vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Ο ατμοποιητής μου απεργεί

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Ο ατμοποιητής μου απεργεί
« στις: Φεβρουαρίου 09, 2010, 04:30 »
Ο ένας από τους δύο ατμοποιητές της συσκευασίας janty dura πραγματικά παίρνει κεφάλια... Ο δεύτερος όμως είναι αρχιτεμπέλαρος... Λίγος ατμός, λίγη γεύση, καθόλου χτύπημα και δε φαίνεται να στρώνει.

Τον φύσηξα, τον έκαψα, έκανα το κόλπο "φλογέρα", του έριξα με σπρέι αέρα, δεν ξυπνάει με τίποτα.

Είναι συνηθισμένο φαινόμενο αυτό; Είναι τυπικό δύο ατμοποιητές ίδιου τύπου και μάρκας να έχουν τόσο μεγάλη διαφορά απόδοσης; Στρώνει με κάποιο τρόπο; Πόσο συχνά να περιμένω πως θα βρίσκω πανάθλιους ατμοποιητές (π.χ. έναν στους δέκα ή οχτώ στους δέκα);

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Ο ατμοποιητής μου απεργεί
« Απάντηση #1 στις: Φεβρουαρίου 09, 2010, 04:43 »
Είναι συνηθισμένο φαινόμενο αυτό; Είναι τυπικό δύο ατμοποιητές ίδιου τύπου και μάρκας να έχουν τόσο μεγάλη διαφορά απόδοσης; Στρώνει με κάποιο τρόπο; Πόσο συχνά να περιμένω πως θα βρίσκω πανάθλιους ατμοποιητές (π.χ. έναν στους δέκα ή οχτώ στους δέκα);

Συνηθισμένο, δυστυχώς.
Υπολογίζω τη "φύρα" κάπου στους 3 στους 10. Οι υπόλοιποι θα είναι ικανοποιητικοί και μπορεί να σου τύχουν και κάνα δυο που θα είναι φαινόμενα απόδοσης.
Η σταθερότητα στην παραγωγή είναι το τελευταίο που διακρίνει τα προϊόντα του είδους (ακόμα). Πριν ένα χρόνο τα πράγματα ήταν πολύ χειρότερα. Οι 7 στους 10 είχαν χρόνο ζωής λίγες ώρες ως 3-4 μέρες, ανεξαρτήτου απόδοσης.

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: Ο ατμοποιητής μου απεργεί
« Απάντηση #2 στις: Φεβρουαρίου 09, 2010, 04:49 »
Πριν ένα χρόνο τα πράγματα ήταν πολύ χειρότερα. Οι 7 στους 10 είχαν χρόνο ζωής λίγες ώρες ως 3-4 μέρες, ανεξαρτήτου απόδοσης.
:o
Αυτές οι περιπτώσεις καλύπτονται από τα προϊόντα με εγγύηση (BL, evo); Τους αντικαθιστούν δηλαδή αν έχουν χάλια απόδοση αλλά δουλεύουν;

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ατμοποιητής μου απεργεί
« Απάντηση #3 στις: Φεβρουαρίου 09, 2010, 11:47 »
Συμπερασματα μετα απο 4 μηνες χρησης των συγκεκριμενων ατμ.
Τελευταια παραγγελια απο HG στους 10, οι 4 ειχαν χρυσο δαχτυλιδι πανω στο σπιρωμα και χαραγμενα τα αρχικα tw και η γεφυρα τους ηταν διπλασια σε φαρδος απο τους υπολοιπους που ηταν σκετοι μαυροι
ολοι.Οι 4 δουλευαν αψογα και οι αλλοι απεργουσαν επι μονιμου βασεως.
Τους ατμ. με την φαρδια γεφυρα και το δαχτυλιδι τους εχω πετυχει και στο funstore και στην nobbaco.Oλοι αυτοι κρατησαν σε αψογη λειτουργια πανω απο μηνα.
zoobi τα συμπερασματα δικα σου!

Ξεχασα να αναφερω οτι οι απεργοι ατμ. συνηλθαν λιγο με το βρασιμο στο νερο,οχι ομως τιποτα το ιδιαιτερο εν συγκριση με τους αλλους τους εργατικους  :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος taxtsom

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ατμοποιητής μου απεργεί
« Απάντηση #4 στις: Φεβρουαρίου 09, 2010, 12:19 »
Έχω πάρει πακέτο των 5 510 από Funstore με 32 ευρό. Όλοι έχουν το χρυσό δαχτυλίδι πάνω κ το λογότυπο της Janty. Aπό τους 4 που έχω δουλέψει μέχρι τώρα οι 3 ήταν Οκ :thumpup: ενώ ο 4ος βγάζει μονίμως γεύση καμμ'ενου ό,τι κ να του κάνεις(αραιωμένο κατά πολύ φιλτρ'ακι, φύσημα, καθάρισμα κλπ) :thumpdown: . Όταν δοκιμάσω κ τον 5ο θα αποφανθώ κ γι'αυτόν.
Θέλω να πω ότι αστοχία μπορεί να υπάρχει σε όλες τις "παραλλαγές" είτε ονομάζονται Janty,είτε BL, είτε ΤW, είτε Joye 510. Το εργοστάσιο παραγωγής 510 είναι ένα: η Joyetech κ δεν νομίζω ότι ακολουθεί διαφορετικές γραμμές παραγωγής μόνο κ μόνο για να δώσει στους μεσάζοντες (Ευρωπαίους εισαγωγείς) το προϊόν της ;)   

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ατμοποιητής μου απεργεί
« Απάντηση #5 στις: Φεβρουαρίου 09, 2010, 12:39 »
taxtsom το μονο που μπορω να πω με σιγουρια για την δικη μου εμπειρια με τους συγκεκριμενους ατμ. ειναι οτι αυτοι με την φαρδια γεφυρα ανεξαρτητου εταιριας δουλευαν ολοι τελεια,δεν ξερω μπορει να ετυχε.Τελικα εχουν γινει σαν τα τυχερα παιχνιδια (κι αν σου κατσειι..) :)) :))
Και κατι αλλο γιατι εχουν διαφορετικο φαρδος στις γεφυρες και το φυτιλι?

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: Ο ατμοποιητής μου απεργεί
« Απάντηση #6 στις: Φεβρουαρίου 09, 2010, 12:45 »
Ξέρετε αν η nobacco δέχεται αντικατάσταση σε "τεμπέλη" ατμοποιητή BL ή πρέπει να μην δουλεύει καθόλου; Η intellicig για ατμοποιητή evo; Δεν έχω αποφασίσει ακόμα αν θα παίρνω φθηνούς και πολλούς χωρίς εγγύηση ή λίγους με εγγύηση.

Αποσυνδεδεμένος taxtsom

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ατμοποιητής μου απεργεί
« Απάντηση #7 στις: Φεβρουαρίου 09, 2010, 12:50 »
Seb μιλάς για 510 πάντα , έτσι? Μου κάνει εντύπωση η πιο φαρδιά γέφυρα σε 510 με Brand name :hmmm: Δεν το'χω παρατηρήσει :dontknow:
Edit: Αυτός που ατμίζω τώρα Janty 510 (από Funstore) έχει ελάχιστα λεπτότερη γέφυρα από τον ένα απ΄τους 2 510 (Joye) δίχως Βrand name (από HG). Παρόλα αυτά ατμίζει μια χαρά!
Από τους 2 no name 510 που έχω ο ένας όπως προανέφερα έχει φαρδιά γέφυρα ενώ ο άλλος λεπτή γέφυρα. Από αυτούς ο ένας υπολειτουργεί κ ο άλλος βγάζει καμένη γεύση :)) κ γι'αυτό τους έχω παρατημένους.
Το πακετάκι από HG είχε 10 μέσα απ'τους οποίους οι 3 υπολειτουργούσαν/βγάζαν καμένη γεύση ενώ οι υπόλοιποι δουλεύαν ρολόι!Μέσα σάυτή την φύρα 3άδα ανήκουν κ οι 2 παραπάνω που προανέφερα(λεπτή κ φαρδιά γέφυρα). Τους υπόλοιπους 7 τους πέταξα ύστερα από σκληρή χρήση ;)

Αποσυνδεδεμένος taxtsom

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ατμοποιητής μου απεργεί
« Απάντηση #8 στις: Φεβρουαρίου 09, 2010, 12:53 »
Zoobi η Nobacco αντικαθιστά κ τους τεμπέληδες ΒL! Πάρ'τους τηλ κ θα δεις 8)

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ατμοποιητής μου απεργεί
« Απάντηση #9 στις: Φεβρουαρίου 09, 2010, 12:55 »
Μα πως γίνεται να απεργούν;
Οι ατμοποιητές είναι κινέζικοι και όχι ελληνικοί...  :))

Πάντως η διακύμανση στην ποιότητα όπως είπαν και οι υπόλοιποι είναι πολύ συνηθισμένο φαινόμενο.
Σε σχέση με πέρυσι τα πράγματα είναι σαφώς καλύτερα, αλλά έχουμε σίγουρα ακόμη δρόμο μπροστά μας.

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ατμοποιητής μου απεργεί
« Απάντηση #10 στις: Φεβρουαρίου 09, 2010, 12:59 »
Ξέρετε αν η nobacco δέχεται αντικατάσταση σε "τεμπέλη" ατμοποιητή BL
Η NOBBACO τουλαχιστον σε μενα στο συγκεκριμενο θεμα αλλαγης ατμ. που υπολειτουργουσε ηταν αψογη και στις 2 περιπτωσεις που ετυχε να τους αλλαξω.
Seb μιλάς για 510 πάντα , έτσι?
Παντα για τους 510 μιλαω και οχι τιποτε οσο και αν με παιδευουν τοσο πιο πολυ τους γουσταρω,μαζοχισμος και οχι νιατα  :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: Ο ατμοποιητής μου απεργεί
« Απάντηση #11 στις: Φεβρουαρίου 09, 2010, 13:35 »
Ξύπνησε ο τεμπέλης!

Σε μία δεύτερη προσέγγιση έφαγα μισή μπαταρία στο κάψιμο, φύσημα, φλογέρα κ.λ.π. "...ή θα δουλέψεις ή θα σε μπουρλοτιάσω". Δεν ξέρω πόσο θα αντέξει βέβαια κι αν ξανακυλήσει αλλά προς το παρόν αναστήθηκε ελαφρώς.

edit:
Άκυρο, μέχρι να κάνω post την ξαναέπεσε για ύπνο.

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Ο ατμοποιητής μου απεργεί
« Απάντηση #12 στις: Φεβρουαρίου 09, 2010, 22:07 »
 ο ατμοποιητής απεργούσε για να πάρει πρόωρη σύνταξη , αλλά οι καιροί είναι άγριοι σήμερα και δεν τα κατάφερε. Στρωσ' τον στη δουλειά  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος taxtsom

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ατμοποιητής μου απεργεί
« Απάντηση #13 στις: Φεβρουαρίου 09, 2010, 22:11 »
Άσ'τον να απεργεί! Μπας κ θα κερδίσει τίποτα σήμερα? ::)
Θα βαρεθεί κ θα δουλέψει με τη θέλησή του μετά από λίγες μέρες σαν τους αγρότες πρόσφατα :))

Αποσυνδεδεμένος oldseaman

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ατμοποιητής μου απεργεί
« Απάντηση #14 στις: Φεβρουαρίου 09, 2010, 23:31 »
αυριο κανει απεργια η ΑΔΕΔΥ και τοΠΑΜΕ  μηπως ο ατμοποιητης σου αν ηκει σε κανενα σωματειο???

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2109 310446 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:46
από Antiprosopos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 278782 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:33
από stavax
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 12985 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123867 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 64062 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206805 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93019 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3931 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1160 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173194 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15617 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14348 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias