vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

60 επισκέπτες, 2 χρήστες
Jorge, manoslykos

Twitter

Ελαττωματικός επιτοίχιος-usb φορτιστής για Μ4

Αποσυνδεδεμένος librarian

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Ελαττωματικός επιτοίχιος-usb φορτιστής για Μ4
« στις: Δεκεμβρίου 17, 2009, 22:37 »
Αρχικό σετ Μ401 από Heaven. Ήρθε σήμερα και έβαλα τη μια μπαταρία να φορτίσει με το νέο φορτιστή. Στο δεκάλεπτο περίπου ακούστηκε ένα δυνατό "μπαφ", και κόπηκε το ρεύμα. Στον Πίνακα είχε πέσει ο ηλεκτροπληξίας , μια ασφάλεια και ο γενικός. Έβγαλα το φορτιστή σήκωσα τις ασφάλειες και ΟΚ. Ο φορτιστής, το κομμάτι για τον τοίχο, έβγαζε μια έντονη μυρωδιά καμμένου. Το usb με το σπείρωμα το δοκίμασα στον παλιό φορτιστή και δουλεύει, το ίδιο και η μπαταρία που δεν έπαθε τίποτα  και φόρτισε κανονικά. Το κομμάτι για τον τοίχο πέταμα. Καλοί οι Κινέζοι αλλά ...

Αποσυνδεδεμένος corvum

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ελαττωματικός επιτοίχιος-usb φορτιστής για Μ4
« Απάντηση #1 στις: Δεκεμβρίου 17, 2009, 23:01 »
Ωχ.
Καλα εισαι παντως. Εμενα τελευταια φορα σε παρομοια φαση (μυρωδια καμενου και σχεδον λιωμενη πριζα) μου εκαψε την ασφαλεια και μου εριξε την ασφαλεια στην χελωνα της ΔΕΗ. Αρχικα εψαχνα να αγορασω ασφαλειες και μετα εψαχνα στην οικοδομη να βρω την "χελωνα" μου :P .
Συμβαινουν καμια φορα αυτα με ηλεκτρικες συσκευες.

Αποσυνδεδεμένος librarian

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ελαττωματικός επιτοίχιος-usb φορτιστής για Μ4
« Απάντηση #2 στις: Δεκεμβρίου 17, 2009, 23:09 »
Ευτυχώς δοκίμασα εγώ το σετ. ;D Φαντάζεσαι να το έδινα στον αρχάριο  :-[ ατμιστή; Θα χάναμε το νέο μέλος θα ακούγαμε  :angry_orange: και τα σχολιανά μας.

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Ελαττωματικός επιτοίχιος-usb φορτιστής για Μ4
« Απάντηση #3 στις: Δεκεμβρίου 17, 2009, 23:25 »
Αρχικό σετ Μ401 από Heaven. Ήρθε σήμερα και έβαλα τη μια μπαταρία να φορτίσει με το νέο φορτιστή. Στο δεκάλεπτο περίπου ακούστηκε ένα δυνατό "μπαφ", και κόπηκε το ρεύμα. Στον Πίνακα είχε πέσει ο ηλεκτροπληξίας , μια ασφάλεια και ο γενικός. Έβγαλα το φορτιστή σήκωσα τις ασφάλειες και ΟΚ. Ο φορτιστής, το κομμάτι για τον τοίχο, έβγαζε μια έντονη μυρωδιά καμμένου. Το usb με το σπείρωμα το δοκίμασα στον παλιό φορτιστή και δουλεύει, το ίδιο και η μπαταρία που δεν έπαθε τίποτα  και φόρτισε κανονικά. Το κομμάτι για τον τοίχο πέταμα. Καλοί οι Κινέζοι αλλά ...

Δεν ειμαι συνηγορος της heaven αλλα νομιζω απο οπου και να παιρνες το 'σετακι΄ made in china θα τανε...Προσωπικα φορτιζω μονο μεσω usb

Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Απ: Ελαττωματικός επιτοίχιος-usb φορτιστής για Μ4
« Απάντηση #4 στις: Δεκεμβρίου 18, 2009, 00:20 »
Μία άλλη λύση είναι http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.003474

Αποσυνδεδεμένος librarian

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ελαττωματικός επιτοίχιος-usb φορτιστής για Μ4
« Απάντηση #5 στις: Δεκεμβρίου 18, 2009, 10:29 »
Δεν ειμαι συνηγορος της heaven αλλα νομιζω απο οπου και να παιρνες το 'σετακι΄ made in china θα τανε...Προσωπικα φορτιζω μονο μεσω usb
Συμφωνώ και εγώ από εδώ και πέρα μέσω usb.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ελαττωματικός επιτοίχιος-usb φορτιστής για Μ4
« Απάντηση #6 στις: Δεκεμβρίου 26, 2009, 10:59 »
όπως έγραψα και αλλού και ο δικός μου φορτιστής που είχε το πακέτο του evo κάηκε. Ηταν αγορασμένος εδώ και πολύ κινέζικος δυστυχώς. Οπως όλα τα original made in china κινέζικα  , ευτελής και επικίνδυνος.

Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Απ: Ελαττωματικός επιτοίχιος-usb φορτιστής για Μ4
« Απάντηση #7 στις: Δεκεμβρίου 26, 2009, 14:41 »
Πάντως, αυτόν που έχω από το e-shop, τον έχω συνέχεια συνδεδεμένο  σε ένα καλώδιο 5 μέτρων και χρησιμοποιώ usb passthrouh, τους τελευταίους 4 μήνες.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Ελαττωματικός επιτοίχιος-usb φορτιστής για Μ4
« Απάντηση #8 στις: Δεκεμβρίου 26, 2009, 15:07 »
Καλά που το ανέφερες. Ξέρεις δεν δουλεύει με όλους το PassTrough, κι αυτός είναι δίπλα μας.
Καλή η DX που τα έχει όλα και φτηνά αλλά μερικές φορές μπορεί να κάνει και μήνες να 'ρθει το προϊόν. Είχα κάνει κάτι παραγγελίες, διάφορα γκατζετάκια, πριν 3 μήνες και μου τα έστελναν όλα τμηματικά (ό,τι είχαν κάθε φορά). Ακόμα και μετά 3 μήνες και 4 παραδόσεις, ακόμα περιμένω ένα τελευταίο κομμάτι!

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ελαττωματικός επιτοίχιος-usb φορτιστής για Μ4
« Απάντηση #9 στις: Δεκεμβρίου 26, 2009, 15:37 »
όπως έγραψα και αλλού και ο δικός μου φορτιστής που είχε το πακέτο του evo κάηκε. Ηταν αγορασμένος εδώ και πολύ κινέζικος δυστυχώς. Οπως όλα τα original made in china κινέζικα  , ευτελής και επικίνδυνος.
Και ο δικός μου του κουτιού ήταν και χθες το βράδυ έβαλα να φορτίσω τις μπαταρίες και δεν δούλευε. Το USB δούλεψε όμως. Αυτό που παρατηρώ διαβάζοντας τα τόπικ εδώ αλλά και από ιδία εμπειρία είναι πως ότι πακέτο και να πάρεις, κατά 99% κάτι δεν θα λειτουργεί ή θα χαλάσει κατά τις πρώτες χρήσεις. Η Intellicig δεν διατείνεται πως όλα τα προϊόντα της κατασκευάζονται εξ' ολοκλήρου στην Αγγλία και είναι υψηλής ποιότητας? ???

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ελαττωματικός επιτοίχιος-usb φορτιστής για Μ4
« Απάντηση #10 στις: Δεκεμβρίου 26, 2009, 17:20 »
Είναι πιθανό να έχει πρόβλημα όλη η παρτίδα των 401 που βγαίνουν αυτή τη στιγμή από το εργοστάσιο.
Δυστυχώς οι κινέζοι άλλες φορές κάνουν αλλαγές προς το καλύτερο και άλλες προς το χειρότερο.

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ελαττωματικός επιτοίχιος-usb φορτιστής για Μ4
« Απάντηση #11 στις: Δεκεμβρίου 26, 2009, 17:24 »
Η Intellicig δεν διατείνεται πως όλα τα προϊόντα της κατασκευάζονται εξ' ολοκλήρου στην Αγγλία και είναι υψηλής ποιότητας? ???

Διάβασε προσεκτικά την ιστοσελίδα της αγγλικής εταιρίας για να δεις ακριβώς τι γράφει.
Εκεί λέει ξεκάθαρα ότι σχεδιάζονται, συναρμολογούνται και πακετάρονται στην Αγγλία και ΟΧΙ ότι κατασκευάζονται εκεί.

Τα συμπεράσματα για το τι σημαίνει αυτό δικά σου...  ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 26, 2009, 17:36 από Kostas »

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ελαττωματικός επιτοίχιος-usb φορτιστής για Μ4
« Απάντηση #12 στις: Δεκεμβρίου 26, 2009, 17:45 »
Θα ήταν καλό να μην κατασκευάζεται τίποτα στην Κίνα, Επίσηςκαλά θα ήταν  να απαγορεύεται κάθε εισαγωγή κινέζικου προϊόντος. Μόνο τα made in china για λογαριασμό μεγάλων εταιρειών αξίζουν. Ελεεινά τα Κινεζικα  :thumpdown:

Αποσυνδεδεμένος taxtsom

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ελαττωματικός επιτοίχιος-usb φορτιστής για Μ4
« Απάντηση #13 στις: Δεκεμβρίου 26, 2009, 21:16 »
Φίλε Τem ό,τι Η.Τ να πάρεις μέχρι σήμερα κινέζικο είναι. :yes: Ακόμα και στις ιδιοκατασκευές ο ατμοποιητής όποιο μοντέλο και να είναι, made in China είναι. Αυτοί είναι οι εφευρέτες του ΗΤ ;)

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ελαττωματικός επιτοίχιος-usb φορτιστής για Μ4
« Απάντηση #14 στις: Δεκεμβρίου 31, 2009, 12:15 »
πάντως οι usb φορτιστές δεν καταλαβαίνουν τίποτα  :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 277 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 219 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21343 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282382 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208204 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66794 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175142 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313605 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14812 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125313 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93977 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4451 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix