579 στις: Ιανουαρίου 31, 2012, 02:41 »
καλησπερα!εχει κοντα δυο βδομαδες που σας διαβαζω.εχω μαθει πολλα και εχω ψιλο κατατοπιστει με σχετικα με το η/τ...για να μην σας κουρασω με τις ερωτισεις και τις αποριες μου.
Το evo φενεται να ειναι αυτο που χρειζομαι...μικρο μεγεθος το βασικοτερο.απ οτι βλεπω το thread ειναι απο 2009.υπαρχει καποιος που να ασχολειται μεχρι και σημερα με το σιγκεκριμενο η/τ και να ειναι ικανοποιιμενος?μου φενεται ολα αυτου του τυπου(που μιαζουν με τα κ/τ) ολοι τα χουν παρατισει...
ευχαριστω.

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #580 στις: Ιανουαρίου 31, 2012, 02:44 »
Ριξε μια ματια σε ολα τα θεματα του πινακα http://e-kapnisma.gr/index.php/board,60.0.html
Θα βρεις πολλες γνωμες για πολλα διαφορετικα τσιγαρα στο μεγεθος που ζητάς.. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Dimrock

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #581 στις: Φεβρουαρίου 01, 2012, 17:18 »
μου φενεται ολα αυτου του τυπου(που μιαζουν με τα κ/τ) ολοι τα χουν παρατισει...
ευχαριστω.

Εμεις εδω για μια ζωή Cigarette Look. Και αμα δουμε τυπους με κλαρινο σε καφετερια, τους στελνουμε και το ηθων για προσβολή. Αν δεν θελεις μπατσεους στην φαση, τις παιζεις επιτοπου.

Αν ειναι Ρομά και το κλαρινο δεν ατμιζει τοτε κερασμα καφεδακι και ανταλλαγη κουλτουρας και ιδεων.






Αποσυνδεδεμένος Choutos

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #582 στις: Φεβρουαρίου 04, 2012, 19:21 »
Παίδες καλησπέρα. Πήρα και γω το intellicig αλλά ή κάτι κάνω λάθος ή κάτι δεν πάει καλά. Υπάρχει το θέμα που αναφέρθηκε με τη μπαταρία, όσες ώρες και να την αφήσω παραμένει κόκκινη και η μπαταρία μπροστά αναμμένη αλλά αυτό μπορεί να μην είναι και πρόβλημα, ίσως έχει αλλάξει η διαδικασία φόρτισης όπως είπε και άλλος φίλος νωρίτερα. Το θέμα είναι ενώ κάνει καπνό μπόλικο, χτύπημα μηδενικό. Μόνο σε πολύ βαθιές εισπνοές καταλαβαίνω ελάχιστο αλλά δε νομίζω ότι αυτό είναι το φυσιολογικό. Από την εμπειρία μου με το ego-t λέω μήπως φταίνε οι μπαταρίες αλλά και πάλι και οι δύο να είναι προβληματικές δύσκολο το βλέπω. Είχα διαβάσει για σφιχτή τζούρα αλλά τόσο σφιχτή? Δοκίμασα εξαρχής direct dripping όπως δείχνει στο link που έχει παρατεθεί εδώ και με Low και σε Medium φιλτράκια αλλά τζίφος. Καμιά ιδέα?

Παρεπιπτόντως οι μπαταρίες δε φαίνεται να έχουν κόφτη στα 5 sec όπως έχει αναφερθεί (αυτό μπορεί να είναι και καλό  :D )
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 04, 2012, 19:35 από Choutos »

Αποσυνδεδεμένος vagos

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #583 στις: Φεβρουαρίου 21, 2012, 05:01 »
Φιλε μου για το θεμα της μπαταρίας παρατήρησε αν τυχόν πορτοκαλίζει το λεντάκι... Δηλαδή από κόκκινο που είναι αρχικά μετά τις 2 ώρες ίσως και λιγότερο αλλάζει και γίνεται πορτοκαλοκόκκινο... Εμένα και οι 2 μπαταρίες μου από την πρωτη στιγμή έτσι συμπεριφέρονται. Αλλιώς αστες μέχρι 2,5 ώρες το πολύ και είσαι σίγουρος ότι είναι φουλ φορτισμένες...

Τώρα για την σφιχτή τζούρα μήπως ο ατμο σου έχει αρχίσει να μπουκώνει?? Αλλά φαίνεται να είναι καινούριος... Δοκίμασες και με άλλους?? Εγώ στην θέση σου θα τον άφηνα όρθιο με τη γέφυρα προς τα κάτω να στραγγίξει, θα τον έριχνα σε οινόπνευμα για λίγα λεπτά να καθαρίσει και η γέφυρα, ξανά στέγνωμα όρθιος, μετα dry-burning με μια χειροκίνητη μπαταρία μέχρι να σταματήσει να βγάζει καπνό καθώς καίγονται τα υπολλείματα στην αντίσταση, και μετά δοκιμή... (το πιθανότερο είναι να μην πάρει μπρος με την πρώτη, κανε λίγο dripping, φύσα κιόλας να 'κατέβει' το υγρό στην αντίσταση, και θα πάρει μπρος)
Αλλά δοκίμασε και με άλλο ατμο!

Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #584 στις: Μαρτίου 26, 2012, 23:57 »
Νομίζω ότι το κάψιμο σε αυτό τον ατμοποιητή δεν ενδείκνυται γιατί μειώνει την μετέπειτα διάρκειά του άντε σε καμμια εβδομάδα και μετά πάπαλα και ψάχνουμε γιατί κάηκε.(Καρατσεκαρισμένο σε μένα)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8486 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180917 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34133 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537417 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60040 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238117 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 624 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16362 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136269 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085561 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35575 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10444 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12