vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

204 επισκέπτες, 11 χρήστες
Buliwyf, radios, gigelis78, grag, tasos1976, dkostas, pngtszs1976, Milarepa, ramon, maprix, camber

Twitter

Phenomenon by Gus

Αποσυνδεδεμένος bono

  • **
  • 382
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2775 στις: Ιανουαρίου 26, 2016, 20:29 »
Όσο και να το γεμίσεις, λίγο ή πολύ, αν έχεις ένα σωστό στήσιμο στην αντίσταση και το βαμβάκι δεν θα έχεις κανένα θέμα.
Προσωπικά όποτε έχω φουλάρει το τανκάκι έχω στην αρχή υποτροφοδοσία μέχρι να κατέβει λίγο η στάθμη του υγρού και πρέπει να ξεσφίξω λίγο την καμπάνα, αυτό ίσως να συμβαίνει βέβαια επειδή το στήσιμό μου μπορεί να μην είναι τέλειο  :)

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2776 στις: Ιανουαρίου 26, 2016, 21:00 »
Δεν χρειάζεται τέλειο στήσιμο, απλά δεν θέλει περίπλοκα πράγματα με το βαμβάκι και την αντίσταση.
Λίγο προσεγμένα και απλά στησίματα, χωρίς χτενίσματα, κουρέματα, Ζ κτλ.
Κυρίως προσοχή στο βαμβάκι, να μην είναι μπουκωμένο μέσα στην αντίσταση.

Αποσυνδεδεμένος fkatsa

  • **
  • 132
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2777 στις: Ιανουαρίου 26, 2016, 21:24 »
Αγαπώ phenomenon.
Μακάρι να είχα λ7 να χτυπήσω ακόμα έναν και να πετάξω όλα τα υπόλοιπα.
Κάθε ατμιστική μου μέρα είναι απλά τέλεια.
2ο μήνα τον χρησιμοποιώ καθημερινά.
1 διαρροή είχα έως σήμερα σε άσχετο χρόνο.
Προσέχω λίγο το βαμβάκι μου, συνήθως ανοίγω καμπάνα μισή στροφή και όλα καλά.
Όσοι έχετε ενδοιασμούς για την αγορά του, απλά ξεχάστε τους και προχωρήστε άφοβα..
Θα σας αποζημειώσει γαυστικά στο 100%


Αποσυνδεδεμένος Deimos

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2778 στις: Ιανουαρίου 26, 2016, 22:40 »
Γενικά μιλώντας ας μην δίνουμε απόλυτες συμβουλές χωρίς να γνωρίζουμε όλες τις παραμέτρους, ειδικά στα υγρά οι διαφορές είναι τρομερές.
Εγώ με φούλ VG έχω συνήθως μια μικρή υποτροφοδοσία μετά από το γέμισμα, ανοίγω εξ αρχής την καμπάνα στις μία και μισή στροφές για μερικά λεπτά άτμισης και μετά κλείνω τελείως ή την αφήνω λιγότερο από μισή στροφή και όλα καλά τουλάχιστον για το δικό μου σετάπ.
Υπάρχει και το κόλπο με το νύχι σε προηγούμενες σελίδες αλλά και δύο δυνατά κοφτά φυσήματα προς τα μέσα μέχρι να ανεβούν μερικές φυσαλίδες και να αρχίσει η τροφοδοσία.






Αλήθεια ο ΝΕΟΣ πότε θα μας αποκαλυφθεί; Γνωρίζει κανείς;

Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2779 στις: Ιανουαρίου 27, 2016, 10:53 »
H γνώμη μου πάντα σε σχέση με αυτό που ανέφερες περί νέου. Καθαρά υποκειμενική άποψη το ξαναλέω. 'Ετσι όπως έχω δει τον κατασκευαστή η λογική του είναι συνέχεια μικρές βελτιώσεις προς το καλύτερο και όχι κάτι το ριζοσπαστικό. Δηλ μπορεί να αλλάξει λίγο το deck κτλ. Δεν νομιζω να δω πχ phenomenon v2 με 316, διαφορετική τελέιως φιλοσοφία στο deck, και αναπληρωση υγρού απο πάνω. Μακάρι να βγώ ψέυτης αλλά αυτό το feeling εχω. Προς τεου δεν θέλω να μειώσω τον gus φτιάχνει εξαιρετικά πράγματα και του έχω ακουμπήσει μια περιουσία αλλά αυτή την εντύπωση έχω  :)

Αποσυνδεδεμένος Deimos

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2780 στις: Ιανουαρίου 27, 2016, 14:46 »
Η ερώτηση μου αφορούσε τον Δρομέα μιας και δεν έχει δικό του νήμα (δεν τον είδαμε καν ακόμα).
Δεν γνωρίζω κάτι νέο για το Φαινόμενο.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2781 στις: Ιανουαρίου 27, 2016, 15:35 »
Τόλμησα σήμερα να ρίξω tribeca στον kl+ για πρώτη φορά αφού από την αρχή το άτμιζα στο φαινόμενο και είχε εξαιρετικό αποτέλεσμα.
Ένα έχω να πω μόνο,αν και καλή, δεν πλησιάζει με τίποτα την ολοκληρωμένη γευστική εμπειρία που παίρνω με το φαινόμενο. Κρίμα και ήταν και τα τελευταία 3ml από το υγρό :)

Αποσυνδεδεμένος Christos Ni

  • **
  • 128
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2782 στις: Ιανουαρίου 27, 2016, 16:59 »
Τον δικο μου απο τη μερα που τον πηρα τον δουλευω αποκλειστικα με Tribeca....μεχρι να τον παρω το ατμιζα και γω στον kl+ (βιοι παραλληλοι  :D )...προσωπικα βρισκω τη διαφορα στην ''σκληραδα'' αν μπορεις να χρησιμοποιησεις τετοια εκφραση του ατμου στον kl+ ενω στον phenomenon μου βγαζει περισσοτερο καποια γλυκα στοιχεια

Αποσυνδεδεμένος Ntinlanden

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2783 στις: Ιανουαρίου 27, 2016, 21:07 »
Μιας και αναφερατε το tribeca και φαινομενο και kayfun.
Απο τοτε που ξεκινησα tribeca το κανω στον kfl+ γιατι τον θελω μονο για τα καπνικα υγρα μου.

Εχθες ειχα το διλλημα για πρωτη φορα να μην το βαλω στον kayfun και να δω τη λεει στο φαινομενο.

Τελικα βαρεθηκα να πλυνω στεγνωσω ξαναστησω το φαινομενο και το εβαλα στον eviva!
Σα να κανω αλλο υγρο ηταν, ασχημο οχι αλλα πολυ διαφορετικο, μου αρεσε περισσοτερο ομως στον kfl+.
Ισως γιατι το εχω συνηθισει εκει και μου ειναι πια μια γνωριμη γευση και αλλου με ξενισε.

Σημειωση, οτι εβιβα και φαινομενο τα θελω με γλυκα υγρα και οχι καπνικα.

Μαλλον πρεπει να σας ακουσω και να ριξω tribeca στο φαινομενο να δω τι θα βγει και απο εκει...
Αν και αυτη η ατιμη η δυναμη της συνηθειας...

Αποσυνδεδεμένος steve35

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2784 στις: Ιανουαρίου 28, 2016, 03:07 »
Μπήκα και εγω στο club :)
Οι πρώτες εντυπωςεις ειναι πολυ θετικές με kanthal περνω πολυ καλη γευςη και γεμάτη...αντίσταση στο 1.1 με 0.30 σύρμα και τα αποτελέσματα ειναι μια χαρα στα 4.20 volt που παίζω εγω. Η πρώτη αντίσταση ήταν με ni200 ήταν κατώτερο το απότελεσμα αλλα ιςως δεν έκανα κάτι καλα. Το βαμβάκι το έστρωσα σε σχήμα βεντάλιας που το προτιμώ ούτως η άλλως και στον expromizer... Καλα σύγκριση με το ίδιο σύρμα και βαμβάκι στα ιδια ohm και με το ίδιο υγρο στον expromizer και στον phenomenon απλα δεν υπάρχει η μερα με τη νύχτα!!! Το έκανα χτες μιας και έστησα αντιςταςη σε συγγενικό άτομο που εχω χαρίσει τον ενα expromizer και δοκιμαςα.συγκριση με τον eviva δεν θελω να κάνω γιατι με δυσκολεύει το κεραμικό και με χαλάει η αεράτη τζούρα του eviva οποτε ιςως αδικήσω τον Eviva!! Άλλωστε δεν εχω ασχοληθεί πολυ μαζί του....ιςως δεν μου ταιριάζει!
Στον θέμα μας όμως ο phenomenon αξίζει σίγουρα και δεν το μετάνιωσα καθόλου. Μπράβο στον Gus!!!

Sent from my iPhone 6 using Tapatalk
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 28, 2016, 06:23 από steve35 »

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2785 στις: Ιανουαρίου 28, 2016, 08:01 »
@Ntinlanden
Η μεγάλη διαφορά του φαινόμενου είναι αυτός ο γεμάτος και πυκνός ατμός που όμως είναι βελούδινος στην αίσθηση και δεν σου δίνει τραχιά αίσθηση στο άτμισμα.

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2786 στις: Ιανουαρίου 28, 2016, 08:45 »
...συγκριση με τον eviva δεν θελω να κάνω γιατι με δυσκολεύει το κεραμικό και με χαλάει η αεράτη τζούρα του eviva οποτε ιςως αδικήσω τον Eviva!!

Καλοάτμιστο το Φαινόμενο φίλε, αλλά αυτό δεν το κατάλαβα. Αν είναι αεράτη η τζούρα στον Εβίβα, τότε το Φαινόμενο είναι για φουλ πνευμονικές :o
Μήπως πήρες τον zest :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος steve35

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2787 στις: Ιανουαρίου 28, 2016, 08:47 »
Σ ευχαριστώ πολυ
Ναι πηρα τη zest, 1.2 νομιζω


Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Ntinlanden

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2788 στις: Ιανουαρίου 28, 2016, 09:04 »
@Ntinlanden
Η μεγάλη διαφορά του φαινόμενου είναι αυτός ο γεμάτος και πυκνός ατμός που όμως είναι βελούδινος στην αίσθηση και δεν σου δίνει τραχιά αίσθηση στο άτμισμα.

Αυτο το βιωσα με τη πρωτες τζουρες πλαι πλαι στον kl+. Ακριβως αυτο.
Απο γευση θελω να δω, πως "θα παιξει" το tribeca.
Το επομενο θα το βαλω στο φαινομενο το μονο σιγουρο.

Αποσυνδεδεμένος steve35

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2789 στις: Ιανουαρίου 28, 2016, 15:28 »
Εχω ανοίξει τη Καμπάνα μια στροφή ειναι πρόβλημα αυτο η Πάει καλυτερα το υγρο στην αντιςταςη; Μπορώ να την άνοιξω κι άλλο θα εχει καλύτερη τροφοδοσία υγρού; Και οταν τον πάρω εκτός σπιτιού πρεπει να τη κλείνω ; Πολλές άποριες :)


Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1396 207020 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:27
από gstamatos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2109 310816 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 12, 2024, 12:46
από Antiprosopos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1810 278923 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 21:25
από antiklitos140
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13079 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123955 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 64182 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93075 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3954 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1186 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173302 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15638 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14379 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias