vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

441 επισκέπτες, 1 χρήστης
Tem

Twitter

Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;

Αποσυνδεδεμένος ermis2014

  • *
  • 30
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #705 στις: Ιανουαρίου 22, 2017, 06:15 »
Καλημέρα.
Κάποιος γνωστός μου αυτές τις μέρες έκοψε το κανονικό τσιγάρο και άρχισε το ηλεκτρονικό.
Εγώ κάνα δυο χρόνια είμαι στο ηλεκτρονικό αλλά με απλούς ατμοποιητές αλλά δεν με ικανοποιεί η γεύση και κοστίζουν οι αντιστάσεις και δεν διαρκεί και η γεύση μετά από μια δυο μέρες είναι αρκετά υποτονική.
Ο γνωστός μου πήρε από φίλο του ένα dripper ( υπόψιν δεν έχω δοκιμάσει ποτέ πριν dripper ) 
Του λέω για φέρε να δοκιμάσω και εγώ.
Λοιπόν η γεύση του ήταν καταπληκτική.
Τέσπα.
Είδα τον dripper και ψάχνοντας στο ίντερνετ είδα ότι είναι ο Doge X2 RDA ή κάποιος κλώνος αυτού.
Αξίζει να δώσω στον γνωστό του 25€ να τον πάρω ;
Υπάρχει κάποιο link για αγορά αντιστάσεων έτοιμων για τον συγκεκριμένο και για οργανικό βαμβάκι ;
Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος e-go FUN

  • ***
  • 791
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #706 στις: Ιανουαρίου 22, 2017, 11:51 »
Καλημέρα.

Αξίζει να δώσω στον γνωστό του 25€ να τον πάρω ;
Φαίνονται πάρα πολλά αν είναι κλώνος... Τσέκαρε πρώτα αν τον βρεις πιο φτηνά καινούριο.

Υπάρχει κάποιο link για αγορά αντιστάσεων έτοιμων για τον συγκεκριμένο και για οργανικό βαμβάκι ;
Ευχαριστώ.

Από μια γρήγορη ματιά:
Έτοιμες αντιστάσεις:
http://www.fabvape.gr/index.php?route=product/product&path=76_77&product_id=1876

Βαμβάκια:
https://www.replacesmoke.com/%CE%B1%CE%BE%CE%B5%CF%83%CE%BF%CF%85%CE%AC%CF%81/%CF%85%CE%BB%CE%B9%CE%BA%CE%AC-diy/wicking-materials/cotton-bacon-bits-v2-14533-detail.html

http://www.ecig.gr/aksesouar/%CE%BA%CE%B5%CF%86%CE%B1%CE%BB%CE%AD%CF%82-%CE%B1%CF%84%CE%BC%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%B9%CE%B7%CF%84%CF%8E%CE%BD/%CE%BF%CF%81%CE%B3%CE%B1%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C-%CE%B2%CE%B1%CE%BC%CE%B2%CE%AC%CE%BA%CE%B9.html

Αποσυνδεδεμένος firvain

  • ****
  • 1084
  • Φύλο: Άντρας
  • What can change the nature of a man?
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #707 στις: Ιανουαρίου 22, 2017, 12:45 »
@firvain Η fasttech δεν πουλάει τον κλώνο απο την shenray.
Υπάρχει στη 3f και στη φωτό έχει διαφορά στα κόκκινα πλαστικά


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #708 στις: Ιανουαρίου 23, 2017, 22:02 »
Είδα τον Goon LP (low profile) σε δράση. Μακελειό. Δεν ατμίζεις σαν άνθρωπος, όχι μέσα σε αστικό περιβάλλον. Γεύση καλή όχι τρελή, χτύπημα; άμα κάνεις το λάθος, ντουμάνι; χαχα χα αχαχα χα.

Τώρα, βλέπω και τσαμπουκαλεμένο χαταλάκι σε 24mm, και με άλλο όνομα (Kryten), για να περάσει απαρατήρητο μέχρι το μυστικό σημείο της κόντρας. Ε, αν δω ίδια γεύση Hadaly με τα ντουμάνια ενός Goon, ε, θα γίνω μπαλαρίνα. 

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #709 στις: Ιανουαρίου 23, 2017, 22:17 »
Δεν εχει σχεση με τον hadaly εκτος απο οτι το βγαζει η ιδια εταιρεια. Η παροχη αερα ειναι η κλασικη απο τα πλαγια οπως σε μια πλειαδα αλλων dripper. Οποτε απο γευση μην περιμενεις κατι αναλογο...

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #710 στις: Ιανουαρίου 23, 2017, 22:20 »
@caros, καλησπέρα. Δεν έχεις καθόλου άδικο σε όσα λες. Βέβαια, ούτε απ' τον Hadaly περίμενα ποτέ τέτοια γεύση. Όμως ναι, βλέπω κι εγώ έναν άλλο ατμοποιητή σε όλα. Για να δούμε, ποτέ δεν ξέρεις. 

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #711 στις: Ιανουαρίου 23, 2017, 22:26 »
Θα τον χτυπησεις και αυτον ρε θηριο; Απαπα δε κρατιεσαι με τιποτις! :)) Αντε αναμενουμε εντυπωσεις!

