vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

524 επισκέπτες, 4 χρήστες
manoslykos, camber, Jorge, th3ofilos

Twitter

Kayfun Lite by SvoёMesto

Αποσυνδεδεμένος nwlis

  • **
  • 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripping Junky
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #5625 στις: Φεβρουαρίου 18, 2019, 16:18 »
Ειδα το review και απορω με οσους κραζουν με το bottom fill αν ειχαν ποτε τους ατμοποιητη που γεμιζει ετσι οπως ο καινουργιος lite, ο dvarw κτλ και τι δεν τους βολευε  :WhatHeMeans:

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #5626 στις: Φεβρουαρίου 18, 2019, 16:21 »
Είναι αυτοί που κράζουν αν ένας ατμοποιητής δεν έχει ρύθμιση υγρών απο το 2015 και μετα....

Αυτοί σίγουρα αγοράζουν σαμπουάν με το καπάκι στο κάτω μέρος του μπουκαλιού γιατί είναι ντεμοντέ τα σαμπουάν να έχουν καπάκι από πάνω και να τα στρίβουμε προς τα κάτω για να ρίξουμε στο χέρι μας.  :)) 

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #5627 στις: Φεβρουαρίου 18, 2019, 16:24 »
Σε κάθε αγοραστή του νέου ατμοποιητή ο Σβοεμέστο θα δίνει δώρο και ένα ολοκαίνουργο κινητό τηλέφωνο. Τέτοιο:



Έτσι, για να θυμηθούμε τα παλιά...  :laugh1:


Αποσυνδεδεμένος apva

  • **
  • 383
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #5628 στις: Φεβρουαρίου 18, 2019, 16:51 »
Έχει και 1 μέτρο silica στη συσκευασία, το ξέχασες [member=13885]cpbaroque[/member]! :))

Μιλώντας σοβαρά, δεν είναι θέμα μόδας το top fill, είναι μεγάλη ευκολία και δεν καταπονείται συνεχώς ο πόλος του μοντ με το βίδωνε-ξεβίδωνε.
Όσο για τη ρύθμιση του αέρα με την πλαστική βίδα μέσα στον 510, καλύτερα να μη σχολιάσω...

Καταλαβαίνω ότι υπάρχουν φανατικοί οπαδοί του συγκεκριμένου κατασκευαστή, αλλά αν δε λεγόταν Kayfun θα πήγαινε άπατος.

Αποσυνδεδεμένος nwlis

  • **
  • 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripping Junky
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #5629 στις: Φεβρουαρίου 18, 2019, 17:10 »
Γιατι να ξεβιδωσεις ολο τον ατμοποιητη για να γεμισεις? Και αν τον ξεβιδωσεις, θα φθαρει ο 510? Αν ηταν ετσι θα αλλαζαμε μηχανικα mod καθε μηνα :))
Προσωπικα οι kayfun δεν ηταν οι αγαπημενοι μου ποτε, αλλα ακομα δε βγηκε τον βαφτισαμε κιολας εδω. Στην τιμη που εχει για ευρωπαικος ατμοποιητης και Κωστη να τον λεγανε δε θα πηγαινε απατος παντως.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #5630 στις: Φεβρουαρίου 18, 2019, 17:37 »
Καταλαβαίνω ότι υπάρχουν φανατικοί οπαδοί του συγκεκριμένου κατασκευαστή, αλλά αν δε λεγόταν Kayfun θα πήγαινε άπατος.
Όταν ατμίσεις μερικές τζούρες από τον νέο kayfun μάλλον δεν θα ξαναπείς στην ίδια πρόταση τη λέξη άπατος :)

Αποσυνδεδεμένος apva

  • **
  • 383
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #5631 στις: Φεβρουαρίου 18, 2019, 18:00 »
Ρε παιδιά μην αρπάζεστε, κουβέντα κάνουμε! ;)

Γιατι να ξεβιδωσεις ολο τον ατμοποιητη για να γεμισεις? Και αν τον ξεβιδωσεις, θα φθαρει ο 510? Αν ηταν ετσι θα αλλαζαμε μηχανικα mod καθε μηνα :))
Προσωπικα οι kayfun δεν ηταν οι αγαπημενοι μου ποτε, αλλα ακομα δε βγηκε τον βαφτισαμε κιολας εδω. Στην τιμη που εχει για ευρωπαικος ατμοποιητης και Κωστη να τον λεγανε δε θα πηγαινε απατος παντως.

Δηλαδή είναι πιο εύκολο αντι να βγάλεις τον ατμοποιητή να κρατάς τη βαση του μαζί με το μοντ και να ξεβιδώνεις/βιδώνεις ανάποδα; :hmmm:
ΟΚ, γούστα είναι αυτά...

Επίσης, ο πόλος ενός υβριδικού μηχανικού είναι απλά ένα σπείρωμα, σε αντίθεση με τον πόλο ενός ηλεκτρονικού που έχει κολλήσεις καλωδίωσης, ελατήριο επαναφοράς, o-ring.
Και όπως γνωρίζεις, η συντρίπτική πλειοψηφία ατμίζει με ηλεκτρονικά.

Σε κάθε περίπτωση τη γνώμη μας γράφουμε ο καθένας εδώ μέσα, όποιος ικανοποιείται από ατμοποιητές τέτοιας φιλοσοφίας εν έτει 2019, πολύ καλα κάνει και τους αγοράζει.

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #5632 στις: Φεβρουαρίου 18, 2019, 18:11 »
Αν δεν γινόταν έτσι με τσακωμούς και φωνές πως θα καταλαβαίβαμε ότι βγήκε νέος kayfun?

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #5633 στις: Φεβρουαρίου 18, 2019, 18:16 »
Δεν είναι όμως και απαραίτητο. Λογικό βέβαια να υπάρχουν διαφορετικές απόψεις.

Αποσυνδεδεμένος Tasos Kyriakidis

  • *
  • 61
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #5634 στις: Φεβρουαρίου 18, 2019, 18:25 »
Ο αγαπημενος μου εδώ και 4 παρα κατι χρονια γι'αυτο και εχω 4 κλωνους ,οσο για το αρνητικο του bottom fill  εγω 1 στις 5 φορες να πιασω κατσαβιδακι για να γεμισω από κατω ,κανω δηλ. τις περισσοτερες φορες γεμισμα από πανω με το κολπο του δαχτυλου στην τρυπα και πιστευω ότι μετα από τοσα χρονια το εχω τελειωποιησει γι'αυτο και ποτε δεν εχω πλυμηρισμα του ντεκ!

Αποσυνδεδεμένος nwlis

  • **
  • 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripping Junky
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #5635 στις: Φεβρουαρίου 18, 2019, 18:32 »
[member=5096]apva[/member] Δεν αρπαχτηκε κανεις, ουτε εχω κανενα θεμα μαζι σου,απλα η ξερολιαση ειναι λιγο βαρετη και υπαρχει ηδη ενα αντιστοιχο topic που τα ξεραν ολοι ολα, του skyfall.
Και βασικα δεν λες τη γνωμη σου, γιατι δεν εχεις καν οπως ουτε και εγω γιατι δεν εχει βγει ακομα. Τις προσωπικες σου ατμιστικες προτιμησεις λες, γιατι ουτε τις προτιμησεις των καταναλωτων βλεπεις απο οτι φαινεται. O svoemesto μαλλον ειδε το χαμο που γινεται με ατμοποιητες τυπου dvarw που ειναι 500 ατομα λιστα καθε παρασκευη και πεφτει το site του Ουγγρου και εκμεταλλευτηκε ενα ηδη φοβερο ατμοποιητη που ειχε και τον ξαναβγαλε.
Τωρα αν θα ειναι καλος η οχι, οσοι και αμα σκασουμε το 80αρι να παρουμε το γνησιο, θα το δουμε..

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #5636 στις: Φεβρουαρίου 18, 2019, 18:42 »
Εμένα ούτε ο παλιός με την βίδα με ενοχλούσε :D Τον έβρισκα πολύ λειτουργικό, και μάλιστα τον προτιμούσα από τον Kayfun 4 που είχα και ήταν πιο "μοδάτος" τότε. Λιγάκι μου την έδινε το σφύριγμα που έκανε στην τζούρα, αλλά χαλάλι του, γιατί ήταν ο καλύτερος mtl που είχα...μέχρι που πήρα Phenomenon, και άλλαξε ο κόσμος μου όσον αφορά την γεύση.

Αποσυνδεδεμένος apva

  • **
  • 383
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #5637 στις: Φεβρουαρίου 18, 2019, 18:55 »
[member=5096]apva[/member] Δεν αρπαχτηκε κανεις, ουτε εχω κανενα θεμα μαζι σου,απλα η ξερολιαση ειναι λιγο βαρετη και υπαρχει ηδη ενα αντιστοιχο topic που τα ξεραν ολοι ολα, του skyfall.
Και βασικα δεν λες τη γνωμη σου, γιατι δεν εχεις καν οπως ουτε και εγω γιατι δεν εχει βγει ακομα. Τις προσωπικες σου ατμιστικες προτιμησεις λες, γιατι ουτε τις προτιμησεις των καταναλωτων βλεπεις απο οτι φαινεται. O svoemesto μαλλον ειδε το χαμο που γινεται με ατμοποιητες τυπου dvarw που ειναι 500 ατομα λιστα καθε παρασκευη και πεφτει το site του Ουγγρου και εκμεταλλευτηκε ενα ηδη φοβερο ατμοποιητη που ειχε και τον ξαναβγαλε.
Τωρα αν θα ειναι καλος η οχι, οσοι και αμα σκασουμε το 80αρι να παρουμε το γνησιο, θα το δουμε..
Την "ξερολίαση" πού ακριβώς την είδες, έγραψα κάπου ότι τον έχω δοκιμάσει;

Απλά κατά τη γνώμη μου (πέστο "προσωπική προτίμηση" αν σου φαίνεται πιο δόκιμο) είναι σχεδιαστικά απαρχαιωμένος και δεν θα τον αγόραζα ακόμα και αν η γεύση του και η τζούρα του ήταν εξαιρετικές.
Ευτυχώς για πολλούς από μας υπάρχουν αρκετές επιλογές ώστε να πάρουμε το αποτέλεσμα που θέλουμε χωρίς να σπάμε συνεχώς τα νεύρα μας.

Όσο για τον Dvarw (και πολλά άλλα ατμιστικά, δες  για παράδειγμα την νεκρανάσταση του BB), ξέρεις πως λειτουργεί το hype με τα handchecks και τις αγιογραφίες σε fb, insta κλπ, ανεξάρτητα αν το προϊόν αξίζει πραγματικά ή όχι.

Αποσυνδεδεμένος Nikrom

  • ***
  • 518
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #5638 στις: Φεβρουαρίου 18, 2019, 19:31 »
καλησπερα,θα υπαρχει σε 22αρι και 24αρι??

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #5639 στις: Φεβρουαρίου 18, 2019, 19:36 »
 Δεν είχα ποτέ πρόβλημα με υγρασίες και διαρροές στον παλιό, είμαι σχεδόν σίγουρος ότι έτσι θα είναι και ο νέος.
Θα συμφωνήσω, Γιάννη. Ομως, κανείς ατμο δεν είναι 100% leak-proof. Kάτω από συγκεκριμένες συνθήκες,χάνουν υγρά. Σε user-errors καταστάσεις (& μάλιστα με την ελκυστική τιμή του θα προσελκύσει πολλούς νέους χρήστες ) τίποτα δεν θα τον εμποδίσει να χάσει υγρά. Δεν είναι κάτι που δεν συναντάμε σε troubleshooting σε αρκετά μοντέλα του Svoemesto, με ρύθμιση υγρών ή χωρίς..
Σε αυτές τις περιπτώσεις θα ήθελα να δω την συμπεριφορά του. Αν δηλαδή υγρά που χύθηκαν στην εισαγωγή αέρα, θα καταλήξουν έστω & σαν υγρασίες στον 510 του mod.
Τον παλιό, επειδή ποτέ δεν το παρόπλισα. Αν τύχει να τον αφήσω αχρησιμοποίητο 5-6 μέρες, μιά υγρασία θα την σκουπίσω από κάτω του, είτε τον έχω αφημένο σε mod είτε σε βάση. :yes:
EDIT:
Κάπου εδώ μέσα θυμάμαι & τον Μάκη με μικροχειρουργική επέμβαση να βάζει ταινία τεφλόν στο βιδάκι ρύθμισης του αέρα...
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 18, 2019, 21:36 από treloneritis »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8364 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180697 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34005 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536474 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59834 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237611 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 595 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15789 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136165 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085375 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35446 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10287 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12