vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

530 επισκέπτες, 8 χρήστες
Tem, dkostas, Tazz, manoslykos, Jorge, FaniFox, JohnDag, gama

Twitter

Intellicig EVO

Αποσυνδεδεμένος ggero

  • ***
  • 613
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #15 στις: Μαΐου 23, 2009, 11:38 »
Πάντως εμένα είναι η 4η φόρτιση (το άφηνω όλη τη νύχτα) και αναμμένο λαμπάκι δεν έχω δεί ακόμη οτι έχει ολοκληρωθεί η φόρτιση...Δοκιμασμένο και σε φορτιστή μπρίζας αλλά και σε USB

Αποσυνδεδεμένος GIORGOS1969

  • ***
  • 634
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #16 στις: Μαΐου 23, 2009, 14:01 »
Πάντως εμένα είναι η 4η φόρτιση (το άφηνω όλη τη νύχτα) και αναμμένο λαμπάκι δεν έχω δεί ακόμη οτι έχει ολοκληρωθεί η φόρτιση...Δοκιμασμένο και σε φορτιστή μπρίζας αλλά και σε USB
θα σου ελεγα να επικοινωνησεις με το μαγαζι που το πηρες ή τον αντιπροσωπο(intellicig.gr)αν υπαρχει προβλημα θα στο αλλαξουν.

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #17 στις: Μαΐου 23, 2009, 14:44 »
Πάντως εμένα είναι η 4η φόρτιση (το άφηνω όλη τη νύχτα) και αναμμένο λαμπάκι δεν έχω δεί ακόμη οτι έχει ολοκληρωθεί η φόρτιση...Δοκιμασμένο και σε φορτιστή μπρίζας αλλά και σε USB
Θα σου προτεινα να το βαλεις να φορτισει καποια στιγμη στη δουλεια ή στο χωρο που κινησε την περισσοτερη ωρα ωστε να το παρατηρεις. Πιστευω οτι καποια στιγμη θα αναψει αλλα δεν ξερω τι γινεται αν το αφησεις τοση ωρα στο ρευμα. Απλα λεω οτι μπορει καποια στιγμη να ξανασβηνει. Τελος παντων οπως εχει ειπωθει ηδη αστο 2-2,5 ωρες και εισαι οκ.

Αποσυνδεδεμένος nikdnik

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #18 στις: Μαΐου 24, 2009, 16:07 »
Το πρόβλημα με το led που δεν ανάβει εγώ το εντοπίζω στον usb προσαρμογέα.
Δεν έχει να κάνει με άσπρο ή μαύρο φορτιστή (όπως είχε αναφερθεί παλιότερα).
Αλλάζοντας μόνο το usb το led ανάβει κανονικά - μετά από 2 ώρες περίπου.


Νίκος 

Αποσυνδεδεμένος ggero

  • ***
  • 613
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #19 στις: Μαΐου 25, 2009, 13:52 »
Καλησπέρα παιδιά...Τελικά το είδα να ανάβει μια φορά ...Είναι τυχαίο πιστεύω ..Πάντως η φόρτιση γίνεται κανονικά και βλέπω οτι το χτυπάει το 9ωρο η μικρή η μπαταρία σε διάρκεια αναμονής και χρήσης

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #20 στις: Μαΐου 25, 2009, 14:21 »
9ωρο!!  :o

Αυτό που έλεγα: Άλλος την ξετινάζει σε 3 ώρες κι άλλος βγάζει ολόκληρη μέρα.  ;D

Σωστός!!  :thumpup:

Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #21 στις: Μαΐου 27, 2009, 12:41 »
Ήρθε η ώρα να πάρω κι εγώ ένα ηλεκτρονικό τσιγάρο και κατέληξα σε αυτό. Δεν κατάλαβα όμως ποιες είναι οι mighty atom μπαταρίες. Είναι της ειδικής μαύρης έκδοσης, που τυχαίνει να μου αρέσει περισσότερο από αισθητικής άποψης;
Ποια είναι τα ανταλλακτικά που πρέπει να παραγγείλω μαζί με το τσιγάρο για να μπορώ να ατμίζω για αρκετό χρονικό διάστημα; ανανεώσιμα φίλτρα; υγρά; και τα δύο;
Επίσης ενδιαφέρομαι να μάθω αν ισχύει ακόμη η εκπτωτική τιμή που υποσχέθηκε ο αντιπρόσωπος στα μέλη του παλιού φόρουμ και πώς μπορώ να τη διεκδικήσω.

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #22 στις: Μαΐου 27, 2009, 12:54 »
Ήρθε η ώρα να πάρω κι εγώ ένα ηλεκτρονικό τσιγάρο και κατέληξα σε αυτό. Δεν κατάλαβα όμως ποιες είναι οι mighty atom μπαταρίες. Είναι της ειδικής μαύρης έκδοσης, που τυχαίνει να μου αρέσει περισσότερο από αισθητικής άποψης;
Ποια είναι τα ανταλλακτικά που πρέπει να παραγγείλω μαζί με το τσιγάρο για να μπορώ να ατμίζω για αρκετό χρονικό διάστημα; ανανεώσιμα φίλτρα; υγρά; και τα δύο;
Επίσης ενδιαφέρομαι να μάθω αν ισχύει ακόμη η εκπτωτική τιμή που υποσχέθηκε ο αντιπρόσωπος στα μέλη του παλιού φόρουμ και πώς μπορώ να τη διεκδικήσω.

Για τις μπαταρίες δεν ξέρω να σου πω πολλά, θα σε εξηπηρετήσει καλύτερα κάποιος άλλος χρήστης που να το έχει ψάξει.

Για ανταλλακτικά σου προτείνω υγρό. Το Ecopure της intellicig ειναι κορυφή, βγαζει καλό ατμό και είναι και πιο οικονομικό εν σχέση με τα φιλτράκια.
Πάντως πάρε και ενα extra ατομάιζερ να έχεις καβάντζα. Χαμένο δεν θα πάει.

Εγω απλά κάθε που κάνω παραγγελία (τηλεφωνικά) λέω να μου υπολογίσουν την έκπτωση για το φορουμ, και ανάλογα μου λένε τις ισχύουσες τιμές.

Αποσυνδεδεμένος ggero

  • ***
  • 613
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #23 στις: Μαΐου 27, 2009, 13:01 »
Καλημέρα και καλωσήρθες στο club ... Η μπαταρία η ATOM είναι η μανάτη εαν δεν κάνω λάθος ...Θα σου συνιστούσα να πάρεις το πλήρες κιτ που περιλαμβάνει 2 μπαταρίες και φορτιστή σπιτιού ...2 5άδες φιλτράκια και υγρό γεμίσματος ...

Εγώ αυτά χρησιμοποιώ εδώ και μια εβδομάδα και δεν έχω βάλει συμβατικό τσιγάρο στο στόμα μου ακόμη ..(κ θα προσπαθήσω να μην βάλω  ;D )

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #24 στις: Μαΐου 27, 2009, 13:42 »
Δεν κατάλαβα όμως ποιες είναι οι mighty atom μπαταρίες. Είναι της ειδικής μαύρης έκδοσης, που τυχαίνει να μου αρέσει περισσότερο από αισθητικής άποψης;
Ποια είναι τα ανταλλακτικά που πρέπει να παραγγείλω μαζί με το τσιγάρο για να μπορώ να ατμίζω για αρκετό χρονικό διάστημα; ανανεώσιμα φίλτρα; υγρά; και τα δύο;
Επίσης ενδιαφέρομαι να μάθω αν ισχύει ακόμη η εκπτωτική τιμή που υποσχέθηκε ο αντιπρόσωπος στα μέλη του παλιού φόρουμ και πώς μπορώ να τη διεκδικήσω.
Καλως ηρθες Μυρωνα.
Oι mighty atom ειναι οι μικρες οι μπαταριες οι οποιες απο οτι λενε τα παιδια που τις πηρανε δεν εχουν προβλημα και με τον δυνατο ηχο.
Δεν ειναι αυτες που δινονται με τα πακετα.
Μονο το μαυρο πακετο περιλαμβανει 2 mighty atom μπαταριες.
Για να παρεις τον κωδικο στειλε ενα πμ στον χρηστη intellicig.gr και πες οτι εισαι απο το φορουμ.
Οσο για ανταλλακτικα θα προτεινα πρωτα να καταληξεις σε τι θα ατμιζεις και μετα να παρεις υγρα. Δλδ παρε καλυτερα 5 φιλτρακια με λιγη νικοτινη, αλλα 5 με μεσαια νικοτινη και μεσα το πακετο εχει 4 χωρις νικοτινη. Δες πρωτα τι σου κανει και μετα παιρνεις ή 25αδες ή υγρο.

Αποσυνδεδεμένος GIORGOS1969

  • ***
  • 634
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #25 στις: Μαΐου 27, 2009, 21:47 »
atom μπαταρια στην οποια αναφερομαι στο αλλο post ειναι η μικρη ασπρη.Δεν δινεται με τα στανταρ starter kit υπαρχει σαν εχτρα.προσωπικα θα συμβουλευα να την παρεις σαν εξτρα (εγω ας πουμε την χρησιμοποιω στο μηχανακι αφου δεν την επηρεαζει ο αερας).
Διατιθεται μονο απο το Intellicig.gr και ειναι τροποποιηση που ζητησε και πετυχε ο Ελληνας αντιπροσωπος.Οι Αγγλικες προς το παρον δεν εχουν αυτη την ρυθμιση και απο οτι ξερω μεχρι ωρας μονο η Ελλαδα τις δινει.
Συμφωνω και εγω να ξεκινησεις με φιλτρα.παρε 5νταδες και οχι 25αδα για να ειναι φρεσκα και να μην χανουν την οξυτητα τους μεχρι να καταναλωθουν.

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #26 στις: Μαΐου 28, 2009, 00:35 »
Εχει παρατηρησει κανεις αλλος απο τους φιλους συνατμιστες και evoιστες το atomizer να τραβαει λιγα ζορια παραπανω τωρα με τις μικρες ζεστες που πιασανε;
Ειναι η εντυπωση μου ή μεσα στο αυτοκινητο μου, οταν το εβλεπε ο ηλιος λιγο παραπανω, παραζεσταινοτανε;
Και αν ναι τι θα εχουμε τοτε μαζι μας στις παραλιες για να το δροσιζουμε; e-παγακια;
 :)

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #27 στις: Μαΐου 28, 2009, 01:04 »
Επηρεάζει η ζέστη αρνητικά την απόδοση;
Εγώ στο κρύο το είχα παρατηρήσει αυτό. Στη ζέστη απλά αναρωτιόμουν μην κάνουν κάνα μπαμ οι μπαταρίες στην παραλία ή μέσα στο αυτοκίνητο που θα βράζει στον ήλιο.
Και δεν αναφέρομαι μόνο στο EVO βέβαια.
Νομίζω ότι κάπου αναφέρονται οι ελάχιστες - μέγιστες επιτρεπτές θερμοκρασίες λειτουργίας αλλά αυτή τη στιγμή δεν μπορώ να ψάχνω.

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #28 στις: Μαΐου 28, 2009, 01:10 »
Την αποδοση ειμαι σιγουρος πως δεν την επηρεαζει. Αλλα μηπως επηρεαζει την διαρκεια ζωης του;

Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #29 στις: Μαΐου 28, 2009, 13:47 »
Είμαι ήδη κάτοχος και χρήστης του Intelicig evo special edition.
Άδειασα τη μια μπαταρία και την έβαλα να φορτίζει, δε βλέπω λαμπάκι αναμμένο, ελπίζω αυτό να μην είναι πρόβλημα.
Το υγρό πώς το χρησιμοποιώ; Στάζω μέσα στο φίλτρο όταν αυτό σταματήσει να παράγει ατμό;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8344 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180664 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33983 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536329 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59806 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237520 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 589 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15691 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136152 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085341 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35426 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10266 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12