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #712 στις: Ιανουαρίου 24, 2017, 03:10 »
@JoeBarTeam ανάβεις φωτιές με τον Kryten, το ξέρεις ε?  :Yummy:

Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #713 στις: Ιανουαρίου 27, 2017, 18:49 »
καλησπερα και απο μενα χρηστησ vp stout 100watt +cuppa θελω να παω σε επισκευασιμο. ειμαι αναμεσα σε pharaoh και griffin (plus η mini). οπωσ καθε παιδι και εμενα μενδιαφερουνε τα ντουμανια και η γευση. μου ειπανε οτι ο pharaoh εχει πιο ευκολο στυσιμο και συγχωρει πολλα λαθοι.σε αντιθεση με τον αλλον που δημιουρηει ευκολοτερα διαρροεσ. δεν μαπασχολει αυτο καθε αρχη και δυσκολη θα μαθω και εγω. αρα αγνοωντασ αυτον τον παραγοντα θα ηθελα να με βοηθησετε στον πιον να παρω. θα μενδιεφερε και καποια καινουργια προταση σαυτο το budget χρηματων. ευχαριστω εκ τον προτερων.

Αποσυνδεδεμένος ivris

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #714 στις: Ιανουαρίου 28, 2017, 00:32 »
Με μια λεξη ... Hadaly.
εχω παθει πλακα..
Σκεφτειτε οτι με τον συγκεκριμενο καταφερα να καταλαβω τα αρωματα της "πρωην" ,"μαστουρας" Odin 101.
Και το εκανε τοσο καλα που μετα το τελευταιο 10μελο Odin 101 δεν ξαναγορασα.
Ο λογος? Μπουχτισα γευση!!!
Και να σκεφτεις οτι για πολυ καιρο ειχαν φυγει πολλα γκαφρα για το συγκεκριμενο υγρο,δεν το χορταινα,σαν αρωμα.

Για μενα Ηadaly..Μονοπωλει τα υγρα επιφοβα σε φαση να αφησω τον τανκατο kf v5 mini σπιτι..
πραγματικα κορυφη και σουπερ ενθουσιασμενος...

Αποσυνδεδεμένος reaper

  • *
  • 85
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #715 στις: Ιανουαρίου 28, 2017, 00:46 »
Ακουω πολυ καλα λογια για τον Hadaly. Ψαχνω ακριβως εναν single coil RDA ωστε να ατμιζω σε καταστασεις δουλειας/διαβασματος. Εχω τον Goon αλλα δεν μπορω να τον δουλεψω "χαλαρα" ουτε σε single coil, δεν ειναι για ολη μερα, μπουχτιζω και αδειαζω τα ml σαν τον φραπε. Το μονο που δεν ξερω για Hadaly ειναι η τζουρα. Δεν ενδιαφερομαι για MTL αλλα κυριως για restricted εως ανοιχτη πνευμονικη. Φανταστειτε οτι στον Fodi F2 τραβαω πνευμονικες και με ικανοποιει. Θα μου κατσει καλα ο Hadaly?

Επισης θελω να τον κανω δωρο και σε ενα φιλαρακι που δεν εχει ακουμπησει επισκευασιμο ακομα, το ντεκ μου φαινεται καταλληλοτερο για αρχαριο απο αλλους ντριπερ, ειναι;

Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #716 στις: Ιανουαρίου 28, 2017, 02:17 »
είναι ακριβώς όπως τον περιγράφεις ο hadaly.
Πνευμονικός , αλλά όχι πολύ , όμως πολύ περισσότερο από τον fodi.
Σε σχέση με τον Goon παίζει με λιγότερο αέρα αλλά είναι άνετος στις πνευμονικές. 
Γεύση πάρα πάρα πάρα πολύ καλή , καμία σχέση με τον Goon. 
Κατανάλωση μισή από τον Goon και διπλή από τον Fodi.
Στήσιμο πολύ εύκολο στο βίδωμα , με αρκετό χώρο και για το σύρμα και το βαμβάκι , απλά πρέπει να στήνεις την αντίσταση χαμηλά , απέναντι από τις εισαγωγές αέρα. 
Γενικά εξαιρετικός. Πολύ καλός και ο κλώνος της SXK. 

Αποσυνδεδεμένος reaper

  • *
  • 85
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #717 στις: Ιανουαρίου 28, 2017, 02:51 »
Να σαι καλα για την εκτενη σου απαντηση με καλυψες πληρως. Για SXK σκεφτομουν κι εγω. Το μονο αρνητικο που μου ερχεται στο μυαλο απο τα reviews ειναι το συχνο dripping (κυριως για τον φιλο που δεν εχει ασχοληθει με το ειδος). Αλλα αν δεν του αρεσει τον παιρνω πισω για δευτερο  8). Εχεις στο νου σου καποιον αλλο αξιολογο single coil dripper?

Αποσυνδεδεμένος panosnm

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #718 στις: Ιανουαρίου 28, 2017, 10:04 »
φιλε μου τσεκαρε και sxk notoy ειναι 18αρης αλλα δυνατος επισης δες kai o-atty sxk επισης. Και οι 2 ειναι για μονη αντισταση με εμφαση στη γευση.

Αποσυνδεδεμένος reaper

  • *
  • 85
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #719 στις: Ιανουαρίου 28, 2017, 11:58 »
Σ ευχαριστω για τις ενδειξεις. Τον πρωτο δεν τον βρισκω στο FT (και θελω να συνδιασω παραγγελια με αλλα προϊοντα απο εκει) αλλα μου αρεσε παρα πολυ, θα τον τσιμπησω καποια στιγμη απ το αλλο site. Ο o-atty ωραιος λιγο δυσκολο deck μου φαινεται και σφιχτη τζουρα σχετικα, θυμιζει Narda.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172436 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277245 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15454 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14096 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9434 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43448 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 441 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36073 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559875 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182901 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 224 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 11014 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364