vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

212 επισκέπτες, 9 χρήστες
Doubt, th3ofilos, dkostas, aragiannis, Tem, camber, bloodlessz, Milarepa, tibolaso

Twitter

Kayfun Lite by SvoёMesto

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1005 στις: Ιουλίου 14, 2014, 22:37 »
Ειδικά η αντίσταση κάνει μπαμ οταν ταλαιπωρηθεί, βγαζει μια μεταλλικη γεύση ανυπόφορη.

Αποσυνδεδεμένος MichalisF

  • ***
  • 579
  • Φύλο: Άντρας
  • Η μετριοφροσύνη είναι για τους μέτριους!
    • https://www.flickr.com/photos/97769829@N08/
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1006 στις: Ιουλίου 14, 2014, 23:06 »
Και μένα κάπως έτσι με παει,το microcoil το έχω πάνω κανά μήνα και το βαμβάκι 5-7 μέρες  :)

Αποσυνδεδεμένος mpekas

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1007 στις: Ιουλίου 14, 2014, 23:33 »
Το κακό ειναι οτι η long καμιναδα περισσευει, οπως φαινεται επίσης στη φωτο, με αποτελεσμα το μονο drip tip που ειναι αρκετα φαρδυ απο μεσα για να χωραει η καμιναδα, ειναι ενα SS της Ατμομηχανης. Το οποιο ειναι αψογο μεν, αλλά έλα που δεν μπορω τα SS φ ενος, εχω κι ενα φετιχάκι με διαφορα drip tips αφ ετερου.

Αν δε χρησιμοποιείς γυάλινα drip-tips, θα μπορούσες να τους ανοίξεις λιγάκι την τρύπα.

Αποσυνδεδεμένος themiskir

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1008 στις: Ιουλίου 15, 2014, 22:18 »
Κατοχος απο σημερα και του Kayfun lite, μετα απο dripper και sophia σε συνδυασμο με το mecha bod. Οι πρωτες εντυπωσεις με micro coil 1.1 ohm και οργανικο βαμβακι ειναι θετικες απο θεμα γευσης και χτυπηματος. Εχω θεμα με κατι υπερχειλίσεις που κανει απο την τροφοδοσια αερα και δεν ξερω γιατι αλλα τελος παντων θα τα βρω τα πατηματα του.
Με το μεκα μποντ που το χρησιμοποιω ειναι απλα για πεταμα.  Και εξηγουμαι. Το μεκα ειναι για πεταμα κατ εμε γιατι απλα δεν αντεχει το βαρος του kayfun και αφηνοντας το ορθιο κανει επαφη μονο υπο το ιδιο του το βαρος. Υπο κλιση απλα δεν μπορεις να το πιεσεις για να κανει επαφη γιατι φρακαρει! (λογικο λογω της συναρμογης που εχει το μεκα). Με λιγα λογια το ελατηριο δεν αντεχει το βαρος του καυφουν.

Εχω μπει στην διαδικασια του ατμισματος προσφατα και προσπαθωντας να παρω οτι καλυτερο κυκλοφορει συμφωνα με τα δικα μου κριτηρια (διαβαζοντας παντα) εχω φτασει σε σημειο να εχω μπει μεσα με τα τσαρουχια χωρις να εχω κατι που να με ικανοποιει!

Αυτα εν ολιγοις! Απλες εμπειριες!

Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1009 στις: Ιουλίου 15, 2014, 22:34 »
Κάποια μηνύματα μεταφέρθηκαν εδώ

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1010 στις: Ιουλίου 15, 2014, 22:53 »
Και μένα κάπως έτσι με παει,το microcoil το έχω πάνω κανά μήνα και το βαμβάκι 5-7 μέρες  :)
Σε βγάζει ενα μήνα το microcoil; Εμένα στις δυο βδομάδες μέγιστο μου φέρνει μεταλλική γεύση..με περίπου 10 ml  τη μέρα.
  Αν έχω διάθεση το αλλάζω στη βδομάδα.

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1011 στις: Ιουλίου 15, 2014, 23:37 »
Τον έστησα πριν 10 λεπτά με μικρο κοιλ 28αρι κανθαλ σε 2αρι τρυπανι  στα 1.5 και στο dna30 στα 9 βατ μου παίζει καλά , όταν το βάζω σε μηχανικό με φουλ μπαταρία μου δίνει καμένο … :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος MichalisF

  • ***
  • 579
  • Φύλο: Άντρας
  • Η μετριοφροσύνη είναι για τους μέτριους!
    • https://www.flickr.com/photos/97769829@N08/
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1012 στις: Ιουλίου 15, 2014, 23:45 »
Με φουλ μπαταρία στο μηχανικό η αντίσταση που έχεις ,παίζει περίπου στα 11 Watt.

Αποσυνδεδεμένος stolias

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1013 στις: Ιουλίου 15, 2014, 23:47 »
Εγώ με φουλ μπαταρία είμαι κοντά στα 21 watt στα 0.8 που είμαι κ δεν έχω καμμένο ...

Τον έστησα πριν 10 λεπτά με μικρο κοιλ 28αρι κανθαλ σε 2αρι τρυπανι  στα 1.5 και στο dna30 στα 9 βατ μου παίζει καλά , όταν το βάζω σε μηχανικό με φουλ μπαταρία μου δίνει καμένο … :dontknow:
Κοίταξε λίγο την τροφοδοσία σου..είχα κ γω θέμα με καμμένο πανω σε μηχανικό.. Αλλά εγώ τον έχω διπλό κοιλ στα 0.8 με βαμβάκι κ το ελυσα το προβλημα βάζοντας ενα βαμβάκι σε στυλ μακαρόνι ενδιάμεσα ώστε να μπορεί να φέρει πιο πολύ υγρό ...αυτό δούλεψε για μένα...

Συγχώνευση συνεχόμενων πόστ
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 15, 2014, 23:56 από Giannis Pap »

Αποσυνδεδεμένος tengu

  • **
  • 145
  • Φύλο: Άντρας
  • ΜΑΡΙΟΣ
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1014 στις: Ιουλίου 15, 2014, 23:57 »

Με το μεκα μποντ που το χρησιμοποιω ειναι απλα για πεταμα.  Και εξηγουμαι. Το μεκα ειναι για πεταμα κατ εμε γιατι απλα δεν αντεχει το βαρος του kayfun και αφηνοντας το ορθιο κανει επαφη μονο υπο το ιδιο του το βαρος. Υπο κλιση απλα δεν μπορεις να το πιεσεις για να κανει επαφη γιατι φρακαρει! (λογικο λογω της συναρμογης που εχει το μεκα). Με λιγα λογια το ελατηριο δεν αντεχει το βαρος του καυφουν.

Εχω μπει στην διαδικασια του ατμισματος προσφατα και προσπαθωντας να παρω οτι καλυτερο κυκλοφορει συμφωνα με τα δικα μου κριτηρια (διαβαζοντας παντα) εχω φτασει σε σημειο να εχω μπει μεσα με τα τσαρουχια χωρις να εχω κατι που να με ικανοποιει!

Αυτα εν ολιγοις! Απλες εμπειριες!

Φιλε μου θα μου επιτρεψεις να διαφωνησω οτι το mecha ειναι για πεταμα, αν και ειμαι of topic....
εχω και Kayfun Lite και mecha και δουλευουν αψογα μεταξυ τους και δεν εχω τετοια προβληματα (μηπως πρεπει να αλλαξεις ελατηριο?)
on topic
για υπερχειλίσεις ανοιξε λιγο τον αερα, η μην ρουφας αποτομα....

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1015 στις: Ιουλίου 15, 2014, 23:59 »
Εγώ με φουλ μπαταρία είμαι κοντά στα 21 watt στα 0.8 που είμαι κ δεν έχω καμμένο ...

Κοίταξε λίγο την τροφοδοσία σου..είχα κ γω θέμα με καμμένο πανω σε μηχανικό.. Αλλά εγώ τον έχω διπλό κοιλ στα 0.8 με βαμβάκι κ το ελυσα το προβλημα βάζοντας ενα βαμβάκι σε στυλ μακαρόνι ενδιάμεσα ώστε να μπορεί να φέρει πιο πολύ υγρό ...αυτό δούλεψε για μένα...

Συγχώνευση συνεχόμενων πόστ

Δούλεψα τη μπαταρία για λίγο με το 3d και μόλις έβαλα επάνω στο μηχανικό το καυφουν , λογικά η τάση έφταιγε γιατί τώρα είναι μια χαρά


Αποσυνδεδεμένος MichalisF

  • ***
  • 579
  • Φύλο: Άντρας
  • Η μετριοφροσύνη είναι για τους μέτριους!
    • https://www.flickr.com/photos/97769829@N08/
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1016 στις: Ιουλίου 16, 2014, 00:09 »
Τότε είχα δίκιο,αλλα και πάλι με 1,5ohm σε φουλ μπαταρία δεν θα πρέπει να είχες πρόβλημα :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1017 στις: Ιουλίου 16, 2014, 00:11 »
Μάλλον έχω τόσο καλό μηχανικό που δεν έχει καμία μα καμία απολύτως απώλεια και βράζει ο τόπος μέσα του
  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος MichalisF

  • ***
  • 579
  • Φύλο: Άντρας
  • Η μετριοφροσύνη είναι για τους μέτριους!
    • https://www.flickr.com/photos/97769829@N08/
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1018 στις: Ιουλίου 16, 2014, 00:14 »
Αυτό δεν το είχαμε σκεφτεί  :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος globalzero

  • ***
  • 685
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1019 στις: Ιουλίου 16, 2014, 00:41 »
καταπληκτικός μετά από 2 μήνες χρήσης.Σκέφτομαι να αγοράσω και 2ο αυθεντικό για να αλλάζω γεύσεις ή μήπως πάθει τιποτα. :thumpup:






Το μόνο αρνητικό αλλα αναμενόμενο ήταν 2 φορές που μου έπεσε γερά κάτω στράβωσε το κούμπωμα του πλαστικού διάφανου κομματιού. Το μεσαίο δηλαδή κομμάτι του τανκ που είναι πλαστικό δε βίδωνε αλλά ούτε και ξεβίδωνε ,  με αποτέλεσμα ακόμα και αυτή η μικρή διαφορά να μου κάνει κενό η καμινάδα στο πάνω κομμάτι και να έχω διαρροή.


Το πάτησα με δύναμη και όλα καλά απλά πλέον το τανκ είναι μονοκόμματο και ξεβιδώνει μόνο σε 2 δύο σημεία στο κάτω (εκεί που βιδώνει στη βάση) και στο πάνω.Την τρίτη φορά που θα μου πέσει ελπίζω να μη το πάρω στο χέρι.Έκανα ήδη παραγγελία το διάφανο μέρος στη τιμή των 5 ευρώ.


Καμία ιδέα πως να ξεβιδώσω το πλαστικό κομμάτι που σφήνωσε?Μάλλον πάει για σπάσιμο . ψυγείο δε λέει αφού λογικά το μέταλλο θα σφίξει ακόμα περισσότερο γύρω από το πλαστικό. :wall:






Κάτι ακόμα,έφτιαξα με .28 kanthal Μία αντίσταση στα 1.4 Ohm (διάμετρο 2mm) και στη πρώτη τζούρα μετά από μόλις 1 λεπτό χωρίς χρήση μου κάνει κάτι σαν μία έκρηξη και μετά όλα οκ.Σαν να σκάει μία μεγάλη φυσαλίδα.Υπετροφοδοσία όμως δεν έχω.Χρησιμοποιώ οργανικό βαμβάκι

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63717 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206350 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92860 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3866 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1100 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172861 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278265 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15540 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14229 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9611 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43888 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 502 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix