vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Intellicig EVO

Αποσυνδεδεμένος sokin

  • ***
  • 581
  • Φύλο: Άντρας
  • Δοκιμος ηλεκτροπνευματιστης για μα ζωή.
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 29, 2011, 18:44 από sokin »

Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #541 στις: Αυγούστου 29, 2011, 19:11 »
Μαριάννα, εάν έχεις χρήματα και δουλεύεις σε Η/Υ (αλλά και στο σπίτι), πάρε 1 usb passthrough:
http://www.funstore.gr/index.php?target=products&product_id=325 , (όχι τα προηγούμενα) + μετατροπέα 510->410 . Θα στα εξηγήσει όλα το funstore, μ'ένα τηλεφώνημα. Μην σε πειράζει που δεν μοιάζει με κ.τ., για το σπίτι θα το έχεις και θα το ευχαριστηθείς.
Επίσης, διάβασε για το dripping..
http://e-kapnisma.gr/index.php?topic=23.0

Αποσυνδεδεμένος vagos

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #542 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2011, 03:10 »
Χαιρετάω την παρέα! Παράγγειλα το πρώτο μου ηλ. τσιγαρο, το intellicig evo προφανως, για να με βοηθήσει να κόψω το κάπνισμα! Καπνίζω ένα πακέτο lights την ημέρα, και παράγγειλα μια 20αδα έτοιμα φίλτρα low για αρχή, και μια 5αδα medium... Ελπίζω να μην μετανοιώσω μόνο που δεν πήρα εξτρα ατμοποιητή! Αν με βολέψει θα παραγγείλω και δεύτερο! Το πακέτο είχε 2η μπαταρία δώρο (από funstore.gr). Όταν έκανα την παραγγελία δεν γνώριζα γ εκπτωσεις για τα μελη του φορουμ, οποτε δεν εκανα καμια σχετική διευκρίνιση! Δεν πειραζει, στις επόμενες!

Α, να σημειώσω ότι στις προσφορες του μήνα στο funstore.gr, έχει έτοιμα φίλτρα για evo σε πολύ καλή τιμή!

Λέτε να με βολέψουν τα low φιλτρακια νικοτίνης? Ή μήπως έπρεπε να παραγγείλω medium??

Και μια ακόμα ερώτηση: Μόλις παραλάβω , μπορώ να βάλω κατευθείαν φιλτρα με νικοτίνη και να ατμίσω κανονικά ή πρεπει να χρησιμοποιήσω πρώτα τα φιλτρα της συσκευασίας χωρίς νικοτίνη?
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 08, 2011, 18:55 από vagos »

Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #543 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2011, 20:29 »
Χαιρετάω την παρέα! Παράγγειλα το πρώτο μου ηλ. τσιγαρο, το intellicig evo προφανως, για να με βοηθήσει να κόψω το κάπνισμα! Καπνίζω ένα πακέτο lights την ημέρα, και παράγγειλα μια 20αδα έτοιμα φίλτρα low για αρχή, και μια 5αδα medium... Ελπίζω να μην μετανοιώσω μόνο που δεν πήρα εξτρα ατμοποιητή! Αν με βολέψει θα παραγγείλω και δεύτερο! Το πακέτο είχε 2η μπαταρία δώρο (από funstore.gr). Όταν έκανα την παραγγελία δεν γνώριζα γ εκπτωσεις για τα μελη του φορουμ, οποτε δεν εκανα καμια σχετική διευκρίνιση! Δεν πειραζει, στις επόμενες!

Α, να σημειώσω ότι στις προσφορες του μήνα στο funstore.gr, έχει έτοιμα φίλτρα για evo σε πολύ καλή τιμή!

Λέτε να με βολέψουν τα low φιλτρακια νικοτίνης? Ή μήπως έπρεπε να παραγγείλω medium??

Και μια ακόμα ερώτηση: Μόλις παραλάβω , μπορώ να βάλω κατευθείαν φιλτρα με νικοτίνη και να ατμίσω κανονικά ή πρεπει να χρησιμοποιήσω πρώτα τα φιλτρα της συσκευασίας χωρίς νικοτίνη?
Ό,τι σ'αρέσει κάνε, με όποια σειρά. Εσύ θα δοκιμάσεις και θα δεις τι σου κάνει.
Διάβασε για το dripping.

Αποσυνδεδεμένος vagos

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #544 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2011, 01:57 »
Λοιπόν το έχω εδώ και μια εβδομάδα και είμαι πολύ ικανοποιημένος!  :yes: Προτιμώ τα φιλτράκια medium τελικα αλλα και ta low που δοκίμασα έχουν αξιόλογο χτύπημα και αίσθηση! Βέβαια καμία σχεση με το κανονικο τσιγαρο αλλά είναι απλά θέμα συνήθειας, Αν και αυτή η γλυκιά γεύση στο τέλος μου άρεσε από την πρώτη στιγμή! :) Κατάφερα να περιορίσω το κάπνισμα από κανένα έως 6-7 τσιγάρα την ημέρα (από ενα πακετο την ημερα) και πιστεύω ότι όταν μου ερθει η επόμενη παραγγέλία με υγρα ατμο passthrough και ταμπακιερα για μεταφορα θα το κόψω τελείως! Σημειωτέον ότι αυτές τις 8 μέρες είμαι με τον ένα ατμοποπιητη καθώς δεν πήρα εξτρα. Κρατάει μια χαρα αλλα τον φοβάμαι λιγάκι και δεν θελω να τον ζορίζω - εξ ου και τα περιστασιακα τσιγαρα, περα οτι δεν το παιρνω εξω γιατι φοβαμαι στην τσεπη μηπως σπασει.

Ερώτηση: Απότι εχω καταλαβει οι κινεζικοι-noname τελος παντων- και οι intellicig ατμοποιητές είναι έμφανισιακα ολόιδιοι. Οπότε να παραγγείλω 5άδα με κινέζικους που βγαινει αρκετά φθηνα?
http://funstore.gr/index.php?target=products&product_id=94
 Ή οι evo ατμοποιητές είναι διαπιστωμένα καλυτεροι (εκτός από πανάκριβοι)? Τι λετε?

ΥΓ. Δυστυχώς όταν διαβασα καλυτερα το forum μετανοιωσα λιγο για την επιλογη μου καθώς το ego-t με ενθουσιασε με την πρακτικοτητα του (μπαταρια, τροπος γεμισματος αμπουλας). Βεβαια στα συν του intellicig οτι μοιαζει περισσοτερο με τσιγαρο...( εμενα βεβαια δεν με νοιαζει ιδιαιτερα αυτο αλλα σιγουρα παει στα θετικα). Οποτε θα συμβουλευα τους νεους αγοραστες που ακομα ψαχνονται να μην βιαστουν και να ψαξουν το φορουμ λιγο παραπανω!  :thumpup:

Συγχώνευση μηνυμάτων: Σεπτεμβρίου 23, 2011, 02:08
Μαριάννα, εάν έχεις χρήματα και δουλεύεις σε Η/Υ (αλλά και στο σπίτι), πάρε 1 usb passthrough:
http://www.funstore.gr/index.php?target=products&product_id=325 , (όχι τα προηγούμενα) + μετατροπέα 510->410 . Θα στα εξηγήσει όλα το funstore, μ'ένα τηλεφώνημα. Μην σε πειράζει που δεν μοιάζει με κ.τ., για το σπίτι θα το έχεις και θα το ευχαριστηθείς.

χμμμμ για ποιο λογο το 510 passthrough και οχι το original?? λογω μπαταρίας?
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 23, 2011, 02:08 από vagos »

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • ***
  • 975
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #545 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2011, 08:18 »
όταν μου ερθει η επόμενη παραγγέλία με υγρα ατμο passthrough...
Να είσαι πολύ προσεκτικός με το  passthrough του evo.
Είναι με αυτόματη μπαταρία και αν πάει λίγο υγρό θα κολλάει με αποτέλεσμα να δουλεύει συνέχεια και στην καλύτερη θα σου κάψει τον ατμοποιητή.

χμμμμ για ποιο λογο το 510 passthrough και οχι το original?? λογω μπαταρίας?
Το 510 passthrough είναι με manual μπαταρία οπότε δεν υπάρχει ο κίνδυνος που ανέφερα παραπάνω.

Ερώτηση: Απότι εχω καταλαβει οι κινεζικοι-noname τελος παντων- και οι intellicig ατμοποιητές είναι έμφανισιακα ολόιδιοι. Οπότε να παραγγείλω 5άδα με κινέζικους που βγαινει αρκετά φθηνα?
http://funstore.gr/index.php?target=products&product_id=94
 Ή οι evo ατμοποιητές είναι διαπιστωμένα καλυτεροι (εκτός από πανάκριβοι)? Τι λετε?
Ίδιοι είναι...απλώς ο evo έχει εγγύηση και ο "κινέζικος" δεν έχει.


Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #546 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2011, 09:22 »
Χώρια που o intellicig passthrough έχει 3,7V που την τραβά απευθείας από το usb, ενώ ο ego, έχει μπαταρία και ο ατμοποιητής παίρνει το ρεύμα από την μπαταρία... και μπορείς να τον χρησιμοποιήσεις και αυτόνομα...
Χρησιμοποιώ τον 401 περίπου 2 χρόνια και η λύση με τον 510, μου έδωσε αυτονομία παντού. Και ο ego-t κάνει...
Επίσης, μπορείς να δοκιμάσεις και λύσεις με 510 , χωρίς ν' αγοράζεις και άλλες μπαταρίες.

« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 23, 2011, 09:35 από XristosK »

Αποσυνδεδεμένος vagos

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #547 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2011, 15:17 »
Ευχαριστώ πολύ παιδιά για τις απαντήσεις σας! Οπότε μάλλον θα πάω σε 510 passthrough. Από αυτά τα 2:
http://funstore.gr/index.php?target=products&product_id=325 και
http://funstore.gr/index.php?target=products&product_id=61
να φανταστώ μου προτείνετε το πρώτο που έχει και ενσωματωμένη μπαταρία? και τον αντάπτορα αυτόν φαντάζομαι:
http://funstore.gr/index.php?target=products&product_id=165.

2 ερωτήσεις:
Η τάση του ρεύματος στον ατμο θα είναι ακριβώς η ίδια με την κανονική μπαταρία intellicig? Δεν θέλω να επηρεαστεί η διαρκεια ζωής του ατμο...
Και επίσης το 510 passthrough ειναι απόλυτα συμβατό με το ego-t έτσι? Να ξερω για αργότερα...

@lionor έχεις ε-μαιλ

Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #548 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2011, 22:09 »
Το πρώτο. Το δεύτερο τό είχα εις διπλούν και χάρισα το ένα. Άμα θες, σου δίνω  το 2ο - στείλε μήνυμα.
Για τον αντάπτορα, πρέπει να είναι αυτός, αλλά δεν είναι όμοιος με τον δικό μου - καλό είναι να ρωτήσεις.

Η τάση δεν είναι ίδια - στον 510 είναι ελαφρώς μεγαλύτερη και θα το εκτιμήσεις. Είναι συμβατό με ego-t .

Αποσυνδεδεμένος vagos

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #549 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2011, 23:22 »
Το πρώτο. Το δεύτερο τό είχα εις διπλούν και χάρισα το ένα. Άμα θες, σου δίνω  το 2ο - στείλε μήνυμα.
Για τον αντάπτορα, πρέπει να είναι αυτός, αλλά δεν είναι όμοιος με τον δικό μου - καλό είναι να ρωτήσεις.

Η τάση δεν είναι ίδια - στον 510 είναι ελαφρώς μεγαλύτερη και θα το εκτιμήσεις. Είναι συμβατό με ego-t .

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου, θα πάρω τηλέφωνο και θα ρωτήσω για τον αντάπτορα. Μόλις κάνω την παραγγελία και παραλάβω θα πω εντυπώσεις!

Αποσυνδεδεμένος ΣΑΡΑΝΤΟΣ

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
  • ......................
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #550 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2011, 23:23 »
Καλησπερα σε ολους :bye: :bye: :bye: :bye: :bye: :bye:
θα ηθελα
 :sign_voithia:
θελω λοιπον να αγορασω ενα IntellicigEvo για καθαρα νυχτερινη χρηση 8)δηλ. παω για μπυρες :shock_sick_01: και αντι να κουβαλαω μαζι μου το GIANT που ειναι σαν ροπαλο :fight_hammered2: να παιρνω μαζι μου το IntellicigEvo για λογους εμφανισεις 8)
1)Παιρνει το IntellicigEvo τα υγρα ανα/σης που ηδη εχω ή εχει δικα του ? :confused1:
2) Κρατα η μπαταρια του 5-6 ωριτσες να τελειωσω τις οινοποσιες :shock_sick_01:?
3)Το φιλτρακι του γεμιζει οπως το ego-t με καπακι η εχει δικο του ετοιμο :confused1: :confused1:
Ολες η απαντησεις σας θα με βοηθουσαν πολυ πριν την αγορα μου  :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect:

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #551 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2011, 23:25 »
Καλησπερα σε ολους :bye: :bye: :bye: :bye: :bye: :bye:
θα ηθελα
 :sign_voithia:
θελω λοιπον να αγορασω ενα IntellicigEvo για καθαρα νυχτερινη χρηση 8) δηλ. παω για μπυρες :shock_sick_01: και αντι να κουβαλαω μαζι μου το GIANT που ειναι σαν ροπαλο :fight_hammered2: να παιρνω μαζι μου το IntellicigEvo για λογους εμφανισεις 8)
1)Παιρνει το IntellicigEvo τα υγρα ανα/σης που ηδη εχω ή εχει δικα του ? :confused1:
2) Κρατα η μπαταρια του 5-6 ωριτσες να τελειωσω τις οινοποσιες :shock_sick_01: ?
3)Το φιλτρακι του γεμιζει οπως το ego-t με καπακι η εχει δικο του ετοιμο :confused1: :confused1:
Ολες η απαντησεις σας θα με βοηθουσαν πολυ πριν την αγορα μου  :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect:
1.Ναι
2.οχι
3.οχι

Αποσυνδεδεμένος ΣΑΡΑΝΤΟΣ

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
  • ......................
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #552 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2011, 23:50 »
1.Ναι
2.οχι
3.οχι
Με μπερδεψες :eyesplash:
1) εννοεις ναι παιρνει τα δικα μου
2)περιπου ποση ωρα ατμιζω?
3)οχι εννοεις ( εχει δικα του και γεμιζει σαν το ego-t)?

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • ***
  • 975
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #553 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2011, 00:00 »
1. του βάζεις όποιο υγρό θέλεις
2. κάνα 2ωρο
3. έχει δικά του φιλτράκια και απλά στάζεις στον πολυεστέρα που έχουν

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #554 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2011, 00:01 »
Παιρνει οτι υγρα χρησιμοποιεις.
Η μπαταρια των 280 mha δεν κραταει πανω απο δυο ωρες.
και το φιλτρακι του δεν εχει καμια σχεση με των ego-t.
Eιναι με πολυεστερικο φιλτρακι..........τουλαχιστον ετσι το θυμαμαι πριν δυο χρονια  :laugh1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279249 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207375 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64475 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173510 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311415 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13262 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124113 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93154 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3987 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1240 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15679 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14433 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias