vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Kayfun Lite by SvoёMesto

Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3210 στις: Αυγούστου 07, 2015, 11:28 »
αδερφέ όλα γίνονται σε αυτή την ζωή. το μυστικό όμως είναι να γίνονται όσο γίνεται πιο ευκολα. να φεύγω το πρωί τροχάδην για την δουλειά και μέσα σε όλα να αγχώνομαι έαν έχω πάρει και την συρριγα μαζί δεν είναι ότι καλύτερο. τα καλό το απολαμβάνεις καλύτερα όταν είναι και πρακτικό.

Αποσυνδεδεμένος malossi

  • ***
  • 512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3211 στις: Αυγούστου 07, 2015, 11:53 »
αν και άργησα να απαντησω κανα 2 σελιδες λεω να απαντησω τωρα σχετικά με το εξαιρετικό tiny tank των steam tuners.


ειμαι 100% σιγουρος οτι επειδη δεν εχει καμινάδα δίνει πιο καλη γευση.γινεται σαν drippατος.
αυτο που με χαλουσε με το μαμα setup ηταν οτι εβγαζε μια μεταλλιλα στην γευση,ηταν καπως αραιωμένη και οχι πλουσια.


μαζι με το tiny πηρα και το nano tank quartz που εκει πρεπει να βαλεις την καμινάδα την κοντη.
ε και εκει εχασα γευση.οχι τοσο πολυ οσο με το μαμα σωμα αλλα ειχε διαφορα.

Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3212 στις: Αυγούστου 07, 2015, 12:09 »
το tiny μπορεί να συνδιαστεί με το άλλο κιτ των steam που δεν χρειαζεται να αφαιρούμε το υγρό;
νομίζω ότι θα ήταν το απόλυτο
υ.γ. δυστυχώς από ότι είδα και εγώ δεν γίνεται
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 07, 2015, 12:23 από xanoymis »

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3213 στις: Αυγούστου 07, 2015, 12:37 »
αδερφέ όλα γίνονται σε αυτή την ζωή. το μυστικό όμως είναι να γίνονται όσο γίνεται πιο ευκολα. να φεύγω το πρωί τροχάδην για την δουλειά και μέσα σε όλα να αγχώνομαι έαν έχω πάρει και την συρριγα μαζί δεν είναι ότι καλύτερο. τα καλό το απολαμβάνεις καλύτερα όταν είναι και πρακτικό.

Μα να πηγαίνεις για δουλειά και να θέλεις και να ελέγχεις τον ατμοποιητή? :dontknow:

Αν έχεις τέτοια άνεση... ε πάρε και τη σύριγγα μαζί 8)

Και εμένα θα μου άρεσε να είχε ένα βρυσάκι να τον αδειάζω όποτε θέλω αλλά...

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3214 στις: Αυγούστου 07, 2015, 12:42 »
Λίγο μυαλό θέλει... :dontknow:

1) Άδειασέ το με μία σύριγγα...
2) Πάρε ένα μπουκαλάκι με βελόνα , συμπίεσέ το , και άδειασέ το υγρό...

Και δεν πετάς τίποτα , το έχω κάνει δεκάδες φορές...
Κι εγω αυτο κανω

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
αν και άργησα να απαντησω κανα 2 σελιδες λεω να απαντησω τωρα σχετικά με το εξαιρετικό tiny tank των steam tuners.


ειμαι 100% σιγουρος οτι επειδη δεν εχει καμινάδα δίνει πιο καλη γευση.γινεται σαν drippατος.
αυτο που με χαλουσε με το μαμα setup ηταν οτι εβγαζε μια μεταλλιλα στην γευση,ηταν καπως αραιωμένη και οχι πλουσια.


μαζι με το tiny πηρα και το nano tank quartz που εκει πρεπει να βαλεις την καμινάδα την κοντη.
ε και εκει εχασα γευση.οχι τοσο πολυ οσο με το μαμα σωμα αλλα ειχε διαφορα.

Εγω τον εβαλα μεσα σε ξυδι λυμενο και δεν βγαζει μεταλλικη γευση,προσθετεις και σοδα αν θελεις

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
αδερφέ όλα γίνονται σε αυτή την ζωή. το μυστικό όμως είναι να γίνονται όσο γίνεται πιο ευκολα. να φεύγω το πρωί τροχάδην για την δουλειά και μέσα σε όλα να αγχώνομαι έαν έχω πάρει και την συρριγα μαζί δεν είναι ότι καλύτερο. τα καλό το απολαμβάνεις καλύτερα όταν είναι και πρακτικό.
Φιλε μου υπαρχει ενα εξαρτημα αν δεν το γνωριζεις λεγεται kayfil και δινει λυση σε αυτο,στο fasttech το βρισκεις

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Μετά από μήνες χρήσης και πολύ ταλαιπωρίας με τον Κ4 (κλώνος 316) πήρα και και εγώ τον original Lite plus.
Τα προβλήματα που είχα με τον Κ4 ήταν στην βάση του και βασικά είναι πολύ αεράτος.Είχα δοκιμάσει 3 φορές
από φίλους και γνωστούς και μου άρεσε η αίσθηση της σφιχτής τζούρας στο lite plus.
Ε δεν το έχω μετανιώσει. Ο ατμοποιητής είναι εξαιρετικός. Μαζί του αγόρασα και το ST Chamber από steamtuners
και βάζοντας την καμπάνα από το K4 τώρα έχω πρόσβαση και μπορώ να αλλάξω το στήσιμο μου ή να τσεκάρω το
βαμβάκι για τυχόν προβλήματα.
Τελικό αποτέλεσμα θα πάρω αλλή μια βάση original και το tiny clear και είμαι κομπλέ. Ήρθε η ώρα να φύγει η σαβούρα
που έχει μαζευτεί και να το γυρίσω ξανά στην ποιότητα με καλά υγρά για όσο μπορούμε να πληρώνουμε ακόμα... :thumpup:
Αλλος ενας ταλαιπωρημενος που κατεληξε στη λυση του lite plus οπως εγω,η ρυθμιση αερα στον plus ειναι πιο ακριβης,τωρα για οποιον δεν θελει να αδειαζει υγρο οταν θελει να επεμβει στην αντισταση υπαρχει και η λυση expromizer
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 07, 2015, 12:48 από pngtszs1976 »

Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3215 στις: Αυγούστου 07, 2015, 12:54 »
Μα να πηγαίνεις για δουλειά και να θέλεις και να ελέγχεις τον ατμοποιητή? :dontknow:

Αν έχεις τέτοια άνεση... ε πάρε και τη σύριγγα μαζί 8)

Και εμένα θα μου άρεσε να είχε ένα βρυσάκι να τον αδειάζω όποτε θέλω αλλά...
δηλαδή όταν είσαι εκτός σπιτιού δεν υπάρχει περίπτωση να σου παρουσιάσει κάποιο πρόβλημα. να σου κάψει μία αντίσταση ή κάτι άλλο;
μακάρι να ισχύει.

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3216 στις: Αυγούστου 07, 2015, 13:01 »
Δεν εχω χρησιμοποιησει ποτε συριγγα.. Αναποδογυριζω με το drip tip χωμενο ή να ακουμπα στο στομιο απο ενα μπουκαλακι. Ξεβιδωνω την βαση και ολα τα υγρα αδειαζουν στο μπουκαλι.. πιο απλο δεν γινεται ..
Μετα υπαρχει και το deck acces kit απο  steam tuners το οποιο για καποιον που εχει την καμπανα του Κ4 ειναι και πιο φθηνο γιατι χρειαζεται μονο το μικροτερο φουρνακι...

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3217 στις: Αυγούστου 07, 2015, 13:14 »
δηλαδή όταν είσαι εκτός σπιτιού δεν υπάρχει περίπτωση να σου παρουσιάσει κάποιο πρόβλημα. να σου κάψει μία αντίσταση ή κάτι άλλο;
μακάρι να ισχύει.

Και βέβαια υπάρχει...

Τότε χρησιμοποιείς τον δεύτερο οποιονδήποτε ατμοποιητή έχεις μαζί σου μέχρι να επιστρέψεις στη βάση σου.

Διότι στο ηλεκτρονικό τσιγάρο ισχύει ότι και στα παιδιά...

Ένα = κανένα ;)


 
Δεν εχω χρησιμοποιησει ποτε συριγγα..
Ούτε και εγώ χρησιμοποιώ σύριγγα... το μπουκαλάκι που γεμίζω χρησιμοποιώ... ;D

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3218 στις: Αυγούστου 07, 2015, 13:27 »
Παντα καλο ειναι να εχουμε εναν εργοστασιακο μαζι μας

Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3219 στις: Αυγούστου 07, 2015, 13:31 »
μάλλον θα προτιμήσω από το να κουβαλάω μαζί μου και δευτερο ατμοποιητή το κιτ των steam μαζί με το τανκάκι το view clear. άλλο ένα πενηντάρι και σύνολο 110 το καιφούνι.
ελπίζω τουλάχιστον όταν μάθω να στήνω αντιστάσεις :-[ να με αποζημιώσει

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3220 στις: Αυγούστου 07, 2015, 13:35 »
Κοίτα εγώ το πηρα  και Δεν το χρησιμοποίησα ποτε γιατι απλα με την εξοικείωση σε λιγο οι αντιστάσεις που θα φτιάχνεις δεν θα χρειάζονται ελεγχο και θα εχουν ολο και λιγοτερα προβληματα. Δώστου λιγο χρονο…

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3221 στις: Αυγούστου 07, 2015, 13:50 »
άλλο ένα πενηντάρι και σύνολο 110 το καιφούνι.

Mε άλλο ένα 50άρι παίρνεις και δεύτερο καυφούν...

Αποφάσισε εσύ τι είναι καλύτερο...

Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3222 στις: Αυγούστου 07, 2015, 14:14 »
σωστό και αυτό

Αποσυνδεδεμένος Lazy Dog

  • ***
  • 693
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3223 στις: Αυγούστου 07, 2015, 14:19 »
Με αυτους τους δυο εμεινα. Οτι αλλο ειχα σε ατμοποιητες, το εδωσα.  :thumpup:


Αποσυνδεδεμένος kk

  • **
  • 240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3224 στις: Αυγούστου 07, 2015, 14:23 »
σοκ !  :respect:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63752 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206377 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92867 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3873 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1103 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172882 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278313 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15543 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14238 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9614 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43903 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 506 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix