vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

533 επισκέπτες, 8 χρήστες
dkostas, manoslykos, Sergios, th3ofilos, tsiv, maprix, bloodlessz, polydimi5

Twitter

Kayfun V3 Mini by Svoemesto

Αποσυνδεδεμένος valsam

  • ***
  • 791
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #30 στις: Ιανουαρίου 31, 2016, 14:36 »
Οχι πειτε μου τωρα δεν μοιαζει   με τον lemo2?
Αλλα με πιο δυσκολη ρυθμιση αερα με πιο δυσκολο γεμισμα(ενταξει το εκαναν να γεμιζει πιο ευκολα από έναν kayfun lite+ αλλα σαν του lemo2 δεν είναι)και με λιγοτερη χορητικοτητα υγρου?
Ελπιζω να εχει "ΤΗΝ" γευση για να δικαιολογει το ότι κανει 100 ευρω και o άλλος 25(από τα γνωσταΚινεζικα μαγαζια) εως 40 ευρω!

Αποσυνδεδεμένος oaksmoke

  • **
  • 276
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #31 στις: Ιανουαρίου 31, 2016, 15:39 »
...
Εναν ατμοποιητή με μεγάλο μέγεθος και ανάλογη χωρητικότητα, μπορείς να τον κάνεις νάνο μειώνοντας τη χωρητικότητα.
Εδώ αυτή η δυνατότητα ΔΕΝ υπάρχει. Πόσο πιο κάτω να κατέβεις από τα 2μλ με μια νάνο καμινάδα και μικρότερο τανκ?
...


Σκέψου όμως ένα update που θα τον κάνει  dripper !!!  ;)  steamtuners team ακούει?

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #32 στις: Ιανουαρίου 31, 2016, 16:03 »
Από γεύση πώς τα πάει ????? (η ερώτηση για αυτούς που τον έχουν).

Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #33 στις: Ιανουαρίου 31, 2016, 16:49 »
Καλησπέρα σε όλους!
Τον έχω στα χέρια μου εδώ και 24 ώρες. Προσυπογράφοντας τα παραπάνω θετικά θα εστιάσω στη γεύση η οποία εκτός των άλλων παραμέτρων αναβαθμίζεται λόγω κυρίως δυο βασικών συνιστωσών: την πολυ καλή τροφοδοσία αλλα και την αίσθηση της τζουράς η οποία ειναι εξαιρετικά ομαλή και βελούδινη.


Αποσυνδεδεμένος athkatla

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #34 στις: Ιανουαρίου 31, 2016, 17:42 »
Καλωσηλθες!

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #35 στις: Ιανουαρίου 31, 2016, 17:56 »
Κι εγώ για τη γεύση θα ήθελα να ακούσω κάποια πράγματα και αν είναι δυνατόν σε σύγκριση με τον KF4. Πιστότητα απόδοσης, υφή, ένταση και τραχύτητα. Ποιος καλός κάτοχος έχει την ευγενή καλοσύνη να τον δει με Grandmaster μέσα?  :)

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #36 στις: Ιανουαρίου 31, 2016, 20:19 »
Οχι πειτε μου τωρα δεν μοιαζει   με τον lemo2?

OXI

Αλλα με πιο δυσκολη ρυθμιση αερα με πιο δυσκολο γεμισμα(ενταξει το εκαναν να γεμιζει πιο ευκολα από έναν kayfun lite+ αλλα σαν του lemo2 δεν είναι)και με λιγοτερη χορητικοτητα υγρου?

Kι ο gemini mini γεμίζει πιο εύκολα από τον καυφούν. Αν αυτό είναι το κριτήριό σου, να τον προτιμήσεις. Εχει 6 ευρώ μόνο.

Ελπιζω να εχει "ΤΗΝ" γευση για να δικαιολογει το ότι κανει 100 ευρω και o άλλος 25(από τα γνωσταΚινεζικα μαγαζια) εως 40 ευρω!

Οταν με το καλό αποφασίσεις ότι αξίζει τον κόπο να δίνουμε πάνω από 10 ευρώ για έναν ατμοποιητή και δοκιμάσεις έναν οποιονδήποτε svoemesto ατμοποιητή, θα απαντήσεις μόνος σου. Αφού συνέλθεις από το ντελίριουμ ευδαιμονίας.
Ισως αποκτήσεις μαζί κι έναν λέμο για να κάνεις τη σύγκριση μόνος σου.

Οι ενστάσεις μου για τον V3 έχουν να κάνουν αποκλειστικά με την εμφάνισή του. Οχι με την απόδοση ή την τιμή του.

Αποσυνδεδεμένος valsam

  • ***
  • 791
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #37 στις: Ιανουαρίου 31, 2016, 20:44 »
Petra παλι ολο γλυκα εισαι!
Ασε την ειρωνεια σε παρακαλω για καναν αλλον(ουτος η άλλος την εχεις και για τους αλλους του φορουμ απ'οσα διαβαζω!)
Σε πιανω αδιαβαστη ,Lemo 2 εχω και kayfun μαιμου ειχα και θα ξαναχω σε λιγες μερες, γνησιο svoemesto των 70-100-130 ευρω δεν ειχα και δεν προκειτε να παρω ποτε μου,εσενα γιατι σε χαλαει τοσο που προτιμαω να δοσω 10 ευρω αντι για 110?
Απ'οσα διαβασα και διαβαζω  οι γνήσιοι  svoemesto  δεν εχουν και τρομερη διαφορα οι θεμα γευσης και ποιοτητας κατασκευης  και για μενα αυτό είναι αρκετο στο να προτιμησω να  δοσω 10 για κλωνο  αντι για 110 για γνησιο,αν σε πειραζει  καρφι δεν μου καίγεται!
Αληθεια petra εχεις η δεν εχεις στην κατοχη σου κλωνους?
Εχεις και παραεχεις και μαλιστα τους κανεις και Review αμα λαχει!
Εσυ γιατι προτιμησες να δοσεις 10 αντι για 110?
Γι'αυτο πραγματα που κανεις μην τα κατηγορεις!

(Σορρυ στους υπολοιπος του φορουμ για το οφ τοπικ αλλα μας την λεει συνεχεια η κυρια!)

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #38 στις: Ιανουαρίου 31, 2016, 20:57 »
3 χρόνια στο φόρουμ = 3 χρόνια ατμιστής τουλαχιστον βρε valsam.
Ποτέ δεν πήρες αυθεντικό ;;;  :confused1: :confused1: :confused1:

Αποσυνδεδεμένος athkatla

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #39 στις: Ιανουαρίου 31, 2016, 21:23 »
κατι διαβαζω για καλυτερη γευση και απο FeV... για να δουμε..!


Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #40 στις: Ιανουαρίου 31, 2016, 22:01 »
@valsam
H αλήθεια, όπως και η ζωή, μπορεί να κρύβουν τη δική τους ειρωνεία, αλλά δεν είναι ο σκοπός, ούτε το μέσο.
Μπορεί καμιά φορά η πραγματικότητα να είναι ειρωνική. Πού είναι λοιπόν το σταυροδρόμι πραγματικότητας κι ειρωνείας;

Κάποιος που επαναλαμβάνει σ΄αυτό εδώ το νήμα ότι δεν αξίζει τον κόπο να δώσει πάνω από 10 ευρώ για ατμοποιητή, όταν:
α) απλά μπαίνει στο νήμα του αυθεντικού για να τρολάρει τους υπόλοιπους, που σκέφτονται ή επιθυμούν να τα δώσουν
β) τους τη λέει εμμέσως πως είναι κορόιδα, ισχυριζόμενος ότι κάνει το ίδιο καλά τη δουλειά του στο 1/10ο της τιμής.
γ) ολα αυτά, με τα όποια συμπεράσματά του να είναι έπεα πτερόεντα, διότι είναι δευτερότριτο και τέταρτο χέρι, όσο δεν έχει κάποιον αυθεντικό για να κάνει τη σύγκριση.

Κλώνους έχω 3. Αυθεντικούς ατμοποιητές καμιά 10ριά.
Τον πρώτο κλώνο τον πήρα από περιέργεια και τον παρόπλισα, επειδή δε μου άρεσε.
Τον δεύτερο μου τον έστειλαν για ριβιού και τον κράτησα. Κάποια στιγμή που παράπεσε κάπου στο σπίτι ο αυθεντικός, με βόλεψε ως προσωρινός αντικαταστάτης.
Τον τρίτο τον πήρα επειδή ο ορίτζιναλ που ήδη είχα δε βγαίνει σε χρυσαφί. Αυτή τη στιγμή είναι σε χέρια συνατμιστή, που προσπαθώ να τον μυήσω στους επισκευάσιμους.
Ο δεύτερος κι ο τρίτος βγήκαν καλοί. Για τα λεφτά τους αποδίδουν καλύτερα από ότι οι αυθεντικοί, αλλά σε απόλυτη λειτουργικότητα και απόδοση είναι καλύτεροι οι αυθεντικοί. Ενας επιπλέον λόγος που πήρα και πιθανόν να ξαναπάρω κλώνο, είναι επειδή θέλω να έχω μια προσωπική εμπειρία για τη σύγκριση αυθεντικού με κλώνου, ώστε όταν γράψω κάτι, να είμαι σίγουρη για την ακρίβεια του λόγου μου.
Δε θα μιλήσω απαξιωτικά για τους αυθεντικούς σε καμία περίπτωση. Αν έχω και θέλω, τους αγοράζω. Αν θεωρώ υπερβολική την τιμή τους, απλά προσπερνώ, χωρίς να κριτικάρω το πόσο αξιολογεί κάποιος τον κόπο του και τη δημιουργία του.
Σαφέστατα μπορεί κάποια στιγμή να βρεθώ με 10 κλώνους και κανέναν αυθεντικό. Αλλά δε θα με δεις να περιφέρομαι στα νήματα των αυθεντικών διαλαλώντας ότι μια χαρά κάνω την ΙΔΙΑ ακριβώς δουλειά με τον κλώνο. Δεν απαγορεύεται από κανέναν κανονισμό του φόρουμ. Είναι απλά θέμα τακτ και ευγένειας.

Ευχαριστώ τα μέλη για τη μικρή παρένθεση.

Περιμένω κι εγώ μια εκτίμηση για την συνολική απόδοση του μικρού, συγκρινόμενη με του ΚΛ+ και του Κ4, αλλά και για τη συμπεριφορά του σε TC

Αποσυνδεδεμένος Petrosa

  • **
  • 121
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #41 στις: Ιανουαρίου 31, 2016, 22:23 »
Προσωπικά ο μονός λόγος που δεν βιαστηκα να τον αποκτήσω , είναι η χωρητικότητα του σε υγρό.Η εμπειρία μου μέχρι στιγμής ,μου εχει δείξει ότι ,για τα γουστα μου,ένας καλός ατμοποιητης  καιει σαν Ferrari και αν ισχύει αυτό και για τον mini ,σίγουρα δεν θα ηταν και η ιδανική επιλογή για μένα (κορκοδειλος γαρ)
Οχι ότι δεν θα τον αποκτήσω κάποια στιγμή, απλά είναι πρώτη φορά που προϊόν του κατασκευάστη δεν το αγοραζω με κλειστα ματια.


Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος athkatla

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #42 στις: Ιανουαρίου 31, 2016, 22:40 »

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #43 στις: Ιανουαρίου 31, 2016, 23:19 »
Βερμούδα με τεντωμένη κάλτσα ο τύπος. Σίγουρα και σανδάλια...

Αποσυνδεδεμένος athkatla

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #44 στις: Ιανουαρίου 31, 2016, 23:33 »
απο το 2011 που κανει video reviews o ιδιος ειναι, δεν εχει αλλαξει καθολου  :))

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8454 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180849 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34089 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537117 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59984 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237950 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 615 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16196 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136233 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085494 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35547 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10390 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12