vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

517 επισκέπτες, 4 χρήστες
vasim, Lazy Dog, camber, tasos1976

Twitter

Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)

Αποσυνδεδεμένος IreneGR

  • **
  • 154
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 28/12/2017 ....
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #900 στις: Ιανουαρίου 14, 2018, 19:25 »
Καλησπέρα σε όλους.
πρώτη φορά παίρνω απο αυτην την εταιρεία και ότι δοκίμασα στο μαγαζί κατέληξα στο the strudel και στο forest pome granatez.
Απίστευτες γεύσεις. Στο πρώτο κρουασάν με χτύπημα μήλου σστο τελείωμα και στο δεύτερο το ρόδι απλά τα σπάει!!
Στο πρώτο με 6 νικοτίνη και στο δεύτερο με 9 νικοτίνη. Χωρίς αραιώσεις κ.λ.π. Μόνο τα boosters μέσα.
Τα καπνικά τους ήταν όντως πολύ καπνικά και με χάλασαν γιατί δεν θέλω να ξανανοιώσω την γεύση του καπνού. Μόνο απο liqua παίρνω το american blend.
Σε γενικές γραμμές ότι δοκίμασα στο μαγαζί,τα περισσότερα δεν είχαν γεύση ή εμένα δεν μου φάνηκε.
Μόνο αυτά τα 2 ξεχώρισα και τα πήρα.
Τα έχετε δοκιμάσει εσείς;
Εάν όχι,ειλικρινά πάρτε τα και θα με θυμηθείτε.

Μπήκαν στο καλάθι να τα δοκιμάσω ::)

ΥΓ. Έχω να αναφέρω ότι το Tribeca & Soho είναι πολύ ωραίο!!!

Αποσυνδεδεμένος radical239

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #901 στις: Ιανουαρίου 14, 2018, 20:13 »
Καλησπέρα κι απο μένα
Πρίν πω οτιδήποτε να τονίσω οτι η αίσθηση οσμής και γεύσης μου είναι γενικά μειωμένες (όχι μόνο στο άτμισμα) και δεν έχουν επανέλθει πλήρως απο τότε που έκοψα το κάπνισμα (κάτι μήνες τώρα) και αρχίζω να αμφιβάλω για το αν θα βελτιωθεί η κατάσταση τώρα τελευταία.

Ατμίζω σε Aspire K3 με 1.8Ω του Nautilus και μέχρι στιγμής έχω δοκιμάσει

σε έτοιμα 6mg:
Maxboro - Πολύ ωραίο καπνικό με λίγη γλύκα που δεν κουρασε 8/10
Camtel - Μου βγάζει μια ξινίλα που στην αρχή είναι ευπρόσδεκτη αλλά κουράζει γρήγορα, έκανα μόνο 5ml το υπόλοιπο στο συρτάρι για ρεζέρβα 4/10

Σε άρωμα :
French Lemon Pie (Hexocell) - Ωρίμανση 14 μέρες, 70%VG 6mg. Κουραστικό και βαρύ για μένα απο τα πρώτα 2μλ. Το Λεμόνι σκεπάζει τους υπόλοιπους τόνους. (Ίσως να διορθώνεται με λιγο ακόμα PG) Το αφήνω λίγες μέρες ακόμα να ωριμάσει και θα δοκιμάσω και με περισσότερη PG. Ως έχει πάντως 5/10

Σε Mix Shake 'n' Vape 5mg:

RΥ6 - Πάρα πολυ καλό καπνικό. Η Βανίλια βγάζει μια ευχάριστη δροσιά, η καραμέλα μια έρχεται μια φεύγει σε κάθε τζούρα, και στο τέλος απαλό ξυροκάρπι.
Δεν ξεχωρίζει απαραίτητα κάτι απο όλλα αυτά.
Αυτό θα το ξαναπάρω (πιστεύω να μου άρεσε περισσότερο και να κολλούσα εδώ αν ο καπνός ή το ξυροκάρπι ήταν λίγο πιο έντονο) 9/10

Naghile Apple - Όταν πρωτοάρχισα το άτμισμα και πρίν το ξανακόψω έπερνα virginia και μήλο ή φράουλα και τα μίξαρα.
Το αποτέλεσμα μου θύμιζε καπνό ναργιλέ με μήλο ή φράουλα. Αυτό το υγρό έρχεται πολύ κοντα.
Πρώτη έρχεται η ευχάριστη δροσιά/ξινίλα του πράσινου μήλου. Κόκκινο πουθενά. Είναι σαφώς πολύ πιο έντονο το πράσινο μήλο που αφήνει την στιφάδα του, και τον καπνό τον καταλαβαίνεις μόνο στην επίγευση και την ταγκάδα που αφήνει στο στόμα που αυτό είναι που θυμήζει ναργιλέ - κάποιοι το λένε και "καρβουνάκι".
Πάει άψογα με καφε, έντονο μαύρο τσαί (Aραβικό) ή earl gray.
Κι αυτό θα το ξαναπάρω αφού πρώτα το ενισχύσω με λίγο virginia ή κατι άλλο βαρύ καπνικό.
(τώρα που το σκέφτομαι μπορει να του πάει λίγο Camtel που έχω ρεζέρβα...) 9/10

Δοκίμασα αρκετά στο μαγαζί σε Delirium Swiss και όλλα μου φανηκαν πολύ πιο άτονα στον δικό μου ατμοποιητή (Aspire K3) οπου φαντάζομαι θα περίμενα το αντίθετο, και ακόμα πιο άτονα  καθώς περνούσαν οι μέρες και ανοιγόκλεινε το μπουκαλάκι και  γέμιζε ο άτμο.
Άλλα shake 'n' Vape που δοκίμασα απο άλλες εταιρίες  κρατησαν γεύση αρκετα περισσότερο...

Αυτά προς το παρών απο μένα, thanx για την ανάγνωση και sorry για το σεντόνι
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 15, 2018, 21:54 από radical239 »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #902 στις: Ιανουαρίου 15, 2018, 12:09 »
Οκ πάω να κάνω τη χημικό!  :laugh1:

Θα το βάλω σε μπουκαλάκι φαρμακείου προς το παρόν. Δεν έχω άλλο διαθέσιμο. Κάπου είχα διαβάσει πως είναι καλύτερα τα Gorilla και όσα έχουν την ένδειξη PET - γενικά τα γυάλινα... Κλαψ.
Μία πρακτική για να μην έχεις φύρα, είναι η εξής: φτιάχνεις ξεχωριστά το μήλο και ξεχωριστά την κανέλα και μετά κάνεις σε μικρές ποσότητες μίξεις των δύο για να βρεις την αναλογία που σου ταιριάζει. Αφού έχουν ωριμάσει ξεχωριστά, ο χρόνος ωρίμανσης του τελικού μίγματος θα είναι σαφώς μικρότερος, μην σου πω ότι θα πάρεις προφίλ σχεδόν αμέσως.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #903 στις: Ιανουαρίου 15, 2018, 20:31 »

 RΥ6 - Πάρα πολυ καλό καπνικό. Η Βανίλια βγάζει μια ευχάριστη δροσιά, η καραμέλα μια έρχεται μια φεύγει σε κάθε τζούρα, και στο τέλος απαλό ξυροκάρπι.
Δεν ξεχωρίζει απαραίτητα κάτι απο όλλα αυτά.
Αυτό θα το ξαναπάρω (πιστεύω να μου άρεσε περισσότερο και να κολλούσα εδώ αν ο καπνός ή το ξυροκάρπι ήταν λίγο πιο έντονο) 9/10
Αν θέλεις να ενισχύσεις την γεύση από τα ξηροκάρπια, μπορείς να προσθέσεις 0.5% άρωμα acetyl pyrazine.
Μην το παρακάνεις γιατι σε μεγάλες ποσότητες τρώει τα άλλα αρώματα.

Αποσυνδεδεμένος paiktaras

  • **
  • 135
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #904 στις: Ιανουαρίου 16, 2018, 16:54 »
Πολύ ενδιαφέρον το project entropy μετά από 20 ημέρες ωρίμανσης

Sent from my 1+3T


Αποσυνδεδεμένος dazed

  • **
  • 386
  • Φύλο: Άντρας
  • ... makes Jack a dull boy
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #905 στις: Ιανουαρίου 16, 2018, 20:32 »
Άλλα shake 'n' Vape που δοκίμασα απο άλλες εταιρίες  κρατησαν γεύση αρκετα περισσότερο...
Αυτό είναι κάτι που το παρατήρησα και εγώ. Έχω ένα τριμπέκα ξεχασμένο κανά μήνα και σήμερα που  έκανα που φάνηκε πολύ αδύναμο. 

Αποσυνδεδεμένος radical239

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #906 στις: Ιανουαρίου 19, 2018, 16:33 »
Επιβαιβεώνω οτι τα shake'n'vape αλλα και τα ΔΥΙ αρώματα της Natura/Hexocell μετα απο λίγο καιρό χάνουν την γεύση τους και ατονίζουν αρκετά σε σύγκριση με άλλα που έχω δοκιμάσει
Αυτήν την στιγμη είμαι στην βδομάδα που ατμίζω το Narghile Apple το οποίο πλέον μου βγάζει μόνο την ιδέα του μήλου και όχι το ολοκληρομένο άρωμα που έβγαζε στην αρχή
.
Παράλληλα επειδή είναι κουραστικό τελικά το εναλλάσσω με French Lemon Pie (Hexocell DIY) αφού πρώτα άραξε και ωρίμασε μια βδομάδα (άρα είναι στην δεύτερη βδομάδα του τώρα). Ενώ στην αρχή έβγαζε όλλη την συνταγη τώρα πλεον δίνει μόνο μια ιδέα απο λεμόνι και στο βάθος αν το προσέξεις πάρα πολύ, μια ιδέα απο κάτι άλλο απροσδιόριστο που με την φαντασία σου το κάνεις και μπισκότο.
Επίσης παρόλο που το έκανα στα 6mg πολύ γρήγορα έχασε το χτύπημα του. Τώρα δεν έχει καθόλου και για να μην πάει χαμένο σκεφτομαι να προσθέσω αλλο ένα nic boost που με την σειρά του μπορεί να αραιώσει κι άλλο το άρωμα και ο φαύλος κύκλος συνεχίζεται.

Για να είμαι σίγουρος και παρανοϊκός, το κάθε υγρό δοκιμάστηκε στην ξεχωριστή αντίσταση του.

Δεν είναι και άκυρα τα υγρά αλλα δεν είναι και όσο ευχάριστα ήταν στην αρχή και για τόσα ml είναι κρίμα να χάνουν την δύναμη τους τόσο νωρίς.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 19, 2018, 16:41 από radical239 »

Αποσυνδεδεμένος lounik

  • ***
  • 679
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #907 στις: Ιανουαρίου 19, 2018, 17:24 »
Άποψη για τα εν λόγο υγρά δεν έχω καμία αλλά αυτό που λες το παθαίνω με όλα τα υγρά που μου άρεσαν και έχω πάρει πάνω από μια φορά.
Το impression κατά την πρώτη δοκιμή χάνεται εντελώς και μένει μια βασική γεύση χωρίς τους τόνους που το έκαναν πιο ενδιαφέρον.

Κάποια στιγμή πίστεψα πως μπορεί τα πιο άγουρα υγρά να μου άρεσαν ή να μου έκαναν πιο πολύ εντύπωση αλλά όσες δοκιμές και να έκανα δεν κατάφερα να το επαληθεύω.

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #908 στις: Ιανουαρίου 19, 2018, 20:33 »
[member=21795]radical239[/member]

Αν πω πως μου αρέσουν τα Natura θα είναι ψέμα αλλά μην τους αποδίδουμε και αρνητικά χαρακτηριστικά που προφανώς δεν έχουν. Αυτά που περιγράφεις στο ποστ σου είναι μάλλον αποτέλεσμα της πιπίλας που κι εσύ κι εγώ και οι περισσότεροι κάνουμε με τις συσκευές μας. Θέλω να πω, δεν υπάρχει καμία λογική να ατμίζεις ένα υγρό σήμερα (και να σου φαίνεται μια χαρά!) και πέντε μέρες μετά να είναι τελείως άτονο. Το ίδιο και με το χτύπημα. Δεν μπορεί το υγρό σου να είναι μια χαρά 6άρι την Τρίτη και την Κυριακή να έχει μεταμορφωθεί σε 2άρι! Μπορεί δηλαδή, αλλά δεν φταίνε τα Natura γι' αυτό. Φταίει μάλλον η υπερβολική κατανάλωση υγρού και το συνεχές άτμισμα. Άστο ήσυχο το μοντάκι σου για κάνα μισάωρο και θα δεις μετά τι ωραίο χτύπημα θα νιώσεις! Με την γεύση είναι λίγο πιο περίπλοκα τα πράγματα αλλά μια καλή πρακτική είναι να βάλεις και έναν ατμοποιητή γεμισμένο με βάση στο καθημερινό σου rotation γιατί βοηθάει πολύ να ξεκουραστεί ο ουρανίσκος.  :yes:


Αποσυνδεδεμένος ZEEK

  • **
  • 121
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #909 στις: Ιανουαρίου 19, 2018, 21:04 »
Επιβαιβεώνω οτι τα shake'n'vape  της Natura/Hexocell μετα απο λίγο καιρό χάνουν την γεύση τους.

to tribeca & soho atmisa to miso,αντιθετα το forest fruit mix oso perna o kairos ginete kalutero

Αποσυνδεδεμένος radical239

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #910 στις: Ιανουαρίου 19, 2018, 23:51 »
[member=13885]cpbaroque[/member]
Κάτι παρόμοιο με αυτό που λές είχα γράψει στο προηγούμενο μου post το οποίο χάθηκε στο edit και δεν το πρόσεξα.
Και βέβαια είναι μόνο οι παρατηρήσεις μου πάνω σε αυτά τα υγρά, και σε καμία περίπτωση δεν θέλω να επηρεάσω ή να κάνω αρνητική κριτική.
όπως είπα η η αίσθηση της οσμής και γεύσης δεν έχει επανέλθει ακόμα πλήρως και το οτι εγώ μπορεί να είμαι το πρόβλημα, το έχω υπόψιν μου.

Το έχω πιπίλα το μοντάκι, ναι, αλλά όταν το παρατηρήσω το αφήνω στην άκρη ακόμα και για ώρα. Επίσης στο αυτοκίνητο τείνω να μην ατμίζω και συνήθως οδηγώ για κάμποση ώρα. Μέσα στην ημέρα υπάρχουν πολλές στιγμές που δεν ατμίζω - απλά όταν ατμίζω ναι, πιπίλα
Και ναι έχω ένα παλιο GS tank γεμάτο μόνο με μηδενική και ατμίζω απο αυτό που και που μες στην ημέρα έτσι για την αλαγή - ακόμα και τώρα που γράφω.
Επειδή τα κάνω όλα αυτά που προτείνεις, μου κάνει εντύπωση, καθώς με άλλα shake 'n' vape που έχω δοκιμάσει, όπως και με DIY, και σίγουρα με έτοιμα, δεν είχα φτάσει σε αυτό το σημείο (δεν αναφέρω μάρκες - εδώ μιλάμε για Natura).
Μπορεί στην τελική να μην μου κάθησαν καλά οι συγκεκριμένες γεύσεις. Με το maxboro πχ δεν είχα αυτό το πρόβλημα το οποίο όμως ήταν έτοιμο (αρα 10ml αρα το άτμισα για πολύ λιγότερο χρονικό διάστημα άρα και η αναλογίες αρώματος βάσης κλπ ήταν οι καλύτερες...).
Τέλος πάντων πήρα το θάρρος να γραψω τις παρατηρήσεις μου όταν είδα οτι και άλοι συμφορουμίτες στο θέμα είχαν παρόμοια εμπειρία

Παρόλα αυτά δεν εγκαταλείπω την Natura ακόμα - Έχω ακόμα κι άλλες ενδιαφέρων γεύσεις να δοκιμάσω και σε έτοιμα και σε Shake'n'Vape - ελπίζω να έχω καλύτερη εμπειρία.
Όσο για DIY, προς το παρών δικές μου συνταγές, και για έτοιμες βλέπουμε.


Αποσυνδεδεμένος panosnm

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #911 στις: Ιανουαρίου 20, 2018, 13:15 »
Ίσως φταίνε και τα nic booster της natura για το όλο θέμα. Δοκιμάστε και νικοτίνη από άλλη εταιρεία .

Στάλθηκε από το SM-A520F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος dazed

  • **
  • 386
  • Φύλο: Άντρας
  • ... makes Jack a dull boy
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #912 στις: Ιανουαρίου 20, 2018, 13:19 »
Την τελευταία φορά που πήρα νατούρα, χρησιμοποίησαν pink mule. Μου είπαν πως αυτό βάζουν τώρα (και η τιμή αυξήθηκε 1€.) Αυτό ήταν πριν 20 μέρες περίπου. 

Αποσυνδεδεμένος radical239

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #913 στις: Ιανουαρίου 20, 2018, 17:14 »
Ίσως φταίνε και τα nic booster της natura για το όλο θέμα. Δοκιμάστε και νικοτίνη από άλλη εταιρεία .

Στάλθηκε από το SM-A520F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Καλή ιδέα δεν το είχα σκεφτεί :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος theoxen83

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #914 στις: Ιανουαρίου 20, 2018, 17:48 »
Την τελευταία φορά που πήρα νατούρα, χρησιμοποίησαν pink mule. Μου είπαν πως αυτό βάζουν τώρα (και η τιμή αυξήθηκε 1€.) Αυτό ήταν πριν 20 μέρες περίπου.
Επειδή ρώτησα κι άλλη στιγμή και απάντηση δεν πήρα(όχι από σένα),ποιοι χρησιμοποίησαν και έβαλαν το nic booster;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1460 172075 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 05, 2024, 21:09
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276468 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15403 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14036 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9398 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43084 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 425 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35540 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558954 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182564 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 203 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10519 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364