vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

201 επισκέπτες, 5 χρήστες
Milarepa, Lefty, mathimatikos1966, manoslykos, Jorge

Twitter

Hussar RTA Clone

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #525 στις: Ιουνίου 12, 2017, 16:31 »
Οταν το έχεις ξεβιδώσει βάλε το καπάκι και βίδωσε το μαζί με αυτό. Δεν χρειάζεται πολύ σφίξιμο, ίσα να καταλάβεις ότι πάτησε.

Αποσυνδεδεμένος ahill2

  • **
  • 197
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #526 στις: Ιουνίου 12, 2017, 17:05 »
σε 2 μερες κλεινω μηνα απο την παραγγελια :angry_orange: ντριπ θα του χωσω τα κοντα απο simply tips
Λογικά σήμερα πρέπει να έκλεισε απο Κ.Δ.Α και να είναι έτοιμο προς αποστολή στο Κ.Δ τις περιοχής σου,τσέκαρε το.

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #527 στις: Ιουνίου 12, 2017, 17:28 »
ναι....ισως αυριο μου ερθει,αλλιως μεθαυριο

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #528 στις: Ιουνίου 12, 2017, 17:50 »
Στον δικό μου, όσο και να τον στεγνώσω δεν υπάρχει περίπτωση το πάνω καπάκι να παρασέρνει και το από κάτω για να ξεβιδώνουν μαζί... μάλλον θέλω πιο χοντρά οrings εκεί...
αν δεν πιάνουν τα ο-ring υπάρχει και η ηλεκτροκόλληση  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος wannabe

  • **
  • 288
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #529 στις: Ιουνίου 12, 2017, 17:53 »
Σε περίπτωση που δεν λέμε το ίδιο πράγμα ακριβώς, αυτό κάνω εγώ..
........
Φυσικά είχα ξεχάσει να κλείσω τα υγρά. Δεν έσταξε όμως σταγόνα! Μήπως να το καθιερώσω;... :hmmm:
Σ εμένα γιατί όταν βιδώνω πάλι το πάνω μέρος τρέχει από τις τρύπες του αέρα κάτω?
Τα υγρά τα κλείνω. Το δοκίμασα στην αρχή για ευκολία μιας και κάποιος το είχε αναφέρει αλλά... την πάτησα και δεν ξανά.
Κάτι κάνω λάθος αλλά τι?

Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #530 στις: Ιουνίου 12, 2017, 17:55 »
@wannabe κι εμένα μου χει τύχει, μην το ψάχνεις. αφού δουλεύει ο "προτεινόμενος από τον κατασκευαστή τρόπος", για οτιδήποτε άλλο παραπονιομαστε εμείς φταίμε 
(πολλοί λόγοι υπάρχουν και μπορεί να συμβαίνει σ' εσένα και όχι στους άλλους- πόσο βαμβάκι, πόσο ψηλά ή χαμηλά ή ψηλά είναι, πόσο υγρό έχει μείνει μέσα για να πιέζει προς τα κάτω κλπ κλπ). 


Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #531 στις: Ιουνίου 12, 2017, 19:10 »
Σ εμένα γιατί όταν βιδώνω πάλι το πάνω μέρος τρέχει από τις τρύπες του αέρα κάτω?
Τα υγρά τα κλείνω. Το δοκίμασα στην αρχή για ευκολία μιας και κάποιος το είχε αναφέρει αλλά... την πάτησα και δεν ξανά.
Κάτι κάνω λάθος αλλά τι?
Ισχύουν ασφαλώς όλα όσα λέει ο arathongr, μου κάνει όμως εντύπωση τόσο ακραία διαφορετική συμπεριφορά ανάμεσα σε δύο ίδιους ατμοποιητές. Δηλαδή εσύ να γεμίσεις έχοντας κλείσει τα υγρά και να έχεις πλημμύρα, ενώ εγώ να γεμίζω με ξεχασμένα ανοικτά τα υγρά και να μην έχω σταγόνα... :hmmm:
Μπορείς βέβαια να δοκιμάσεις αυτό που δουλεύει στο γέμισμα του KFL+ από πάνω. Δηλαδή να ξεκινήσεις το βίδωμα κανονικά και πριν σφίξει τελείως να τον γυρίσεις ανάποδα (με το drip tip προς το έδαφος δηλαδή) και τότε να τον σφίξεις καλά. Αυτό ίσως εκτονώσει την πίεση του αέρα μέσα στο τανκ.  :dontknow:

Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #532 στις: Ιουνίου 12, 2017, 20:19 »
@cpbaroque ισχύει βέβαια και αυτό που είπες ότι τα υγρά δεν κλείνουν τελείως... άρα μπορεί να αντιμετωπίζουν μόνο την πίεση της μικρής τρύπας με το καπάκι φορεμένο (να είναι σχεδιασμένα έτσι) και όχι τη μεγαλύτερη, με όλο το καπάκι ξεκούμπωτο...

όπως και να χει, εγώ θα το ξαναδοκιμάσω και θα σας πω αν τα κατάφερα να μην έχω διαρροή με ανορθόδοξο γέμισμα!

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #533 στις: Ιουνίου 12, 2017, 20:28 »
ναι....ισως αυριο μου ερθει,αλλιως μεθαυριο
Υπομονη φιλε εγω σκεψου οτι τον εχω και ενα μηνα τωρα περιμενω το top cup

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #534 στις: Ιουνίου 12, 2017, 20:35 »
@arathorngr

Σίγουρα ισχύει αυτό που λες (για την μικρότερη πίεση από το μικρό άνοιγμα) και έχω αρχίσει να αισθάνομαι ότι κάνω κάτι λάθος που δεν έχω διαρροές γεμίζοντας με την κατσαρόλα ανοικτή.  :laugh1:

Κι αυτό όχι μόνο με το lemon tart που είναι παχύρευστο αλλά και με άλλα υγρά με >60% PG.  :dontknow:


Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #535 στις: Ιουνίου 12, 2017, 21:03 »
@cpbaroque υποψιάζομαι ότι έχεις βρει την ΙΔΑΝΙΚΗ ποσότητα βαμβακιού και τοποθέτηση που δεν επιτρέπει ούτε... δάκρυ. ΔΕΝ ΜΑΣ ΑΝΕΒΑΖΕΙΣ ΜΙΑ ΦΩΤΟ? ;D

Αποσυνδεδεμένος wannabe

  • **
  • 288
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #536 στις: Ιουνίου 12, 2017, 21:06 »
Το κόλπο του kfl+ έπιασε  :thumpup:
Από πείσμα και μόνο το δοκίμασα. Αν μιλούσαμε για την πιπέτα του lemontart (του παλιού) σίγουρα είναι ο μόνος τρόπος αλλά με τις δικές μου μια χαρά είναι και ο κανονικός τρόπος γεμίσματος.
Αλήθεια... με το lemon tart πώς τα πάει το τανκάκι του? Άθραυστο? Το φοβάμαι λίγο είναι αλήθεια...

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #537 στις: Ιουνίου 12, 2017, 21:24 »
Εγώ κάνω το ανάποδο από ότι έχω διαβάσει να κάνουν οι περισσότεροι. Απλώνω το βαμβάκι παντού εκτός από την τρύπα που την αφήνω ακάλυπτη. Φτιάχνω δηλαδή κάτι σαν κουρτίνα, σαν παραβάν. Διαρροές δεν έχω και η γεύση είναι καλύτερη από τα πρώτα μου στησίματα που τα έκανα σαν τα reviews που είχα δει εδώ κι εκεί. Επιείκεια παρακαλώ, είναι και 10 ημερών το στήσιμο... :yes:






@wannabe

Κανένα πρόβλημα με το lemon tart και είναι τουλάχιστον 20 μέρες μέσα στον hussar!  :thumpup:


Αποσυνδεδεμένος koskol

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #538 στις: Ιουνίου 12, 2017, 23:28 »
Περιμένω και εγώ το Hussar, διαβάζω ότι κάλο θα είναι να αλλάξουν τα oring, ξέρει κάποιος που  βρίσκουμε τα γνήσια?

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #539 στις: Ιουνίου 13, 2017, 00:22 »
Εγώ κάνω το ανάποδο από ότι έχω διαβάσει να κάνουν οι περισσότεροι. Απλώνω το βαμβάκι παντού εκτός από την τρύπα που την αφήνω ακάλυπτη. Φτιάχνω δηλαδή κάτι σαν κουρτίνα, σαν παραβάν. Διαρροές δεν έχω και η γεύση είναι καλύτερη από τα πρώτα μου στησίματα που τα έκανα σαν τα reviews που είχα δει εδώ κι εκεί. Επιείκεια παρακαλώ, είναι και 10 ημερών το στήσιμο... :yes:






@wannabe

Κανένα πρόβλημα με το lemon tart και είναι τουλάχιστον 20 μέρες μέσα στον hussar!  :thumpup:
δεν εχω δοκιμασει τετοιο βαμβακωμα,θα του δωσω μια ευκαιρια και θα πω εντυπωσεις.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1810 278565 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 21:25
από antiklitos140
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 12861 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123743 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63942 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206609 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92964 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3904 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1133 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173118 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15573 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14291 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9650 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos