vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

257 επισκέπτες, 9 χρήστες
Aoratix, maprix, dkostas, ahill2, manoslykos, PsykieG, lagoudakis, Ribot, vasim

Twitter

Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες

Αποσυνδεδεμένος igatos

  • **
  • 284
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2670 στις: Νοεμβρίου 23, 2013, 09:44 »
Προχθές μου έπεσε απλα απο τα χέρια μια AW IMR 18350 3,4 μηνών, απο τότε η μπαταρία στο mini provari εχει 4 ωρες ζωης, ενω η αλλη που εχω, ζευγος ηταν κραταει 8,9 ωρες. Μπορει η πτωση της να την επηρεασε? Μπορω καπως να την ξυπνησω? εχω i2 φορτιστη

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2671 στις: Νοεμβρίου 23, 2013, 09:58 »
Δοκίμασε να δεις μετά την φόρτιση πόσα Volt είναι. Εμένα μια 18650 μετά τον φορτιστή μου έδειχνε 3.8 και την έστειλα για ανακύκλωση

Αποσυνδεδεμένος igatos

  • **
  • 284
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2672 στις: Νοεμβρίου 23, 2013, 10:03 »
Κανονικα 4.2 ειναι  :confused1: τωρα θα τελειωσει η φορτιση και θα ελεγξω ξανα, α επισης φορτιζει και πιο γρηγορα απο το αναμενομενο

edit: τελειωσε η φορτιση, 4.2 λεει το provari και με φορτιο 3.8, ενω την αλλη  μου υπο φορτιο 4.0
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 23, 2013, 10:22 από igatos »

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2673 στις: Νοεμβρίου 23, 2013, 12:46 »
Αυτο φιλε igatos δεν το καταλαβα......... :confused1: :confused1: :confused1:
 
Οταν λες υπο φορτιο 3,8 και 4,0 V ............ που ;;;;   Στο Provari με ατμοποιητη επανω  ;;;;;;;;   Που εχεις ρυθμησει το mod , στα 4 V ;;;;;;;;;;
 
Η μπαταρια μπορει να ετυχε να μην ηταν καλη απο την πρωτη στιγμη και δεν αντεξε.......
 
Παντος γενικα,δεν πρεπει να πεφτουν ή να χτυπιουντε οι μπαταριες.Και επανω σε καποιες μπαταριες το αναφερει αυτο. Παθαινουν ζημια.  Μπορει να μην παθει τιποτα,μπορει και να χαλασει....
 
Οταν λες οτι κραταει 8-9 ωρες ,καλο θα ηταν να λες και πόσα ml κάνεις....Καποιος μπορει να νομισει οτι κάνεις 10 ml με μια 18350 για παραδειγμα.......
 
Εχω αναλογη περιπτωση,αλλα η δικια μου μαλλον ειναι απο την πολυχρονη  και σκληρη χρηση

Αποσυνδεδεμένος igatos

  • **
  • 284
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2674 στις: Νοεμβρίου 23, 2013, 13:49 »
Ηθελα να πω: εχω 2 μπαταριεσ, και τις δοκιμαρα τωρα το πρωι,πληρως φορτισμενες, και η μια εδειξε με ατμο πανω, dripper 4.0 και η χαλασμενη θεωρητικα 3.8, και χωρις ατμο πανω, εδειξαν και οι δυο 4.2.
Ναι μου βγαζει 8 ωρες με dripper στα 1.8Ohm και 4v, καπνιζοντας 3,5 με 4ml.
Tι να πω θα την κρατησω λιγο ακομα γιατι δυο μερες εχει γινει αυτο και αν δε αλλαξει κατι θα την στειλω.

Αποσυνδεδεμένος e-go FUN

  • ***
  • 791
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2675 στις: Νοεμβρίου 23, 2013, 15:01 »
Αν αυτή που σου 'πεσε, στη δείχνει φρεσκοφορτισμένη 4,2V το provari, δε νομιζω ότι πρεπει να τη ''στείλεις'' ακόμα κι αν σου κρατάει λιγότερο.

Αποσυνδεδεμένος Johnny_Bee

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
  • Αρχαριος Ατμιστης
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2676 στις: Νοεμβρίου 24, 2013, 22:21 »
Καλησπερα σε ολους και παρακαλω τους διαχειριστες εαν δεν ειμαι στο σωστο θεμα να το βαλουν εκει και να με ενημερωσου. Ευχαριστω πολυ.

Τωρα στο θεμα μας για την εν λογω μπαταρια. Κλασσικη ego- μπαταρια 450 mAh κινεζικη κατα πασα πιθανοτητα μιας και δεν φερει κανενα λογοτυπο. Βρισκεται στην κατοχη μου περιπου 2 χρονια τον εναμιση σιγουρα αχρησιμοποιητη. Τον υπολοιπο μισο αρχισε κατα κορων να χρησιμοποειτε και μαλιστα εγινε αλλαγη κυκλωματος με κοστος των 6 €, η ετσι τουλαχιστον μου ειπαν. Σημερα λοιπον ξαφνικα με ατμοποιητη protank mini II όπου και χρησιμοποιουνταν τοσο καιρο, αλλαξε η γευση του υγρου ραγδαια σε γευση 'μεταλλιλας', 'ξυνιλλας', 'ασετον', 'σαπουνιλας' κατι τετοιο τελος παντων και κατευθειαν εβγαλα τον ατμοποιητη!!!
Τον βαζω πανω στον vamo v2 και μετα απο μια δυο τζουρες ολα καλα και κανονικα. Ρωτω λοιπον, μιας και δεν γνωριζω καλα απο αυτα, τι συνεβη???
Φανταζομαι πως η μπαταρια πρεπει να χαλασε βγαζοντας χημικες οσμες η κατι τετοιο? Συγχωρεστε με αν λεω χαζα απλα υποθετω μη εχοντας ιδιαιτερες γνωσεις και θα ηθελα να ξερω για προστατευτω κ να προσεχω απο δω και περα και φυσικα καθε ποτε να αλλαζουμε μπαταριες.....
Ευχαριστω προκαταβολικα για τις απαντησεις σας....

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2677 στις: Νοεμβρίου 24, 2013, 22:30 »
δεν υπάρχει σχεση της μπαταρίας με τη γευση του ατμοποιητη
Y.Γ. όλες οι ego κινέζικες είναι

Αποσυνδεδεμένος joyeman

  • *****
  • 1208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2678 στις: Νοεμβρίου 24, 2013, 22:31 »

Φανταζομαι πως η μπαταρια πρεπει να χαλασε βγαζοντας χημικες οσμες η κατι τετοιο?


Φίλε μου, το πρόβλημα δεν είναι η μπαταρία σου. Αυτο που κάνει η μπαταρία, είναι να δίνει ρευμα στον ατμοποιητη σου, οπότε και αποκλείεται να "περασε" κατι που αλλοίωσε την γεύση του υγρού σου. Δοκίμασε να αλλάξεις αντίσταση στον ατμοποιητή, είτε να του κανεις ενα καλο πλυσιματακι με νερο.

Αποσυνδεδεμένος Johnny_Bee

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
  • Αρχαριος Ατμιστης
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2679 στις: Νοεμβρίου 24, 2013, 22:34 »
Ευχαριστω πολυ για τις αμμεσες απαντησεις σας. Ερωτηση τοτε γιατι στο vamo και σε μια ακομη δουλευει μια χαρα κ χωρις να βγαζει αυτη τη γευση???
Σημειωση πως η αντισταση που εφτιαξα ειναι με kanthal 0,20 και φυτιλι 2αρι...

Αποσυνδεδεμένος joyeman

  • *****
  • 1208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2680 στις: Νοεμβρίου 24, 2013, 22:37 »
Μπορεί απλά να έτυχε εκείνη τη στιγμή, και να της βγήκε τσάμπα το κακό το όνομα. Τσέκαρε το setup του ατμοποιητή σου, και ζήτα συγνώμη απο την καημένη την ego ;D

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2681 στις: Νοεμβρίου 24, 2013, 22:44 »
 
 
Οταν  βαζουμε τον ατμ/τη στην μπαταρια ,ειναι πολυ πιθανο να κουνηθει η αντ/ση και να ακουμπισουν τα συρματα μεταξυ τους λογο του οτι βιδωνουμε πολυ για να κρυψουμε τα κενα που τυχον εχουν ατμ/της και μπαταρια.
Ετσι πιεζουμε τον πολο της μπαταριας και του ατ/τη και αλαζει η θεση της αντ/σης...
 
 
Ενα αλλο παλι ,ειναι οτι εχεις βαλει δικια σου αντ/ση.........Ειναι μονο με συρμα με αντ/ση ή εχεις βαλει και συρμα χωρις αντ/ση ;;;;;;
 
Αν εχεις βαλει συρμα μόνο με αντ/ση,να ξερεις οτι δεν ειναι και το καλυτερο αυτο το στησιμο.   Το συρμα μόνο με αντ/ση,θερμαινεται ολο ,ακομα και εκει που περναει απο τα συλικονακια.  Αυτο εχει ως αποτελεσμα να τα καιει και να σου δινει παραξενες γευσεις  :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie: 

Αποσυνδεδεμένος Johnny_Bee

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
  • Αρχαριος Ατμιστης
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2682 στις: Νοεμβρίου 24, 2013, 22:54 »
Συμφωνω απολυτα σε οτι μου λετε και τα γνωριζω ηδη αυτα και πραγματι ετσι ειναι. Το τσεκαρα το setup moy  οπου και τοσο καιρο το ιδιο κανω αλλα ποτε δεν ειχα τετοιο προβλημα. Ποτε, και απλα επειδη με αυτα δεν παιζουμε θελω απλα καποιος που σιγουρα ξερει περισσοτερα απο εμενα να μου πει,εννοειτε ολες οι προτασεις δεκτες και ευχαριστω για το χρονο σας και ολο αυτο μπορει να οδηγησει και καπου καλα ετσι ωστε να ξερουμε περισσοτερα απο εδω και περα.... Οσο για την συγνωμη στην εγο θα το σκεφτω πολυ αλλα δεν ξερω αν θα προλαβει μιας και θα παει για ανακυκλωση  ;D

Αποσυνδεδεμένος Panos40

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
  • Θέλω να μάθω για το η.τ.
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2683 στις: Νοεμβρίου 26, 2013, 19:20 »
Ευχαριστω πολυ για τις αμμεσες απαντησεις σας. Ερωτηση τοτε γιατι στο vamo και σε μια ακομη δουλευει μια χαρα κ χωρις να βγαζει αυτη τη γευση???
Σημειωση πως η αντισταση που εφτιαξα ειναι με kanthal 0,20 και φυτιλι 2αρι...
Από όσο κατάλαβα η μπαταρία που σου δημιουργεί πρόβλημα είναι αυτή στην οποία σου άλλαξαν πλακέτα. Μπορεί να δίνει πολλά volts αυτή η μπαταρία και να σου αλλοιώνει τη γεύση. Αν δεν κάνανε καλή δουλειά ειδικά μπορεί να έχεις θέμα με το ρεύμα που δίνει. Αν θες για δοκιμή ανέβασε σταδιακά τα volts στον vamo και δες αν πλησιάζεις τη γεύση που δίνει η άλλη μπαταρία αλλά με προσοχή μην κάψεις την αντίσταση του ατμοποιητή σου.  :nope:

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2684 στις: Νοεμβρίου 26, 2013, 19:34 »
Οι μονες περιπτωσεις που μπορει να ισχυουν ειναι
1.την στιγμη που εδωσε ολα τα ασχημα γευση κτλ κτλ να ειχε στεγνωσει απο απανωτες τζουρες φιτιλι κτλ και στην διαρκεια μεταβασης στο vamo να προλαβε ναποτισει το φιτιλι καλα.
2.Το vamo να ειχε πολυ χαμηλο βολταζ σε σχεση με την ego.
. Το τσεκαρα το setup moy  οπου και τοσο καιρο το ιδιο κανω αλλα ποτε δεν ειχα τετοιο προβλημα.
Για αυτο ποτε δεν θα εισαι σιγουρος οτι το κανεις παντα ιδια γιατι απο την στιγμη που μεσολαβει χερι στο στησιμο ποτε δεν ξερεις αν η δυναμη που βαζεις στο τυλιγμα του συρματος ειναι παντα ιδια με το προηγουμενο σεταπ.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2109 310380 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:46
από Antiprosopos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 278737 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:33
από stavax
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 12965 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123845 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 64049 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206779 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93016 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3931 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1159 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173186 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15614 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14340 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias