vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

514 επισκέπτες, 4 χρήστες
camber, manoslykos, Jorge, th3ofilos

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
αν ατμιζεις σκετη βαση με νικοτινη και 6αρα τοτε ναι  :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος gipsy

  • *****
  • 1261
  • Φύλο: Άντρας
Κανονικά ναι.

Αλλά έχει αναφερθεί για το παρόν κατάστημα ότι έγινε μπέρδεμα με την παραγγελία ενός συνατμιστή. Τελικά δεν είχαν τις βάσεις αν θυμάμαι καλά.
Λογικά ούτε αυτές τις βάσεις θα έχει.


EDIT:
Από άλλη συζήτηση:


Καλημέρα, Χριστός Ανέστη χρόνια πολλά σε όλους.
Τελικά τι παίζει με αυτό το κατάστημα δεν είναι αξιόπιστο; http://www.hlektronikotsigaro.gr/
Έχει γίνει αρκετή συζήτηση, αλλά δες καλύτερα εδώ.

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
cpbaroque μιλάμε για ατμισμα περίπου 5-6 ml την μέρα...Είχα συνηθίσει να κρατάει η bvc 1.8 περίπου 13-15 μέρες κ τώρα μου ήρθε κάπως που μπουκώνει από τις 7-8 μέρες.Πρέπει να πάω σε επισκευασιμους δλδ?
5*7 =35ml
5*13=65 ml !!!!!
Από τι υλικό είναι φτιαγμένες ;  :confused1:
Εγώ με τους επισκευάσιμους σπάνια φτάνω τα 25 ml

Αποσυνδεδεμένος spontylos

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Μπορώ  να τη σπάσω σε 30μελα και να προσθέτω διαφορετικά αρώματα;

Sent from my CUBOT_NOTE_S using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος gipsy

  • *****
  • 1261
  • Φύλο: Άντρας
Μπορείς.
ΑΛΛΑ πρόσεχε από το εν λόγω κατάστημα γιατί μπορεί να παραγγείλεις και να μην παραλάβεις όπως έπαθε κι ο συνατμιστής στο λινκ που σου έδωσα.

Αποσυνδεδεμένος spontylos

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Εννοείται. Ευχαριστώ πολυ.

Sent from my CUBOT_NOTE_S using Tapatalk


διαγραφή άμεσης παράθεσης

« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 29, 2017, 22:42 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος izamel

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΜΑΡΙΑ
Περίπου δυο χρόνια φτιάχνω για τον άντρα μου το ry4 double + πυραζίνη και θέλω να φτιάξω λίγο για μένα αλλά με την προσθήκη στη γεύση της καμμένης ζάχαρης.
Επειδή Θεσσαλονίκη δεν βρήκα κάτι άλλο, αυτό θα μου δώσει αυτή τη γεύση ή χρειάζεται κάτι άλλο;
Και πόσο να βάλω για να είναι έντονη η ζάχαρη;

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα



Το ethyl maltol θα σου δώσει το αποτέλεσμα που θέλεις. Δοκίμασε, ανάλογα με τα ποσοστά των άλλων αρωμάτων που χρησιμοποιείς και το πόσο γλυκό θέλεις να γίνει το τελικό υγρό.

Με το ethyl maltol και το Graham Cracker, καταλήγεις σε κλώνο tribeca, εάν σου αρέσει:

http://vaping.gr/index.php/topic,20341.msg706623.html#msg706623:)

Αποσυνδεδεμένος izamel

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΜΑΡΙΑ
Ευχαριστώ Συνονόματη!!

Στάλθηκε από το m2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος SpyroT

  • *
  • 23
  • Φύλο: Άντρας
Καλησπέρα! Λέω μα φτιάξω το Relax αλλά θέλω βοήθεια!
Λόγω του ότι η βανίλια δεν μου αρέσει πολύ στο Relax και απ ότι ξέρω υπάρχει και μέσα στο KML σαν άρωμα, μπορώ να αντικαταστήσω την Vanilla με Sweet Cream η Whipped Cream η κάποια άλλη κρέμα? Θέλω να το κάνω αρκετα κρεμώδες! ;D έχετε κάποιο άρωμα να προτείνετε και σε τι ποσοστό?
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 01, 2017, 04:33 από SpyroT »

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Το πρωί που θα εμφανιστούν οι οπαδοί του υγρού.... :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Μάλλον δεν είναι νυχτόβιοι :)

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Τον antonelo να ρωτήσεις που είναι fan (και είναι και online). Εγώ ήμουν αλλά δεν είμαι πια...


Αποσυνδεδεμένος andreasd

  • **
  • 302
  • Φύλο: Άντρας
  • Through the darkest night..cms the brightest light
Παιδιά καλησπέρα, μια ερώτηση γιατί κάπου το μπέρδεψα. Θέλω να φτιάξω υγρό σε 30 ml με 6άρα νικοτίνη. Η αναλογία του αρώματος είναι 10% η νικοτίνη που έχω είναι 18mg των 10ml. Βάζω το μπουκαλάκι της νικοτίνης όλο(10ml), 8.5ml PG, 8.5ml VG και 3ml απ το άρωμα? Στο κατάστημα μου παν 10ml νικοτίνη(18mg), 10ml PG, 10ml VG και 3ml άρωμα και ότι θα βγεί λίγο πιο κάτω η δύναμη της νικοτίνης. Εγώ το χω καταλάβει καλά βάση του πίνακα?

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Σωστά τα κατάλαβες και τα ακριβή νούμερα είναι αυτά που σου έδωσε το calculator. Στο μαγαζί μάλλον σε ξεφορτώθηκαν γιατί ναι μεν θα βγει λίγο πιο αδύναμη η νικοτίνη όπως σου είπαν, αλλά δεν βλέπω γιατί να μην έχει κανείς ακριβώς το αποτέλεσμα που θέλει και όχι περίπου. Ένας υπολογισμός με ένα calculator είναι, όχι διαφορική εξίσωση. Άσε που θα αδυνατίσει και το άρωμα λίγο με τα δικά τους νούμερα... :dontknow:

Να σου προτείνω μόνο να δοκιμάσεις δύο calculators που μπορούν να υπολογίζουν και αναλογίες γλυκερίνης και προπυλενογλυκόλης, αν φυσικά σε ενδιαφέρει κάτι τέτοιο.


http://e-liquid-recipes.com/create

http://www.steam-engine.org/juice.html


Το απόλυτο εργαλείο όμως είναι αυτό.

Nicotine mixer

:yes:

« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 03, 2017, 20:32 από cpbaroque »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8369 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180712 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34015 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536546 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59848 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237646 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 597 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15831 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136170 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085385 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35457 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10298 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12