vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

94 επισκέπτες, 8 χρήστες
Tem, manoslykos, dRain, Christos Z, fratz8, bloodlessz, ertyanna, Xameno_Skli

Twitter

Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #165 στις: Απριλίου 11, 2016, 09:39 »
Η eleaf ειναι θυγατρικη της joyetech.

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #166 στις: Απριλίου 11, 2016, 09:46 »
δεν υπάρχει περίπτωση να ρισκάρει να φέρει κλώνο η ecig ρε παιδιά τι λέμε τώρα
αν γίνει κάτι τέτοιο θα φανεί κάποια στιγμή και θα γίνει μεγάλος ντόρος και θα φάει άκυρο από όλο το forum 
είναι δυνατόν να ρισκάρει κάτι τέτοιο?

Αποσυνδεδεμένος norton

  • **
  • 318
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #167 στις: Απριλίου 11, 2016, 09:53 »
Εγώ το είπα αυτό για τον stepeha πριν και την παρουσίαση γιατί, δίνει μοντ για παρουσίαση με logo istick pico και πουλάει μετά κάποιο που είναι φόλα.. Ποιος ο γενικώς αντιπρόσωπος της joytech σε Ελλάδα και Κύπρο.. Δεν νομίζω! 

Αποσυνδεδεμένος Psitgr

  • ***
  • 761
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #168 στις: Απριλίου 11, 2016, 10:03 »
Εγώ το έχω ξαναπεί.. Αυτό που νομίζετε πως όλα γυρίζουν γύρω από τα 100-500 άτομα του φόρουμ, δεν μπορώ να το καταλάβω..

ΟΧΙ Η ECIG ΔΕΝ ΠΟΥΛΑΕΙ ΚΛΩΝΟ..

αλλά ΟΧΙ για να μην την κράξουν τα άτομα του φόρουμ ή της κρατήσουμε μουτράκια εμείς..

ΓΙΑΤΙ είναι


  • επίσημος αντιπρόσωπος των προιόντων που πουλάει σε κάθε χώρα που δραστηριοποιείται (Ελλάδα-Κύπρο-Ρουμανία)
  • σοβαρή πολυεθνική εταιρεία που ελέγχεται
  • θυγατρική της μεγαλύτερης πολυεθνικής στον τομέα που δραστηριοποιούνται (Joyetech) ,έτερη θυγατρική της οποίας είναι και η κατασκευάστρια του προιόντος (Eleaf)
Απλά χρησιμοποιεί διαφορετικό όνομα για καθαρά εμπορικούς σκοπούς και πρακτικές, που είναι αναφαίρετο δικαίωμα της.
Τώρα αν σε κάποιους δεν αρέσει, έχουν φυσικότατα και αυτοί το δικαίωμα να το πληρώσουν παραπάνω και να γράφει το original όνομα..
Αλλά αυτή η συζήτηση νομίζω δεν έχει άλλο νόημα.. Δεν είναι κλώνος, δεν είναι άλλο προιόν.. Είναι το οριτζναλ, που απλά το φωνάζουν αλλιώς..

Αποσυνδεδεμένος thomasprevere

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #169 στις: Απριλίου 11, 2016, 10:12 »


Απλα ειναι τα πραματα..
Αν ειναι γνησια θα το δουμε οταν θα τα παρουμε εδω

http://www.eleafworld.com/info/batchcode.php

Αποσυνδεδεμένος norton

  • **
  • 318
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #170 στις: Απριλίου 11, 2016, 10:16 »
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 11, 2016, 14:17 από e-spy »

Αποσυνδεδεμένος ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ Μ

  • **
  • 283
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #171 στις: Απριλίου 11, 2016, 10:28 »
@ Psitgr
Εχεις χίλια δίκια σε όλα!   :thumpup:  Χίλια δίκια! Κρατά μόνο μια πισινή γιατί στο θέμα του Η.Τ και εδώ και παγκοσμίως, τα πράγματα θυμίζουν ακόμη άγρια Δύση. Στον ΚΑΝΟΝΙΚΟ κόσμο των επιχειρήσεων όμως,όπως τα λες συμβαίνουν.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #172 στις: Απριλίου 11, 2016, 11:11 »
Σελίδες επί σελίδων για το ίδιο θέμα και με το ebox(ecig) mas(nobacco) istick (λοιποί), που ήταν ένα και το αυτό προιόν.
Το προιόν ολοκλήρωσε τον κύκλο του και μπορούμε να κάνουμε απολογισμό:
Για τη νομπάκο ακούστηκαν κάποια παραπονάκια προς το τέλος, ότι ίσως άλλαξε προμηθευτή. Δεν ξέρουμε, δεν θα μάθουμε. Η ecig έδωσε το ίδιο ακριβώς προιόν που οι λοιποί πουλούσαν με την κανονική του ονομασία. Με τα ίδια ακριβώς θέματα (πόλος, άγρια ρεύματα). Ταυτόχρονα έφερε ανταλλακτικούς πόλους, adaptors, ανταλλακτικές πλακέτες, θήκες, νομίζω και μπαταρίες, λειτούργησε κανονικά το σέριβς της και μετά τον πρώτο καιρό έπαιρνε κανονικά από τους ατμιστές για επισκευή επί πληρωμή τα μοντάκια των άλλων πωλητών. Ανεξάρτητα από το πού είχε πάρει χονδρική το κάθε κατάστημα.

Δεν θα κάνω τον δικηγόρο, ούτε τον εκπρόσωπο της ecig για να σας πω γιατί έχει αυτή την πρακτική ή πόσο καλή ή κακή είναι. Υπενθυμίζω μόνο ότι την ίδια ακριβώς συζήτηση κάναμε για το 20ρι ebox και αναφέρω τα αποτελέσματα της πορείας του. Για περαιτέρω απορίες υπάρχει το νήμα του εισαγωγέα, που είναι ο πιο αρμόδιος να απαντήσει σε κάποιες από τις ερωτήσεις που τέθηκαν εδώ.

Το να συζητάμε ατέρμονα για το όνομα δεν προσφέρει πλέον κάτι, μόνο off topic.  

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3875
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #173 στις: Απριλίου 11, 2016, 11:16 »

Απλα ειναι τα πραματα..
Αν ειναι γνησια θα το δουμε οταν θα τα παρουμε εδω

http://www.eleafworld.com/info/batchcode.php

Δεν νομίζω ότι θα υπάρχει κάποιος κωδικός γνησιότητας.
Όπως δεν υπάρχει πχ στα iStick30 που κυκλοφορούν σαν e-box 30 από την eCig, mass30 από τη Nobacco, arc από την Tottaly Wicked κλπ.

Αποσυνδεδεμένος norton

  • **
  • 318
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #174 στις: Απριλίου 11, 2016, 11:29 »
Δεν θυμασε και τότε με τον gemini.. Πάλι ecig έγραφε επάνω και ήταν μια χαρά, εγώ δεν το είχα προσέξει καθόλου αυτό με το όνομα, εδώ το είδα και δεν του  έδωσα προσοχή όταν το παραγγελνα  γιατί είναι ο αντιπρόσωπος, είναι σαν να κοιτάω το vtc από joytech αν είναι γνήσιο! Το θέμα έγινε πλέον καλσόν.. τέλος από μένα γι αυτό! 

Αποσυνδεδεμένος Alxhmisths

  • ****
  • 1019
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #175 στις: Απριλίου 11, 2016, 11:32 »
Έλα μωρέ κάθεστε και σκάτε, 28 ευρώ είναι κάνουμε τις δοκιμές μας και αν μας αρέσει ξέρουμε την πεπατημένη, ΦΤ και τσιμπάτε ορίτζιναλ...

Αποσυνδεδεμένος panosnm

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #176 στις: Απριλίου 11, 2016, 12:52 »
Εγώ δυο στικακια που χα πάρει από e-cig ήταν με το κανονικό brand eleaf istick.. Πρώτη φορά το ακούω αυτό με το ebox

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #177 στις: Απριλίου 11, 2016, 14:26 »
Ρε παιδιά... :eleos:

Το είπε η petra παραπάνω:
Το να συζητάμε ατέρμονα για το όνομα δεν προσφέρει πλέον κάτι, μόνο off topic.  
Το είπα κι εγώ πριν δυο σελίδες:
Αν καιγόμαστε τόσο πολύ να μάθουμε, πάμε στο νήμα που διατηρούν στο φόρουμ και ρωτάμε ευθέως.

Σκεφτείτε να μπαίνει εδώ κάποιος νέος χρήστης μετά από λίγο καιρό,
να προσπαθεί να διαβάσει δυο πληροφορίες για το μοντάκι
και να βλέπει 4 σελίδες (!!!) υποθέσεις και μόνο υποθέσεις
για την ονομασία και το λογότυπο, που δεν προσφέρουν τίποτα
μιας και είναι απλώς υποθέσεις!


Παρακαλώ να τελειώσει εδώ αυτή η συζήτηση.
Όποιος έχει επίσημη ενημέρωση από τον αντιπρόσωπο μπορεί να τη δημοσιεύσει εδώ.
Οι υπόλοιπες αναρτήσεις με τέτοιο περιεχόμενο θα διαγράφονται.

Αποσυνδεδεμένος SGACE

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #178 στις: Απριλίου 11, 2016, 16:18 »
Θα ηθελα να επαναλαβω οτι ειμαι νεος στον χωρο με προθεση αγορας Η.Τ.
Παρακολουθω με ενδιαφερον το νημα απο το ξεκινημα του και μαλιστα πραγματοποιησα προπαραγγελια του pico.
Δεν ξερω εαν παιζει καποιο ρολο αυτο που θα γραψω ( εαν θεωρηθει ως παρεμβολη, σβηστε το μηνυμα) αλλα στην αποδειξη επιστροφη που μου δωθηκε απο το καταστημα της ecig αναγραφει istick pico.
Εν παση περιπτωση σε λιγες ημερες θα το παραλαβουμε ολοι και θα εχουμε αποψη ως προς την λειτουργια του
Εγω που ειμαι αρχαριος θα προτιμησω το νημα να μεινει στην λογικη της κριτικης του εν λογω μηχανηματος.
Για το branding- rebranding εχω αποψη αλλα δεν εχει σχεση αμεσα με το μηχανημα.
Εκανα μια ερωτηση στον κυριο Kostas44, που εκανε την πολυ ωραια παρουσιαση μεσω βιντεο,  σχετικα με τι μπαταρια χρησιμοποιησε.
Απαντησε οτι προτιμα την καφε χρωματος LG. Εαν καποιος μπορει ας μου γραψει για ποιο κωδικο μπαταριας LG, εννοει?
Ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #179 στις: Απριλίου 11, 2016, 16:19 »
LG HG2

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 166 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 149 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20614 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281217 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207887 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65716 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174406 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312765 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14081 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124746 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93509 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4176 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix