vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

73 επισκέπτες, 3 χρήστες
GeorgeGTS, manoslykos, infernity

Twitter

USB Pass-through της Nobacco

Αποσυνδεδεμένος alex---

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
USB Pass-through της Nobacco
« στις: Φεβρουαρίου 12, 2010, 14:39 »
Μόλις αγόρασα και χρησιμοποιώ τον usb pass-through της Nobacco στο laptop.

Οι εντυπώσεις μου είναι εξαιρετικές.

Το BL ξαφνικά βγάζει περισσότερο ντουμάνι και με ανέλπιστη άνεση.

Βελτιώθηκε αισθητά και το 'χτύπημα'.

Καμία από τις 2 μπαταρίες στο kit δεν μπορεί να πλησιάσει σε απόδοση.

Χώρια η αίσθηση ασφάλειας που σου παρέχει η συνεχής τροφοδοσία (περνάω ατελείωτες ώρες μπροστά στον υπολογιστή).

υ.γ προς συντονιστές: είμαι νέο μέλος και ίσως πόσταρα σε λάθος σημείο ή και κακώς άνοιξα νέο θέμα. Αν ισχύει κάτι τέτοιο παρακαλώ μεταφέρετέ το ή σβήστε το.

Αποσυνδεδεμένος gfiore7

  • **
  • 102
  • Φύλο: Άντρας
Απ: USB Pass-through της Nobacco
« Απάντηση #1 στις: Φεβρουαρίου 12, 2010, 14:52 »
Έτσι είναι, και εμένα με έχει βολέψει. Φαντάζομαι δεν έχεις δοκιμάσει τις μεγάλες μπαταρίες, εκτος του κιτ. Με το passthrough ειναι σα να ατμίζεις συνέχεια με μια πλήρως φορτισμένη μεγάλη μπαταρία.

Αποσυνδεδεμένος alex---

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: USB Pass-through της Nobacco
« Απάντηση #2 στις: Φεβρουαρίου 12, 2010, 14:57 »
Όχι ακόμα δεν έχω μεγάλη μπαταρία. Ξεκίνησα προχτές το η.τ. και από ότι φαίνεται 1-2 μεγάλες μπαταρίες θα είναι η επόμενη αγορά μου. Χτες π.χ. που ξέμεινα στη μέση της βραδιάς από μπαταρίες σε περιβάλλον ντίσκο, η τράκα κ.σ. από  την παρέα ήταν μονόδρομος... Πόσο κρατάει η μεγάλη? Έχει και καλύτερη απόδοση? Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: USB Pass-through της Nobacco
« Απάντηση #3 στις: Φεβρουαρίου 12, 2010, 15:16 »
Όχι ακόμα δεν έχω μεγάλη μπαταρία. Ξεκίνησα προχτές το η.τ. και από ότι φαίνεται 1-2 μεγάλες μπαταρίες θα είναι η επόμενη αγορά μου. Χτες π.χ. που ξέμεινα στη μέση της βραδιάς από μπαταρίες σε περιβάλλον ντίσκο, η τράκα κ.σ. από  την παρέα ήταν μονόδρομος... Πόσο κρατάει η μεγάλη? Έχει και καλύτερη απόδοση? Ευχαριστώ προκαταβολικά.
Ακόμα καλύτερη διάρκεια έχει η μπαταρία του ego η οποία πωλείται και μόνη της και ταιριάζει στον ατμοποιητή του black line. Άποψή μου, μην ασχοληθείς με τις μεγάλες, πάρε κατ' ευθείαν από ego μόλις έρθουν.

Απ: USB Pass-through της Nobacco
« Απάντηση #4 στις: Φεβρουαρίου 12, 2010, 15:43 »
Καλησπέρα! Μόνο εγώ είμαι άτυχη με το πασθρου του BL;...  ;D ... δε φτάνει με τίποτα την απόδοση της μπαταρίας και με την καμία την απόδοση του πασθρου στο evo μου...  :(

Αποσυνδεδεμένος alex---

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: USB Pass-through της Nobacco
« Απάντηση #5 στις: Φεβρουαρίου 12, 2010, 20:24 »
ευχαριστώ για την πληροφορία zoobi, θα την τσεκάρω την μπαταρία ego.

Placebo κάπου στο φόρουμ διάβασα ότι παλαιότερη φουρνιά πασθρου της nobacco είχε προβλήματα απόδοσης και ότι η εταιρία πρόσφερε δωρεάν αντικατάσταση. Δυστυχώς δε θυμάμαι το thread αλλά ούτε και πριν πόσο καιρό δημοσιεύτηκε. Αν θυμάται κάποιος άλλος ας υποδείξει.

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: USB Pass-through της Nobacco
« Απάντηση #6 στις: Φεβρουαρίου 12, 2010, 22:11 »
Με το passthrough του black line δεν είχα πρόβλημα η απόδοση και σ' εμένα είναι πολύ καλύτερη απο
τις μπαταρίες, αλλά έτυχε να το χρησιμοποιήσω αποσυνδεμένο από τον υπολογιστή και
η μπαταρία που έχει μέσα ξεφόρτισε.
Όταν το έβαλα πάλι στον υπολογιστή δεν έπαιζε.
Η λύση ήταν να φορτίσω την μπαταρία στον φορτιστή μου από το πούρο DSE-701 που έχει ίδια μπαταρία και έπαιξε πάλι κανονικά.
Δεν ξέρω αν αυτή είναι η φυσιολογική λειτουργία του δηλ. με ξεφορτισμένη μπαταρία να μην παίζει καθόλου κι ας είναι συνδεμένο
στον υπολογιστή παρα μονο όταν ξαναφορτίσει αλλά αφου λύθηκε το πρόβλημα είμαι ΟΚ.

Τουλάχιστον μέχρι να έρθει το eGo το passthrough είναι μονόδρομος αν κάθεσαι σε υπολογιστή πολλές ώρες.

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: USB Pass-through της Nobacco
« Απάντηση #7 στις: Φεβρουαρίου 12, 2010, 22:17 »
ευχαριστώ για την πληροφορία zoobi, θα την τσεκάρω την μπαταρία ego.

Placebo κάπου στο φόρουμ διάβασα ότι παλαιότερη φουρνιά πασθρου της nobacco είχε προβλήματα απόδοσης και ότι η εταιρία πρόσφερε δωρεάν αντικατάσταση. Δυστυχώς δε θυμάμαι το thread αλλά ούτε και πριν πόσο καιρό δημοσιεύτηκε. Αν θυμάται κάποιος άλλος ας υποδείξει.
Ναι , τα άλλαζε και ειμουν ένας απ αυτούς που το άλλαξαν. Δεν είχε τρομερή διαφορά όμως το νεο pass.
Δες εδω
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,434.msg6783.html#msg6783.
και εδω
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,540.msg7262.html#msg7262

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 223 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 187 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20886 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281703 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207975 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66145 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174818 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313039 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14485 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124928 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93658 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4239 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix