vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

206 επισκέπτες, 2 χρήστες
white varadero, bloodlessz

Twitter

Νέα έρευνα, κατακόρυφη ανάπτυξη φολμαδ. και ακεταλδ. σε υψηλές θερμ. >210-250

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Σταθη να ξεκαθαρισουμε λιγο τα πραγματα γιατι τα εχεις μπερδεψει λιγο.

Πρωτον τα βιντεο που παραθετεις δεν εχουν καμια σχεση με την ερευνα που αναφερεις στην αρχη. Αλλη μεθοδος χρησιμοποιηθηκε στην ερευνα και αλλη στα αποτελεσματα που παρουσιαζονται στα βιντεο. Τωρα αν παρατηρησεις τα διαγραμματα η κατακορυφη εκλυση των ουσιων αρχιζει να γινεται επικινδυνη πανω απο τους 250 βαθμους οπου και εξισωνεται περιπου με το καπνισμα (μιλωντας παντα για τις συγκεκριμενες και μονο ουσιες). Περιττο να σου πω οτι τα επιτρεπομενα ορια ασφαλειας στη φορμαλδεϋδη ξεπερνιουνται πολυ συχνα στην ατμοσφαιρα εσωτερικων χωρων χωρις την παρουσια καπνου και αυτο γιατι η ουσια υπαρχει σε παρα πολλα αντικειμενα και εκλυεται απο αυτα. Στο διαστημα 210-250 C βαθμων οι τιμες ισα ισα ξεπερνουν αυτα τα ορια.

Δευτερον οι χαμηλες αντιστασεις και το cloudchasing δε σημαινει υψηλες θερμοκρασιες.

Τριτον κανεις δεν ατμιζει πανω απο τους 250 βαθμους γιατι παιζεις επικινδυνα με το να παρεις καμενο.

Τεταρτον το διαγραμμα που παραθετεις στο τελος δεν προερχεται απο την ερευνα αλλα απο τα βιντεο. Και προφανως αφορα τους C4 ατμοποιητες και τα αποτελεματα πανω απο τους 250 βαθμους αφορουν συνθηκες καμενου.

Πεμπτον και σημαντικοτερο μονο προκατειλλημενοι δεν ειμαστε. Οταν ομως γινεται υπερτονισμος και με βαρυγδουπες εκφρασεις για τους κινδυνους στην υγεια απο το ατμισμα, αποσιωπωντας προκλητικα τα τεραστια οφελη του ατμισματος, ε δε θελει και πολυ μυαλο για να καταλαβεις που το πανε οι συγκεκριμενοι "επιστημονες". Το εχουμε δει το εργο πολλες φορες. Πετανε στο τελος και οτι χρειαζεται πολλη ερευνα ακομα και δε γνωριζουμε και τις μακροχρονιες συνεπειες του ατμισματος και δενει το γλυκο. Παιρνουν την ερευνα τα ΜΜΕ και γινεται ο κακος χαμος. Οποτε αυτο που ειπες για το οτι κραταμε οτι μας συμφερει, απεχει πολυ απο την πραγματικοτητα.

Τελος στοχος πρωτιστως ειναι η διακοπη του καπνισματος απο οσο το δυνατον περισσοτερους ανθρωπους, να γλυτωσουμε ανθρωπινες ζωες. Το να κανουμε το ατμισμα ασφαλεστερο ειναι και αυτο σημαντικο, αλλα επεται. Ας μην πεφτουμε στην παγιδα της προπαγανδας των καπνοβιομηχανιων με το να ασχουλουμαστε με τα επουσιωδη και να χανουμε την ουσια. Σε αυτο πονταρουν, εδω και καιρο, οχι τωρα.

Κάποιες έρευνες μπορεί να δώσουν καποια εικόνα για σφαλέστερο άτμισμα, ναι αλλά
Αν δεν διασταυρωθεί και με αλλες έρευνες είμαι πολύ σκεπικός και πολύ δύσπιστος
παράδειγμα αυτό προαναφέρθηκε:::
+++++
180.000 χρηστες με λογισμικό πάνω στα mod
+++++
τα δεδομένα αυτά πού είναι? πότε έγινε... πού? ... μου μοιάζει πολύ τρίχα!
ολο την εντύπωση της καραμέλας που μας πετάνε μου δίνει η δουλεία αυτή

Πολλές οι έρευνες αποσκοπούν σε άλλα πράγματα.. ο χρόνος, τροπος,τόπος είναι ύποπτος.
τα συμπεράσματα που βγαζουν ανεπαρκή, μάλλον κανουν πλάτες στο θέμα φορολόγηση... τρομοκρατία δηλαδή!

εγώ πάλι θα έλεγα όλοι αυτοί οι επιστήμονες(?) που τώρα κόπτονται για τα βλαβερά του ατμίσματος να μας πουν

ΠΡΩΤΑ  τί κανανε για να βρουν εναλλακτικό τρόπο για να απαλλαγεί η ανθρωπότητα από το κάπνισμα....
ΔΕΥΤΕΡΟ να μας πούν τι κανουν τώρα για να εμποδίσουν το κάπνισμα ... οι περισσότεροι ανθρωποι καπνίζουν ακόμα(αλλα μαλλον το ξεχνανε)
ΤΡΙΤΟ να μας πούν γιατί θέλουν να σταματήσουν το ατμισμα(γιατί αυτό θελουν)
ΤΕΤΑΡΤΟ γιατί δεν μαχονται να γυρισουν ολοι οι καπνιστες στο σαφως υγιεινότερο ηλεκτρονικο ... πόσο λογικό θα ήταν αυτό

Αντε βρήκανε ολοι τωρα ενα αναλόγιο και ενα προτζεκτορα και ψοφανε για διασημότητα και αναγνώριση ως μεγαλοι μελετητες-ερευνητές του κ@!#λου
που ανακαλύψανε πώς θα σωθεί η ανθρωπότητα
Βρήκαν θεμα που πουλάει και μαζευτηκαν πάνω στα αναλόγια για φωτο και selfie

ΑΡΕ ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΡΑΜΕ  ΤΙ ΔΗΛΗΤΗΡΙΑ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΡΑΦΙΑ ΤΩΝ SUPERMARKET ΚΑΙ ΤΙ ΤΡΩΜΕ!!!
με αυτά δεν ασχολούνται!!!

Οι έρευνες που θα αρχίσουν να μας βομβαρδίζουν όλοενα και πιο πολύ είναι ύποπτες

αλλα και το κρατος προνιας... ου να μου χαθεί!!!! (δεν ειναι offtopic εδώ είναι η ουσία, στα παρακάτω)
Αντί να μας προτρεψουν να απαλαγούμε από τις χιλιάδες βλαβερες ουσιες του τσιγαρου
βρηκανε τροπο να μαζεψουν λεφτα απο τον κοσμακη και για να μην μιλαμε... μας τραβάνε και καμιά έρευνα για να εχουμε!

Αντι να πουν τραβα στο γιατρο και αφου δει οτι εισαι χρονιος καπνιστης και αφού  αναλαμβανεις εσυ την ευθυνη αν στο μελλον το ηλεκτρονικό εχει κάτι μέσα...
παρε το ΟΚ! για να έχεις τις νικοτίνες σου και τραβα και στο φαρμακείο να τις ψωνίσεις σε λογική τιμή και πιστοποιημένη κτλ κτλ

αυτό είναι αγαπάω τον πολίτη και εχω κρατος πρόνιας... όχι ο "άρρωστος" που έχει την ανάγκη  ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΛΑΘΡΕΜΠΟΡΑΣ!

το ηλεκτρονικό θα πρέπει να περάσει ως αυτό που είναι>>>> υποκατάστατο του κανονικου τσιγάρου
αυτό θα ελυνε και πολλά νομικά θέματα! ....
το σίγουρο είναι πώς δεν πρέπει να το δουν ώς εμπόριο και ναρκωτικό εξαρτησιογόνο κτλ κτλ..
πρεπει να το δούν ως μέθοδο θεραπείας!!

ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ολοι εμεις οι ατμιστες ξεκινησαμε με υψηλα ποσοστα νικοτίνης και ολοι μας τα ριξαμε(ή προσπαθούμε ) στο ελαχιστο και συνεχώς προσπαθούμε με στοχο τη μηδενική βάση... ή κανω λάθος?
αυτό πρεπει να το καταλάβουν κάποια στιγμή και να μας βοηθήσουν όχι να μας τα αρπαζουν και να μας κανουν με το ζορι λαθρέμπορες !

Παίδες σορρυ... αλλά πέσανε όλοι πάνω στο ηλεκτρονικό να του βρουν κουσούρια!

Μία σημείωση. Προσπαθούμε να κάνουμε το άτμισμα όσο το δυνατόν ασφαλέστερο. Σίγουρα μιλάμε για 2-3 ουσίες σε σχέση με τις χιλιάδες του τσιγάρου, αλλά ο στόχος είναι ο ίδιος, να κάνουμε το άτμισμα ασφαλέστερο.

@εχεις δίκιο αυτό ειναι σωστό
αλλά όλοι αυτοί που βγαζουν έρευνες.. εχουν όλοι αυτό το στόχο?οι κυβερνήσεις έχουν αυτό το στόχο?
 επίσης όλοι αυτοί δεν κανουν την δική σου επίσήμανση τον 2-3 ουσιών έναντι των χιλιάδων(γιατί άραγε?)
σίγουρα οι ατμιστές εχουν αυτό το στόχο, για τους άλλους δεν ξέρω!

αντί να δούν το ηλεκτρονικό ώς θεραπεια ... βαρανε από παντου έρευνες που κανένας δεν ελέχγει τα δεδομένα(αν εχουν)

ποιος έλεγξε τα δεδομενα τους απο εμάς ή από αυτούς που διαβάζουν την κάθε έρευνα...
μην βιαζόμαστε να υιοθετήσουμε αποτελέσματα ερευνων

@Stathis1 πολύ καλά κάνεις και φέρνεις τέτοιες έρευνες στο προσκήνιο ... ειλικρινά!
όπως βλέπεις μας κάνουν όλους και σκεπτόμαστε λίγο

Αποσυνδεδεμένος Smoke Alarm

  • **
  • 286
  • Φύλο: Άντρας
  • Το ατμισμα θέλει χρόνο και ρέγουλα !
 O έλεγχος θερμοκρασίας θεωρητικά είναι ασφαλέστερος αλλά ρεαλιστικά υστερεί.
Ο τρόπος προσέγγισης της επιθυμητής θερμοκρασίας γίνεται βάση του  συντελεστή ΤCR  του σύρματος & της αντίστασης του πηνίου υπολογίζοντας το mod  τη μεταβολή της βάση κάποιου αλγορίθμου, η προσέγγιση αυτή δεν είναι ρεαλιστική  . Διότι  δεν βασίζεται  σε πραγματικά πειραματικά δεδομένα-δειγματοληψίες της πραγματικής στιγμής. Είναι θεωρητική. Κάποιες   συσκευές  χρησιμοποιούν την ιδία μέθοδο πάλι  μετατρέποντας  την θερμοκρασιακή καμπύλη του σύρματος  σε πειραματικά δεδομένα (ΤFR) αλλά και πάλι δεν είναι ρεαλιστικές. Το μόνο που στοχεύουν είναι να προσεγγίζουν  με μεγαλύτερη ακρίβεια την επιθυμητή θερμοκρασία. Η βασική αρχή είναι  ίδια με τα  (PTC resistors).Αυξανόμενης της τιμής της αντίστασης αυξάνεται και η θερμοκρασία .Αρχή λειτουργίας πριν 35 χρόνια πριν τουλάχιστον εγώ τα θυμάμαι σαν εξαρτήματα  οι παλαιότεροι μπορεί ακόμα και περισσότερο .Επομένως δεν μου κάνει εντύπωση τίποτα τα περι ελεγχου θερμοκρασιας.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 20, 2017, 22:03 από Smoke Alarm »

Παράθεση
Περιττο να σου πω οτι τα επιτρεπομενα ορια ασφαλειας στη φορμαλδεϋδη ξεπερνιουνται πολυ συχνα στην ατμοσφαιρα εσωτερικων χωρων χωρις την παρουσια καπνου και αυτο γιατι η ουσια υπαρχει σε παρα πολλα αντικειμενα και εκλυεται απο αυτα. Στο διαστημα 210-250 C βαθμων οι τιμες ισα ισα ξεπερνουν αυτα τα ορια.
Πρώτον, ανέφερα για τα βίντεο ότι είναι από συνέδριο, το έβαλα μετά με σημείωση. Σχετίζονται με την έρευνα όμως. Δεύτερον, δεν μας ενδιαφέρει εδώ το ότι αντικείμενα εκλύουν στην ατμόσφαιρα φολμαδεϋδη, αλλά ο ατμός τον οποίο εισπνέουμε. Φαίνεται από το σχεδιάγραμμα ότι στην VG η τιμή που αρχίζουν και ανεβαίνουν αρκετά η ουσίες είναι οι 210 βαθμοί. Αρκετά ώστε να είναι πάνω από τα αποδεκτά. Αυτό λέει η έρευνα, αυτό δείχνει το σχεδιάγραμμα, αυτό λέω. Τίποτα περισσότερο τίποτα λιγότερο.

Υ.Γ Πριν σχολιάσετε για τα βίντεο και την έρευνα καλό είναι να τα δείτε, ή την διαβάσετε αν ξέρετε Αγγλικά γιατί τα βάζετε όλα σε ένα καζάνι. Στο συνέδριο μίλησαν άτομα από όλους τους χώρους, συμπεριλαμβανομένων και των ατμιστικών υγρών και ατμιστικών συσκευών. Ναι, το άτμισμα μας έσωσε από το τσιγάρο και μακάρι όλοι να άτμιζαν, αλλά μην κάνουμε σαν αν έχουν πέσει όλοι να φάνε το η.τ κάθε φορά που βλέπουμε μία έρευνα που δείχνει κάτι αρνητικό γιατί είναι δεδομένο ότι θα υπάρχουν αρνητικά, λόγω της έλλειψης στοιχείων και θεσμικών πλαισίων. Ακόμη υπάρχουν υγρά στα οποία δεν γίνονται έλεγχοι και πιστοποιήσεις, τι λέμε τώρα.

« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 20, 2017, 21:35 από Stathis1 »

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Πρωτον, ακριβως το επεσημανες μετα απο την απαντηση μου, αλλα εστω, καλιο αργα παρα ποτε.
Δευτερον την ατμοσφαιρα του εσωτερικου χωρου δεν την εισπνεουμε; Για να καταλαβω δηλαδη :hmmm:

Τριτον ξαναματαλεω οτι τα αποδεκτα ορια ξεπερνιουνται πολυ συχνα χωρις να ατμιζουμε ή να καπνιζουμε, αρκει να αναπνεουμε σε εσωτερικο χωρο. Αυτο το ειπα για να εχουμε και ενα μετρο συγκρισης και ο καθενας να βγαλει τα συμπερασματα του για την επικινδυνοτητα του ατμισματος σε αυτον τον τομεα.

Τεταρτον, και το βιντεο ειδαμε και την ερευνα διαβασαμε. Δυστυχως εσυ τα εβαλες ολα στο ιδιο καζανι στο πρωτο σου ποστ. Η κριτικη μου αφορουσε την ερευνα, οχι τα βιντεο, αυτο φανηκε νομιζω.

Και μια που σε ενδιαφερει το θεμα για ψαξε να βρεις τι σχεση εχουν ακριβως οι "επιστημονες" της ερευνας με το California Tobacco Control Program και τι ''εστι'' ακριβως το συγκεκριμενο προγραμμα, το οποιο θερμοευχαριστουν για τη βοηθεια και τις συμβουλες του στην εκπονηση της ερευνας. Ο ευρων κερδιζει μαντολατο ;)

Δεν πήγαινε σε εσένα τα περί να δείτε και να διαβάσετε. Αυτό που έκανα ήταν να αναπαράγω όσο μπορούσα καλύτερα το αντίστοιχο θέμα στο ecf, στο οποίο ο mod που το έγραψε τα έβαλε όλα μαζί, έρευνα και συνέδριο, οπότε μετά καθόμουν να δω τι είναι τι ώστε να το ξεκαθαρίσω εδώ. 

Από κει και πέρα, εντάξει, τις  λεπτομέρειες το τι εισπνέουμε και από που δεν τις ξέρω επακριβώς, αλλά η ουσία είναι να δούμε αν αυτό που εισπνέουμε από το η.τ είναι ή όχι επικίνδυνο και σε ποιο βαθμό. Τη στιγμή που μία έρευνα δείχνει ότι συγκεκριμένες ποσότητες εκλύονται σε συγκεκριμένη θερμοκρασία και ότι αυτή η ποσότητα είναι μη αποδεκτή από τα όρια που έχουν τεθεί, θα κρατήσω αυτό και θα το ψάξω παραπάνω. Δεν έχω όλες τις απαντήσεις προφανώς, έρευνα κάνουν αυτοί, κάνουμε και μεις τη δική μας έρευνα μετά. 

Αποσυνδεδεμένος kgalaz

  • **
  • 159
  • Φύλο: Άντρας
Αυτό που καταλαβαίνω εγώ είναι ότι το ατμισμα δεν είναι και το πιο αγνό πράγμα όπως λένε μερικοί. Δεν ξέρω...αλλα προετοιμάζομαι για τα χειρότερα. Άλλωστε και η έρευνα το αποδεικνύει και σίγουρα στο μέλλον θα έχουμε και άλλες (εύχομαι να μην έχουμε χειρότερα μαντάτα).
Από εκεί και πέρα αν θέλαμε υγείες κοινωνίες από εξαρτησιογόνες καπνικες ουσίες θα έκλειναν και οι καπνοβιομηχανίες και ότι έχει να κάνει με ητ και τα πάντα... Αλλα είναι πολλά τα λεφτά παρά πολλά


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Επειδή ίσως τρόμαξαν κάποιοι με τα 500αρια, η κλίμακα στο διάγραμμα είναι σε Φαρενάιτ.
Η αντιστοιχία:
250F...107C
300F...135C
350F...162C
400F...190C
450F...218C
500F...246C
550F...274C

Γενικά: C=(5F):9 - 32

Αποσυνδεδεμένος Smoke Alarm

  • **
  • 286
  • Φύλο: Άντρας
  • Το ατμισμα θέλει χρόνο και ρέγουλα !
Εγω τρομαξα με την EVOLV  :))

Αποσυνδεδεμένος smpyrrr

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Ρε παιδιά δεν σάς κάνει εντύπωση ότι μετά σχεδόν από δέκα χρόνια πού υπάρχει το ηλεκτρονικό τσιγάρο από εκατομμύρια χρήστες σε όλο τον κόσμο δεν υπάρχουν κρούσματα με προβλήματα υγείας από τούς χρήστες, και μην μου ότι δεν θα το μαθαίναμε. 

Smpyrrr εδώ ανοίγεις μεγάλο θέμα. Κάποιες ουσίες μπορεί να δημιουργούν πρόβλημα και να μην φαίνεται. Π.χ ύποπτα καρκινογόνα συντηρητικά στις τροφές. Δεν είναι όπως στο τσιγάρο που υπάρχουν απτά θέματα υγείας, όπως αναπνευστικά κλπ. Γι'αυτό πρέπει το άτμισμα να είναι όσο ασφαλές μπορεί να γίνει.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 21, 2017, 00:56 από Stathis1 »

Αποσυνδεδεμένος Π. Γιούρσης

  • **
  • 492
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μή χείρον εστί βέλτιστον
Ρε παιδιά δεν σάς κάνει εντύπωση ότι μετά σχεδόν από δέκα χρόνια πού υπάρχει το ηλεκτρονικό τσιγάρο από εκατομμύρια χρήστες σε όλο τον κόσμο δεν υπάρχουν κρούσματα με προβλήματα υγείας από τούς χρήστες, και μην μου ότι δεν θα το μαθαίναμε.
Οχι φίλε μου δεν θα το μαθαίναμε.
Απλά εν ριπή οφθαλμού, οι πάντες, ΜΜΕ, FB και ότι άλλο φανταστείς θα το είχαν σαν πρώτη είδηση πρώτης προβολής.
Και μή νομίζετε ότι δεν καραδοκούν ή δεν το ψάχνουν εναγωνίως.
Απλώς μέχρι και σήμερα, δεν μπορούν να ΤΕΚΜΗΡΙΩΣΟΥΝ  σοβαρές και άξιες λόγου βλάβες που προέρχονται από τη χρήση του ΗΤ.
Και αυτό όχι γιατί δεν θέλουν ή δεν έχουν τον εξοπλισμό, ή τα μέσα και τις μεθόδους να το κάνουν.
Αλλά αν δεν υπάρχουν, τι να βρουν και τι να προβάλλουν. 
Και ούτε μπορούν να εφεύρουν βλάβες και άσχημες επιπτώσεις, διότι υπάρχουν απέναντί τους αντίστοιχοι επιστήμονες με τις ίδιες γνώσεις και τα ίδια διαγνωστικά μέσα για να τους αντικρούσουν.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 21, 2017, 01:12 από PGIOURSIS »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Να συμπληρώσω τον αποπάνω μου στο εξής:

Υπάρχει μία ακόμη δυσκολία στην τεκμηρίωση κάποιας βλάβης: η πρότερη συνήθεια του καπνίσματος. Εδώ φυσικά ο μόνος αρμόδιος να απαντήσει κατάλληλα, είναι ο Δρ. Φαρσαλινός. Η μη ιατρική μου λογική όμως, λέει ότι ακόμα και το άτμισμα να ήταν υπεύθυνο για κάτι πολύ σοβαρό, θα είναι πολύ δύσκολο να αποδοθεί τεκμηριωμένα σε αυτό και όχι στα προηγούμενα χρόνια που ο ατμιστής κάπνιζε. 

Διαβάζω με προσοχή τα σχόλια στο παρόν νήμα, αλλά καθώς δεν έχω προλάβει να διαβάσω την έρευνα και να δω τα βίντεο, αποφεύγω να εκφέρω άποψη μέχρι να τα δω.

Αποσυνδεδεμένος kgalaz

  • **
  • 159
  • Φύλο: Άντρας
Τι επιπτώσεις να βρούμε από το ητ σε 10 χρόνια (που είναι λίγα κατα τη γνώμη μου για γενικευμένα κρούσματα) όταν ο άλλος έχει παρελθόν αλλα 20 πχ με τσιγάρο η αν άρχισε το ατμισμα πριν 2 χρόνια... Δηλαδή όταν ξεκίνησε το κάπνισμα ξέρανε μέσα σε 10 χρόνια ότι πεθαίνει ο κόσμος από αυτό;


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος smpyrrr

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Εγώ  βλέπω τον εαυτό μου ότι μετά από 25 χρόνια στο τσιγάρο τα 2 τελευταία χρόνια το έκοψα μόνο με την χρήση του ηλεκτρονικού τσιγάρου, με καμιά άλλη μέθοδος πού δοκίμασα δεν μπόρεσα να το διακοψω .Η διαφορά στην υγεία μου απλά τεράστια, το να κάνω ελαφρύ τρέξιμο 10km ούτε στον ύπνο μου δεν υπήρχε, ενώ τώρα με λίγη προπόνηση το κατάφερα. Εδώ βγαίνουν οι Άγγλοι και σού λένε ότι το η.τ.ειναι 95 % ποίο υγιεινό από το τσιγάρο και καθόμαστε να ασχολούμαστε εάν στους 275 βγαίνει μια τοξική ουσία την οποία την έπαιρνες επί δεκάδες φορές με το κάψιμο ενός τσιγάρου και μόνο. Καλό είναι να ακούμε και να μελετάμε έρευνες πού σχετίζονται με τη ασφάλεια του η.τ. και κατά πόσο μπορούμε να το κάνουμε ακόμα ποίο ασφαλές, αλλά η συγκεκριμένη έρευνα άποψη μου είναι ότι για να υπάρξουν οι συγκεκριμένες τοξικές ουσίες παίρνεις καμένο οπότε σταματάς να ατμιζεις γιατί απλά δεν το αντέχεις,μια παρόμοια έρευνα είχε γίνει ποίο παλιά και την είχε αναλύσει ο γιατρός Φαρσαλινος. 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 23 12674 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:25
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1809 278412 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 22:29
από Antiprosopos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63840 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206443 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92913 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3890 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1120 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172968 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15553 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14257 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9629 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43931 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem