vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

604 επισκέπτες, 7 χρήστες
camber, Tem, mathimatikos1966, Doubt, maprix, Ηρακλης, Blackwolf

Twitter

Kayfun Lite by SvoёMesto

Αποσυνδεδεμένος Pempis

  • **
  • 247
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #495 στις: Μαρτίου 02, 2014, 16:35 »
Η τα χέρια μου τοσο πια δεν πιάνουν ή κατι δεν κανω σωστά... Και υποτίθεται οτι ειναι και απο τους εύκολους επιςκευαςιμους ο kayfun.  Ανεβάζω πολυ αντισταση, δεν εχω ατμό. Εχω χαμηλά την αντισταση, αντιμετωπίζω διαρροή. Τι στο καλο? Βάζω πολυ βαμβάκι προβλημα, βάζω λίγο, πάλι προβλημα. Σήμερα κι ενώ η στάθμη του υγρού μεσα στο τανκακι είχε κατέβει αρκετά, άρχισα να νιώθω οτι ρουφάω σαν απο τρύπιο καλαμακι και ένιωθα οτι είχε εισέλθει υγρο στο ντριπ τίπ με αποτέλεσμα, μετά απο λίγο, να αρχίσει να τρέχει αρκετή ποσότητα υγρού απο την τρύπα του αέρα.
Εεεεε!!  Δηλαδή για να κανει κάποιος να δουλέψει σωστά ένας επισκευάσιμος χρειάζεται διδακτορικό? 


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #496 στις: Μαρτίου 02, 2014, 16:40 »
σιγουρέψου πως η αντίστασή σου δεν ακουμπάει στην κεντρική τρύπα-αεραγωγό και βεβαιώσου πως έχεις σφίξει καλά όλα τα μέρη...

Αποσυνδεδεμένος Pempis

  • **
  • 247
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #497 στις: Μαρτίου 02, 2014, 16:44 »
Σ´ευχαριςτω για την απαντηση! Αν και είμαι σίγουρος πως δεν συμβαίνει κατι απο αυτα... Το να βλέπω ατμο μεσα στο τανκακι, οταν το υγρο ειναι κάπου στη μέση, ειναι φυσιολογικό? Ααα και επίσης οταν παίρνω τζουρα παρατηρώ να βγαίνει ατμός απο την τρύπα του αέρα. Ειναι οκ αυτό?


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #498 στις: Μαρτίου 02, 2014, 16:46 »
οχι, δεν ειναι φυσιολογικο ή τουλάχιστον στον δικό μου δεν συμβαινει ποτέ!  :tongue_smilie:


Υπάρχουν κανονικά orings παντού εκεί που πρέπει να υπάρχουν?  :confused1:

Αποσυνδεδεμένος Pempis

  • **
  • 247
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #499 στις: Μαρτίου 02, 2014, 16:47 »
Μάλιστα! Ολα κανονικά!


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #500 στις: Μαρτίου 02, 2014, 16:50 »
τοτε κατι εχεις κανει λαθος στο στησιμό του... :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Pempis

  • **
  • 247
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #501 στις: Μαρτίου 02, 2014, 16:51 »
Το να βγαίνει ατμός απο την τρύπα αέρα ειναι φυσιολογικό?


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #502 στις: Μαρτίου 02, 2014, 16:55 »
ναι, αυτο είναι φυσιολογικό! Επίσης απο την πλαινή τρυπα αέρα μπορεί να δεις και ελάχιστη ποσότητα υγρού, αυτα είναι φυσιολογικα!  :yes:

Αποσυνδεδεμένος PVARELLAS

  • **
  • 140
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #503 στις: Μαρτίου 02, 2014, 16:57 »
αν φυσάς ασυναίσθητα (προς τα μέσα) την ωρα που τραβάς τζούρα μπορεί να συμβεί

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #504 στις: Μαρτίου 02, 2014, 16:58 »
Παρατήρησα σήμερα διαρροές απο το πόλο του ατμοποιητή όταν το υγρό είχε φτάσει σχεδόν στο τέλος. Έχει κανείς υπόψην του τι μπορεί να φτέει; Το έχει παρατηρήσει άλλος;  8)

Από τον πολο? Μαλλον εννοεις απο την τρυπα αερα? Αν εννοεις οντως απο τον πόλο, μαλλον ειναι "ιδρωτας" απο το βιδακι αναπληρωσης. Ή δεν εχει σφιξει καλά, ή αν ειναι καινουργιος θελει μερικες φορες βιδωμα-ξεβιδωμα να "κατσει".

Για διαρροή απο την τρυπα αερα (αυτο παει και για τον Pempis) η αιτια συνηθως ειναι οτι χανεται η υποπιεση
μεσα στο τανκ και γεμιζει παραπανω υγρο ο θαλαμος ατμοποιησης με μονη διεξοδο την τρυπα αερα. Το πρωτο ειναι να τσεκαρουμε αν εχει φυγει απο την θεση του το ο-ρινγκακι της καμιναδας εκει που αυτη χωνεται στο πανω καπακι. (Στην τελευταια βερσιον το θεμα αυτο εχει λυθει αφου εχουν φτιαξει "φωλια" γι αυτο).
Το δευτερο μηπως απο καποιο αποτομο χτυπημα ή απο κακη εξαρχης τοποθετηση, η φυτιλοαντισταση ακουμπαει με καποιο τροπο στην τρυπα αερισμου (σε αυτη την περιπτωση μπορει να παει υγρο, αλλά επειδη η πιεση ειναι οκ, θα αρκεστει να σταξει το πολυ καμμια σταγονα).
Η τελευταια ειναι αν ρουφαμε πολυ δυνατα κι αποτομα, με αποτελεσμα να τροφοδοτει πολυ περισσοτερη (και ολοενα αυξανομενη) ποσοτητα υγρου απο οτι ατμοποιειται.

Το να βγαινει ατμος απο την τρυπα αερα ειναι φυσιολογικο. Το να βγαινει μεσα στο τανκ σπανιοτερο. Τα φυτιλια σου ακουμπανε στο "καταστρωματακι"?
Αν ο ατμοποιητης δουλευει σωστα, δεν βγαινει ποτέ υγρο απο την τρυπα αερα.

Αποσυνδεδεμένος c00kieR

  • **
  • 270
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #505 στις: Μαρτίου 02, 2014, 16:59 »
Σιγουρεψου πως η αντισταση σου δεν ειναι πολυ κοντα στν τρυπα αερα. Και ο ατμος απο την τρυπα υποδοχης αερα ειναι απολυτος φυσιολογικος. Εμενα ειναι ο 1ος μου επισκευασιμος και εχω κανει απειρα στησιματα που ολα πετυχαν με την 1η! Οι αντιστασεις μου βγαινουν στα 1,5 ωμ. Χρησιμοποιω 2αρι φυτιλι η 1,5μμ τρυπανακι για mc.

Αποσυνδεδεμένος partalos

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #506 στις: Μαρτίου 02, 2014, 17:04 »
Τσεκαρε και τον ρυθμιστη τζουρας. Μηπως τον εχεις πολυ βιδωμενο ??

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #507 στις: Μαρτίου 02, 2014, 17:08 »
Σωστα συμπληρωνει ο partalos  :thumpup:
(Δεν το ανεφερα γιατι εχω τον παλιο και δεν παει το μυαλο). Αν εχουμε τον plus, και η ρυθμιση αερα ειναι πολυ σφιχτη, συμβαινει το ιδιο με το πολυ δυνατο ρουφηγμα.

Αποσυνδεδεμένος Pempis

  • **
  • 247
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #508 στις: Μαρτίου 02, 2014, 17:14 »
Πολυκράτη δεν εχω φυτιλια αλλα βαμβάκι.
Partalos ούτε αυτό παίζει.
 CookieR ούτε αυτό νομιζω αλλα θα τσεκάρω ξανά.
Υπάρχει περίπτωση να συμβαίνει οταν πέφτει πολυ η στάθμη του υγρού μεσα στο τανκακι?
Ευχαριστω πάντως όλους για τις άμεσες απαντήσεις!

ναι, αυτο είναι φυσιολογικό! Επίσης απο την πλαινή τρυπα αέρα μπορεί να δεις και ελάχιστη ποσότητα υγρού, αυτα είναι φυσιολογικα!  :yes:
Υπάρχει και άλλη τρυπα? Εγω μόνο αυτή ξέρω.... την πλαϊνη.

Sent from my iPad using Tapatalk

Συγχωνευση μηνυματων
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 02, 2014, 17:18 από Πολυκράτης »

Αποσυνδεδεμένος -Theo91-

  • **
  • 320
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #509 στις: Μαρτίου 02, 2014, 17:19 »
Θα προτεινα αν μπορεις να βγαλεις μια φωτογραφια του στησιματος για να σε βοηθησουν τα παιδια καλυτερα... Δε χρειαζεται να ειναι 12megapixel, απλα θα ειναι πιο ευκολο να καταλαβουν τι συμβαινει :D

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1101544 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176532 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 490 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 338 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22221 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285018 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209484 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68548 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315414 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15515 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126725 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95181 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem