vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

510 επισκέπτες, 4 χρήστες
Doubt, dkostas, ZoeM, camber

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες

για πες μας ομως κ τι αρωματα χρησιμοποιησες....

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Aν το φραπεδιασες, δωστου λιγο χρονο.
Αυριο βλεπεις.
Ποση vg ειναι?
Τα υπολοιματα δεν ειναι και το καλυτερο :)

Αποσυνδεδεμένος dimmarko

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Επειδή το Shooting Star δεν έχει DIY, μπορείς να φτιάξεις κλώνο.
 Τα αρώματα στο περίπου τα λένε εδώ και αν το θες να γλυκίζει λίγο παραπάνω, τότε μπορείς να προσθέσεις και κάποιο γλυκαντικό, όπως το Super Sweet της Capella που έχει σχετικά γλυκιά, αλλά ουδέτερη γεύση. Τώρα για τη βάση, θα πρέπει να τη φτιάξεις μόνος σου pg/vg/νικοτίνη, αλλά στο περίπου για 100ml θα σου βγεί κάπως έτσι (βλ φωτό) με booster της atmos το ballanced στα 20mg.
Ευχαριστώ για την απάντηση. Δεν πολυκαταλαβαίνω τους πίνακες, και δεν είμαι για πειράματα και αναμίξεις. Δεν υπάρχει έτοιμη βάση με την νικοτίνη που θέλω, και απλά να βάλω μέσα τα 3 υγρά που γράφεις? (αρχάριος, δικαιολόγησε με αν λέω βλακείες...)

Αποσυνδεδεμένος Rafdel

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Ένα άρωμα μόνο αυτό http://kingsdew.com/products/flavors/long-beach . 70VG/30PG το έκανα.Τι σημαίνουν τα υπολείμματα , ειναι για πέταμα?

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
αν σου ασπρίζει...σαν ξάφρισμα ένα πράγμα....είναι απο το χτύπημα....
απο τις φυσαλίδες που δημιουργούνται.
αυτό λογικά θα φύγει μόλις ηρεμήσει το υγρό

Αποσυνδεδεμένος Fantasma

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Να ρωτήσω κάτι. .. το Acetyl pyrazine βλέπω το βάζουν στα καπνικα αρώματα.  Τι "δινει" στο υγρό?  Άλλοι το δαιμονοποιούνε και άλλοι όχι.  Τελικά τι ισχύει?

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Ένα άρωμα μόνο αυτό http://kingsdew.com/products/flavors/long-beach . 70VG/30PG το έκανα.Τι σημαίνουν τα υπολείμματα , ειναι για πέταμα?

Υποθέτω ότι είναι από το πορτοκάλι που υπάρχει στο άρωμα. Το άρωμα πορτοκαλιού πάντα αφήνει μια θολούρα τις πρώτες 2-3 μέρες που μετά καθαρίζει και ίσως διαχωρίζεται στο μείγμα και κάθεται πάνω πάνω.
Κανε ένα πολύ κάλο ανακάτεμα και άστο 1-2 μέρες ακόμα για να δεις αν θα ξεθολώσει. Αν η θολούρα φύγει αλλά συνεχίζεις να βλέπεις διαφορετικές περιοχές μέσα στο υγρό, που σημαίνει ότι κάποιο συστατικό διαχωρίζεται, άπλα μια μικρή ανάδευση κάθε φορά προτού γεμίζεις τον ατμοποιητή σου.

Αποσυνδεδεμένος Sam89

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
  • RΕSISTANCE IS FUTILE if <1Ω
Να ρωτήσω κάτι. .. το Acetyl pyrazine βλέπω το βάζουν στα καπνικα αρώματα.  Τι "δινει" στο υγρό?  Άλλοι το δαιμονοποιούνε και άλλοι όχι.  Τελικά τι ισχύει?

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Το Acetyl pyrazine δίνει "ξηροκαρπική" νότα στα καπνικά,  δε γνωρίζω τι μπορεί να ισχυεί όσον αφορά την βλαπτικότητα αλλά πάντα το αφήνω 3-4 μέρες να ομογενοποιηθεί στα υγρά πριν τα ατμίσω :)

Αποσυνδεδεμένος Palasd

  • ***
  • 536
  • Φύλο: Άντρας
Πολοί το παρωμιάζουν με το μπείκον πάει με όλα. Δίνει γεύση ξηροκάρπια και άρωμα ποπ κορν στον χώρο όταν ατμίζεται, το κακό είναι ότι σε πολούς μυρίζει σαν παρατημένει κάλτσα το διάβασα εδώ και το άκουσα από την γυναίκα  :wall: κρίμα γιατί μου έδεινε ωραία γεύση πάντα σε ποσοστό μέχρι 2% το μέγιστο επίσης δίνει και πιο παχία υφη στον ατμό  :dontknow:


Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Κάποια αρώματα (όπως το πορτοκάλι που αναφέρθηκε παραπάνω) δίνουν θολερότητα, ειδικά σε υγρά με πολύ VG. Ο λόγος είναι ότι δεν διαλύονται τόσο εύκολα, οπότε σταδιακά καθαρίζουν. Αν θέλεις δοκίμασε να ζεστάνεις το μίγμα σε φούρνο μικροκυμάτων (3-4'' για 100ml υγρό) ή σε bain-marie και κοίτα αν καθαρίζει. Αν καθαρίζει είναι θέμα χρόνου, αλλοιώς ανακάτευέ το κάθε φορά πριν το βάλεις στον ατμοποιητή. Τώρα για τα λευκά υπολείμματα, δεν μου έχει τύχει ούτε το έχω ακούσει ξανά.

Αποσυνδεδεμένος takhs90

  • *
  • 40
  • Φύλο: Άντρας
Γεια σας,θα ηθελα να ρωτησω σε DIY υγρα 6 mg  απο 18 mg ενισχυτικο,σε ποσο καιρο ειναι ετοιμο για ατμισμα το υγρο,δλδ ποσο χρονο θελει στην ουσια να ωριμασει η νικοτινη;

Αποσυνδεδεμένος Sauron3256

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
Η νικοτίνη δεν ωριμάζει. Μετά την ανάδευση εγώ αφήνω τις βάσεις μου 1.5 με 2 μέρες να ομογενοποιηθούν και μετά κάνω κανονικά τα μαγειρέματά μου.

Αποσυνδεδεμένος takhs90

  • *
  • 40
  • Φύλο: Άντρας


Αρα ο μονος χρονος που χρειαζεται στην ουσια ειναι για να ωριμασει η βαση με τα αρωματα και οχι η νικοτινη;


Έγινε διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 17, 2017, 11:15 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος Sauron3256

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
Ναι, απλά θέλει να το αφήσεις ένα ελάχιστο χρόνο, πχ μια με δύο μέρες, για να ομογενοποιηθεί μετά το φραπέδιασμα αν πρόκειται να το σπάσεις σε μικρότερες ποσότητες.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8339 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180649 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33978 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536290 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59801 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237499 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 587 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15669 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136147 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085335 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35420 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10257 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12