vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

526 επισκέπτες, 5 χρήστες
camber, komos, manoslykos, Jorge, th3ofilos

Twitter

Joyetech eGo-CC

Αποσυνδεδεμένος kostasvapor

  • **
  • 169
  • Φύλο: Άντρας
  • Στο ΗΤ απο το 2011, άκαπνος απο τις 1/1/2013 !!!
Απ: Joyetech eGo-CC
« Απάντηση #30 στις: Μαρτίου 09, 2014, 14:26 »
Καλησπέρα στη παρέα.
Έχω μια ερώτηση για το συγκεκριμένο προϊόν μιας και με ενδιαφέρει η αγορά του. Βάση την εμπειρία σας, πόσο σας διαρκούν εσάς οι κεφαλές? Κοιτω να δω αν το προϊόν συμφέρει ή είναι ασύμφορο.
Μετά από ένα χρόνο με ατμοποιητη που χρησιμοποιεί κεφαλές  CE4++ V.2 είπα να αλλάξω πλεύση

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eGo-CC
« Απάντηση #31 στις: Μαρτίου 09, 2014, 20:13 »
Yπολόγισε μια μέση διάρκεια 7-10 ημερών για κάθε ανταλλακτική κεφαλή. Η διάρκεια ωστόσο εξαρτάται και από το υγρό που χρησιμοποιούμε. H τιμή των genuine κεφαλών eGo-C είναι περίπου 3 €. Στην τιμή αυτή μπορείς να τις βρείς για παράδειγμα εδώ : http://www.ecig.gr

Αποσυνδεδεμένος kostasvapor

  • **
  • 169
  • Φύλο: Άντρας
  • Στο ΗΤ απο το 2011, άκαπνος απο τις 1/1/2013 !!!
Απ: Joyetech eGo-CC
« Απάντηση #32 στις: Μαρτίου 09, 2014, 21:03 »
Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Λίγο ασύμφορο μου ακούγετε, άλλα έχεις δίκαιο σε αυτό που λες με τα υγρά.
Μια τελευταία ερώτηση. Έχω την συγκεκριμένη μπαταρία. Ούτε γνωρίζω τι μοντέλο είναι. Θα είναι συμβατή πιστεύεις?



Διαγραφη αμεσης παραθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 09, 2014, 21:29 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eGo-CC
« Απάντηση #33 στις: Μαρτίου 09, 2014, 21:37 »
Ναι η μπαταρια σου ειναι συμβατη  :yes:

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eGo-CC
« Απάντηση #34 στις: Μαρτίου 09, 2014, 22:19 »
.................... Λίγο ασύμφορο μου ακούγεται........

Σε σχέση με ανταλλακτικές κεφαλές άλλων ατμοποιητών είναι πράγματι ακριβότερες, αν και η τιμή τους ακολουθεί ήδη πτωτική πορεία.

Αποσυνδεδεμένος kostasvapor

  • **
  • 169
  • Φύλο: Άντρας
  • Στο ΗΤ απο το 2011, άκαπνος απο τις 1/1/2013 !!!
Απ: Joyetech eGo-CC
« Απάντηση #35 στις: Μαρτίου 10, 2014, 12:30 »
Ευχαριστώ παιδιά για τις άμεσες απαντήσεις.

Χθες παρεμπιπτόντως που είδα ένα βίντεο του gewre, με έκανε να αλλάξω πάλι γνώμη για τους ατμοποιητες με κάτω την αντίσταση... Θέλω να κάνω την αλλαγή, αλλά φοβάμαι πάλι μην κάνω λάθος επιλογή και φορτώσω. Έχω ξοδέψει χρήματα άσκοπα !!! Και όχι μόνο εγώ βέβαια 

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Joyetech eGo-CC
« Απάντηση #36 στις: Μαρτίου 10, 2014, 13:37 »
Eπειδή εδώ θα βγούμε εκτός θέματος, μπορείς να παρακολουθήσεις σχετικά ερωτήματα στα παρακάτω νήματα
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,2308.0.html
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,993.0.html
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,2048.0.html

Βέβαια, μην ξεκινήσεις από το πρώτο ποστ. Διάβασε μόνο αυτά του 2014 κι αν έχεις κάποια ερώτηση, θα λάβεις σίγουρα πολλές χρήσιμες απαντήσεις.
Για κάθε clearomizer που κυκλοφορεί, να ξέρεις ότι υπάρχει και το αντίστοιχο νήμα
http://e-kapnisma.gr/index.php/board,185.0.html

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eGo-CC
« Απάντηση #37 στις: Μαρτίου 10, 2014, 14:41 »
Και βέβαια αν έχεις τη δυνατότητα να τον δοκιμάσεις σε κάποιο κατάστημα ίσως είναι το καλύτερο. Να προσθέσω επίσης ότι ο Joyetech eGo-CC είναι εντελώς διαφορετικός από τον ατμοποιητή που χρησιμοποιούσες μέχρι τώρα. Η μεγάλη διαφορά εντοπίζεται στη θερμοκρασία του εισπνεόμενου ατμού. Αν προτιμάς τον θερμό ατμό τότε ο eGo-CC δεν είναι η κατάλληλη επιλογή.

Αποσυνδεδεμένος kostasvapor

  • **
  • 169
  • Φύλο: Άντρας
  • Στο ΗΤ απο το 2011, άκαπνος απο τις 1/1/2013 !!!
Απ: Joyetech eGo-CC
« Απάντηση #38 στις: Μαρτίου 12, 2014, 17:14 »
Αυτό σκέφτομαι και εγώ και το έχω φρενάρει λίγο. Η αναζήτηση συνεχίζετε



Απ: Joyetech eGo-CC
« Απάντηση #39 στις: Μαρτίου 20, 2014, 07:31 »
Δυστυχώς ρε παιδιά η τιμη 3€ είναι και ακριβή και για λίγο καιρό ακόμα! Πάντως οι συμβατές κεφαλές και ιδίως οι αντιγραφές-μαϊμού που κυκλοφορούν είναι τσάμπα, μου έστειλε γνωστό κατάστημα με 1,50€ σε κουτάκι joyeteh ,όλα αντιγραμμένα απο άλλο κινέζο φυσικά, απο ελληναρα λίγο δύσκολο μου ακούγετε.

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eGo-CC
« Απάντηση #40 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2014, 09:10 »
Καλημερα σε ολη τη παρεα, δεν ηξερα που να ποσταρω το συγκεκριμενο θεμα μιας και το φορουμ ειναι γεματο απο θεματα και δυσκολευτικα να βρω οποτε το ποσταρω εδω, θα ηθελα σας παρακαλω παρα πολυ να με βοηθησετε σε κατι, μετα απο αρκετα χρονια ειπα να κοψω το τσιγαρο και να αρχισω το ατμισμα λογω οτι δε το σηκωνε αλλο ο λαιμος μου διοτι καπνιζα αρκετα, ειχα λοιπον απο παλια τη μπαταρια ego-c μαζι με τον clearomizer ovale ego-cc τον οποιο αγορασα χθες, εχω να ατμισω χρονια και συνηθως δε χρησιμοποιουσα clearomizer, ατμιζω natura φραουλα με μηδενικη νικοτινη, vg, παρατηρισα λοιπον πως οταν ατμιζω οι πρωτες τζουρες ειναι καλες αλλα οι υπολοιπες και οσο ζεστενετε το ηλεκ. τσιγαρο ειναι δε θα το ελεγα σαν καμενο καμια σχεση, θα ελεγα πιο αοσμες και σαν να τινουν προς το καμενο αλλα δε μπορεις να το πεις κιολας, δεν νιωθω αυτη την εντονη γευση φραουλας που νιωθω στην αρχη αρχη, ολα τα εξαρτηματα και τα υγρα μου ειναι καινουρια εκτος απο τη μπαταρια που δεν εχω παρατηρησει να μου βγαζει καποιο προβλημα, για πιο λογο γινετε αυτο? φταιει το υγρο? φταιει ο ατμοποιητης? ενταξει δεν ενοχλει σε σημειο να μην αντεχετε να ατμισεις για να πω την αληθεια αλλα υπαρχει μια μικρη αλοιωση, συνηθως ατμιζα με το κλασικο ego-c μαμισιο και νομιζω δεν το ειχα αυτο, δλδ η γευση διαρκουσε εντονα οσες τζουρες και αν εκανα, ισως φταιει που εχω να ατμισω και καιρο, ισως να ''ψιριζω και τη μαιμου'' και να ειναι φυσιολογικο δε ξερω τι να πω παιδια εχω μπερδευτει λιγακι και θα ηθελα και τη γνωμη σας.

Επισης θα σας ειμουν ευγνωμων αν με βοηθουσατε σχετικα με το πως γινετε να καθαριστει ο ovale ego-cc γιατι ειναι λιγο διαφορετικος απο τους συνιθισμενους clearomizer και δεν εχω ιδεα.

θα το εκτιμουσα ιδιαιτερως αν με βοηθουσατε.
Σας ευχαριστω.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 21, 2014, 09:43 από giorgosmc »

Αποσυνδεδεμένος jimkaldi

  • **
  • 403
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eGo-CC
« Απάντηση #41 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2014, 14:54 »
προφανως η γευση που καταλαβαινεις τωρα ειναι πιο καθαρη απ οτι με τον παλιοτερο ατμοποιητη
οποτε και η αλοιωση της πιο εμφανης
οταν ατμιζουμε συνεχως παρουσιαζεται το φαινομενο που λες για διαφορους λογους αρα δεν φταιει ο αμτο σου
καθαρισμα...τον ανοιγεις βγαζεις την αντισταση κι ολα τα υπολοιπα τα πλενεις  με ζεστο νερακι κατα προτιμηση βραδυ οποτε το πρωι ειναι στεγνος
προσοχη δεν πλενουμε την αντισταση




Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eGo-CC
« Απάντηση #42 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2014, 15:32 »
Για πιο εύκολο καθάρισμα καλό είναι να αφαιρείται η τάπα σιλικόνης στο κάτω μέρος του tank. Όπως έχει επισημανθεί και σε προηγούμενα μηνύματα του παρόντος θέματος, η συγκεκριμένη τάπα είναι αφαιρούμενη.

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eGo-CC
« Απάντηση #43 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2014, 16:32 »
Ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια παιδια, μπορει καποιος να ανεβασει μαι φωτο το εξαρτημα που πρεπει να πλενουμε διοτι δε το κατεχω και πολυ με αυτα, και κατι τελευταιο με πιο ακριβως τροπο μπορω να αφαιρεσω τη ταπα στο κατω μερος του τανκ? εχω στο μυαλο μου οδοντογλιφυδα αλλα φοβαμε μη τη καταστρεψω.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eGo-CC
« Απάντηση #44 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2014, 16:49 »
Aποσυναρμολόγησέ τον πλήρως και πλύνε όλα τα κομμάτια από τα οποία αποτελείται. Ακόμα και την κεφαλή του ατμοποιητή. Η τάπα αφαιρείται εύκολα και με χρήση οδοντογλυφίδας.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8367 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180706 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34008 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536506 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59843 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237631 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 597 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15813 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136168 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085379 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35448 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10296 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12