vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Fat Ninja Shake n' Vape

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Fat Ninja Shake n' Vape
« στις: Μαρτίου 10, 2018, 18:22 »
Fat Ninja BBW





«...Τραγανή βάφλα με μύρτιλα, μια λεπτή στρώση από μήλα πασπαλισμένη με κανέλα και μαύρη ζάχαρη...»


Διαβάζοντας την περιγραφή κανείς περιμένει να γευτεί μια λίγο πιο busy μηλόπιτα. Μήλα, κανέλα, τάρτα. Αυτό είναι μηλόπιτα και έβαλαν μέσα και τα μύρτιλα για κάποια διαφοροποίηση, έτσι; Αμ δε! Εντάξει, συγγενικές είναι οι γεύσεις αλλά το υγρό δεν είναι μηλόπιτα. Είναι τόσο ιδιαίτερη (και τόσο υπέροχα υλοποιημένη στο BBW) η γεύση του myrtille που το υγρό αποκτάει μια εντελώς δική του υπόσταση και πολύ γρήγορα παύεις να ασχολείσαι με τις συγγένειες του και απλώς το απολαμβάνεις. Στα πιο ψηλά watts είναι λίγο πιο έντονη η κανέλα, η γλυκιά όμως όχι η καυτερή και λίγο πικάντικη. Τα μήλα είναι διακριτικά και φίνα και η τάρτα εξαιρετική. Ποια γεύση έρχεται πρώτη, ποια δεύτερη, ποια στην αριστερή πλευρά της γλώσσας και ποια στο μικρό δακτυλάκι του αριστερού ποδιού, αυτά είναι ερωτήματα για άλλους δοκιμαστές, όχι για μένα! Αυτό όμως που μπορώ να πω είναι ότι όταν κάνεις τσιγαρίσια τζούρα, ο ατμός που γεμίζει το στόμα σου έχει μια υπέροχη γεύση που σου δημιουργεί μια όμορφη προσμονή για το μετά. Στην πνευμονική αυτό δυστυχώς χάνεται. Αυτό βέβαια συμβαίνει και με άλλα υγρά και πολλές φορές λυπάμαι που πριν χρόνια και χωρίς καλά-καλά να το καταλάβω πήγα από την τσιγαρίσια στην πνευμονική τζούρα. Alas…

Το υγρό το δοκιμάζω στα 10-11 watts αλλά το έχω ατμίσει και σε περισσότερα στον dripper του Modivin και τολμώ να πω πως μου άρεσε πιο πολύ στα ψηλά. Βέβαια τότε δεν είχα αγοράσει ακόμα το δικό μου υγρό και μπορεί να έπαιξε ρόλο το γνωστό ότι η ομορφότερη γυναίκα είναι η γυναίκα τ’αλλουνού. Και το αυτοκίνητο τ’αλλουνού και το σπίτι τ’αλλουνού και το υγρό τ’αλλουνού και ούτω καθ’ εξής. Ποιος ξέρει...

Δοκιμάστε το. Αν δεν υπάρχει κάτι στα συστατικά που να μην σας αρέσει, μάλλον θα το λατρέψετε!


YΓ. Αν υπάρχει ήδη θέμα με τα Fat Ninja και δεν το πήρα χαμπάρι, sorry...

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fat Ninja Shake n' Vape
« Απάντηση #1 στις: Μαρτίου 10, 2018, 19:36 »
Εχω να σημειώσω δύο κενά της παρουσίασης και θα παρακαλέσω να συμπληρωθούν ει δυνατόν.

Ποιος ειναι ο ατμοποιητής του modivin τελικά
Και πώς κάνει τζούρες απο την μύτη ο cruiser

Απ: Fat Ninja Shake n' Vape
« Απάντηση #2 στις: Μαρτίου 10, 2018, 22:47 »
Το δοκίμασα το συγκεκριμένο(BBW) δε δοκιμαστηριο με χάλια ατμοποιητή εννοείται, και κατάλαβα μηλόπιτα και τίποτα άλλο. Ήδη έχω angel cry Kai FTR no3 οπότε το άφησα.

Πολύ καλό είναι το Neapolitan ice cream αλλά δυστυχώς θέλει πάνω από 20 ημέρες στην άκρη για να δέσει , ίσως και παραπάνω.


« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 11, 2018, 20:12 από armadoran »

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Fat Ninja Shake n' Vape
« Απάντηση #3 στις: Μαρτίου 10, 2018, 23:03 »
Ευχαριστώ [member=16791]armadoran[/member] γιατί χάρη στο ποστ σου συνειδητοποίησα ότι ξέχασα να γράψω κάτι ακόμα για το BBW. To υγρό το άφησα να ωριμάσει μόνο δέκα μέρες αλλά δεν είμαι βέβαιος πως είναι αρκετές. Έχω την αίσθηση πως καμιά βδομάδα, ίσως και 10 μέρες ακόμα μάλλον καλό θα του κάνουν. Θα το ατμίσω και αύριο που είναι Κυριακή, και δεν έχω καμία απολύτως αυτοπειθαρχία, και από Δευτέρα θα το βάλω στο ντουλάπι να δούμε αν θα καλυτερεύσει κι άλλο.  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fat Ninja Shake n' Vape
« Απάντηση #4 στις: Μαρτίου 10, 2018, 23:04 »
Δεν είναι shake and vape δηλαδή? :))

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Fat Ninja Shake n' Vape
« Απάντηση #5 στις: Μαρτίου 10, 2018, 23:04 »
Την Δευτέρα, δηλαδή, πειθαρχείς cp;  :confused1:

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Fat Ninja Shake n' Vape
« Απάντηση #6 στις: Μαρτίου 10, 2018, 23:08 »
Μπα. Απλώς πέφτω σε μαύρη κατάθλιψη και δεν με νοιάζει τίποτα. Ποια υγρά και πράσινα άλογα... :tongue_smilie: 

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Fat Ninja Shake n' Vape
« Απάντηση #7 στις: Μαρτίου 10, 2018, 23:18 »
Πάντως εγώ θα είμαι έξω από την συνέλευση της Κυριακής και όπως οι άλλοι θα πουλάνε σάμαλι, θα πουλάω αντί - cp - κλεπτικό σύστημα υγρών.

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fat Ninja Shake n' Vape
« Απάντηση #8 στις: Μαρτίου 10, 2018, 23:39 »
Οι Κυριακές δεν ενδεικνύονται για απασφάλιση τάπας υγρου, είναι αυτό το sea breeze  (θαλάσσια αύρα που λέγαμε παλιά) που παρεμβάλλει.

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 890
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Απ: Fat Ninja Shake n' Vape
« Απάντηση #9 στις: Μαρτίου 11, 2018, 02:15 »
Από τα αγαπημένα μου αυτή την περίοδο το BBW. Το ατμίζω συνήθως στον Drop και τον CSMNT αλλά δεν νιώθω την κανέλα που λέει ο [member=13885]cpbaroque[/member] στα υψηλά βατ. Μ'αρέσει που καταλαβαίνω στην εισπνοή το μύρτιλο με λίγο την βάφλα/τάρτα και στην εκπνοή μου βγάζει λιιιγο το μηλαράκι με λιγότερο βάφλα/τάρτα.

Σε σφιχτό ατμοποιητή(Siren 2) δεν με ικανοποίησε καθόλου. Έπερνα κάτι μπερδεμένο στην γεύση και δεν ασχολήθηκα άλλο αλλά ίσως φταίει που έχω συνδυάσει στο μυαλό μου τους σφιχτούς με καπνικά ή σκέτη βάση.

Εγώ το δοκίμασα πρώτη φορά στις 4-5 μέρες και δεν τρελάθηκα καθόλου, μετά τις δυο βδομάδες όμως νομίζω πως είναι έτοιμο.

Τα υπόλοιπα της σειράς δυστυχώς δεν τα έχω δοκιμάσει ακόμα αλλά έχω ξεχωρίσει δύο που θέλω να δοκιμάσω σύντομα, το Ice Cream Neapolitan και το Loops.

Απ: Fat Ninja Shake n' Vape
« Απάντηση #10 στις: Μαρτίου 11, 2018, 09:46 »
Αν σου αρέσει η κανέλα να πάρεις το White treat. Μην μασήσεις που στην περιγραφή λέει "μια υποψία κανέλας" θα έλεγα ότι έχει κάνα μισοκιλο μέσα.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Fat Ninja Shake n' Vape
« Απάντηση #11 στις: Μαρτίου 11, 2018, 13:13 »
Εχω να σημειώσω δύο κενά της παρουσίασης και θα παρακαλέσω να συμπληρωθούν ει δυνατόν.

Ποιος ειναι ο ατμοποιητής του modivin τελικά
Και πώς κάνει τζούρες απο την μύτη ο cruiser
Αυτό μου το είχε ρωτήσει και ο [member=10440]microchip[/member] στο τηλέφωνο, και ευτυχώς τον πρόλαβα και δεν έχωσε το drip tip στη μύτη με τη δωδεκάρα νικοτίνη...
[member=16791]armadoran[/member]
Το White Treat έχει στο κουτί την πιο τίμια δήλωση (Shake n Wait). Εκτός αν το μπερδεύω με άλλο λευκό κουτί της σειράς.
Έχω δοκιμάσει στα πεταχτά κάποια υγρά της εταιρείας, όπως και των συγγενών Alpha Enygma και Nana's Sauce και δεν έχω βρει αρνητικά στοιχεία σε βαθμό που να μην αξίζουν τα λεφτά τους.

Απ: Fat Ninja Shake n' Vape
« Απάντηση #12 στις: Μαρτίου 11, 2018, 20:08 »
Αυτό που λες για το shake &wait ούτε που το είδα, το White treat είναι ωραίο απλά μου πέφτει παρα πολύ η κανέλα.
Για αλλαγή υγρού με τα ίδια βαμβάκια μετά από αυτό το υγρό δεν γίνεται ούτε για πλάκα.

Όσο για τα λεφτά που ζητούν οι κατασκευαστές για τα s&v(όλοι , οχι μονο η Fat ninja)δεν τα θεωρώ μόνο ακριβά αλλά πιάσιμο κ*#&@ κανονικό. Μας έριξαν 100% καπέλο στην τιμή με έναν όρο ο οποίος δεν ισχύει κιόλας.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Fat Ninja Shake n' Vape
« Απάντηση #13 στις: Μαρτίου 12, 2018, 12:33 »
Σε απόλυτες τιμές, ίσως έχεις δίκιο. Όμως, πρέπει να λάβεις υπόψιν τις διαθέσιμες επιλογές σου, και να συγκρίνεις κάποια πράματα με την προ και μετά TPD εποχή όσον αφορά τα έτοιμα υγρά.

Οι επιλογές σου είναι κατά σειρά δυνατότητας να τις πραγματοποιήσεις (έστω ότι πρόκειται για κάποιο έτοιμο που κυκλοφορεί σε SnV):

1) Αγοράζεις το έτοιμο υγρό

2) Αγοράζεις το SnV

3) Αγοράζεις διάφορα αρώματα με σκοπό να το φτιάξεις εσύ.

Στην πρώτη περίπτωση, τα πράγματα είναι απλά. Στη δεύτερη, το κόστος στην ουσία εξαρτάται από το πόση νικοτίνη θες να έχει το τελικό σου μίγμα. Μιλάμε πάντα για δεκάμελες νικοτίνες. Στην τρίτη, δεν θα πετύχεις την απόδοση του έτοιμου. Θα είσαι κοντά, θα μοιάζει, αλλά δεν θα είναι.


Από κει και πέρα, ο καθένας κάνει τον προϋπολογισμό και τις επιλογές του. Το μόνο σίγουρο, είναι ότι είναι αδύνατον να έχουμε και τιμή, και απόδοση, και ποσότητα στον βαθμό που επιθυμούμε...


Τα συγκεκριμένα, τα είχα ξεχωρίσει ως "διαμαντάκια" στην έκθεση στην Αθήνα. Και μέχρι στιγμής από αυτά που ακούω και διαβάζω, πάνε καλά!

Απ: Fat Ninja Shake n' Vape
« Απάντηση #14 στις: Μαρτίου 12, 2018, 14:22 »
Δεν μου συμπληρώνεις όμως και την τέταρτη και πιο καλή επιλογή (τουλάχιστον για εμένα)

4) One shot concentrate . Απόδοση έτοιμου με τιμή πιο κοντά σε αυτό που πραγματικά παίρνεις.

Η Egoist το κάνει και η Flavourist το κάνει δείχνοντας μάλιστα και τα τεράστια περιθώρια κέρδους που υπάρχουν για τα SnV οπου και καταλαβαίνεις εύκολα γιατί όλοι παίρνουν αυτό το δρόμο.

Off topic όμως η κουβέντα και για να να την ξαναβάλω θα συμφωνήσω μαζί σου οτι γενικά και εγώ ότι έχω δοκιμάσει απο την σειρά της fat ninja  κινείται  σε πολύ καλό  επίπεδο.





 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 68 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 100 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20457 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280305 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207816 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65329 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173872 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312512 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13677 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124511 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93441 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4136 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix