vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

206 επισκέπτες, 2 χρήστες
Jorge, Blackwolf

Twitter

Kayfun Lite by SvoёMesto

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #705 στις: Απριλίου 03, 2014, 03:11 »
δεν ξερω αν εχει ξαναμπει.



Αποσυνδεδεμένος kicko

  • **
  • 123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #706 στις: Απριλίου 03, 2014, 08:00 »
Το κλασικό οχτάρι τι είναι ?

Στάλθηκε από το GT-N7100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
στο youtube εχει αν πατησεις kayfun special eight wick.απο εκει το ειδα

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #707 στις: Απριλίου 03, 2014, 11:27 »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #708 στις: Απριλίου 03, 2014, 12:18 »
δεν ξερω αν εχει ξαναμπει.


[youtube]1d9Nl9ulA8g[/youtube]

Ένα εργαλείο το οποίο στην ουσία το μόνο που κάνει είναι να φέρνει το φυτίλι σε ακριβές μήκος για το προτεινόμενο στήσιμο και να φέρνει τα σύρματα κάτω από τις βίδες. Κατάλαβα καλά? :)

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #709 στις: Απριλίου 03, 2014, 13:13 »
καλά κατάλαβες. είναι για άνδρες, μάλλον, που δεν έχουν ευλύγιστα δάχτυλα. εμάς τις γυναίκες δε μας αγγίζει.  :tongue_smilie: :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #710 στις: Απριλίου 03, 2014, 13:22 »
Έχει τόσο χώρο να δουλέψεις αυτός ο ατμοποιητής που ακόμα και τα δικά μου δάχτυλα μια χαρά το στρίβουν το σύρμα κάτω από τις βίδες, χωρίς να χρειάζεται εργαλείο. Μάλλον για Collectors Item το κόβω...

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #711 στις: Απριλίου 03, 2014, 20:44 »
Πολυ καλο  :thumpup:
Θελω να πιστευω οτι κανεις ''πρωταρης'' δεν θα εχει προβλημα με τον συγκεκριμενο ατμο και το ''ειδος'' του σε στησιμο   :yes:

Αποσυνδεδεμένος erwtas13

  • ***
  • 586
  • Φύλο: Άντρας
  • τέλος η βρώμα
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #712 στις: Απριλίου 04, 2014, 23:03 »
Αν κατεβάσω την φα πιο κάτω θα βοηθήσει το σφύριγμα?

Αποσυνδεδεμένος testament

  • **
  • 432
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #713 στις: Απριλίου 05, 2014, 00:08 »
Επειδή είχα κι εγώ το πρόβλημα με το σφύριγμα σε τέτοιο σημείο ώστε ήταν τελείως εκνευριστικό (να φανταστείς ακουγόταν στο άλλο δωμάτιο), θα πρέπει να παίξεις λίγο με τη βίδα που ρυθμίζεται ο αέρας, να ανοίξεις να κλείσεις να δεις πότε σταματάει το σφύριγμα. Αυτό βέβαια σφίγγει την τζούρα ή την κάνει πιο αεράτη, εσύ τι θέλεις. Πάντως δεν ξέρω αν ήταν τυχαίο και βρήκα τη σωστή ρύθμιση αλλά μετά από λίγες μέρες (4-5 δε θυμάμαι) σταμάτησε δια μαγείας. ίσως έφταιγε ότι ήταν καινούργιος ο ατμοποιητής. Μετά έστρωσε...
Δεν ξέρω αν αυτό σε βοηθήσει αλλά στη δική μου περίπτωση η βίδα ρύθμισης του αέρα (αλλενόβιδα) βρίσκεται στο ίδιο ύψος με την κάτω επιφάνεια, ούτε πιο έξω ούτε πιο μέσα.

Αποσυνδεδεμένος vladimirus

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #714 στις: Απριλίου 05, 2014, 00:40 »
Σχετικά με το σφύριγμα (οξύς ήχος όχι σαν ροή αέρα) φαίνεται να κυριαρχεί στα διάφορα fora, η άποψη ότι πρόκειται για γρέζια ή άλλα υπολείματα (κατά την παραγωγή του άτμο) στην είσοδο του αέρα, στον εσωτερικό κάτω από την βίδα εισόδου αέρα αλλά και στην κεντρική τρύπα (κάτω από την αντίσταση). Προτείνουν αποσυναρμολόγηση, καθαρισμό και με ένα τρυπανάκι ή άλλη μύτη πχ από dremmel πάχους 1/16 ίντσας δλδ 1.14 mm νομίζω να λειανθούν οι τρύπες χειροκίνητα.
Σκοπεύω να το δοκιμάσω.
Σε εμένα πάντως ενώ παραμένει το σφύριγμα, άλλες φορές είναι πιο έντονο και άλλες εξαφανίζεται τελείως χωρίς να πειράζω την βίδα  :dontknow:

Κρίμα... γιατί κατά τα άλλα είναι πολύ καλός.

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #715 στις: Απριλίου 05, 2014, 02:10 »
υπαρχει σε καποιο μαγαζι σεταρισμενος ,ωστε να μπορει καποιος να τον δοκιμασει?

Αποσυνδεδεμένος erwtas13

  • ***
  • 586
  • Φύλο: Άντρας
  • τέλος η βρώμα
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #716 στις: Απριλίου 05, 2014, 02:33 »
Επειδή είχα κι εγώ το πρόβλημα με το σφύριγμα σε τέτοιο σημείο ώστε ήταν τελείως εκνευριστικό (να φανταστείς ακουγόταν στο άλλο δωμάτιο), θα πρέπει να παίξεις λίγο με τη βίδα που ρυθμίζεται ο αέρας, να ανοίξεις να κλείσεις να δεις πότε σταματάει το σφύριγμα. Αυτό βέβαια σφίγγει την τζούρα ή την κάνει πιο αεράτη, εσύ τι θέλεις. Πάντως δεν ξέρω αν ήταν τυχαίο και βρήκα τη σωστή ρύθμιση αλλά μετά από λίγες μέρες (4-5 δε θυμάμαι) σταμάτησε δια μαγείας. ίσως έφταιγε ότι ήταν καινούργιος ο ατμοποιητής. Μετά έστρωσε...
Δεν ξέρω αν αυτό σε βοηθήσει αλλά στη δική μου περίπτωση η βίδα ρύθμισης του αέρα (αλλενόβιδα) βρίσκεται στο ίδιο ύψος με την κάτω επιφάνεια, ούτε πιο έξω ούτε πιο μέσα.


Μάλλον είχες δίκιο. Το παραπάνω που έκανα ήταν να ευθυγραμμίσω την εισαγώγή αέρα με την τρύπα του κεντρικού πόλου με έναν συνδετήρα και το σφύριγμα σχεδόν έφυγε. Στις αργές τζούρες βέβαια ακούγετε όπως και έσφιξε η τζούρα αλλά τραβώ πιο απότομες. Το πσρσκολουθώ και επανέρχομαι

Αποσυνδεδεμένος nosmoke

  • *
  • 30
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #717 στις: Απριλίου 05, 2014, 06:36 »
Παιδιά επιτέλους το έλυσα το πρόβλημα του σφυρίγματος!  :yes:
Με μια λίμα νυχιών της συζύγου μου (μοιάζει με το ξύλινο στικάκι μιας χρήσεως που πατάει ο γιατρός τη γλώσσα για να κοιτάξει τις αμυγδαλές ή τον ερεθισμένο λαιμό) "αγρίεψα" λίγο-λίγο σταδιακά τη μύτη της βίδας που ρυθμίζουμε τον αέρα (και την ακμή και γύρω-γύρω όλο το κωνικό μέρος της).
Χρειάστηκε να το επαναλάβω τρεις φορές μέχρι τελικά να βρω το σημείο που δεν σφυρίζει καθόλου και η "ζημιά" στη βίδα είναι αμελητέα γιατί βασικά "αγρίεψε" και ελάχιστα "φαγώθηκε".  :bye:

Αποσυνδεδεμένος jhon100

  • **
  • 241
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #718 στις: Απριλίου 05, 2014, 09:15 »
Και σε μενα το σφυριγμα, αλλες φορες ακουγεται εντονα και αλλες φορες σχεδον καθολου. Οταν ακουγεται γινεται ενοχλητικο.   :angel:
Τον εχω πλεον πανω απο ενα μηνα, εχει καθαριστει καλα και εχει αποσυναρμολογηθει πολλες φορες. Οποτε για γρεζια ή αλλα υπολειματα απο την κατασκευη στον δικο μου τουλαχιστον δεν πρεπει να υπαρχουν. Οποτε υποψιαζομαι οτι ειναι κατασκευαστικη ατελεια.
Ας δοκιμασουν τα παιδια αυτες τις παντετες για λιγο χρονο και ας μας πουν αν βελτιωθηκε πραγματικα.
Καποιος που ξερει καλα αγγλικα μηπως μπορει να στειλει ενα mail στον κατασκευαστη, μηπως υπαρχει κατι που δεν το ξερουμε? 

Αποσυνδεδεμένος Eizomar

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #719 στις: Απριλίου 05, 2014, 11:34 »
@vag21 σχετικα με το βιντεο.

Μισο μετρο φυτιλι σπαταλησε ο γερμανος για να κανει ενα απλο οκταρι βρε παιδια! αν ειναι δυνατον! που να τον βαλουμε να κανει σταυροβελονια :laugh1: :laugh1:

Περα απο την πλακα, ειναι πολυ καλος τροπος μιας και πολλοι απο εμας δεν το εχουν (οπως εγω :idiot1: ) με τα πολυ ψιλα εργαλεια, συρματα, φυτιλια κτλ κτλ.   Οπως μιλουσα και χτες με εναν συμφορουμιτη, και ασχετος να εισαι απο σεταρισματα, αυτο το μηχανακι θα δουλεψει !!!!!!! θυμιζει ΑΚ-47 στη φιλοσοφια του !!! Αποκλειεται να μην δουλεψει!!!! (Αφου τα καταφερα εγω........ :laugh1: :laugh1: )

Ενιγουει, καλο ΣΚ σε ολους μας, να μαστε καλα !

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206213 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 232 63613 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 21:08
από Ελένη Π
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92810 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3848 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1088 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172793 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278194 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15531 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14209 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9586 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43838 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 496 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix