vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Kayfun Lite by SvoёMesto

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #420 στις: Φεβρουαρίου 22, 2014, 16:57 »
c00kieR καποιοι αναφερουν οτι βιδωνοντας ή ξεβιδωνοντας ελαχιστα τον θετικο πολο (και ετσι στριβοντας την οπη αερισμου μεσα του) λυνουν το προβλημα του σφυριγματος.
Προσοχη οταν το κανεις να κρατας σταθερο το μερος που βιδωνει ο θετικος απο πανω, για να μην στριψει και βραχυκυκλωσει.

Johnnyd13gr, ειναι πρωτη φορα που καταπιανεσαι με αντιστασεις? Αν ναι, θελει και λιγο να παρεις το κολαϊ. Γενικες συμβουλες ειναι, καιγε σε ενα γκαζακι το φυτιλι πριν κανεις την αντισταση, καρφιτσα οπωσδηποτε, και δοκιμασε με παχυτερο συρμα αν εχεις.


Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #421 στις: Φεβρουαρίου 22, 2014, 17:07 »
Για το σφύριγμα, σε κλώνο.
Πέρασα με 1.5mm τρυπανάκι την τρύπα του αέρα (μέχρι μέσα, στον πόλο) και δείχνει να βελτιώθηκε η κατάσταση. Έτσι κι αλλιώς όμως, στη χρήση, βουλώνω αυτή την τρύπα αλλά αφαιρώ και την βίδα ρύθμισης αέρα.

Αποσυνδεδεμένος Pempis

  • **
  • 247
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #422 στις: Φεβρουαρίου 22, 2014, 20:38 »
Ρε παιδιά εχω κανει αυτό που μου υποδείχθηκε παραπάνω απο τον Πολυκράτη σχετικά με το ντουμάνι. Χαμήλωσα την αντίσταση αλλα συνεχίζω να μην εχω ικανοποιητικό ατμο... Τι δεν κανω σωστά? Βασικά τον ίδιο ατμο που είχα με τους εργοστασιακούς, τον ίδιο εχω και με τον kayfun. Ενώ στα βίντεο που βλέπω με τα στησίματα που του κάνουν, με micro coil και βαμβάκι, βγαίνουν ωραία ντουμανια! Παρακαλώ τα φώτα σας!


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος capable

  • ***
  • 599
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #423 στις: Φεβρουαρίου 22, 2014, 20:45 »
Εβαλες πολυ βαμβακι μάλλον.δοκιμάσει να βάλεις λιγοτερο ώστε να περνάει άνετα μέσα απο την αντίσταση χωρίς να στριψεις το βαμβακι.. απλα να το πατήσεις με τα δαχτυλα σου.
Επίσης πριν κλεισεις τον ατμοποιητη δούλεψε τον για να δεις ποσο ντουμανι βγάζει.
Επίσης πρόσεχε κ την ουρά του βαμβακιού μην έχει υπέρ τροφοδοσίας κ τον μπουκωνει.

στάλθηκε μέσω tapatalk


Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #424 στις: Φεβρουαρίου 22, 2014, 22:01 »
Φίλε Pempis ατμίζεις με Vamo αν δεν κάνω λάθος, στα πόσα watts ?  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Pempis

  • **
  • 247
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #425 στις: Φεβρουαρίου 22, 2014, 22:49 »
Ναι σωστά Γιάννη! Ατμιζω γύρω στα 7 watts γιατι οι αντιστάσεις μου βγαίνουν μικρές.


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3875
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #426 στις: Φεβρουαρίου 22, 2014, 22:55 »
7 watt είναι πολύ λίγο φίλε μου για τον kayfun

Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #427 στις: Φεβρουαρίου 22, 2014, 22:59 »
Ναι σωστά Γιάννη! Ατμιζω γύρω στα 7 watts γιατι οι αντιστάσεις μου βγαίνουν μικρές.

Τι μικρές σου βγαίνουν ? 1,8 Ohm λες βγαίνουν ! ανέβασε στα 11-12 watts να δεις πως τα πας  :)) τα 7 watts είναι για eGo μπαταρίες ή light άτμισμα  :))

Αποσυνδεδεμένος Pempis

  • **
  • 247
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #428 στις: Φεβρουαρίου 22, 2014, 23:02 »
1.5 ώμ βγαίνουν αυτές που έφτιαξα για αυτό ατμιζω σε αυτά τα watt . Δηλαδή πρεπει να ανεβάσω watt για να δώ ντουμανια?
Update- μόλις έφτιαξα μια που βγήκε 1.9 ώμ.

Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #429 στις: Φεβρουαρίου 22, 2014, 23:06 »

Με συγχωρείτε που μπαίνω σφήνα στη συζήτησή σας, αλλά ετοίμασα το πόστ και αν δεν το ανεβάσω θα το χάσω με το χαζοτάμπλετ μου!, :wall:

Νέο σετάπ...

Dual X microcoil.


Από τη διαδικασία κατασκευής...





Τοποθέτηση φυτιλιού...





Άντε και λίγο βαμβάκι για φωλιά... :))





Λοιπόν....


Το πρώτο πράγμα που έχω να πω είναι οτι με εντυπωσίασε το χτύπημα όχι όμως στο λαιμό, αλλά στα πνευμόνια!!!!!
Αυτό το γέμισμα (σε μικρότερο όμως βαθμό) μόνο ο ΙΑΤΤΥ μου το έχει δώσει ως τώρα (με μονή αντίσταση ;) )
Μάλιστα το θεωρώ υπερβολικό το χτύπημα αυτό για τα δεδομένα μου. Ή νικοτίνη θα πρέπει να ρίξω, ή δεν βλέπω να τον ξαναστήσω έτσι!!

Το σετάπ είναι του ποδαριού και το έκανα στο τέταρτο... Ούτε ομορφιές πρόσεξα, ούτε άλλες λεπτομέρειες!!!
Το έκανα μόνο για το παιχνίδι και για κανένα άλλο λόγο.

Δεν το βλέπω να ξαναστήσω έτσι. :))

1,4 Ω συνολική αντίσταση, με 0,2 κάνθαλ στα πηνία. (Αν το ξαναδοκιμάσω θα πάω στο 0,22 κάνθαλ).


Οι πρώτες εντυπώσεις...

Εξαιρετικά καθαρή γεύση, αλλά και διπλασιασμό της παραγωγής ατμού!!!
Επίσης με αυτό τον τρόπο έχει εξαιρετικά ήσυχη λειτουργία!! :dontknow:
Πολύ θετικό σφίξιμο της τζούρας, που υποκειμενικά πάντα είναι έτσι όπως μου αρέσει!!

Όμως και με κάθε υποκειμενικότητα και ειλικρίνεια, εξαιρετικά καθαρή γεύση παίρνω και από τον DID ενώ ντουμάνια τρελλά μου δίνει και ο ΙΑΤΤΥ, χωρίς να καταφύγω σε τέτοιες λύσεις!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 22, 2014, 23:42 από demkoni »

Αποσυνδεδεμένος silmaril

  • *
  • 88
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασανίζομαι....
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #430 στις: Φεβρουαρίου 22, 2014, 23:16 »
απο τη σελιδα του κατασκευαστη στο facebook

https://www.facebook.com/svoe.mesto

επισημοι αντιπροσωποι σε ελλαδα και κυπρο

http://www.e-smokers.gr/

http://www.holysmoke.com.cy/

Αποσυνδεδεμένος parginos

  • **
  • 152
  • Φύλο: Άντρας
  • ;)
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #431 στις: Φεβρουαρίου 22, 2014, 23:50 »
Έτσι κι αλλιώς όμως, στη χρήση, βουλώνω αυτή την τρύπα αλλά αφαιρώ και την βίδα ρύθμισης αέρα.

Φιλε μου  το δοκιμασα και ειχα πολυ καλο αποτελεσμα,  αν θελεις πες μας με τι βουλωσες την τρυπα, γιατι προχειρα την εχω κλεισει με χαρτακι, αλλα δεν με ικανοποιεί οπτικα. 
Ευχαριστώ

Sent from my Galaxy Tab 3


Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #432 στις: Φεβρουαρίου 23, 2014, 08:44 »
1.5 ώμ βγαίνουν αυτές που έφτιαξα για αυτό ατμιζω σε αυτά τα watt . Δηλαδή πρεπει να ανεβάσω watt για να δώ ντουμανια?
Update- μόλις έφτιαξα μια που βγήκε 1.9 ώμ.

Sent from my iPad using Tapatalk


Φίλε μου, αν δεις εδώ (http://atmostore.gr/el/calculate-volt , υπολογισμός τάσης έντασης με βάση αντίσταση και watt) θα δεις ότι αν έχει π.χ. ρύθμιση στα 10watt, αν η αντίσταση είναι 1.5Ω θα σου δώσει τάση 3.87, στην ίδια ρύθμιση watt σε αντίσταση 1.9Ω θα σου δώσει τάση 4.36.

Δεν χρειάζεται μεγάλο ανεβοκατέβασμα στην ρύθμιση των watt (τουλάχιστον σε καμμία περίπτωση αυτό που κάναμε όταν ρυθμίζαμε την τάση στα παλαιόταρα μοντάκια).

Προσωπικά κάνω αντιστάσεις 1.3Ω - 1.4Ω, μετά τις αρχικές τζούρες (7-8) στα 7 - 7.5W ανεβαίνω και μένω σταθερός 9.5Watt. Αλλωστε για να βρεις αυτό που σου αρέσει εσένα ανεβάζεις σιγά σιγά και εκεί που το θες και δεν παίρνεις καμμένο σταματάς να ανεβάζεις.

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #433 στις: Φεβρουαρίου 23, 2014, 12:17 »
Σχετικά με το παραπάνω σετάπ...


Ανακαλώ σχετικά με το "αθόρυβο" της υπόθεσης!! :))


Σήμερα και μετά από σχετικό ανέβασμα σε βολτ, ατμίζω στο υπνοδωμάτιο και με ακούνε δίπλα!!!


Ακούγεται κάτι σαν...  :fight_shot_bandana: :fight_shot_thickgun: :fight_shot_auto: :fight_shot_bandana:

Αποσυνδεδεμένος Pempis

  • **
  • 247
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #434 στις: Φεβρουαρίου 23, 2014, 13:15 »
Demkoni ειναι εύκολο το στήσιμο αυτό? Γιατι έτσι όπως το βλέπω στην εικόνα μου φαίνεται αρκετά πολύπλοκο... Απο ντουμανια πως ειναι? έχει πολυ???


Sent from my iPad using Tapatalk

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279617 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207664 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64801 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173705 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312016 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13447 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124271 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93301 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4073 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1341 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15772 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14520 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias