vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

405 επισκέπτες, 6 χρήστες
bloodlessz, Milarepa, camber, Sergios, panoskapa, Nikrom

Twitter

>> VAPEXPRO 2017 - Η πρώτη ατμιστική έκθεση στην Ελλάδα <<

Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Απ: >> VAPEXPRO 2017 - Η πρώτη ατμιστική έκθεση στην Ελλάδα <<
« Απάντηση #225 στις: Ιουλίου 24, 2017, 10:06 »
Εγώ που ειχα ερθει διπλα στο Αλσος Περιστεριου λιγο δυσκολο να βρω δικαιολογια.  :))

Αποσυνδεδεμένος goran

  • **
  • 202
  • Φύλο: Άντρας
Απ: >> VAPEXPRO 2017 - Η πρώτη ατμιστική έκθεση στην Ελλάδα <<
« Απάντηση #226 στις: Ιουλίου 24, 2017, 11:15 »
Καλημέρα και καλή εβδομάδα.
Πολλά συγχαρητήρια σε όσους έτρεξαν και κουράστηκαν για να βγει εις πέρας η πρώτη έκθεση ατμιστών.
Για πρώτη φορά, μου άφησε πολύ καλές εντυπώσεις!!!!! Αρκετά περίπτερα, δυνατότηα δοκιμής άπειρων υγρών και δωράκια!!!!
Εύχομαι να γίνει θεσμός και να συμμετέχουν ακόμα περισσότεροι, όπως για παράδειγμα οι Έλληνες κατασκευαστές επισκευάσιμων ατμοποιητών.

Και πάλι συγχαρητήρια :thumbup_move_3: :thumbup_move_3: :thumbup_move_3: 

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: >> VAPEXPRO 2017 - Η πρώτη ατμιστική έκθεση στην Ελλάδα <<
« Απάντηση #227 στις: Ιουλίου 24, 2017, 12:27 »
Και τώρα που έχω αρχίσει κάπως να συνέρχομαι και να αναλογίζομαι αυτά που έζησα από την Πέμπτη στας Αθήνας, λέω να σας τα γράψω να ζηλεύετε!
 
Για ξεκίνημα, την Παρασκευή το βράδυ έπαιξε μια συναντησάρα στις πίτες του Ντένη στην Αργυρούπολη, άλλο πράμα. Μόλις φύγαμε, στο μαγαζί δεν είχε απομείνει άλλη Kaiser. Και σαν καλά παιδιά που θέλαμε να είμαστε φρέσκοι για την άλλη μέρα, πήγαμε και κάποιοι και για ένα ποτό απέναντι, μέχρι περίπου τις 05:00...
 
Φτάνοντας λοιπόν στο Εκθεσιακό κέντρο Περιστερίου, έσκασε το πρώτο οργανωτικό πρόβλημα: για κάποιο λόγο, τα μέλη της ΚΕΑ τα οποία θα επάνδρωναν το περίπτερο και/ή θα μιλούσαν (το ΔΣ ας πούμε και εγώ που δεν είμασταν εκεί ως «επισκέπτες»), δεν είχαμε καρτελάκι για την είσοδο. Μικρό το κακό, καθώς οι σεκιουριτάδες ήταν μια μπουκιά, αλλά όσο να ναι ήμασταν οι μόνοι χωρίς κάποιο τέτοιο διακριτικό, και δεν έχουμε και κάποιο αναμνηστικό.
 
Δεύτερο θέμα, ήταν στην αίθουσα ομιλιών. Μπορεί να υπήρχε ωραιότατο πανώ της ΚΕΑ στις ομιλίες (ακόμα και της ομιλίας του ΣΕΗΗΤ), αλλά το podium βρισκόταν σε σημείο που έδειχνε σαν φόντο στην κάμερα μια ντουλάπακαι κάποιες σωληνώσεις A/C. Δεν βαριέσαι, πταίσματα.
 
Ξεκίνησε να φθάνει κόσμος, και με χαροποίησε ιδιαίτερα το γεγονός που γνώρισα άτομα τα οποία γνώριζα μόνο από εδώ, από το ΦΒ ή μέσω Skype. Πολλά τέτοια άτομα. Χάρηκα επίσης που είδα και πάλι αγαπημένους φίλους, πολλούς από τους οποίους είχα γνωρίσει πέρυσι στου Ζωγράφου. Στην επιστημονική ομιλία, Φαρσαλινός και Κατωπόδης ήταν χείμαρροι. Είμαστε πολύ τυχεροί οι ατμιστές που έχουμε αυτούς τους επιστήμονες στις τάξεις μας και στο πλευρό μας.
 
Αργά το απόγευμα, κατάφερα να πάω μαζί με το jeke να δω και λίγο την έκθεση. Πραγματικά, σχεδόν δάκρυσα που είδα τόσο πολύ ατμό σε ένα σημείο μαζεμένο! Επικό ντουμάνι, μυρωδιές, κόσμος να κουβεντιάζει.
 
Κατά τις 19:30, άρχισε ο πόνος καθώς στο stage ακριβώς απέναντι από το περίπτερο του Συλλόγου, ανέβηκε μια μπάντα. Κεντήσανε οι τύποι, δεν το συζητώ αλλά γέρασα για τέτοιες εντάσεις. Μετά, κατά τις 21:30, πήγαμε μια πεντάδα στο Arch Beer House και επιβραβεύσαμε τον εαυτό μας. Αρκετές φορές!
 
Την Κυριακή, πάλι από το πρωί εκεί. Γύρες, γνωριμίες, εγγραφές και σε κάποιο σημείο, μία ομιλία περί νομοθεσίας, ασφάλειας συσκευών και μπαταριών και ασφάλειας ιδιοκατασκευών. Ακόμα έχω απορία: η έλλειψη ερωτήσεων οφείλεται σε 1) τέλεια ομιλία που τα κάλυψε όλα? 2) τα ήξεραν όλα και δεν είχαν κάτι άλλο να μάθουν? 3) «άντε τελειώνετε να πάμε για φαγητό»? Θα δείξει!
 
Κι άλλες γύρες, κι άλλες εγγραφές, κι άλλες γνωριμίες. Είχαμε και τα σουξέ μας με τον πρόεδρο. Και κάπου εκεί, έφτασε η ώρα της αναχώρησης για μένα... Ελπίζω να γίνει κάτι παρόμοιο σύντομα.
 
Δεν θα αρχίσω τις πολλές ευχαριστίες, καθώς δεν γράφω ως εκπρόσωπος του Συλλόγου. Δεν μπορώ όμως να μην αναφέρω κάποια πράγματα!
 

Ευχαριστώ τον Αλέκο για τη μετακίνηση της Παρασκευής. Ευχαριστώ το Λάζαρο, το Σταύρο και το Γιώργο που ήρθαν ως επισκέπτες και σαν σκυλιά μαύρα δεν έφευγαν από το περίπτερο με τίποτα. Ευχαριστώ τον Άγι για την παρέα και την μετακίνηση του Σαββάτου. Ευχαριστώ το Μανώλη που του έφαγα τα κεμπάπ και δεν με μπινελίκωσε. Για κάποιο λόγο δεν του φάνηκε περίεργο που συνολικά εκτέλεσα 8 κεμπάπ. Χάρηκα πολύ που γνώρισα πάρα πολλά παιδιά από κοντά, ελπίζω κάποια πράγματα που τους είπα να τα σκεφτούν καλά. Χάρηκα που γνώρισα τον Γιάννη από κοντά. Ότι είπαμε Γιάννη, μπέσα. Μην μου κάνει παράπονο το κορίτσι, ξέρω που μένεις! Αν γράψω όλα τα ονόματα που πρέπει να γράψω, θα πιάσω το όριο του ποστ, είναι αδύνατον. Να ξέρετε ότι μου αρχίσατε να μου λείπετε από το δευτερόλεπτο που πήρα την τσάντα μου και έφυγα. Ελπίζω να τα ξαναπούμε σύντομα! Φαντάζομαι μόλις ξυπνήσει ο Πρόεδρος, θα έχουμε και άλλες λεπτομέρειες όπως και κάποια στιγμή φωτογραφίες, βίντεο και άλλα.

Απ: >> VAPEXPRO 2017 - Η πρώτη ατμιστική έκθεση στην Ελλάδα <<
« Απάντηση #228 στις: Ιουλίου 24, 2017, 12:45 »
Mπράβο και εύγε και στενοχωριέμαι που δεν μπόρεσα να είμαι εκεί...
@cruiser79 αποφάσισες για τον επόμενο ατμοποιητή ή ακόμα?  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: >> VAPEXPRO 2017 - Η πρώτη ατμιστική έκθεση στην Ελλάδα <<
« Απάντηση #229 στις: Ιουλίου 24, 2017, 12:53 »
Αποφάσισα και ήδη μίλησα με τον κατασκευαστή του. Δεν σας αποκαλύπτω άλλα γιατί θα έχει και μία έκπληξη. Όχι άλλα off!  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: >> VAPEXPRO 2017 - Η πρώτη ατμιστική έκθεση στην Ελλάδα <<
« Απάντηση #230 στις: Ιουλίου 24, 2017, 13:00 »
Διαβάζω και ζηλεύω. :yes:

Δυστυχώς σοβαρές οικογενειακές υποχρεώσεις δεν μου επέτρεψαν να είμαι εκεί αν και το ήθελα πολύ.
Πίστευα πως χτες τουλάχιστον μετά το μεσημέρι θα μου δινόταν η ευκαιρία έστω για μία βόλτα αλλά και πάλι
κάτι έκτακτο δεν μου το επέτρεψε.

Χάρηκα από όσα ωραία διάβασα και χάρηκα διπλά που η έκθεση είχε επιτυχία.
Μπράβο σε όλους όσους συνέβαλαν για την οργάνωση και την επιτυχία,μπράβο και σε όσους μπόρεσαν να παρευρεθούν. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: >> VAPEXPRO 2017 - Η πρώτη ατμιστική έκθεση στην Ελλάδα <<
« Απάντηση #231 στις: Ιουλίου 24, 2017, 13:06 »
Αποφάσισα και ήδη μίλησα με τον κατασκευαστή του. Δεν σας αποκαλύπτω άλλα γιατί θα έχει και μία έκπληξη. Όχι άλλα off!  :laugh1:
Έλα τώρα, μην κρατάς σε αγωνία το λαό, αφού δε θα είναι ένας αλλά τρεις. Παρών ήμουν στη βάφτιση, Ε1 η πρώτη έκδοση, Ε2 η 2η και Ε9 η 3η, μαζί με έξτρα επετειακό rda giga 35mm, ονόματι ENFIA compliant. :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: >> VAPEXPRO 2017 - Η πρώτη ατμιστική έκθεση στην Ελλάδα <<
« Απάντηση #232 στις: Ιουλίου 24, 2017, 21:51 »
Ο πρόεδρας δεν έχει συνέλθει εντελώς ακόμα 8), αλλά μια προσπάθεια για μίνι απολογισμό θα την κάνει.

Τι μου άρεσε (χωρίς ιδιαίτερη σειρά):
  • ΕΓΙΝΕ η έκθεση. Αυτό. Από μόνο του.
  • Όλοι οι συμμετέχοντες είχαν κέφι. Εκθέτες, επισκέπτες, όλοι. Έχω πάει σε αμέτρητες εκθέσεις, και πιστέψτε με αυτό δεν είναι και τόσο συχνό φαινόμενο όπως ίσως νομίζετε.
  • Υπήρχαν πάρα πολλά προϊόντα. Κυρίως όμως υγρά. Θα ήθελα περισσότερο εξοπλισμό.
  • Η εντυπωσιακή παρουσία εταιριών του εξωτερικού. Το ενδιαφέρον για την Ελληνική αγορά από το εξωτερικό είναι μεγάλο. Οι ελληνικές επιχειρήσεις θα πρέπει να παραδειγματιστούν και να προβληματιστούν.
  • Επισκέφθηκαν την έκθεση πάνω από 3.500 άνθρωποι, επαγγελματίες και απλοί ατμιστές. Υπό τις συνθήκες που έγινε η έκθεση (ντάλα καλοκαίρι, μόνο ΣΚ, ελάχιστη έως καθόλου προώθηση από τον διοργανωτή, σχετικά "κλειστή"/επαγγελματική έκθεση) θεωρώ αυτό το νούμερο υψηλό και μεγάλη επιτυχία.
  • Και οι τρεις ημερίδες που πραγματοποιήθηκαν (δύο με διοργάνωση του συλλόγου, και μία υπό τον ΣΕΕΗΤ) ήταν πάρα πολύ καλές. Θεωρώ πως και στις τρεις ειπώθηκαν πολύ σημαντικά πράγματα, και κάνουμε ότι μπορούμε ώστε τις επόμενες ημέρες να ανέβουν όσα περισσότερα video είναι εφικτό, αλλά κυρίως να πάρει τη μέγιστη δυνατή δημοσιότητα η επιστημονική ημερίδα που ήταν και η πιο σημαντική για όλες τις πλευρές (ατμιστές, επαγγελματίες, ΜΜΕ, Πολιτεία, κοινή γνώμη).
  • Η εταιρία που ανέλαβε τα ηχητικά, τις ημερίδες και το stage των live, ήταν άψογη. Και όλοι οι άνθρωποί της ανεξαιρέτως.
  • Έγιναν κατά τη διάρκεια της έκθεσης οι πρώτες ανεπίσημες επαφές μελών του προεδρείου του συλλόγου μας με αντίστοιχα μέλη του ΣΕΕΗΤ. Συζητήθηκαν πολύ σημαντικά πράγματα και τέθηκαν τα πρώτα θέματα στα οποία η ατμιστική κοινότητα έχει απαιτήσεις από τους επαγγελματίες, αλλά μόνο ως προετοιμασία για μία επίσημη συνάντηση μεταξύ των Διοικητικών Συμβουλίων των δύο πλευρών τον Σεπτέμβρη.
  • Εγγράφηκαν αρκετά μέλη στο σύλλογο. Ενημερώθηκαν πολύ περισσότερα και περιμένουμε την ηλεκτρονική εγγραφή τους.
  • Δύο μέλη του συλλόγου που δήλωσαν από την αρχή τη διάθεσή τους για εθελοντική προσφορά, μας εξέπληξαν παραπάνω από ευχάριστα. Λάζαρε και Σταύρο σας ευχαριστώ και προσωπικά μέσα από την καρδιά μου!
  • Συναντηθήκαμε με ανθρώπους που ίσως να μην περιμέναμε να δούμε, αλλά απουσίαζαν από την άλλη και άνθρωποι που θα περιμέναμε να δούμε. Ανάμεικτα συναισθήματα. Χάρηκα πολύ που γνώρισα ή ξαναείδα τους πρώτους. Στενοχωρήθηκα για κάποιους από τους δεύτερους, αδιαφορώ πλήρως για κάποιους ελάχιστους.
  • Θα ξαναγίνει! Νοέμβριο στη Θεσσαλονίκη, και εκτός απροόπτου μίνι μονοήμερες εκθέσεις/events σε ακόμα 15 πόλεις της Ελλάδας (από τις μέχρι τώρα πληροφορίες που έχουμε από τον διοργανωτή). Και αμέσως μετά, προετοιμασία για την επόμενη στην Αθήνα, ώστε να είναι πολύ καλύτερη από την πρώτη.

Τι δεν μου άρεσε (χωρίς ιδιαίτερη σειρά):
  • Οι ηχηρές απουσίες. Οι πρώτοι και κύριοι εκθέτες σε μια έκθεση αυτού του χαρακτήρα (B2B) θα έπρεπε να είναι οι Έλληνες κατασκευαστές εξοπλισμού, οι Έλληνες παρασκευαστές υγρών και αρωμάτων, οι Έλληνες εισαγωγείς και χονδέμποροι. Οι τελευταίοι ήταν όλοι εκεί εκτός ελαχίστων εξαιρέσεων. Από τους πρώτους και τους δεύτερους δεν ήταν σχεδόν κανείς εκεί εκτός ελαχίστων εξαιρέσεων. Ελπίζω να είδαν, να κατάλαβαν, να μετάνοιωσαν, και να αναθεώρησαν.
  • Η διαφημιστική προβολή της έκθεσης. Υπάρχει ένας νόμος που απαγορεύει την επικονωνία και τη διαφημιστική προβολή, αλλά υπάρχει και ένας σκασμός από παραθυράκια. Είμαστε στο 2017 και οι τρόποι με τους οποίους μπορείς να προωθήσεις κάτι ΧΩΡΙΣ να παρανομήσεις είναι πολλοί. Ο διοργανωτής σε αυτό απέτυχε πλήρως. Η μεγαλύτερη και αποτελεσματικότερη προβολή έγινε από την Κοινότητα Ελλήνων Ατμιστών, και σε δεύτερο επίπεδο από ορισμένα καταστήματα (πολύ λίγα) και απλούς ατμιστές (πολύ σκόρπιο...). Δηλαδή, από αυτούς που ΔΕΝ ήταν η δουλειά τους να το κάνουν. Περισσότερα θα πούμε εν καιρώ.
  • Πάρα πολλά από αυτά που μας είχαν ανακοινωθεί (ευτυχώς ιδιωτικά και όχι δημόσια) δεν έγιναν ποτέ. Ακόμα και τα μισά αν γίνονταν οι εντυπώσεις του κόσμου (επαγγελματικού και απλού) για την έκθεση θα ήταν ακόμα καλύτερες. Και ο κόσμος αυτός είναι ο καλύτερος πρεσβευτής. Κρίμα.
  • Ακόμα και αυτά που έγιναν, είχαν αρκετές έως πολλές ατέλειες στην οργάνωσή τους. Ατέλειες που μας παίδεψαν πολύ και για τις οποίες ξοδέψαμε πολύτιμο χρόνο που δεν είχαμε. Να θυμίσουμε πως εμείς ως Σύλλογος, σε αντίθεση με όλους τους άλλους συμμετέχοντες, ΔΕΝ είμαστε επαγγελματίες και ΔΕΝ πληρωνόμαστε για ότι κάνουμε. Δεν θα επεκταθώ εδώ. Έχουμε χρόνο μπροστά μας, θα μιλήσουμε πολλές φορές με τον διοργανωτή, θα ακούσουμε τις εξηγήσεις του, θα τον συμβουλεύσουμε για την επόμενη φορά, και θα προσχωρήσουμε.
  • Ο διαγωνισμός cloud chasing. Σαν σύλλογος δεν εμπλεκόμαστε σε τέτοιου τύπου events, αλλά σε κάθε περίπτωση υπάρχουν απαραίτητες παράπλευρες εκδηλώσεις σε κάθε ατμιστική έκθεση που σέβεται τον εαυτό της. Ο διαγωνισμός ήταν ένα μίνι φιάσκο. Συμμετοχές της τελευταίας στιγμής, άλλες που απλά "εξαφανίστηκαν", βαρετές καθυστερήσεις στη διαδικασία, έλεγχοι εξοπλισμού της κακιάς ώρας και σε λάθος χρονική στιγμή, κριτική επιτροπή με... "παρατράγουδα". Όχι και πάλι όχι. ΔΕΝ γίνονται έτσι αυτά τα events.
  • Η ηχηρή απουσία πολλών δημοσιογράφων στην επιστημονική ημερίδα. Υπάρχουν τρόποι να εξασφαλίσουμε την προβολή της στα ΜΜΕ, αλλά η απουσία πολλών δημοσιογράφων είναι το αποτέλεσμα της χρονικής στιγμής που πραγματοποιήθηκε η έκθεση και της κακής οργάνωσης. Ακόμα κι έτσι όμως μεγάλο μέρος της ευθύνης βαραίνει και τους ίδιους. Η απευθείας έγκαιρη ενημέρωσή τους υπήρξε.
  • Η παντελής έλλειψη οργάνωσης του διοργανωτή και σε αυτό το επίπεδο. Οι ημερίδες πραγματοποιήθηκαν υπό την αιγίδα του συλλόγου φυσικά (όπως και του ΣΕΕΗΤ η αντίστοιχη) αλλά δεν είναι καθόλου δουλειά μας για παράδειγμα να τις φωτογραφίσουμε και βιντεοσκοπήσουμε επαγγελματικά (παρ' όλο που το κάναμε). Ο διοργανωτής της έκθεσης (που γίνεται για ΠΡΩΤΗ φορά) δε θέλει δηλαδή υλικό για δημοσιότητα; Δεν θέλει να έχει αρχείο;
  • Οι ηχηρές απουσίες. Και εδώ δεν εννοώ αυτές που ανέφερα πρώτες πρώτες. Εννοώ τις απουσίες αυτών που "κόπτονται" για το άτμισμα και το "καλό" της ατμιστικής κοινότητας όταν πρόκειται για κουτσομπολιά, ίντριγκες και επιθέσεις στο facebook και αλλού, και δεν χάλασαν τη σιέστα τους ή το μπανάκι τους για να δουν από κοντά τι γίνεται στο πρώτο δημόσιο γεγονός τέτοιου μεγέθους στην Ελλάδα. Την παρτίδα έσωσαν αρκετές ομάδες του facebook που είχαν μια κάποια παρουσία μέσω των συντονιστών τους και κάποιων μελών, αλλά η γενική εικόνα και εντύπωση ήταν πολύ αρνητική. Η φτηνή, ανέξοδη, "αναίμακτη" κριτική της κακιάς ώρας μέσω πληκτρολογίου και πλήρους αφάνειας καλά κρατεί στην Ελλάδα του 2017...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 24, 2017, 21:56 από e-spy »

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: >> VAPEXPRO 2017 - Η πρώτη ατμιστική έκθεση στην Ελλάδα <<
« Απάντηση #233 στις: Ιουλίου 24, 2017, 23:00 »
Και οι τρεις ημερίδες που πραγματοποιήθηκαν (δύο με διοργάνωση του συλλόγου, και μία υπό τον ΣΕΕΗΤ) ήταν πάρα πολύ καλές. Θεωρώ πως και στις τρεις ειπώθηκαν πολύ σημαντικά πράγματα...

Εμένα προσωπικά η ημερίδα του ΣΕΕΗΤ δεν μου άρεσε, ο πρόεδρός του είχε το στυλ του βοσκού κι οι από κάτω επαγγελματίες παρακολουθούσαν ως πρόβατα. Ούτε μια ερώτηση δεν έκαναν, λες και δεν είχαν τίποτα να σημειώσουν από την εμπειρία τους, εκτός κι αν τα λένε όταν είναι μόνοι τους και συνεδριάζουν.
Φυσικά δεν ειπώθηκε ούτε κουβέντα σχετικά με το ζήτημα των εγγυήσεων των συσκευών. Είπε επίσης ο Παναγιωτόπουλος  ότι έχει αίθουσα σεμιναρίων επιμόρφωσης αλλά για τις αρλούμπες που συχνά πυκνά λένε σε νεοεισερχόμενους ατμιστές ή για την πώληση σε ανήλικους, κάτι παραπάνω οφείλουν να κάνουν νομίζω.
Απ' αυτή την άποψη λοιπόν, εγώ δεν έμεινα ικανοποιημένος.
Για τους δικούς μας ομιλητές, στις ημερίδες του συλλόγου, δεν το συζητάμε, έδειχναν και ήταν ικανοί πιστεύω να απαντήσουν και στα πιο δύσκολα ερωτήματα, μελετημένοι, σοβαροί και άνετοι. Μπράβο παίδες. :thumpup:


Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: >> VAPEXPRO 2017 - Η πρώτη ατμιστική έκθεση στην Ελλάδα <<
« Απάντηση #234 στις: Ιουλίου 24, 2017, 23:25 »
ενα μεγαλο μπραβο και απο μενα σε οσους ασχοληθηκαν και ετρεξαν για ολο αυτο..μακαρι να γινει και κατι παρομοιο στην κρητη καποια στιγμη να μπορεσουμε καιμεις να ζησουμε λιγη απτην δικη σας μαγεια!! :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: >> VAPEXPRO 2017 - Η πρώτη ατμιστική έκθεση στην Ελλάδα <<
« Απάντηση #235 στις: Ιουλίου 24, 2017, 23:38 »
κανει σειΖμους εκει. :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Orion

  • **
  • 273
  • Φύλο: Άντρας
  • Παράδειγμα προς απομίμηση
Απ: >> VAPEXPRO 2017 - Η πρώτη ατμιστική έκθεση στην Ελλάδα <<
« Απάντηση #236 στις: Ιουλίου 24, 2017, 23:48 »
Οξω να  γίνει , υπαίθρια , πολύ καλύτερα , συγγνωμη ντουμανιάρηδες , αλλα πολύ καλύτερα !!!

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: >> VAPEXPRO 2017 - Η πρώτη ατμιστική έκθεση στην Ελλάδα <<
« Απάντηση #237 στις: Ιουλίου 25, 2017, 00:17 »
Μια πιο ξεκούραστη δική μου ανασκόπιση:

Έξτρα ευχαριστίες:
Πέραν από τους δυο που πιάσαν ρίζες στο περίπτερο της ΚΕΑ, ευχαριστώ τον Θοδωρή που με φιλότιμο έδωσε ότι μπορούσε, το Ribot (που τον πέρνουμε σαν δεδομένο επειδή είναι παλιός στην παρέα αλλά... δεν πάει έτσι!), τον Γιάννη τον Jeke που ταρακούνησε την οικογενειακή του ευτυχία για να δώσει το παραπάνω, τον αγαπητό Γιάννη "Domaze" Δομαζάκη που με ευγένεια δέχτηκε να τον χώσω σχεδόν τελευταία στιγμή να παρουσιάσει την ιατρική ημερίδα, και όλους τους φίλους που άραξαν γύρω μας με τις ώρες κάνοντας το περίπτερό μας ζωντανό και φιλόξενο.

Χαρακτηριστικά της Έκθεσης όπως την έζησα ατομικά αλλά και μέσω συλλόγου:

  • Έγινε. Όπως το λέει ο Σπύρος. Δεν ήταν αυτονόητο, έχουν δει πολλά τα μάτια μας παλιότερα.
  • Ατμιστές παντού. Ντουμάνι παντού. Χαμόγελα. Μια χαρά! :D
  • Πολλά υγρά, κάποια πολύ καλά.
  • Καλές οι ημερίδες. Με τα όποια προβληματάκια τους... είμαι πολύ περήφανος για τις δικές μας.
  • Αρκετές ελλείψεις στην διοργάνωση. Ελπίζω πως θα αθροιστεί εμπειρία και η συνέχεια θα είναι καλύτερη.
  • Ελλειπής προώθηση του γεγονότος. Εύκολα θα μπορούσε να έχει τους διπλάσιους επισκέπτες.
  • Γράφτηκαν μέλη, αλλά λιγότερα από όσα έλπιζα. Δεν υπάρχει ακόμα συνείδηση των προβλημάτων μας και της δύναμής μας. Εντάξει, έχουμε δουλειά ως σύλλογος και θα το αντιμετωπίσουμε.
  • Υπήρξαν επαφές και γνωριμίες.
  • Οι έλληνες κατασκευαστές και παρασκευαστές δεν έχουν πάρει είδηση την σημασία τέτοιων γεγονότων. Κάνουν μεγάλο λάθος.
  • Πολλοί ευγενέστατοι και ακούραστοι υπάλληλοι εκθετών ξεπέρασαν τις νορμάλ "επαγγελματικές υποχρεώσεις" και στάθηκαν με υπομονή και χαμόγελο ως το τελευταίο λεπτό, ενώ ήταν στο πόδι σχεδόν τρεις μέρες. Σέβας!
  • Τα ΜΜΕ δεν πήραν χαμπάρι. ΟΚ, αν γίνουμε 20.000 στην επόμενη... θα πάρουν.
  • Έλλειψαν και άνθρωποι που θέλουν να έχουν λόγο στα ατμιστικά θέματα. Ε, δεν γίνεται έτσι ρε παιδιά!
  • Θέλω έκθεση τελείως ανοιχτή στο κοινό. Και πιστεύω πως είναι εφικτό.
  • Δεν είμαι σίγουρος για τα αισιόδοξα σχέδια πολλών μικρών αντίστοιχων εκδηλώσεων αλλά ότι παραπάνω γίνει για καλό θα είναι.
 

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: >> VAPEXPRO 2017 - Η πρώτη ατμιστική έκθεση στην Ελλάδα <<
« Απάντηση #238 στις: Ιουλίου 25, 2017, 01:17 »
Μπράβο σε όλους όσους μόχθησαν.
Θεωρώ το 3.500 πολύ καλό νούμερο για αρχή.
Προβληματάκια πάντα θα υπάρχουν και μακάρι να γίνει καθιερωθεί η Έκθεση, να γίνεται "φασαρία" κι ας υπάρχουν και τα εμπόδια.
Το κλειδί όμως, είναι να γίνει Θεσμός.
Και μάλιστα, δυο φορές το χρόνο.
Χειμώνα στην Αθήνα-Θεσσαλονίκη, καλοκαίρι...
όπου γης, "ατμείς".

Αποσυνδεδεμένος mpari

  • ***
  • 632
  • Φύλο: Άντρας
  • Δυο λαλούν και τρείς χορεύουν
Απ: >> VAPEXPRO 2017 - Η πρώτη ατμιστική έκθεση στην Ελλάδα <<
« Απάντηση #239 στις: Ιουλίου 25, 2017, 08:00 »
Μια και αναφέρθηκε παραπάνω η ημερίδα του ΣΕΕΗΤ να σα πώ την οπτική μου για 3 σημεία από τις δυο ομιλίες (που παρακολούθησα)  :
1. Το ότι παρά την "αυστηρή" εφαρμογή του TPD ουσιαστικά ο καταναλωτής παραμένει απροστάτευτος αφού αυτά το TPD ready που λένε οι κατασκευαστές κυρίως για τα υγρά δύσκολα έως αδύνατα μπορεί να διαπιστωθεί
2. Οτι αν κατάλαβα καλά (από ότι είπε ο πρόεδρος τους) κατά JP Morgan το 2025 οι ατμιστές θα είναι περισσότεροι από τους καπνιστές ???
3. Οτι ο ΣΕΕΗΤ ευλογεί, πατρονάρει και προωθεί ως κυρίαρχο ζήτημα που πρέπει να προστατευθεί - ενισχυθεί την αυθαίρετη εφαρμογή του νόμου για την απαγόρευση των διασυνοριακών πωλήσεων. Κάτι που τουλάχιστον υπό την δική μου οπτική με φέρνει απέναντι ως καταναλωτή με τις επιχειρήσεις :thumpdown:.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172344 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277014 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15435 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14077 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9421 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43330 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 437 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35924 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559644 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182814 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 219 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10835 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364