vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Kayfun Lite by SvoёMesto

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #4440 στις: Ιανουαρίου 20, 2016, 21:43 »
Στην πρώτη φωτογραφία όπως βλέπω μόνο τις άκρες του βαμβακιού να ακουμπάει μάλλον για υπερτοφοδοσια το κόβω στην δεύτερη κάπως καλύτερο αλλά και πάλι χρειάζεται να καλύψει περισσότερο χώρο στο ντεκ και όσο γίνεται πιο πολύ αφρατεμα στο βαμβάκι

Στάλθηκε από το ALCATEL ONE TOUCH 7041X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #4441 στις: Ιανουαρίου 20, 2016, 21:51 »
Συμφωνώ με Χρήστο και Γιώργο και να προσθέσω ότι στην πρώτη φωτο κάτι στραβό μου κάθεται με το Insulator (σαν να έχει αρχίσει και λιώνει). Μπορεί να φταίει η φωτό βέβαια αλλά κάνε ένα έλεγχο. Επίσης στην πρώτη φωτό σαν να ακουμπάνε μόνο οι μύτες του βαμβακιού (λάθος=υποτροφοδοσία)) το βαμβάκι πρέπει να απλώνεται σε όλο το ντέκ όπως στη δεύτερη φωτό.

Αποσυνδεδεμένος Deimos

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #4442 στις: Ιανουαρίου 20, 2016, 22:04 »
Το βαμβάκι σου είναι σίγουρα λίγο. Δεν ξεκινάει καν η τροφοδοσία άσχετα αν μετά δουλεύει σωστά.
Πιο πολύ, πιο αφράτο να καλύπτει το ντέκ και σε αναμονή μπροστά -πάνω από την οπή τροφοδοσίας ώστε να μην διακόπτεται-σπάει η στήλη του υγρού στο αυλάκι για να τροφοδοτεί άμεσα και σωστά.
Επίσης, όσο πιο πολύ VG τόσο πιο πολύ όγκο "αφράτεμα" στο βαμβάκι
Επίσης, "πότισε" το καλά εξ αρχής.

Αποσυνδεδεμένος higraf

  • ***
  • 853
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #4443 στις: Ιανουαρίου 20, 2016, 23:50 »
Ήρθε σήμερα στα χέρια μου, απο ανταλλαγή, ενας γνήσιος Kayfun Lite+ και παιδιά η διαφορά με του 3 κλώνους που έχω είναι πολύ μεγάλη.
Η βάση δεν έχει καμιά σχέση όλα έχουν πολύ πιο καλό φινίρισμα.
Το πρόβλημα είναι δεν ξέρω να τον έχω με το quarz tank (steam) ή το tiny tank απο Fasteck :)

Αποσυνδεδεμένος evripidis

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
  • Nothing in life is to be feared.
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #4444 στις: Ιανουαρίου 21, 2016, 00:02 »
Τι έγινε ο Svoemesto;
Έχει κάνει παύση στην χονδρική και δεν παίζει πουθενά να τον αγοράσουμε;
Σε fabvape και atmosfaira είναι out of stock

Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #4445 στις: Ιανουαρίου 21, 2016, 00:03 »
Λες να ετοιμάζει τον kayfun 5 και να έχει αδειάσει επίτηδες την αγορά;

Αποσυνδεδεμένος evripidis

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
  • Nothing in life is to be feared.
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #4446 στις: Ιανουαρίου 21, 2016, 00:05 »
Κάπου νομίζω είχα διαβάσει ότι έχει πετάξει κάτι spoilers μέσω instagram ότι κάτι ετοιμάζεται.
Έναν kfl+ σκέφτομαι να αγοράσω για να έχω κάτι σταθερό να παίζει, χωρίς να την πατάω από διάφορες δοκιμές, αλλά δεν υπάρχει πουθενά

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #4447 στις: Ιανουαρίου 21, 2016, 00:10 »
Νομίζω ότι μπορείς να τον παραγγείλεις απ ευθείας από το site του svoemesto. Επίσης μπορείς και από τις αγγελίες να τον αναζητήσεις.
Κι εγώ πάντως μυρίζομαι κανέναν v4 lite? :dontknow: [size=78%]  [/size]

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #4448 στις: Ιανουαρίου 21, 2016, 00:13 »
Σε Καλλιθέα (vapeland), πριν 2 εβδομάδες περίπου, είδα με τα ματάκια μου αρκετούς kfl+, αλλά δεν μπορούσα να αγοράσω. Σε Ατμόσφαιρα δεν υπήρχε, όμως μου είπαν πως σίγουρα θα φέρουν. Δεν ξέρω αν κάτι άλλο έγινε ενδιάμεσα. 

Αποσυνδεδεμένος giorgosss

  • **
  • 372
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #4449 στις: Ιανουαρίου 21, 2016, 00:13 »
οτι και να βγαλει ο Svoemesto, o KL+ θα ειναι παντα κατι σαν το παλιο καλο κρασι...

Αποσυνδεδεμένος sakaplias100

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #4450 στις: Ιανουαρίου 21, 2016, 01:39 »
συμφωνώ αυτό που λες για τον lite plus μακράν να μην πω καλλίτερος θα πω από τους  καλλίτερους άτμο σχέση τιμής απόδοσης δεν παίζεται και με τα καλούδια και τα αξεσουάρ γίνετε ακόμα καλλίτερος και σε γεύση και σε εμφάνιση και για να λέμε την αλήθεια κοιτάει κατάματα άτμο πολύ ακριβότερους και ξακουστούς και τους δείχνει και τα δόντια δεν πρόκειται να τον πουλήσω ποτέ 

Αποσυνδεδεμένος evripidis

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
  • Nothing in life is to be feared.
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #4451 στις: Ιανουαρίου 21, 2016, 01:59 »
Είμαι μόλις 2 μήνες στους επισκευάσιμους οπότε δεν έχω και την τρελή εμπειρία.
Είμαι άνθρωπος όμως που βαριέμαι να ασχολούμαι πολύ, θέλω δηλαδή να φτιάχνω εύκολα τα υγρά μου, αντιστάσεις στρίψτε-βιδώστε-τελειώσατε κι όχι να χτενίζω βαμβάκια, να κάνω περίεργες δουλειές κι όλα τα σχετικά.
Επειδή την έχω πατήσει με δοκιμές, θέλω να πάρω ένα κομμάτι να το ευχαριστηθώ, να δουλεύει εύκολα και γρήγορα και να τελειώνω.
Από έναν κλώνο kfl+ είχα μείνει φουλ ευχαριστημένος, ο οποίος τώρα είναι στην κοπέλα μου.
Fan εγώ εντωμεταξύ της σφιχτής τσιγαρίσιας τζούρας και της γεύσης.
Οπότε λέω να πάρω κάτι καλό και να μείνω εκεί.
Σκέφτομαι μεταξύ αυθεντικού (αυτή την φορά) kfl+, eviva και phenomenon. Ο phenomenon μάλλον έχει βγει εκτός καθώς έχει θεματάκια λέει μέχρι να τον μάθεις στα βιδώματα, στα τρεξίματα κτλ. Θα πρέπει τώρα να αποφασίσω ανάμεσα στους 2...
Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος σε αυτό με καμιά γνώμη;

Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #4452 στις: Ιανουαρίου 21, 2016, 02:05 »
Μιλωντας στο τηλ με fabvape για διαθεσιμοτητα βασεων kfl+ και ολοκληρου kfl+ ,οχι απλα δεν ηξεραν ΠΟΤΕ θα ερθουν καινουργια κομματια αλλα μου ειπαν πως δεν ξερουν ΑΝ ξαναβγουν καινουργια κομματια.

Με εβαλαν σε προβληματισμο και στραφηκα σε αγορα κλωνου...
Τουλαχιστον μεχρι να αλλαξει κατι στη διαθεσιμοτητα

Sent from my SM-G920F using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος evripidis

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
  • Nothing in life is to be feared.
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #4453 στις: Ιανουαρίου 21, 2016, 02:07 »
Μου φαίνεται δύσκολο να μην ξαναβγούν νέα κομμάτια όταν στην Γερμανία πωλούνται κανονικά.
Κάτι θα είχαμε διαβάσει σε ξένα forums περί προβλημάτων διαθεσιμότητας και σε άλλες χώρες κτλ.

Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #4454 στις: Ιανουαρίου 21, 2016, 07:30 »


Είμαι άνθρωπος όμως που βαριέμαι να ασχολούμαι πολύ, θέλω δηλαδή να φτιάχνω εύκολα τα υγρά μου, αντιστάσεις στρίψτε-βιδώστε-τελειώσατε κι όχι να χτενίζω βαμβάκια, να κάνω περίεργες δουλειές κι όλα τα σχετικά.

Οπότε λέω να πάρω κάτι καλό και να μείνω εκεί.
Σκέφτομαι μεταξύ αυθεντικού (αυτή την φορά) kfl+, eviva και phenomenon. Ο phenomenon μάλλον έχει βγει εκτός καθώς έχει θεματάκια λέει μέχρι να τον μάθεις στα βιδώματα, στα τρεξίματα κτλ. Θα πρέπει τώρα να αποφασίσω ανάμεσα στους 2...
Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος σε αυτό με καμιά γνώμη;

Τότε καλύτερα να πας στον αυθεντικό κλ+. Στον άλλο θα μπλέξεις με κεραμικά, βαμβάκια κλπ. Δεν τον έχω και δεν ξέρω με σιγουριά αλλά επειδή παρακολουθώ το νήμα, κατάλαβα πως θέλει κι αυτός να τον μάθεις, δεν είναι τελείως εύκολος. Ο φαινόμενος είναι φιλοσοφίας κλ+ και μου φαίνεται πιο εύκολος. Ένα κόλπο με το βαμβάκι και την καμπάνα είναι

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279832 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207721 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64962 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173764 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312214 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13520 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124324 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93348 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4090 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1366 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15793 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14565 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias