vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

214 επισκέπτες, 8 χρήστες
dkostas, Lazy Dog, maprix, bloodlessz, matkarap, Milarepa, ZoeM, thebull

Twitter

Kayfun V3 Mini by Svoemesto

Αποσυνδεδεμένος antonis-tsif

  • **
  • 102
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #465 στις: Απριλίου 06, 2016, 01:32 »
Επειδή με ενδιαφέρει άμεσα η αγορά του και δεν έχω χρόνο να διαβάσω όλο το νήμα... η τζούρα του και η απόδοση γεύσης πως είναι σε σχέση με τον kfl+ ; 

Αποσυνδεδεμένος malossi

  • ***
  • 512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #466 στις: Απριλίου 06, 2016, 13:11 »
ειναι ο πιο γευσατος kayfun και απο αερα μπορεις να ρυθμίσεις σε οποιο σταδιο θελεις...απο τερμα σφιχτή μεχρι και καπως πνευμονική.αν ηταν 22αρης θα τον λάτρευα..

Αποσυνδεδεμένος nikonian

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #467 στις: Απριλίου 06, 2016, 14:06 »
Βλέποντας τον ενθουσιασμό όλων , αρχίζουν να με ζώνουν τα φίδια:
Μήπως μου πούλησαν κλώνο; :angry_orange:
Υπάρχει τρόπος να το διαπιστώσουμε;

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #468 στις: Απριλίου 06, 2016, 14:31 »
Eγώ πάντως έχω γράψει πολλές μπούρδες σε αυτό το θέμα απ τον ενθουσιασμό μου.
Ζητώ συγγνώμη σε όποιον πήρα στο λαιμό μου και τον αγόρασε εξαιτίας μου...
Δε με συμφέρει που μιλάω, γιατί τον έβαλα αγγελία, αλλά:
- και πολύ καλή γεύση ΔΕΝ ΕΧΕΙ (ήθελα να ήξερα τί σκεφτόμουν όταν σύγκρινα τη γεύση του με τον Τηλέμαχο)
- και διαρροές ΕΧΕΙ και μπόλικες μάλιστα.
Τουλάχιστον στη συγκεκριμένη φάση της ζωής μου, μου τη δίνει η προσοχή στο στήσιμο που τελικά χρειάζεται να δώσω.
KFL+ Δεν είναι. Δεν συγχωρεί εύκολα τυχόν απροσεξίες μου.
Τηλέμαχος και μόνο Τηλέμαχος προς το παρόν... Όχι γιατί αυτός είναι παιχνιδάκι στο στήσιμο, αλλά γιατί μου έκατσε και έμαθα να ξεπερνάω τα κουσούρια του εύκολα.


« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 06, 2016, 14:37 από Stepeha »

Αποσυνδεδεμένος evripidis

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
  • Nothing in life is to be feared.
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #469 στις: Απριλίου 06, 2016, 14:58 »
Εντάξει, όντως light plus δεν είναι σε καμία άποψη, αλλά όχι ότι είναι και σκάρτος. Δεμένος με μία ego one μικρή μπαταρία, τον έχω πολλές φορές μαζί όταν εξαιτίας κάποιου καλού ντυσίματος δεν μπορώ να κουβαλάω το vtc mini και τον light plus λόγω μεγέθους, και θέλω κάτι διακριτικό μαζί μου. 

Αποσυνδεδεμένος antonis-tsif

  • **
  • 102
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #470 στις: Απριλίου 06, 2016, 15:32 »
Αν λέτε ότι είναι χειρότερος σε γεύση από τον kfl+ κατάλαβα... Άκυρο λοιπόν...

Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #471 στις: Απριλίου 06, 2016, 18:30 »
Δεν λέμε κάτι τέτοιο όλοι, θετικότατα. Νομίζω οτι αρκετοί λένε οτι δίνει καλύτερη γεύση συγκριτικά με τον lite+ .. αλλά ακόμη κ αν δεν συμφωνούμε όλοι σε αυτό, θα ήταν δείγμα απειρίας το να πιαστείς μόνο απο 1-2 ποστ, ενώ το νήμα έχει 10άδες ή 100αδες. Γεγονός είναι πως σε όλα τα νήματα ατμοποιητών θα βρεθούν αρνητικές και θετικές απόψεις.

Τα φόρουμ δεν μπορούν να υποκαταστήσουν την προσωπική εμπειρία και γνώση. Χρειάζεται να ξέρουμε τι θέλουμε και πως το θέλουμε. Αυτό κερδίζεται μόνο με προσωπική τριβή.  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος antonisv

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #472 στις: Απριλίου 06, 2016, 19:04 »
Εχω στην κατοχή μου και τον lite+ και τον mini V3. Κατα την προσωπική μου άποψη, ο mini δίνει καλύτερη γεύση, πιο εύκολο στήσιμο, ο έλεγχος υγρών ειναι πολύ καλός λειτουργικά, γεμίζει χωρίς κατσαβιδι, έχει πολύ καλύτερες επιδόσεις με υγρά που έχουν πάνω απο 70%VG. Διαρροή μέχρι σημερα, μετα απο 25 ημέρες στην κατοχή μου, δεν έχει κάνει. Το σημείο που πλεονεκτεί ο plus ειναι μόνο η χωρητικότητα σε υγρό.


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Δερεκοπουλος νικολαος

  • ***
  • 691
  • Φύλο: Άντρας
  • monta πρωην καπνιστης νυν ατμιστης και υγιης
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #473 στις: Απριλίου 06, 2016, 19:13 »
Exω και τους δυο ατμοποιητες και τον lite και τον Mini και τους ατμιζω συχγρονως 
μπορω να πω πως σε θεμα στησιματος ειναι εξ ισου ευκολοι τωρα σε θεμα γευσης 
ειναι υποκειμενικο αναλογα πως ατμιζει ο καθενας με τι διαρκεια τζουρας και τι υγρα κανει 
αλλα θεωρω οτι ο Mini μου δινει ενα κλικ παραπανω σε ολα απο εκει και περα ειναι και η διαφορα 
τιμης αλλα νομιζω οτι ειναι ενας απο τους καλλιτερους ατμοποιητες που εχω πιασει στα χερια μου
το γεγονος οτι μπορει σε καποιον να μην πηγαινει ειτε σε στυλ ατμισματος ειτε στο στησιμο δεν σημαινει 
οτι δεν ειναι καλος και ηρυθμιση υγρων πανευκολη τωρα ορυθμιστης τζουρας μια φορα τον ρυθμισα 
και τελος θα μπορουσε ναναι πιο ευκολος με ενα εξωτερικο δακτυλιδι  αλλα αφου δεν το εχει δεν με πειραζει 
καθολου :)

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #474 στις: Απριλίου 06, 2016, 19:14 »
Θα συμφωνήσω απόλυτα με τον Αντώνη από πάνω, η μόνη διαφορά είναι ότι δεν έχω πια στα χέρια μου τον lite plus. Δεν αποδίδει την καλύτερη γεύση όλων αλλά σε γενικές γραμμές πρόκειται για έναν απίστευτα βολικό και αξιόπιστο επισκευάσιμο ατμοποιητή, ικανό να αγαπηθεί και από νέους αλλά και από παλιότερους έμπειρους χρήστες. Σταθερή λειτουργία, χωρίς άγχη στη μεταφορά, απίθανα υλικά κατασκευής, αποδίδει ικανοποιητικά σχεδόν πάντα και με κάθε συνθήκη σε υγρά, στησίματα κλπ.
Με συν 10 ευρώ για την αγορά ενός έξτρα μεταλλικού τανκ αυξάνεται κατά πολύ και η χωρητικότητά του χωρίς να αλλάζει το εξωτερικό μέγεθος του ατμοποιητή, ο μικρούλης αν και γευστικά δεν πατάει κορυφή σίγουρα αξίζει αρκετά. :)

Αποσυνδεδεμένος kermitlabros

  • **
  • 158
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #475 στις: Απριλίου 06, 2016, 19:54 »
ειναι ο πιο γευσατος kayfun και απο αερα μπορεις να ρυθμίσεις σε οποιο σταδιο θελεις...απο τερμα σφιχτή μεχρι και καπως πνευμονική.αν ηταν 22αρης θα τον λάτρευα..
Για σφιξτε τον λίγο (όχι τέρμα), και θα ακούσετε τα Best of από τις συναυλίες των γατιών!!
Αν δε, τον σφιξετε τέρμα.... βοήθεια σας.. Εγώ του έβγαλα παρατσούκλι... Ο γουργουλητούλης!!

From G2 via Tapatalk..


Αποσυνδεδεμένος VOLTEROS

  • **
  • 177
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #476 στις: Απριλίου 06, 2016, 20:17 »
σε αυτό έχεις ένα δίκιο αλλα  παλεύω με τα γατια ,,,, που θα παει θα τα πνίξω

Αποσυνδεδεμένος antonisv

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #477 στις: Απριλίου 06, 2016, 20:20 »
Δεν εχω διαπιστώσει γουργουρισμα με τον mini, ίσως να φταίει ότι το υγρό που ατμίζω έχει 80% VG...


Sent from my iPad using Tapatalk

Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #478 στις: Απριλίου 06, 2016, 20:20 »
Μα ρε παιδιά αν σφίξεις τον αέρα και παράλληλα κλείσεις λίγο και τα υγρά θα χεις και πάλι γουργουριτα?
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 07, 2016, 13:13 από Angelo. »

Αποσυνδεδεμένος Δερεκοπουλος νικολαος

  • ***
  • 691
  • Φύλο: Άντρας
  • monta πρωην καπνιστης νυν ατμιστης και υγιης
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #479 στις: Απριλίου 06, 2016, 20:39 »
Kατα την αποψη μου καθε ατμοποιητης  εχει τις δικες του δυνατοτητες τα γουργουρητα 
μπορει να συμβουν σε οποιονδηποτε ατμοποιητη αμα τα επιδιωξεις δεν μπορω να καταλαβω 
γιατι να σφιξεις την τζουρα περισοτερο ενω ηδη εκ κατασκευης ειναι σφικτη εγω με τερμα ανοικτο 
τον αερα ουτε γουργουρητα εχω ουτε πλημυρες και τα υγρα που κανω ειναι 50-50 ρυθμιζεις 
και την τροφοδοσια και εισαι ετοιμος Τωρα αν σφιξεις τον αερα και κλεισεις την τροφοδοσια 
πιθανον να μην εχεις γουργουρητα αν συνεχισεις να εχεις τοτε αλλαξε το στησιμο σου 
και θα βρεις την χρυση τομη ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123581 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:15
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 24 12739 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:16
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1809 278458 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 22:29
από Antiprosopos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63875 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206474 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92917 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3892 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1124 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172990 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15561 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14271 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9634 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos