vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

206 επισκέπτες, 7 χρήστες
Buliwyf, lounik, th3ofilos, Jorge, Mimhsdr, camber, trabaman

Twitter

Cthulhu Hastur MTL RTA.

Αποσυνδεδεμένος dimipapa

  • **
  • 111
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cthulhu Hastur MTL RTA.
« Απάντηση #660 στις: Οκτωβρίου 18, 2018, 21:00 »
εκανα τωρα ενα στησιμο με περισσοτερο βαμβακι και εκλεισα καλα τα αυλακια.
εαν δω οτι συνεχιζει,θα το αλλαξω κι`εγω.
αυριο μεθαυριο παραλμβανω και τον digiflavor sirus 2 να δω τις διαφορες στο στησιμο..
σε ευχαριστω πολυ.


ενημερωσε οταν μπορεις την κατασταση με τις διαρροες.

Απ: Cthulhu Hastur MTL RTA.
« Απάντηση #661 στις: Οκτωβρίου 18, 2018, 21:14 »
τον εχω και αυτον.σε γευση νομιζω υστερει σε σχεση με τον hastur αλλα ειναι απροβληματιστος με 0 διαρροες.βεβαια και πολλοι κατοχοι του hastur μιλανε για μηδενικες διαρροες,μην κοιτας που οι δικοι μας βγηκανε προβληματικοι.εννοειται θα ενημερωσω.

Αποσυνδεδεμένος dimipapa

  • **
  • 111
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cthulhu Hastur MTL RTA.
« Απάντηση #662 στις: Οκτωβρίου 18, 2018, 21:19 »
μα αυτο δεν μπορω να καταλαβω..
τι προβλημα μπορει να εχουν?
και δεν ειμαστε μονο οι δυο μας.
εαν δεις πιο πισω ειναι και κανα 2-3 ακομα που μιλανε για διαρροες.
αρα καποια λεπτομερεια μας διαφευγει(?)

Απ: Cthulhu Hastur MTL RTA.
« Απάντηση #663 στις: Οκτωβρίου 18, 2018, 22:13 »
κοιτα εγω μετα απο 9 μηνες δεν παιζει πλεον η διαρροη να ειναι θεμα στησιματος γιατι οπως καταλαβαινεις εχω δοκιμασει απειρα στησιματα,με διαφορα pin,διαφορα coil ,διαφορα βαμβακια.εχω αλλαξει ολα τα λαστιχακια και τζαμακι.ειχε μεινει μονο αυτο το oring οποτε θελω να πιστευω οτι ειναι αυτο.αν παλι δεν ειναι τοτε καπου εχει κατασκευαστικο λαθος.αλλα επειδη ηταν ο πρωτος μου ατμοποιητης ελεγα στις αρχες οτι κατι εκανα εγω λαθος και γιαυτο δεν τον πηγα και πισω τοτε.τωρα ειναι αργα.αν τον εχεις λιγο καιρο πηγαινε τον πισω να σου κανουν στο μαγαζι στησιμο και οταν σου ξανατρεξει να τους τον ξαναπας να τους το δειξεις μπας και καταλαβουν οτι εχει προβλημα(αν οντως εχει) και να σου τον αντικαταστησουν.αν και αφου μου ειπες οτι πηρες τον digiflavour θα ασχοληθεις και με αυτον και θα ξεχασεις το προβλημα για λιγο.παντως γνωμη μου αν τον εχεις λιγο καιρο να τον πας,μην το αφησεις ετσι.

Αποσυνδεδεμένος dimipapa

  • **
  • 111
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cthulhu Hastur MTL RTA.
« Απάντηση #664 στις: Οκτωβρίου 18, 2018, 22:31 »
τους τον πηγα μια φορα,ειδαν το στησιμο και μου ειπαν "πολυ βαμβακι.."
θα δω μετα το σημερινο στησιμο τι θα κανει.
η επομενη κινηση(και αφου υπαρχει στο σακουλακι)ειναι η αλλαγη του oring.
εαν συνεχιζει το προβλημα,θα τους τον παω παλι για να τον στησουν αυτοι.
και αναλογως προχωραμε...

Απ: Cthulhu Hastur MTL RTA.
« Απάντηση #665 στις: Οκτωβρίου 18, 2018, 22:35 »
και εγω ετσι νομιζω οτι πρεπει να κανεις

Αποσυνδεδεμένος dimipapa

  • **
  • 111
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cthulhu Hastur MTL RTA.
« Απάντηση #666 στις: Οκτωβρίου 19, 2018, 10:48 »
απλα θελω  απο την πλευρα,να εχουν γινει ολα σωστα.

Click-->Έγινε συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων<--Click


ητανε σαν το δικο σου λιγο ξεφτισμενο
αλλαξες και τα 2 λαστιχακια ή μονο το επανω το μεγαλο?
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 19, 2018, 10:55 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος Λοξίας

  • ****
  • 1388
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cthulhu Hastur MTL RTA.
« Απάντηση #667 στις: Οκτωβρίου 19, 2018, 13:38 »
Από ό,τι έχω διαβάσει μέχρι τώρα, έρχεται η ώρα που κάποιοι Χαστούρηδες αρχίζουν να συμπεριφέρονται πολύ περίεργα, Μάλλον ήρθε η ώρα και του δικού μου να αρχίζσει τα ναζάκια.
Διαρροές δεν είχα, spitback δεν είχα, γουργουρητά δεν είχα, υπο/υπερ-τροφοδοσία δεν παρουσίασε ποτέ και δούλευε ακούραστα ένα τρίμηνο σαν καθημερινός μου ατμοποιητής.

Εδώ και κάνα τριήμερο, άρχισε το εξής βιολί:
Καινούργιο στήσιμο. Όλα καλά για τις πρώτες δέκα (ή κάπου εκεί) τζούρες. Η θερμοκρασία (δουλεύω σε TC) κυμαίνεται στους 175-190 C με 17W και ατμίζει άριστα.
Ξαφνικά η θερμοκρασία αρχίζει και παίρνει την ανηφόρα και βαράει συνεχώς temperature protection. Και, φυσικά, δεν ατμίζει καθόλου.
Γύρισα σε watt mode και έτρεξα το escribe να δω που το πάει η θερμοκρασία. Ανεβαίνει απότομα στους 280+ C και φυσικά παίρνεις μεταλλίλα που πάει σύννεφο...
Ξεστήνω και στήνω πάλι. Τα ίδια. Ξανά μανά νέο στήσιμο, βάζω/βγάζω μια βόλτα στην αντίσταση να αλλάξει η τιμή της. Τίποτε, τα ίδια. Αλλάζω βαμβάκωμα, μπόλικο, αραιό, χτενισμένο, αχτένιστο...τα ίδια.
Πάντα οι πρώτες 10-12 τζούρες είναι άριστες και ξαφνικά η θερμοκρασία παίρνει την ανηφόρα.
Στήνω με το ίδιο σύρμα και τον Siren V2 και τον Fodi F2 και δουλεύουν άψογα.
Σκουπίζω καλά το εσωτερικό της καμπάνας, προσέχω μπας και βραχυκυκλώνει πουθενά, τα ίδια. Μέχρι που άλλαξα την καμπάνα και έβαλα του Siren V2 (που όπως έχω γράψει είναι ανταλλάξιμες), αλλά και πάλι τα ίδια.
Ενώ, η βάση του Siren V2 με την καμπάνα του Χαστούρη δουλεύει άψογα!

Συνεπώς υποψιάζομαι πως κάτι τρέχει στην βάση του Hastur και προτού προβώ σε καμιά εγκληματική ενέργεια, έχει συναντήσει κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα;

Απ: Cthulhu Hastur MTL RTA.
« Απάντηση #668 στις: Οκτωβρίου 19, 2018, 13:43 »
κάνα κομματάκι σύρμα σε πονηρό σημείο??

Αποσυνδεδεμένος petr@n

  • *
  • 77
  • Φύλο: Άντρας
  • - Συγνώμη, από δω καλά πάω; - Που θέλετε να πάτε;
Απ: Cthulhu Hastur MTL RTA.
« Απάντηση #669 στις: Οκτωβρίου 19, 2018, 13:47 »
Φαντάζομαι πως έχεις ''κλειδώσει'' την τιμή της αντίστασης.

Αποσυνδεδεμένος Λοξίας

  • ****
  • 1388
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cthulhu Hastur MTL RTA.
« Απάντηση #670 στις: Οκτωβρίου 19, 2018, 14:09 »
[member=16791]armadoran[/member]
Το κοίταξα. Δεν φαίνεται κάτι, αλλά το επόμενο βήμα είναι να λύσω όλη την βάση για να το δω και αυτό.


[member=19190]petr@n[/member]
Αν και η αντίσταση δεν ανεβαίνει στην τζούρα πάνω από 0,860 Ωμ, στις DNA πλακέτες δεν πρέπει να κλειδώνεις την αντίσταση.

Αποσυνδεδεμένος petr@n

  • *
  • 77
  • Φύλο: Άντρας
  • - Συγνώμη, από δω καλά πάω; - Που θέλετε να πάτε;
Απ: Cthulhu Hastur MTL RTA.
« Απάντηση #671 στις: Οκτωβρίου 19, 2018, 14:58 »
Απλά το ανέφερα μη γνωρίζοντας τον εξοπλισμό σου..Υπομονή.. θα το λύσεις το ''βάσανο''.

Απ: Cthulhu Hastur MTL RTA.
« Απάντηση #672 στις: Οκτωβρίου 19, 2018, 15:33 »
Αγοράστηκε σήμερα μετά από πολλά review γνώμες κλπ, γεύση καλή δε τρελάθηκα κιόλας, χτύπημα ωραίο όχι τραχύ αν και θα χρειαστεί να ανεβάσω νικοτίνη κάνω 6άρα το βλέπω για 10αρα σίγουρα, από τζούρα πολύ smooth. Εγώ βολεύτηκα με το πιν αέρα 1 mm τα άλλα πιν μου φαίνονται πιο αεράτα. Ποιότητα κατασκευής πολύ καλή στήσιμο εύκολο, το μόνο θέμα είναι ότι μαζευει υγρό κάτω από το ντριπ τιπ, στον δικό μου το τζαμάκι δε φεύγει οταν τον λύνω είναι σφιχτό το όρινγκ.

Αποσυνδεδεμένος Λοξίας

  • ****
  • 1388
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cthulhu Hastur MTL RTA.
« Απάντηση #673 στις: Οκτωβρίου 19, 2018, 15:56 »
Α, εσύ πήρες την νέα έκδοση που έχει o-ring στα πάνω καπάκι και δεν φεύγει το γυαλί.
Εγώ και κάνα δυο άλλοι, περιμένουμε το ανταλλακτικό νέο καπάκι.
Καλοάτμιστος λοιπόν.

ΥΓ.
Εγώ άλλαξα το δικό του κοντό ντριπ με ένα επίσης ultem αλλά λίγο πιο μακρύ και δεν υπάρχει αυτό το πρόβλημα.

Αποσυνδεδεμένος Babis V.

  • **
  • 123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cthulhu Hastur MTL RTA.
« Απάντηση #674 στις: Οκτωβρίου 19, 2018, 17:15 »
...
Μέχρι που άλλαξα την καμπάνα και έβαλα του Siren V2 (που όπως έχω γράψει είναι ανταλλάξιμες),
...
Ώώπ, αυτό δεν το προσεξα κάπου, παίζει να το διάβασα και να το πέρασα έτσι... :eyesplash:
Καμιά διαφορά στη γεύση με την καμπάνα του siren2 ?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206274 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 232 63636 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 21:08
από Ελένη Π
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92827 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3851 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1089 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172813 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278225 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15531 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14219 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9598 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43866 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 497 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix