vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

532 επισκέπτες, 6 χρήστες
Jorge, dkostas, kurtz, giorgos1999, manoslykos, georgeboy

Twitter

iMist repairable(?) atomizer

Αποσυνδεδεμένος polis

iMist repairable(?) atomizer
« στις: Νοεμβρίου 30, 2011, 10:09 »
Πάντως για πιο εύκολες καταστάσεις εγώ βρήκα αυτό
Ανοίγει  και κάνεις ότι γούσταρες προσβάσιμος και εύκολα αλλάζεις το φιτίλι με ότι θέλεις
 
http://www.iqliquid.gr/eshop/product.php?id_product=11

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #1 στις: Νοεμβρίου 30, 2011, 10:24 »
Αυτός βλέπω πως έχει 20 ευρώ. Το επισκευάσιμο της υπόθεσης, όπως καταλαβαίνω, συνίσταται μόνο στην αλλαγή του φιτιλιού που μεταφέρει το υγρό στην αντίσταση.
Η αντίσταση όμως δεν βλέπω να μπορεί να αντικατασταθεί.
Άρα πόσο θα κρατήσει?

Να πω, ένα μήνα? Να πω 2 μήνες? Να πω 3 μήνες?
Όταν υπάρχουν πλήρως επισκευάσιμοι ατμοποιητές, όπως ο Α-2 με κόστος 45 ευρώ, όπου αλλάζεις την αντίσταση, γιατί κάποιος να επιλέξει έναν τέτοιο?

Επιπλέον, αλλαγή φιτιλιού (έστω λίγο πιο δύσκολα, αλλά μετά τις πρώτες 2-3 αλλαγές, γίνεται ρουτίνα) μπορείς να κάνεις και στον απλό EGO-T, που φυσικά κοστίζει πολύ λιγότερο.


Αποσυνδεδεμένος Kir Fanis

  • *
  • 862
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #2 στις: Νοεμβρίου 30, 2011, 10:34 »
αν βλέπω καλά νομίζω ότι μπορείς να αλλάξεις και αντίσταση  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #3 στις: Νοεμβρίου 30, 2011, 10:38 »
Tι να σου πω. Αν έχει κάποιος χειρουργικό χέρι ώστε να αλλάξει την αντίσταση μέσα στο κεραμικό ή να το λύσει και να την αλλάξει.
Ξέρω γω?
Δεν μας δείχνει κάτι τέτοιο στις φωτογραφίες, ούτε μας δείχνει και κάτω όψη, γιατί οι EGO-T, έχουν καλωδιάκια κολλημένα στην αντίσταση. Άρα αν είναι έτσι, θα θέλει και κολλητήρι.


Αποσυνδεδεμένος Kir Fanis

  • *
  • 862
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #4 στις: Νοεμβρίου 30, 2011, 10:50 »
 :dontknow: ..οπότε ας μας πει ο Polis που τον έχει για να ξέρουμε σίγουρα..πάντως στο σάιτ γράφει ότι αλλάζει και αντίσταση  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος polis

Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #5 στις: Νοεμβρίου 30, 2011, 13:35 »
Δεν έχω αλλάξει  αντίσταση ακόμη …όπως τον άνοιξα πάντος την είδα …μόνο φιτίλι άλλαξα και έβαλα άλλο μετά από χρήση αρκετή…. πειραματίζομε να του βάλω και mesh να δούμε αν κάνει …Όσο για το ακριβό … ένας νορμάλ ατμό τον πουλάνε από 10 με 15 ευρώ …αν είναι να μπορέσω και τον κρατήσω πιο πολύ από τους άλλους …σιγά την διαφορά…

Αποσυνδεδεμένος sardanapalos

  • **
  • 148
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #6 στις: Νοεμβρίου 30, 2011, 15:17 »
Αναφερει απο κατω οτι αλλαζει και φυτιλι και αντισταση... ;)

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #7 στις: Νοεμβρίου 30, 2011, 17:18 »
Φιτίλι ναι (αυτο που συνδεει τανκ με αντίσταση) αλλα αντίσταση και φιτίλι αντίστασης απο τις φωτογραφίες δεν μου μοιάζει να αλλάζει
άσχετα με το τι γράφει.
π.χ. δεν θα πουλουσε και φιτιλια και αντιστάσεις?
Μου θυμίζει κλώνο του eGo-T που ανοίγει εύκολα το επάνω μέρος.
Αν μπορεί ο έμπορος (ή αν κανείς τον αγόρασε) ας μας διαφωτίσει γιατί αν αλλάζουν είναι πολύ ενδιαφέρον...

Αποσυνδεδεμένος kallitexnis

  • *
  • 333
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα στη ζωή είναι θέμα Χημείας...
    • Atmos Lab Official Website
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #8 στις: Νοεμβρίου 30, 2011, 17:30 »
Αυτό τον ατμοποιητή τον έχει ο Zerobacco 15€...
Μπορείς εύκολα να καθαρίσεις την αντίσταση με μπατονέτα ποτισμένη με οινόπνευμα ώστε να φτάσει εύκολα το μήνα και βάλε. Το φυτιλάκι αλλάζει πολύ εύκολα.... (τσιμπιδάκι-τραβηχτό)

Αποσυνδεδεμένος saxo_29

  • **
  • 239
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS #937 & Iatty, GG Stealth #568, GGTB...
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #9 στις: Νοεμβρίου 30, 2011, 17:31 »
Εαν εισαι Craven αλλαζει και η αντισταση ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος Kir Fanis

  • *
  • 862
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #10 στις: Νοεμβρίου 30, 2011, 17:39 »
γι αυτό τον παρήγγειλα  ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος kallitexnis

  • *
  • 333
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα στη ζωή είναι θέμα Χημείας...
    • Atmos Lab Official Website
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #11 στις: Νοεμβρίου 30, 2011, 17:54 »
Επειδή με αυτόν καπνίζω εδώ και 10 ημέρες, είναι καλός και το φυτίλι αν δεν τον αφήνεις χωρίς υγρό (εγώ ειδικά θα ήταν ντροπή) δεν παθαίνει σχεδόν τίποτα.
Βγαίνει το φυτίλι εύκολα και αντικαθίσταται.
Για την αντίσταση δεν την έχω παλέψει ακόμα να την αντικαταστήσω γιατί πρέπει να βρω ίδια (είναι πυκνή με λεπτό σπείρωμα).
Δεν είχα την πολυτέλεια να έχω spare parts. Την άλλη εβδομάδα, αν προλάβω και στη συνάντηση ακόμα, ευχαρίστως να τον αναλάβει κάποιος πολυμήχανος.
Εγώ δεν είμαι σε αυτά ειδικός.
Είναι καλός πάντως και δίνει ντουμάνι.
Τον δοκιμάζω στα σκέτα PG και VG και "ακούει" πολύ καλά τις αλλαγές του μίγματος. Δίνει προβλέψιμα ατμίσματα...

Αποσυνδεδεμένος drf

  • ***
  • 557
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #12 στις: Νοεμβρίου 30, 2011, 18:28 »
Πάντως για πιο εύκολες καταστάσεις εγώ βρήκα αυτό
Ανοίγει  και κάνεις ότι γούσταρες προσβάσιμος και εύκολα αλλάζεις το φιτίλι με ότι θέλεις
 
http://www.iqliquid.gr/eshop/product.php?id_product=11

αυτό το κατάστημα που βρίσκεται ακριβώς;

http://www.iqliquid.gr/eshop/cms.php?id_cms=4

Αποσυνδεδεμένος Kir Fanis

  • *
  • 862
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #13 στις: Νοεμβρίου 30, 2011, 19:32 »
δεν βρίσκεται  ;D ..είναι μόνο ηλεκτρονικό κατάστημα..πήρα τηλ σ ένα κινητό που έχει στο σάιτ κ μου είπε ότι δεν υπάρχει φυσικό κατάστημα.
Αλλά απ ότι είπε ο καλλιτέχνης το έχει στο μαγαζί του ένας  συμφορουμίτης μας (μου διαφεύγει το όνομα  :eyesplash: )..ας βοηθήσει ο Πάνος( καλλιτέχνης)

Αποσυνδεδεμένος atmomixani

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • το μεγεθος μετραει
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #14 στις: Νοεμβρίου 30, 2011, 19:41 »
να σε δω να κάνεις σταυροβελονιά  8)  :laugh1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180476 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8289 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33911 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 535825 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59733 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237288 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 569 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15296 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136093 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085242 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35358 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10187 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12