vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

514 επισκέπτες, 5 χρήστες
dkostas, giorgos1999, Tazz, ZoeM, manoslykos

Twitter

Καθαρισμός ατομάιζερ

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: Καθαρισμός ατομάιζερ
« Απάντηση #30 στις: Ιουνίου 30, 2009, 11:03 »
Undertaker, δεν κατάλαβα.
Έχoντας δηλαδή τη χαρτοπετσέτα μέσα στη γέφυρα πλένεις τo atomizer;
Η το σκουπίζεις και μετά το πλένεις;

Η χαρτοπετσέτα είναι μόνο για να ρουφήξει το περιττό υγρό από το ατομάιζερ, καμία σχέση με το πλύσιμο

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Απ: Καθαρισμός ατομάιζερ
« Απάντηση #31 στις: Ιουνίου 30, 2009, 11:41 »
με άλλα λόγια δηλαδή
πρώτα σκουπίζεις, μετά πλένεις, μετά στεγνώνεις;

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: Καθαρισμός ατομάιζερ
« Απάντηση #32 στις: Ιουνίου 30, 2009, 11:49 »
με άλλα λόγια δηλαδή
πρώτα σκουπίζεις, μετά πλένεις, μετά στεγνώνεις;

ακριβώς όπως κάνεις σπίτι σου με το πάτωμα!  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Απ: Καθαρισμός ατομάιζερ
« Απάντηση #33 στις: Ιουνίου 30, 2009, 11:57 »
 ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: Καθαρισμός ατομάιζερ
« Απάντηση #34 στις: Ιουνίου 30, 2009, 14:01 »
ακριβώς όπως κάνεις σπίτι σου με το πάτωμα!  :laugh1:
Δηλαδή δεν μου φτάνουν τα πατώματα όλη μέρα θα έχω τώρα και τα atomizer!!! :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: Πάντως thanks Under είχα σκάσει με το nobacco!

Αποσυνδεδεμένος asala

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καθαρισμός ατομάιζερ
« Απάντηση #35 στις: Ιουλίου 23, 2009, 09:38 »
Χτες μαζεψα οτι ατομαιζερ ειχα που δεν δουλευαν και τα εκανα μπανιο σε οινοπνευμα 95 βαθμων.
αφου λοιπον στεγνωσαν καλα, τους εσταξα 2 σταγονες στιν γεφυρα και μια μεσα αλλα....Τζιφος..
Καπνος μηδεν...φυσιξα αναποδα απ την μερια του led αλλα και παλι τιποτα.
ζεσταινοταν μεν αλλα καπνος πουθενα.
τελικα φυσοντας  μεσα στην 'γεφυρα ' του ατομαιζερ ξεκινισε και εβγαζε ντουμανι !!!
Στους υπολοιπους εκανα το ιδιο κολπο..
Σταζω μια σταγονα ΜΕΣΑ στο ατομαιζερ ,φυσαω σταθερα 2-3 φορες και ωωωωωπ!!! καπνος ..σταθερος και πυκνος.
Το ατομαιζερ δουλεβει μεχρι σημερα..
Α!!! μιλαμε για το Evo
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 22, 2009, 14:27 από asala »

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καθαρισμός ατομάιζερ
« Απάντηση #36 στις: Ιουλίου 23, 2009, 09:55 »
Χτες μαζεψα οτι ατομαιζερ ειχα που δεν δουλευαν και τα εκανα μπανιο σε οινοπνευμα 95 βαθμων.
αφου λοιπον στεγνωσαν καλα, τους εσταξα 2 σταγονες στιν γεφυρα και μια μεσα αλλα....Τζιφος..
Καπνος μηδεν...φυσιξα αναποδα απ την μερια του led αλλα και παλι τιποτα.
ζεσταινοταν μεν αλλα καπνος πουθενα.
τελικα φυσοντας  μεσα στην 'γεφυρα ' του ατομαιζερ ξεκινισε και εβγαζε ντουμανι !!!
Στους υπολοιπους εκανα το ιδιο κολπο..
Σταζω μια σταγονα ΜΕΣΑ στο ατομαιζερ ,φυσαω σταθερα 2-3 φορες και ωωωωωπ!!! καπνος ..σταθεροσ και πυκνος.
Το ατομαιζερ δουλεβει μεχρι σημερα..
Α!!! μιλαμε για το Evo

Όλες οι προσπάθειες που έκανα μέχρι τώρα να καθαρίσω ατμοποιητή ήταν χωρίς ικανοποιητικό αποτέλεσμα.
Δοκίμασα οινόπνευμα, Coca Cola, φυσήγματα κτλ...

Μ' αυτά που διαβάζω βρε παιδιά στα φόρουμς, ότι δηλαδή ντουμανιάζουν μετά όλοι σαν τρελοί, τι στο καλό κάνω λάθος?
Παρεπιπτόντως δεν θεωρώ τον ευατό μου άσχετο στο να ακολουθήσω "οδηγίες" καθαρισμού  ;)






Αποσυνδεδεμένος asala

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καθαρισμός ατομάιζερ
« Απάντηση #37 στις: Ιουλίου 23, 2009, 10:12 »
χα χα χα..Φιλε Κωστα ετσι ενιωθα και εγω μεχρι χτες..
Ειχα αγορασει 10[!!]  ατομαιζερ σε ενα μηνα ...
Η συμβουλη μου ειναι σε οσα εχεις για ..πεταμα..σταξε μια σταγονα μεσα στο ατομαιζερ και φυσα σταθερα και αργα για 3 -4 φορες..
Στην αρχη φευγει το παραπανω υγρο και μετα ....εμφανιζεται το πρωτο...συνεφακι. .
Μετα δουλευει...τραινο σε western!!!
δοκιμασε το σε ΟΛΑ οσα πιστευεις οτι δεν δουλευουν...Περιμενω αποτελεσματα..

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καθαρισμός ατομάιζερ
« Απάντηση #38 στις: Ιουλίου 23, 2009, 10:23 »
χα χα χα..Φιλε Κωστα ετσι ενιωθα και εγω μεχρι χτες..
Ειχα αγορασει 10[!!]  ατομαιζερ σε ενα μηνα ...
Η συμβουλη μου ειναι σε οσα εχεις για ..πεταμα..σταξε μια σταγονα μεσα στο ατομαιζερ και φυσα σταθερα και αργα για 3 -4 φορες..
Στην αρχη φευγει το παραπανω υγρο και μετα ....εμφανιζεται το πρωτο...συνεφακι. .
Μετα δουλευει...τραινο σε western!!!
δοκιμασε το σε ΟΛΑ οσα πιστευεις οτι δεν δουλευουν...Περιμενω αποτελεσματα..

Και αυτό έχω κάνει, και μπάνιο σε οινόπνευμα όλο το βράδυ τα άφησα και μπάνιο σε Coca Cola για ώρες πολλές κτλ...
Αποτέλεσμα σχεδόν μηδέν.
Αλλά σε ατμοποιητές που είχε πέσει η απόδοσή τους έτσι?

Εάν μου λες για 10 ατμοποιητές σε ένα μήνα αλλά και ο τρόπος που το περιγράφεις, τότε είναι πιθανό απλώς οι ατμοποιητές να ήταν "πνηγμενοι" σε υγρό και με τον καθαρισμό που λες να έφυγε το παραπανίσιο υγρό.
Προφανώς δεν είχε πέσει η απόδοσή τους.

Το ίδιο αποτέλεσμα πιθανώς να έχεις, εάν ατμίσεις τον ατμοποιητή για κάποια ώρα "ξηρό".

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Απ: Καθαρισμός ατομάιζερ
« Απάντηση #39 στις: Ιουλίου 23, 2009, 18:31 »
Είπα να πειραματιστώ κι εγώ σε 2 σχεδόν νεκρους ατμοποιητές 510.
Πριν ξεκινήσω δεν έβγαζαν σχεδόν τίποτα, τους είχα φυσήξει, τους είχα ψήσει με το passthrough τους είχα αφήσει μέρες να στεγνώσουν αλλά τίποτα.
Τους έβαλα λοιπόν σε νερόξυδο, τους έβρασα καλα (γιαμ! :)) ) τους έβγαλα από τη φωτιά, τους άφησα 3 μέρες όρθιους και τελικά δούλεψαν!
Και μάλιστα δουλεύουν μια χαρά. Ηθελαν και πάλι στρώσιμο στην αρχή και μετά έφτιαξε και η γεύση και το ντουμάνι άφθονο!
Τι να πεις; :dontknow:
Πάντως αυτά τα πειράματα ας τα κάνουμε μόνον σε ατμοποιητές που πρόκειται να πετάξουμε

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καθαρισμός ατομάιζερ
« Απάντηση #40 στις: Ιουλίου 23, 2009, 20:39 »
Πριν ξεκινήσω δεν έβγαζαν σχεδόν τίποτα, τους είχα φυσήξει, τους είχα ψήσει με το passthrough τους είχα αφήσει μέρες να στεγνώσουν αλλά τίποτα.
Τους έβαλα λοιπόν σε νερόξυδο, τους έβρασα καλα (γιαμ! :)) ) τους έβγαλα από τη φωτιά, τους άφησα 3 μέρες όρθιους και τελικά δούλεψαν!
Και μάλιστα δουλεύουν μια χαρά. Ηθελαν και πάλι στρώσιμο στην αρχή και μετά έφτιαξε και η γεύση και το ντουμάνι άφθονο!

Συμφωνώ... Ο καλύτερος καθαρισμός...
:laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Απ: Καθαρισμός ατομάιζερ
« Απάντηση #41 στις: Ιουλίου 23, 2009, 20:56 »
Συμφωνώ... Ο καλύτερος καθαρισμός...

Κι αν δεν δουλέψει μπορείς να κόψεις και λίγη φετούλα, τοματίτσα )που έχει και νικοτινη) και να τα κάνει μια ωραιότατη σαλάτα.
Μπορείς να βουτάς μέσα και τους παλιούς πολυεστέρες :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καθαρισμός ατομάιζερ
« Απάντηση #42 στις: Ιουλίου 23, 2009, 21:17 »
Κι αν δεν δουλέψει μπορείς να κόψεις και λίγη φετούλα, τοματίτσα )που έχει και νικοτινη) και να τα κάνει μια ωραιότατη σαλάτα.
Μπορείς να βουτάς μέσα και τους παλιούς πολυεστέρες :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

Επιτέλους και ένας που με καταλαβαίνει... 
:laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος andreas_scorpio

  • **
  • 377
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καθαρισμός ατομάιζερ
« Απάντηση #43 στις: Ιουλίου 24, 2009, 14:09 »
Το δοκιμασα κ εγω με το ξυδι αλλα τπτ δεν εγινε,φυσικα ο ατμ που το δοκιμασα ηταν πολυ χρησιμοποιημενος,υπεθεσα πως το ξυδι σαν οξυ θα καθαριζε τα καταλοιπα,αλλα μαλλον τον αποτελειωσε  :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Απ: Καθαρισμός ατομάιζερ
« Απάντηση #44 στις: Ιουλίου 24, 2009, 22:10 »
Το δοκιμασα κ εγω με το ξυδι αλλα τπτ δεν εγινε,φυσικα ο ατμ που το δοκιμασα ηταν πολυ χρησιμοποιημενος,υπεθεσα πως το ξυδι σαν οξυ θα καθαριζε τα καταλοιπα,αλλα μαλλον τον αποτελειωσε  :idiot1:

Εγώ το έκανα σε ατμ. 10 ημερών πού τα'χε φτύσει τελείως. Τώρα το ότι πέτυχε μπορεί να ήταν τυχαίο.
Τί να πείς. άγνωσται αι βουλαί των ατμάιζερ!
Τελικά κατέληξα να αγοράζω 5-5 τα ατομάιζερ και να τα θεωρώ αναλώσιμο εξάρτημα του e-cig.
Βέβαια όλες αυτές οι προσπάθειες καθαρισμών  είναι ωραία ενασχόληση
και θα συνεχίσω να τα βράζω να τα καίω και να τα βουτώ στο ξύδι! :)) :)) :)) :))

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180533 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8304 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33940 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536081 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59759 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237355 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 576 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15510 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136108 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085278 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35378 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10211 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12