vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

523 επισκέπτες, 4 χρήστες
Tem, haris1mee, th3ofilos, SEB

Twitter

Intellicig EVO

Αποσυνδεδεμένος lights

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #30 στις: Μαΐου 28, 2009, 14:03 »
Ναι στάζεις μέσα στο φίλτρο κάθε λίγο, περίπου 3-4 σταγόνες κάθε 15 τζούρες.

Εγώ στάζω και μέσα στο ατομάιζερ, για ακόμα πιο πλούσια γεύση.

Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #31 στις: Μαΐου 28, 2009, 16:18 »
Κάθε 15 τζούρες; δε γίνεται, για έξω το πήρα το τσιγάρο.
Μέσα στον ατομάιζερ πώς; μήπως εννοείς πάνω στον ατομάιζερ;

Αποσυνδεδεμένος luke

Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #32 στις: Μαΐου 28, 2009, 18:34 »
Δες αυτό το video. Ας μην ξέρεις Αγγλικά. Δες μόνο πως το κάνει. Αφαιρεί το βαμβάκι από το φίλτρο και ρίχνει 6 σταγόνες. Μετά το ξαναβάζει και ρίχνει άλλες 2-3.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=xPHQO4tcoH0[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος GIORGOS1969

  • ***
  • 634
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #33 στις: Μαΐου 28, 2009, 20:41 »
Φιλε Myrona παρεληψα να σε καλωσορίσω στην παρεα. :)
σχετιkα με καποιες απο τις αποριες που ανεφερες:για το αν γινεται να σταζεις εξω ναι γινεται.προσωπικα καθημερινα ειμαι την μιση μερα πανω στο μηχανακι και μια χαρα το βολευω.
ο κανονικος τροπος σταξιματος απαιτει να εχεις μαζι σου πχ εναν συνδετηρα.σπρωχνεις απο την μερια της μικρης τρυπας το εσωτερικο φιλτρο να βγει εξω και σταζεις μερικες σταγονες μεσα(στο μικρο).το σκουπιζεις με λιγο χαρτι αν χρειαζεται και μπορεις επισης με λιγο χαρτι που θα εχεις στριψει να σκουπισεις και το εσωτερικο του μεγαλου φιλτρου.αυτο το κανεις για να μην σου ερχεται υγρο στο στόμα.μετα το βαζεις στην θεση του.Ενας πολυ ευκολος τροπος ειναι να σταξεις απευθειας στο ατομαιζερ μια σταγονα.Θελει λιγο προσοχη ομως γιατι αν μαζευτει υγρο θα κατεβει κατω στην μπαταρια και αν μπει μεσα μπορει να σου δημιουργησει προβλημα στον μικροδιακοπτη.Θελει λιγο εξοικείωση!γιαυτο θα ελεγα οτι το πιο απλο ολων ειναι να αρχισεις με φιλτρα.Απλα το αλλαζεις οταν τελειωσει και τελος.

Γενικα παντως οταν δεις να μειωνεται ο ατμος ή να ζεσταινεται το ατομαιζερ θελεις υγρο ή φιλτρο.
Στην φορτιση αναβοσβηνει 5 φορες στην αρχη και μετα μενει σβηστο.Επισης και να μην αναψει το λαμπακι στο τελος να ξερεις οτι σε περιπου 1,50 ωρα η μπαταρια εχει παρει το 95% της δυναμης που πρεπει να εχει.Αν μεινει μονιμα αναμενη τοτε η φορτιση εχει ολοκληρωθει.

Τελος μιας και εισαι απο τους λιγους που διαθετουν την limited edition θα μας ενδιεφερε να μας πεις τις εντυπωσεις σου οσον αφορα την εμφανιση του τσιγαρου μιας και στα υπολοιπα ειναι ιδιο με την κλασικη ασπρη εκδοση εκτος βεβαια αν διαπιστωσεις κατι διαφορετικο  :bye:

Αποσυνδεδεμένος ggero

  • ***
  • 613
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #34 στις: Μαΐου 30, 2009, 09:39 »
Θέλω να διαβεβαιώσω οτι με την διαδικασία του παραπάνω video έχουμε την maximum ευχαρίστιση...Μέχρι τώρα έσταζα στα φιλτράκια 2-3 σταγόνες..Χθες δοκίμασα το γέμισμα με 6 σταγόνες στην εσωτερική μικρή θήκη  του φίλτρου και 2 επιπλέον πάνω στο σφουγγαράκι...Το τσιγάρο σκίζει...έχω καπνίσει ολόκληρη μπαταρία απο χθες και φίλτρο δεν άλλαξα ακόμη...με λίγα λόγια βρήκα την υγειά μου !!!!  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος GIORGOS1969

  • ***
  • 634
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #35 στις: Μαΐου 30, 2009, 15:35 »
Και αν ριξεις και μια σταγονα στο ατμ θα δεις ακομα πιο απολαυστικο ατμο.

Αποσυνδεδεμένος GIORGOS1969

  • ***
  • 634
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #36 στις: Ιουνίου 02, 2009, 00:33 »
ντουμανιασαααα :P
στο ενα χερι τι ενο στο αλλο το black line προς χαρη της δοκιμης!
ειλικρινα τετοιες χαλαρες ωρες νιωθω τοση απολαυση ατμιζοντας τα ηλεκτρονικα τσιγαρακια οση ενιωθα πριν εικοσι χρονια οταν ξεκινουσα το τσιγαρο :thumbup_move_3:

Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #37 στις: Ιουνίου 03, 2009, 10:36 »
Σας ευχαριστώ όλους για το ιδιαίτερα κατατοπιστικό βίντεο και τις λοιπές πληροφορίες.
Το limited edition είναι το πρώτο μου ηλεκτρονικό τσιγάρο, δεν έχω δοκιμάσει άλλη του έκδοση για να μπορώ να διακρίνω τυχόν διαφορές. Το μόνο που μπορώ να πω είναι πως είμαι  ευχαριστημένος από το τσιγάρο μου. Τουλάχιστον από τότε που μου υποδείξατε τον σωστό τρόπο με τον οποίο ξαναγεμίζουν τα φίλτρα και οι μπαταρίες, πραγματικά το απολαμβάνω. Επιπλέον, πουλάω και μούρη στις εξόδους μου, μια που δεν είναι ακόμη ιδιαίτερα διαδεδομένο ;)

Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #38 στις: Ιουνίου 03, 2009, 14:42 »
Καλασπέρα και από μένα ... και καλώς σας βρήκα ...
Είναι η 1η μου φορά που γράφω στο φόρουμ (γράφτηκα χθες) και ψάχνομαι διαβάζοντας τα πάντα ...
Θέλω να ξεκινήσω και εγώ με το ηλεκτρονικό τσιγάρο και με αυτά που διαβάζω βλέπω ότι μάλλον θα παραγγείλω το εν λόγω τσιγάρο. Από ότι κατάλαβα για αρχή να μην παραγγείλω υγρό παρά μόνο φιλτράκια για να βρω την γεύση και την περιεκτικότητα της νικοτίνης που θα με ικανοποιήσει; Τι άλλο να παραγγείλω; Υπάρχει κάποια ¨ταμπακιέρα΄ για προφύλαξη της συσκευής και των αναλωσίμων της ; Τι να κάνω για να πάρω την έκπτωση για τα μέλη του φόρουμ; ... Κι άλλες ερωτήσεις ;;;; Σίγουρα έχω πάρα πολλές αλλά προσπαθώ να ενημερωθώ όσο καλύτερα γίνεται ... και αυτό το καταφέρνω σιγά σιγά μόνο εδώ στην ωραία παρέα ...

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #39 στις: Ιουνίου 03, 2009, 15:00 »
Καλώς ήρθες, Τάσο.
Για την έκπτωση κοίτα τις πληροφορίες στον πίνακα του αντιπροσώπου (ορατός μόνο στα μέλη).
Θήκη δεν υπάρχει από την Intellicig ακόμα. Εγώ τα πετάω χύμα στην τσέπη του πουκαμίσου μου. (Το τσιγάρο, μια μπαταρία και 2 φιλτράκια). Να προσέχεις μόνο να μην υπάρχουν άλλα μεταλλικά αντικείμενα μέσα.

Αποσυνδεδεμένος luke

Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #40 στις: Ιουνίου 03, 2009, 21:10 »
Αν δεν έχει αλλάξει κάτι, το υγρό που έχουν τα φιλτράκια δεν είναι ίδιο με αυτό που πουλάει. Αυτό το λέω με κάθε επιφύλαξη καθώς εγώ έπαιρνα φιλτράκια πριν βγάλει το υγρό. Μετά έκοψα και παίρνω μονο υγρό και για αυτό δεν ξέρω τι γίνετε πλέων με τα φιλτράκια.


Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #41 στις: Ιουνίου 03, 2009, 22:02 »
Νομίζω τα φιλτράκια δεν έχουν αλλάξει ακόμα.
Ας μας πει και ο κ. Μωραΐτης (εδώ).

Πάντως εγώ πολύ θα ήθελα να βγει σε υγρό αυτό που έχουν τα φιλτράκια. Δεν έχω βρει άλλο που να μου αρέσει περισσότερο.
Αν ξέρει κάποιος ποιο είναι ή ποιο του μοιάζει πάρα πολύ, ας μου το πει.

Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #42 στις: Ιουνίου 03, 2009, 22:05 »
Nα βγει σε υγρό αυτό που έχουν τα φιλτράκια. Δεν έχω βρει άλλο που να μου αρέσει περισσότερο.


Nα βγει σε υγρό αυτό που έχουν τα φιλτράκια.Nα βγει σε υγρό αυτό που έχουν τα φιλτράκια.Nα βγει σε υγρό αυτό που έχουν τα φιλτράκια.Nα βγει σε υγρό αυτό που έχουν τα φιλτράκια.Nα βγει σε υγρό αυτό που έχουν τα φιλτράκια.

NAIIIIIII

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #43 στις: Ιουνίου 03, 2009, 22:07 »
Nα βγει σε υγρό αυτό που έχουν τα φιλτράκια.Nα βγει σε υγρό αυτό που έχουν τα φιλτράκια.Nα βγει σε υγρό αυτό που έχουν τα φιλτράκια.Nα βγει σε υγρό αυτό που έχουν τα φιλτράκια.Nα βγει σε υγρό αυτό που έχουν τα φιλτράκια.

NAIIIIIII

 ;D :thumpup: :thumpup:
Άλλος; Μπας και μαζευτούμε πολλοί!  :yes:

Αποσυνδεδεμένος GIORGOS1969

  • ***
  • 634
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #44 στις: Ιουνίου 03, 2009, 22:15 »
εγω ειμαι χαλαρααααα μεσα!!! :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8385 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180773 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34046 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536738 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59899 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237781 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 605 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15946 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136192 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085428 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35484 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10329 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12