vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

527 επισκέπτες, 4 χρήστες
camber, Jorge, Milarepa, Mimhsdr

Twitter

Kayfun Lite by SvoёMesto

Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #5430 στις: Νοεμβρίου 30, 2017, 09:38 »
Λογικα θα παρω το υγρο στο χερι..

Ακριβώς  :yes:

Αποσυνδεδεμένος Ntinlanden

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #5431 στις: Νοεμβρίου 30, 2017, 10:16 »
Ευκολο ηταν με επεισες να μη το κανω.

Αποσυνδεδεμένος Ntinlanden

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #5432 στις: Ιανουαρίου 25, 2018, 20:43 »
Πανω απο το βιδακι του airflow εχει ενα μικρο λαστιχακι (να μην τερματιζει το βιδακι) και εχει κατεβει καπως προς τα κατω και κοβει την ροη του αερα, καμια ιδεα;
Εκαψα ενα τρυπανακι 2mm το εσπρωξα προς τα μεσα μπας και γινει τιποτα αλλα μπα..

Αποσυνδεδεμένος giorgosss

  • **
  • 372
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #5433 στις: Φεβρουαρίου 04, 2018, 02:47 »
έλεος !! έχετε ένα τέτοιο ιστορικό κόσμημα στα χέρια σας και το πειράζετε? μάθετε να το στήνετε και πετάξτε ότι άλλο έχετε. μαζέψτε ανταλακτικούλια (βιδάκια, τζαμάκια, o-rings κλπ)  από την αγορά όσο υπάρχουν ακόμα και ζήστε μια ζωή μαζί του..... αυτά...........

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #5434 στις: Φεβρουαρίου 04, 2018, 09:14 »
Λίγο υπερβολικό σε βρίσκω :)

Αποσυνδεδεμένος Ntinlanden

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #5435 στις: Φεβρουαρίου 04, 2018, 11:34 »
Ποιος πειραξε και τι δε καταλαβα

Αποσυνδεδεμένος giorgosss

  • **
  • 372
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #5436 στις: Φεβρουαρίου 05, 2018, 21:51 »
Ποιος πειραξε και τι δε καταλαβα
Εκαψα ενα τρυπανακι 2mm το εσπρωξα προς τα μεσα μπας και γινει τιποτα αλλα μπα..
(είπες)...

sorry ρε παιδιά δε θέλω να γίνομαι προκλητικός, αλλά ο άτιμος ο KL+ θα μείνει στην ιστορία.... όταν δε δουλεύει σωστά, φταίει το στήσιμο μας, όχι ο καυφουνης. Πρόλαβα και πήρα  τρεις γνήσιους πριν τη ποτοαπαγόρευση 8) και ακόμα δεν έχω αλλάξει ούτε oring-άκι σε αυτό που χρησιμοποιώ.. Έπεσα θύμα κλοπής το Σάββατο το Βράδυ, μου βούτηξαν τη τσάντα μέσα από το αυτοκίνητο όταν σταμάτησα σε ένα περίπτερο, ένα κλώνο κινέζικο που είχα για spare έχασα, χαλάλι.....


-------------  


Λίγο υπερβολικό σε βρίσκω :)
Θα σου απαντήσω με όλο το σεβασμό , όχι μόνο σε εσένα αλλά και σε όλους τους συνάδελφους συν-ατμιστές εδώ μέσα από τους οποίους έχω μάθει πολλά και τους ευχαριστώ, συνάμα έχοντας δημιουργήσει και πολλούς νέους ατμιστές, θα σου πω το εξής:  Ναι είμαι υπερβολικός. Mε τον KL+ έκοψα μαχαίρι το τσιγάρο, οποιοδήποτε άλλο atmo δοκίμασα είναι στο συρτάρι, οποιαδήποτε έτοιμα υγρά δοκίμασα μου φέρανε ανακατωσούρα, ατμίζω σχεδόν σκέτη βάση, (άντε και 1-2  σταγόνες flavour ανά 10 ml βάσης - 12 miligram nic/ml), και είμαι μια χαρά. Δε θέλω να βγω off topic και σταματάω εδω....


Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 05, 2018, 22:31 από makis206 »

Αποσυνδεδεμένος tzavardin

  • ***
  • 545
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #5437 στις: Φεβρουαρίου 05, 2018, 22:42 »
Άμα κάνεις σκέτη βάση, λογικό να θες να περάσεις μια ζωή μαζί του. 
Τώρα επειδή για την ώρα ο φίλος ότι στήσιμο και να κάνει θα τρώει καμένο λόγω του ότι έχει φράξει το air flow, θα πειράξει ελαφρά έως πολύ τον ατμοποιητή, με κίνδυνο από ότι βλέπω να έρθουν εγκεφαλικά, αλλά τι να κάνουμε. Shit happens  ;)

Αποσυνδεδεμένος Ntinlanden

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #5438 στις: Φεβρουαρίου 06, 2018, 01:02 »
[member=15203]giorgosss[/member] το ιστορικο κοσμημα εαν γνωριζεις μεσα στη βαση, δεν το βλεπεις δεν φαινετε καπου, πανω απο το μικρο βιδακι του air flow εχει ενα κομματι σα λαστιχο σα καοτσουκ ενα πραγμα για να μη τερματιζει το βιδακι και σου πεσει μεσα στο καναλι του αερα.
Στο δικο μου κοσμημα προφανος ειχε κατεβει προς τα κατω και εφραζε το καναλι, οποτε no wind no fire.
Ειχες καποια προταση πανω σε αυτο για λυση;
Το εφτιαξα τελικα με μια καρφιτσα.

Για την ιστορια γνησιος και ο δικος μου, five pawns edition ο συγκεκριμενος.

Ο αλλος γνησιος που εχω φαγωθηκαν τα σπειρωματα/βολτες του 510.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #5439 στις: Φεβρουαρίου 06, 2018, 01:18 »
Το παλιό καλό πράσινο σιλικονάκι που τοποθετήθηκε εκεί ώστε να πατήσει πάνω του το βιδάκι του αέρα σε περίπτωση που το τερματίσουμε στο βίδωμα, θυμάμαι καλά; :D

Αυτό μπήκε στο συγκεκριμένο σημείο για να μην αφήνει το βιδάκι να χωθεί πολύ βαθειά, θα έφευγε απ' το σπείρωμά του και θα το βγάζαμε δύσκολα απ' το airflow μετά. Επίσης αν θυμάμαι καλά, αυτό φαινόταν καθαρά αν ρίχναμε φως μέσα στην πλαϊνή είσοδο του αέρα και παράλληλα κοιτούσαμε προσεκτικά. Ακόμα κι όταν βρισκόταν στη σωστή θέση που τοποθετήθηκε απ' την αρχή δηλαδή. Σίγουρα φαινόταν αν αφαιρούσαμε το βιδάκι του αέρα και κοιτούσαμε από κάτω πάντως. ;)


Και ναι, καλά τα θυμάμαι. Πράσινο ήταν. Δείτε τι βρήκα στα ιστά! :D



(Ρε φίλε αυτόν τον ατμοποιητή θα τον αγαπώ για πάντα όμως, πρέπει να τον πάρω ξανά κάποια στιγμή :) )





Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #5440 στις: Φεβρουαρίου 08, 2018, 12:43 »
[justify][member=4133]makis206[/member], καλημέρα. Πού το ξετρύπωσες το παραπάνω; / όπως κι αν έχει, συμφωνώ απόλυτα μαζί σου, πρέπει να τον αποκτήσεις ξανά. Επίσης, αν και πάντα στο τέλος επιλέγω ss κουστούμι, σχεδόν παντού, παρ’ όλα αυτά πρόσφατα έψαχνα και τα διάφορα κουστούμια του, από ultem και κοντά τανκ, μέχρι το υπέροχο bell cap. Υπέροχος σε όλα του.[/justify]

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #5441 στις: Φεβρουαρίου 09, 2018, 00:22 »
Ένα μελανό σημείο του βρίσκω σήμερα μιας και με τα υπόλοιπα που ενοχλούν κάποιους (γέμισμα από κάτω αφαιρώντας τη βίδα, άδειασμα του τανκ για επέμβαση στο deck κλπ ) εγώ είχα συμφιλιωθεί πλήρως μαζί τους από την αρχή. Το δικό μου μελανό λοιπόν είναι η τροφοδοσία του και στο κατά πόσο θα μπορέσει να λειτουργήσει στα 30/70 που επιμένω στους τελευταίους μήνες, όχι ότι δεν μπορώ εύκολα βέβαια να το πάω σε 40/60 αλλά λέμε τώρα. Αν μπορούσα να ξαναβρώ κι αυτό το "kayfil", πασάς!
Πολύ αγαπημένος ατμοποιητής και ναι, για εμένα παραμένει η πραγματική "προσωποποίηση" του mtl. :)

Τη φωτο τη βρήκα στο δίκτυο, ένα "kayfun lite plus airflow" στην μπάρα αναζητητής ήταν αρκετό! Όπως τότε που δύο τέτοιοι ατμοποιητές ήταν υπέρ αρκετοί για να καλύψουν το ολοήμερο άτμισμά μου χωρίς να έχω άλλη όρεξη για περεταίρω αναζητήσεις. Έχει ξαναπέσει η φωτο στο νήμα δηλαδή κάπου εκεί στις αρχές του '15..
Ατμοποιητής σταθμός για εμένα προσωπικά, η αξέχαστη αρχή όλου αυτού του καλού για τον εαυτό μου. Κι απλώς ήρθε μια στιγμή που είπα να το πάω παραπέρα, χωρίς σταματημό μέχρι σήμερα όμως.

Τον ένα εκ των δύο έπρεπε να τον είχα κρατήσει κι ας δούλευε όπως δουλεύεις εσύ τους δικούς σου, οπότε κρίνεται απαραίτητο δηλαδή και μόνο. Όποτε οι όμορφες αναμνήσεις ζητούν επανασύνδεση με το σύγχρονο παρόν έστω και για λίγο.
 
Θα έρθει πάλι στα χέρια μου, δεν υπάρχει περίπτωση. :)

Αποσυνδεδεμένος nickgr

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum Spiro Vapo
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #5442 στις: Φεβρουαρίου 09, 2018, 00:58 »

Ατμοποιητής σταθμός για εμένα προσωπικά, η αξέχαστη αρχή όλου αυτού του καλού για τον εαυτό μου. Κι απλώς ήρεκθε μια στιγμή που είπα να το πάω παραπέρα, χωρίς σταματημό μέχρι σήμερα όμως.



Όπως τα λες Μανώλη. Περασαν πάνω από τρία χρόνια μόνο με τους 3 καυφουν. Χωρίς καμία διάθεση αναζήτησης για κάτι καλύτερο. Μια φορά στις 10 μέρες τους καθαριζα και τους εστηνα και αυτό ήταν όλο. Και μετά   αρχισε ο καταναλωτικός κατηφορος και η αναζήτηση για το αγιο δισκοπότηρο...

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #5443 στις: Φεβρουαρίου 13, 2018, 11:50 »


Θα έρθει πάλι στα χέρια μου, δεν υπάρχει περίπτωση. :)

Συντομότερα απ' ότι περίμενα λοιπόν το διαμάντι επέστρεψε στα χέρια μου, τέτοιο ενθουσιασμό δεν είχα ούτε την πρώτη φορά που έστησα ένα τέτοιο πράγμα. Με τον γνωστό τρόπο. Αγγελία ζήτησης, άμεση προσφορά σε τιμή που πολύ το φοβήθηκα ότι μου μιλάνε για κλωνάρι, εντέλει παρέλαβα προ ολίγου έναν άψογο kfl+ του 11/16 γνησιότατο και πιο καθαρό κι από καινούργιο.

Πολύ χαρούμενη η σημερινή μέρα για μένα, θα κρατηθεί σαν το πολυτιμότερο κομμάτι στη μικρή μου συλλογή.!

:)




Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #5444 στις: Φεβρουαρίου 13, 2018, 14:41 »
Πρέπει να κάνουμε άγαλμα αυτόν τον ατμοποιητή.
Κανένα γλύφτη έχουμε στο φόρουμ; Έχω κάτι κονέ στο δημαρχείο Χαλανδρίου, λέω να πιέσω να το βάλουμε στην πλατεία.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 290 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34528 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556893 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181560 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 111 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8818 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538144 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60433 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238682 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1336 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16692 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139148 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz