vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

446 επισκέπτες, 8 χρήστες
manoslykos, dkostas, lagoudakis, Jorge, tibolaso, bakoulini, face7off, Buliwyf

Twitter

KUMA ULTON RTA clone

Αποσυνδεδεμένος gama

Απ: KUMA ULTON RTA clone
« Απάντηση #105 στις: Ιουνίου 24, 2023, 13:14 »
Με μια πρόχειρη ματιά βρήκα στο vapexpert. Θα περάσω Δευτέρα - Τρίτη να τσεκάρω.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος dimitrisd

  • **
  • 159
  • Φύλο: Άντρας
Απ: KUMA ULTON RTA clone
« Απάντηση #106 στις: Ιουνίου 24, 2023, 13:16 »
ευχαριστώ


Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2301
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: KUMA ULTON RTA clone
« Απάντηση #107 στις: Ιουνίου 24, 2023, 20:45 »
Κάνε μία αναζήτηση & θα τα βρεις εύκολα. Στο ταληράκι έχουν τα γνήσια.
@GEORGEFK στην φωτογραφία που μας δείχνει ο @Mensanos, το λέει ο άνθρωπος πως του φοράει τα γνήσια o-rings & όμως... Τί να πω, εγώ είμαι από τους τυχερούς φαίνεται. Ισως, επειδή πουλάει σαν ζεστό κουλούρι, να έκαναν κινεζιές με διαφορετικές παρτίδες παραγωγής. Περιμένω να δω αν ο Moka μου έρθει με πρόβλημα ή όχι. Και αν έρθει με πρόβλημα...that's an easy fix οπως & να έχει, είτε αγοράζοντας τα γνήσια, είτε επισκεπτόμενος το o-ringάδικο της...γειτονιάς μου). :)

Αποσυνδεδεμένος babis1993

  • **
  • 398
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν κόψουμε την νικοτίνη δν μπορουν να μας αγγίξουν
Απ: KUMA ULTON RTA clone
« Απάντηση #108 στις: Ιουνίου 25, 2023, 00:53 »
Να πω και γω με την σειρά μου την εμπειρία μου ως τώρα. Αρχικα να ευχαριστήσω όσους μου τον πρότειναν από το φορουμ. Παρέλαβα και γω από Ελλάδα και τα orings δεν συγκρατούσαν καθόλου. Φυσικά μικρό το κακό πήρα τα γνήσια και δουλεύουν ρολόι. Σχεδόν σε ότι κλωναρι έχω πάρει τα orings είναι ότι ναναι ή είχαν μικρή διάρκεια ζωής. Επίσης με το drip tip σπας εύκολα δόντι όπως και το άλλαξα με teflon.
Όσων αφορά την απόδοση είμαι πολύ ευχαριστημένος. Έχει όλα τα θετικά του bishop μου αλλά σίγουρα έχει πολύ πιο δυνατό χτύπημα τουλάχιστον με την καμπάνα που έχει το σκαλοπάτι η οποία στην θεωρία ενδείκνυται για καπνικα και καλύτερο χτύπημα. Τις άλλες ακόμα δεν έχω προλάβει να τις δοκιμάσω. Αθόρυβος τελείως με το τυφλό και το 1 mm pin με μια ωραία σμουθατη τζούρα όπως και όλοι ατμοποιητες τέτοιας φιλοσοφίας με πλάγιο αέρα.
Στήσιμο ελαφρώς πιο δύσκολο λόγω την πλαγιάς θέσης των post αλλά και πάλι είναι αρκετά εύκολο. Με μονόκλωνο 27αρι σύρμα 2.5 πυρήνα δεν υπάρχει ιδιαίτερη θερμότητα και τροφοδοτείται άριστα το βαμβάκι. Εύκολη πρόσβαση στο ντεκ για αλλαγή στησίματος με εύκολο γέμισμα από κάτω. Το πιο σημαντικό όπως και στον bishop αποτελείται από τρία κομμάτια και πλένεται και στεγνώνει για πλάκα. Για μένα 100% επιτυχημένη αγορά καθώς η απόδοση και η ευκολία χρήσης και συντήρησης μαζί με την εμφάνιση που μου αρέσει φουλ είναι ταμάμ.
Για γεύση δεν θα μιλήσω καθώς θέλω να κάνω κάποιους πειραματισμούς και είναι και κάτι υποκειμενικό.

Αποσυνδεδεμένος dimitrisd

  • **
  • 159
  • Φύλο: Άντρας
Απ: KUMA ULTON RTA clone
« Απάντηση #109 στις: Ιουνίου 25, 2023, 20:38 »
Ξέρει κάποιος που μπορώ να πάρω air pin 1.2?

Απ: KUMA ULTON RTA clone
« Απάντηση #110 στις: Ιουνίου 27, 2023, 22:31 »
 Αγόρασα 2+2 από Ελλάδα.Και τις δύο φορές,ο ένας είχε όρινγκ σφιχτά τόσο όσο πρέπει ενώ στον άλλο απορούσα πως δεν έχει διαρροές.Κατά τα άλλα εξαιρετικός.

Αποσυνδεδεμένος athmichalop

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
Απ: KUMA ULTON RTA clone
« Απάντηση #111 στις: Ιουλίου 25, 2023, 08:34 »
Κάτοχος και γω εδώ και λίγες ώρες... ευχαριστημένος με όλα του εκτός από τα oring, οπότε θα παίξει αγορά original...αγορασμένος από Θεσσαλονίκη (μοντέλο ulton).... διαφορετικός όντως από τον fev....

Στάλθηκε από το 22111317PG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος sv8swi

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
  • 2+2=4
Απ: KUMA ULTON RTA clone
« Απάντηση #112 στις: Ιουλίου 28, 2023, 18:17 »
Άλλος ένας αγορασμένος από Ελλάδα, με τα o-rings της βάσης να αναβαθμίζουν την καμπάνα κυριολεκτικά σε ρόλο καμπάνας. Η ανησυχία μου δεν είναι αν χυθεί υγρό, αλλά αν θα χαθεί ο μισός ατμοποιητής σε ανύποπτο χρόνο. Ήδη την πρώτη μέρα μου άνοιξε οδηγώντας στο αυτοκίνητο.


Στα καλά νέα τώρα: Ικανοποιητική λύση έδωσαν 2 spare o-rings από τη συσκευασία του YFTK Fev. Αν συμβαίνει να τον έχετε, και τα o-rings του kuma είναι ανεπαρκή, δοκιμάστε τα!

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: KUMA ULTON RTA clone
« Απάντηση #113 στις: Αυγούστου 05, 2023, 01:32 »
Εντελώς προβληματικά τελικά αυτά τα o-rings. Έχω την αίσθηση ότι η ulton βάζει ότι να ναι. Δοκίμασα και αυτά που περιλαμβάνονταν ως ανταλλακτικά στο κουτάκι του ατμοποιητή και ήταν πολύ χειρότερα. Ουσιαστικά ήταν σαν να μην υπήρχαν. Έπρεπε να κρατάω τον ατμοποιητή για να μη φύγει. Χρησιμοποίησα κάποια o-rings από άλλον ατμοποιητή και έλυσα προσωρινά το πρόβλημα. Πήρα και τα original της enequadro και επιτέλους ο κλωνο-kuma λειτουργεί όπως θα έπρεπε να λειτουργεί.

Αποσυνδεδεμένος Xameno_Skli

  • **
  • 189
  • Φύλο: Άντρας
  • live and let live.....
Απ: KUMA ULTON RTA clone
« Απάντηση #114 στις: Αυγούστου 05, 2023, 10:34 »
Click-->Έγινε διαγραφή άμεσης παράθεσης<--Click

Καλημέρα, έχω καταλάβει ότι όσοι έχουν πάρει τον kuma από Ελλάδα έχουν θέμα με τα orings. Εγώ που τον πήρα από κίνα δεν έχω κανένα πρόβλημα εδώ και τόσο καιρό που τον δουλεύω. Και από όσα διάβασα εδώ στο νήμα ισχύει και για άλλους αυτό.   
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 07, 2023, 08:16 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: KUMA ULTON RTA clone
« Απάντηση #115 στις: Αυγούστου 05, 2023, 11:28 »
Με βάση τις αναφορές που έχουν γίνει πιθανότατα ισχύει αυτό. Βέβαια δεν έχει και ιδιαίτερη λογική.
Μάλλον υπάρχουν παρτίδες με προβληματικά o-rings και παρτίδες με καλύτερα. Πάντως γενικά ότι να ναι. Ακόμα και στην ίδια συσκευασία τα o-rings διαφέρουν μεταξύ τους. Εντελώς στην τύχη τα βάζουν. 

Αποσυνδεδεμένος xloupas

  • **
  • 190
  • Φύλο: Άντρας
Απ: KUMA ULTON RTA clone
« Απάντηση #116 στις: Αυγούστου 05, 2023, 15:46 »
Είχα πάρει την πρώτη παρτίδα όταν είχε πρωτοβγεί της ulton δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα σαν και αυτά που αναφέρονται αλλά τώρα όσο αφορά το τι βάζουν σε oring εδώ είναι ένα άλλο ζήτημα και για να το πάω και λίγο παραπέρα πώς μπορούμε να είμαστε σίγουροι ότι όντως αγοράζουμε για παράδειγμα τον κλώνο του ατμοποιητή από την ulton από τη στιγμή που η συσκευασία έχει μόνο ένα αυτοκόλλητο πανό το οποίο μπορούν πολύ εύκολα οι Κινέζοι να βάζουνε ένα οποιοδήποτε αυτοκόλλητο και μέσα να βάζουνελ έναν noname ατμοποιητή για να αυξήσουν το κέρδος τους παρατραβηγμένο το σκεπτικό μου αλλά μπορεί και να παίζει.

Απ: KUMA ULTON RTA clone
« Απάντηση #117 στις: Αυγούστου 06, 2023, 02:18 »
Ειδικά οι Κινέζοι δεν θα είχαν κανένα ηθικό ενδοιασμό να κολλήσουν  οτιδήποτε πάνω στο κουτί

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2301
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: KUMA ULTON RTA clone
« Απάντηση #118 στις: Αυγούστου 06, 2023, 02:32 »
Να πω & γω την αποψάρα μου αφού είναι τσάμπα. Το καλό με τα μεγάλα outlets είναι ότι δεν σηκώνουν μπαγαποντιές από μέρους των προμηθευτών τους, αφού είναι αυτοί που έχουν την άμεση σχέση εμπιστοσύνης & την οποία (εμπιστοσύνη) δεν θέλουν να χάσουν. Μετά το κλείσιμο για Ελλάδα της Fasttech (που μας άφησε χρόνους τελικά) το γύρισα σχεδόν κατ' αποκλειστικότητα στην 2Fdeal.Γνωρίζω ότι το πιάνουν στο χέρι το προϊόν, αρκετά μάλιστα τα τραβάνε & βίντεο. Δεν έχουν πρόβλημα να συγκρίνουν το ίδιο προϊόν από διαφορετικές εταιρείες & να απαντήσουν ότι αυτή ή η άλλη κάπου το έχασαν. Στην FB ομάδα, που ευτυχώς ξαναενεργοποιήθηκαν, απαντούν σε ερωτήσεις, παίρνουν feedback (όπως & από τις κριτικές στο site τους άλλωστε).
Δυστυχώς, δεν είναι το ίδιο για κάποιο μεμονωμένο έμπορο που θα αγοράσει γουρούνι στο σακί 40,50 κομμάτια. Και σίγουρα έχει & μία λογική αυτό που έγραψε ο από πάνω μου xloupas. Το τί ακριβώς παρέλαβε ο έμπορος τελικά από τον προμηθευτή του. Αυτό που πραγματικά παράγγειλε ή την μπανάνα που βρήκε αρκετά πιό φτηνά ο προμηθευτής & έβγαλε ακόμα μεγαλύτερο κέρδος; 

Αυτό που βλέπω πάντως από το άτυπο poll μας είναι ότι όσοι ψώνισαν από την Κίνα δεν έχουν παράπονο. Το ότι τα παράπονα γράφονται για προϊόν που αγοράστηκε από Ελλάδα, θα πρέπει να μας προβληματίσει & να μας πονηρέψει.

&&& εξτραδάκι σχετικό με το πνεύμα των από πάνω: Αυτήν την στιγμή τρέχει θεματάκι με το κλωνοSXK Hussar Locus style boro mod, όπου η SXK θεώρησε καλό να αφαιρέσει το TC από την Sevo πλακέτα. Εγινε/γίνεται μανούρα, επειδή κάποιοι που το αγόρασαν γράφουν ότι, αν το γνώριζαν,θα έδιναν τα €50 παραπάνω για να το πάρουν με την DNA πλακέτα. Η 2Fdeal επιβεβαιώνει με την SXK ότι πράγματι αυτή η λειτουργία έχει αφαιρεθεί & τουλάχιστον τώρα φαίνεται με επισήμανση στο προϊόν ότι αυτή η λειτουργία έχει αφαιρεθεί από την κατασκευάστρια εταιρεία.

Συμπαθάτε μου το σεντόνι, προσωπικά νοιώθω άβολα που λειτούργησα ως στέλεχος του συγκεκριμένου κινεζομάγαζου, αλλά εδώ συγκεκριμένα αυτό που κοιτάζω είναι το συμφέρον μου ως καταναλωτής & τίποτα άλλο.

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: KUMA ULTON RTA clone
« Απάντηση #119 στις: Αυγούστου 06, 2023, 09:13 »
Ας προσθέσω και την αφεντιά μου, με αγορά από τον Κινέζο 2FDeal χωρίς κανένα πρόβλημα στα ορινγκάκια.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1813 279218 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:08
από Xxristos
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207343 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64445 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173493 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311368 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13246 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124095 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93149 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3983 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1235 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15677 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14430 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias